• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Analiza klupske situacije  (Prikazano: 14910 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
Analiza klupske situacije
« u: Prosinac 23, 2008, 21:33:52 »
  • U SN već nekoliko dana zaredom izlazi analiza situacije naših prvoligaških klubova (krenulo se od dna prema vrhu) pa evo i mi došli na red. Ocjene su od 1 do 10, uz neke sam stavio kratka obrazloženja, prema do sada ocijenjenim klubovima nismo ni loše prošli. Evo ocjena:

Organizacija kluba 6

Klub ima 18 stalno zaposlenih, ostatak su ljudi zaposleni u gradskoj firmi "Rijeka sport" obzirom da je stadion gradsko vlasništvo, kao i svi sportski objekti u gradu. Rubčić je proglašen neiskusnim, a piše i da bi se rado riješio uloge sportskog direktora.

Struka 6

Lošija ocjena zbog neiskustva stručnog stožera, inače Rubčić, Tot i Škerjanc imaju UEFA PRO trenersku licencu, a Žganjer UEFA A licencu.

Financijska situacija 6

Prošlogodišnji proračun je bio 3 milijuna i 800 tisuća EUR, ovogodišnji još nije definiran odnosno nije javno iznesen (?). Na igrače se troši otprilike 30-40% proračuna što je manje nego prošlih godina, a neslužbeno klub nije u sjajnoj financijskoj situaciji, ali još uvijek se ima.

Sponzori 5

Tu smo minus dobili jer nam glavni sponzor "Croatia osiguranje"  neslužbeno daje manje od 10% proračuna, odnosno oko 300.000 EUR. Ostali sponzori daju i manje, a među njima su Dioki, Siemens, T-Com, Lero, INA, Hrvatska lutrija, Grad Rijeka itd.

Infrastruktura omladinskog pogona 1

Za razliku od Zagreba koji u svom centru u Veslačkoj ima četiri (4!) pomoćna terena, naša omladina ima samo ex-Azurnu obalu te igralište INE na Podmurvicama.

Struka omladinskog pogona 7

Dobra je ocjena zbog pedigrea zaposlenih trenera, za one koji ne znaju to su: Zvjezdan Radin kao šef škole, Danko Matrljan, Đani Laser, Rade Ljepojević, Damir Desnica kao demonstrator, Božo Čačić, Stjepan Ostojić, Siniša Mihić, Marijan Jantoljak, Siniša Ćaleta, Ivan Kocjančić, Mladen Ivančić koji je još uvijek na bolovanju i Vjeko Miletić.

Stadion i infrastruktura 4

Ha, šta reći, sve znamo.

Momčad 6

Tu bih se i složio s ocjenom.

Navijači 7

Ukupno 48 bodova

Eto toliko, napominjem da su ovo sve ocjene iznesene od strane novinara, ja sam ih samo prenio, pa ako imate kakvo neslaganje, ne svađajte se sa mnom. :lol: Novinar je Daniel Vukušić.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od joy_division »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #1 u: Prosinac 23, 2008, 21:40:51 »
  • Ja bih dodao dvije stavke još :

Predsjednik 0
    Kapetan 0
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od TIR669 »

Offline m

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #2 u: Prosinac 23, 2008, 21:40:51 »
  • Ocjene su prilicno realne po mom sudu, jedino bih struci spustio (i omladinskoj i seniorskoj) jer kad pogledas da u npr. Hajduku jedan Kalinic ima prakticki osobnog trenera, i to kakvog (Vujovic) ovo nase je za smijat se. Nemamo ni kondicionog, ili ako imamo onda ne radi bas svoj posao. Omladinska skola nam definitivno nije na nivou na kojem bi trebala biti, i to je sigurno jednim dijelom i zbog struke. Ajde, bar vec neko vrijeme nisam cuo da netko ne igra u mladjim kategorijama jer mu stari nije platio ili slicno.
    Organizaciji bih isto vjerojatno spustio ocjenu-dvije, nemamo ozbiljnog skauta, sportski direktor nam je promoviran u trenera pa vise ni to nemamo itd itd.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od m »

Offline bosanac266

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #3 u: Prosinac 23, 2008, 21:44:26 »
  • prva dva bi trebal biti 0

organizacija kluba nam je na takvoj razini da su uspjeli u 6 mjeseci sjebat sve što je malo po malo sređivano za vrijeme ježića

struka , trener nam je praksu stekao u crikvenici  , tot , taktičar svaku utakmicu nešto novo izmišlja , još uvjek nije našao nešto što valja , škerjanc , on bi kao trebao biti kondicioni , pa naši teško dišu u 35min

financijska struktura , nije definirana jer su sve pokrali , mamu im lopovsku

sponzori , direktor nam je glavni za podružnicu croatia osiguranja , a oni smanjili za 10%
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od bosanac266 »

Offline kiki_ri

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #4 u: Prosinac 24, 2008, 00:29:37 »
  • Citat: "m"
    Ocjene su prilicno realne po mom sudu, jedino bih struci spustio (i omladinskoj i seniorskoj) jer kad pogledas da u npr. Hajduku jedan Kalinic ima prakticki osobnog trenera, i to kakvog (Vujovic) ovo nase je za smijat se. Nemamo ni kondicionog, ili ako imamo onda ne radi bas svoj posao. Omladinska skola nam definitivno nije na nivou na kojem bi trebala biti, i to je sigurno jednim dijelom i zbog struke. Ajde, bar vec neko vrijeme nisam cuo da netko ne igra u mladjim kategorijama jer mu stari nije platio ili slicno.
    Organizaciji bih isto vjerojatno spustio ocjenu-dvije, nemamo ozbiljnog skauta, sportski direktor nam je promoviran u trenera pa vise ni to nemamo itd itd.

toèno tako...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kiki_ri »
    Citat:
    rijeka u srcu je mom !!!

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #5 u: Prosinac 24, 2008, 14:28:45 »
  • organizacija 0  

struka -5 (5 ispod nule)

na zalost mi sve vise licimo na amaterski klub bez ikakvih ambicija i planova...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Marin_ri »
    NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    Re: Analiza klupske situacije
    « Odgovori #6 u: Prosinac 24, 2008, 14:32:22 »
  • Citat: "joy_division"

Struka 6

Lošija ocjena zbog neiskustva struènog stožera, inaèe Rubèiæ, Tot i Škerjanc imaju UEFA PRO trenersku licencu, a Žganjer UEFA A licencu.

majko soldi...

Citat: "bosanac266"

sponzori , direktor nam je glavni za podružnicu croatia osiguranja , a oni smanjili za 10%

MANJE OD 10 % A NE SMANJILI ZA 10%
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline miami

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #7 u: Prosinac 24, 2008, 14:37:15 »
  • bilo bi normalno da ti ljudi imaju ciljeve i da rade da ih ostvare bilo to kroz tri god ili manje ili vise ali oni samo pricaju gluposti i dolaze na posao kada treba podignutim placu, svima je njima rijeka kao mjesto za pokazivanje u javnosti
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od miami »

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #8 u: Prosinac 24, 2008, 15:21:26 »
  • Kada sam već započeo s ovom temom, evo jednog usporednog presjeka s klubovima našeg ranga iz HNL-a, donosim ocjene i par crtica koje bi mogle biti zanimljive za one koji prate ovaj forum i klub.

Za početak, isprike prijatelju riveru koji je inače zadužen za ovakve stvari, žao mi je što ti ovaj put oduzimam honorar od portala FF (admine pozdrav :mrgreen:).

Varteks, ukupno 47 bodova

Najveće ocjene klub je dobio za struku u klubu i omladinskom pogonu, dvije sedmice. Najniža je ocjena za financijsku situaciju, 3.

Klupski proraručun je 14 milijuna kuna, ali se iz prošlosti vuku dugovi u visini od 17 milijuna kuna. Glavni sponzor je Varteks koji godišnje daje samo milijun kuna, a tu su još Grad Varaždin, Privredna banka, Croatia osiguranje, Termoplin, Tehnobeton, Pro-plin, Derma, Varkom, Legea i Nike.

Glede terena, uz glavni postoje tri pomoćna igrališta od kojih je jedno s umjetnom travom.

Osijek, ukupno 55 bodova

Najviše ocjene (7) za organizaciju kluba, infrastrukturu i struku omladinskog pogona, te stadion i infrastrukturu. Najniža (4) za financijsku situaciju.

Klupski proračun je 18 milijuna kuna. Sponzora ukupno ima oko 90, nema glavnog, a najveći su Croatia osiguranje, Belje, T-Com i Veolija-Panturist.

Glede infrastrukture, zaista je impresivno. Osim glavnog terena na raspolaganju je jedan teren normalnih dimenzija s umjetnom travom te dva travnata dimenzija po 40x30 i 40x25 m,vježbalište s pijeskom, visećim loptama i ostalim rekvizitima, reflektore na svim terenima, u sklopu stadiona fitness centar, ambulantu za fizikalnu terapiju s 4 stalno zaposlena fizioterapeuta, 12 dvokrevetnih soba i klupski restoran.

Zagreb, ukupno 50 bodova

Najviša ocjena (10) za infrastrukturu omladinskog pogona, najniža (2) za sponzore.

Klupski proračun je 12 milijuna kuna, glavni sponzor je Grad Zagreb, a uz njih, među malobrojnim sponzorima, se ističu i Euroherc osiguranje, Croatia bus i Legea.

Omladinska škola u Veslačkoj ima stvarno svjetske uvjete: 4 terena normalnih dimenzija (2 s travom i 2 s umjetnom travom) od kojih 3 imaju reflektore, svaki teren ima popratno vježbalište sa shooting boxom i visećim loptama, do igrališta je dvorana za suhe treninge s teretanom i ambulantama koja se trenutno dovršava, a imati će i sobe najviše kategorije.

Slaven Belupo, ukupno 55 bodova

Najviša ocjena, osmica, za organizaciju kluba, najniže (3) za stadion i infrastrukturu te navijače.

Službeni klupski proračun je 13,5 milijuna kuna (neslužbeno koji milijunčić veći), klub ima više od 100 sponzora od kojih glavni, Podravka i Belupo, daju više od 8 milijuna kuna. Od ostalih najviše pomaže Grad Koprivnica ulaganjima u stadion.

Klub raspolaže pomoćnim terenom normalnih dimenzija s umjetnom travom, rasvjetom i svlačionicama, a u planu je gradnja kompletno novog trening kampa.

Još jedna interesantna stvar je ta da je Rajko Magić 2006. na 60 stranica napravio trogodišnji program sportske politike kluba kojim se definiraju financije i organizacija kluba, postupanje u prijelaznim rokovima i slično. Sadašnja uprava donosi smjernice za novi trogodišnji plan.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #9 u: Prosinac 24, 2008, 15:30:40 »
  • I sada komentar na prethodni post - najviše bode u oči činjenica da Rijeka ima dvostruko veće proračune od svih navedenih klubova, a usprkos tome daleko najlošije uvjete za trening prve ekipe i rad omladinske škole. Iz proračuna bi se dalo i zaključiti da bi Rijeka i dalje trebala biti vrlo poželjna destinacija igračima jer samo za plaće igrača troši jednogodišnji budžet npr. Zagreba, a što ove godine baš i nismo primijetili, je li tako?

Očito je da Grad Rijeka, iako s drugim proračunom među hrvatskim gradovima, nije našao za shodno poboljšati uvjete za rad nogometaša za razliku od svih gore navedenih gradova, neću ulaziti u razloge zašto, je li to politika ili nešto drugo.

Također, nejasno je zašto naš glavni sponzor daje samo 10% proračunskih sredstava, a vidljivo je da je kao sponzor prisutan u gotovo svim prvoligaškim klubovima (kao i T-com, INA itd). Pa ako je tako, mislim da je vrijeme da Rijeka nađe drugog glavnog sponzora jer ova situacija ne vodi nikamo.

I zadnje, ako je Rajko Magić jedini u Hrvatskoj sposoban napisati i provesti trogodišnji program sportske politike nogometnog kluba, onda bi zaključak bio da ga treba dovesti ovamo ne pitajući koliko košta pa da ga napravi i nama. Kada već neće nitko drugi.

Offline m

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #10 u: Prosinac 24, 2008, 16:32:15 »
  • Bravo Joy, sve si rekao..
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od m »

Offline nnepall

• Forza Fiume
    Re: Analiza klupske situacije
    « Odgovori #11 u: Prosinac 24, 2008, 17:11:21 »
  • Citat: "joy_division"
    Infrastruktura omladinskog pogona 1

Za razliku od Zagreba koji u svom centru u Veslačkoj ima četiri (4!) pomoćna terena, naša omladina ima samo ex-Azurnu obalu te igralište INE na Podmurvicama.

Mislim da je ovo ipak bezvezno preniska ocijena za infrastrukturu omladinskog pogona jer sto bi onda bila infrastruktura nekih drugoligasa ili slicno, vjerojatno bi se islo i do minus 50. Uvjeti jesu losi, ali za jedinicu mislim da nisu. Jedinica bi po meni bila otprilike za infrastrukturu omladinskog pogona NK Mune (svaka cast muncima! :).

S ostalim ocjenama se vise-manje slazem, s time da mislim da je previse bodova dano za struku. Mogu oni svi imati licence koje god hoce, ali bez iskustva Rupa i dalje moze trenirati samo Crikvenicu.

Ono smo me je lijepo nasmijalo je ocijena NK Osijek koja je definitivno previsoka. Ispada da imaju ne znam kakve svemirske uvjete za nogomet. Mos mislit, svi hrle gore trenirat u to velebno zdanje. Ajax ih tuzno gleda u ledja vec godinama.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od nnepall »

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #12 u: Prosinac 25, 2008, 11:43:29 »
  • Sretan Božiæ svima.

Malo sam hakirao po netu u ovo božiæno jutro , pa sam naišao na slijedeæe :

Zanimljivo je pomoæni trener Barcelone Tito Vilanova objasnio kako se slaže prava momèad. Naime, filozofija velike Barcelone jest kako bi momèad trebala imati pet svojih igraèa za prvih 11, pet svojih koji su tu negdje oko prve momèadi i još kupiti 7 - 8 osam koji su u rangu onih boljih pet iz domaæe škole.

Nadam se da u upravi Rijeke (ili oko kluba) postoji neko ko ima 2-3 grama mozga da napiše nekakav plan i strategiju , te da se ne mora suhim zlatom plaæati Rajko Magiæ iz Belupa. Bilo kakav plan bolji je od nikakvog (sadašnja situacija).
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Che Gevara »
    Hasta la vittoria per siempre.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #13 u: Prosinac 28, 2008, 14:47:54 »
  • Evo par crtica i oko Hajduka, ukupno bodova 68, najviše (po 9) za sponzore i stadion i infrastrukturu, najmanje (4) za infrastrukturu omladinskog pogona.

Proračun kluba je obično oko 40 milijuna kuna, trenutačno se ne znaju detalji obzirom na privatizaciju iz koje se izašlo s čistih 51 milijun kuna na računu. Najveći sponzori su:
    - Croatia osiguranje ( :lol: ) s 8,5 milijuna kuna od kojih 1 milijun ide isključivo za omladinsku školu
    - INA sa 7 milijuna kuna
    - Dalekovod i Splitska banka s po 3 milijuna kuna
    - HPB s 2 milijuna kuna
    - Adriatic Destilery (firma Dmitrija Železnjaka) s 1,5 milijun kuna isključivo za rad omladinske škole

Na stranu očito politička pozadina sponzorskih ugovora (INA, Dalekovod i HPB kao najočitiji primjeri), ali Croatia osiguranje kao glavni sponzor podmiruje cca 30% svih sponzorskih novaca što bi nas posebno trebalo bosti u oči.

Glede uvjeta, omladinska škola nema članarine, postoje dva pomoćna terena, jedan travnati za potrebe prve momčadi i jedan s umjetnom travom za potrebe omladinske škole. Također postoje i dvije dvorane od kojih jedna dimenzija 25 x 12 m služi za treninge u slučaju lošeg vremena, a druga je samo za istezanja i zagrijavanja. Postoji naravno i teretana, sauna i ambulanta.

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #14 u: Prosinac 28, 2008, 16:12:36 »
  • izuzev Croatia osiguranja mene bode u oci da omladinski pogon Hajduka ima love koliko i HNK Rijeka  (skoro)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!