• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Nova izdanja starih bendova  (Prikazano: 3545 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
Nova izdanja starih bendova
« u: Prosinac 03, 2008, 12:59:09 »
  • Dallas je jučer pustio u prodaju 4 CD-a od kojih su neki ugledali svjetlo dana nakon 20 i kusur godina. Radi se o sljedećim grupama:

Ogledala - album "Ogledala", snimljen još 1984. nikada objavljen, jedan od najboljih riječkih pop-rock sastava 80-tih

Grč - album "Još ima krvi", presjek radova grupe od 1982. naovamo

Mrtvi kanal - album "Prošlost i budućnost", davno ugasli riječki punk band iz sredine 80-tih

Fit - live album "Uz Rijeku", snimljen u Stereu na koncertu u 9. mjesecu ove godine

Evo i linka s rirock.coma:

http://www.rirock.com/rirock-novosti/gr ... -imaju-cd/

Cijena svih CD-a je 99 kn. Naravno da sam kupio sva četiri pa ako je tko zainteresiran za preslušavanje od ekipe s nogometa, znate gdje sam.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od joy_division »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Bilbo

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #1 u: Prosinac 04, 2008, 11:28:28 »
  • Definitivno kolekcija koja se mora nabaviti. Po meni prvenstveno Grè i Ogledala, a nakon toga i sve ostalo 8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Bilbo »
    It\'s just a ride, and we can change it any time we want. It\'s only a choice. No effort. No worry. No job. No savings and money. Just a choice, right now, between fear and love.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #2 u: Prosinac 04, 2008, 11:38:22 »
  • Pa dobra su sva četiri, ali Ogledala su moja stara ljubav još iz srednjoškolskih dana, neke stvari nisam čuo od '85. Jako dobar album, ulazi u uho bez problema.

A Grč kao Grč, ili ih voliš ili ih ne voliš. Beskompromisno do jaja. Na albumu je i "Krv je moje svjetlo i moja tama", tekstualni dio je "Jama" Ivana Gorana Kovačića, strava pjesma, nju isto nisam čuo od kraja 80-tih jer se i nije baš vrtila po kompilacijama i live nastupima.

Za Mrtvi kanal sam u 80-tima bio malo premlad nažalost, ali i oni prže nemilo. Interesantno je da su teme o kojima su pjevali onda i danas vrlo aktualne. Toliko o razlici između komunizma i kapitalizma. 8)

Fit je nekako bio najkomercijalniji od svih riječkih bendova 80-tih jer su oni objavljivali za PGP Beograd koji je imao sluha za mlade bendove. Moram priznati da mi nisu nikada bili dragi kao npr. Ogledala ili Grad ili Let 3, ali kvaliteta postoji.

Uglavnom, za svakoga ponešto. :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od joy_division »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline october

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #3 u: Prosinac 04, 2008, 11:38:51 »
  • Prošo voz.
    To se trebalo desiti pred 20 godina.

Sada se to slusa iz nostalgije a mladjima to nista ne znaci uglavnom.

No nadam se da ste u 20 godina napredovali u glazbenom smislu, ili ... ste ostali na istim stvarima? :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od october »
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline scapa flow

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #4 u: Prosinac 04, 2008, 20:42:40 »
  • i ja se spremam do dallasa, prvenstveno po grè i ogledala. fit mi nikad nije išao, a mrtvi kanal je vjerojatno previše punky za moj ukus.
    sveukupno su ova izdanja jedna memorabilia na neko davno vrijeme, emotivna veza na srednjoškolske trenutke  i slièno. èovjeka veseli, a i lijepo æe izgledati na cd polici :)

komercijalno gledano, ovo je zaista 20 godina prekasno, jer u današnje vrijeme mp3 megadownloada, mali glazbenici ne mogu se nadati nikakavoj prodaji svoji originalnih uradaka.
    glazbeno gledajuæi ovi bendovi nikako ne definiraju moj glazbeni ukus koji ima daleko veæu širinu i nalazi se u tom ogromnom prostoru izmeðu glazbe grèa i ogledala!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od scapa flow »
    zaljev