• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 2719384 puta)

m i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
« Odgovori #10545 u: Siječanj 17, 2014, 16:53:16 »
  • Citat: "october"
    Citat: "Wedran"
    Anas Sharbini: Šef kaže da sam se počeo buditi
    ova je duboka!
    Sharbini je moj idol. On ni ne zna je li budan ili ne. Kako je samo njemu dobro u životu! :)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #10546 u: Siječanj 17, 2014, 18:33:42 »
  • vidiš da još nije budan. ali počeo se buditi. 8)

a kada se probudi, jadna im baba svima.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #10547 u: Siječanj 17, 2014, 18:58:37 »
  • Citat: "october"
    a kada se probudi, jadna im baba svima.

8)  8)

Evo i malog izvještaja s prvog dana priprema u Španjolskoj.

http://nk-rijeka.hr/article/2014/01/17/ ... benahavisu

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10548 u: Siječanj 18, 2014, 03:04:29 »
  • POVRATAK U ŠPANJOLSKUNOGOMETAŠI »RIJEKE« ZAPOČELI DESETODNEVNE PRIPREME U PITORESKNOM PLANINSKOM GRADIĆU NEDALEKO MARBELLE
    BUENAS DIAS ANDALUCIA
    Englesko vrijeme i Brazuca za dobrodošlicu
    Desetodnevni boravak na obroncima La Serranie de Ronda trebao bi poslužiti treneru Matjažu Keku i njegovim suradnicima da »ispeglaju« formu za proljetni dio sezone. Nedaleko od Coste del Sol stručni stožer »bijelih« namjerava odraditi glavninu posla uoči nastavka sezone i utrke na dva fronta (Kup i prvenstvo)

Iz Benahavisa Ivan VOLARIĆ
    BENAHAVIS » »Rijeka« se vratila Španjolskoj. Treći put u posljednjih nekoliko mjeseci »bijeli« su sletjeli na Pirinejski poluotok. Posljednja dva dolaska imala su potpuno drugačiji cilj, »bijeli« su igrali svoju prvu i posljednju utakmicu skupine I Europske lige u Gumiaraesu i Sevilli. Željeli su se prvo dobro predstaviti, a onda dostojanstveno oprostiti od natjecanja u kojem su prvi put u povijesti sudjelovali. Jučerašnji dolazak u Benavahis, planinski gradić smješten petnaestak kilometara sjeverozapadno od Marbele, nosi sobom potpuno drugačiju zadaću. Desetodnevni boravak na obroncima La Serranie de Ronda trebao bi poslužiti treneru Matjažu Keku i njegovim suradnicima da »ispeglaju« formu za proljetni dio sezone. Nedaleko od Coste del Sol (15 kilometara) stručni stožer »bijelih« namjerava odraditi glavninu posla uoči nastavka sezone koja sobom nosi utrku na dva fronta (Kup i prvenstvo), sa primarnom zadaćom da se iznova izbore europski izazovi, a sekundarnom da se pokuša uplesti u borbu za jedan trofej. Ako je suditi po posljednjim zimskim pripremama Riječana u Andaluziji (s trenerom Draganom Skočićem u siječnju 2006. godine) bijelima se smiješi uspješno proljeće. »Bijeli« su tada obranili naslov osvajača Kupa Hrvatske i završili prvenstvo na drugom mjestu iza »Dinama«. Tada su se Riječani pripremali u Frontieri de la Chiclana, golferskom raju na obali Atlantika. Ovoga puta smjestili su se znatno istočnije i ne u hotelu na pješčanom žalu kojega oplahuje Sredozemno more. Do Benahavisa vodi zavojita planinska cestica, kao primjerice ona kojom se stiže do Veprinca s opatijske strane...

Rade Ljepojević

Točno 22 sata trajalo je putovanje Riječana od Kantride do Gran hotela Benahavis sa šestosatnim spavanjem u Milanu, u hotelu kraj zračne luke Malpensa. Sedam sati vožnje autobusom s Kantride do Milana pa noćenje i onda otprilike dva i pol sata leta na relaciji Malpensa – zračna luka u Malagi. Sat vremena trajala je još vožnja autobusom od zračne luke do Benahavisa. Mnogim igračima je putovanje teško palo. Ali, u hotelu je riječku ekspediciju dočekao netko kome je sve ovo zajedno sigurno puno teže palo. Tim menadžer Rade Ljepojević krenuo je s klupskim kombijem dupke punim sportskim rekvizitima na dvije i pol tisuće kilometara dugi put u srijedu rano ujutro. Stigao je u hotel u četvrtak u 22 sata. Na putu je proveo 37 sati, a za volanom čak 25 sati! Čeka ga, naravno, ista priča i po povratku.
        Iako Andalužani ponosno ističu kako žive u kraju s čak 320 sunčanih dana u godini Riječane je po slijetanju u Malagu dočekalo – englesko vrijeme. Red kiše pa red oblaka pa red sunca koje se pokušavalo probiti kroz oblake. Uglavnom neuspješno. Temperatura relativno ugodna, desetak stupnjeva. Za trening – odgovarajuće. Trener Matjaž Kek je odmah po dolasku u hotel poslao svoje »trupe« na ručak pa na odmor, a onda u 16.45 sati zakazao prvi trening na travnjaku smještenom tik uz hotel. Dok su igrači odmarali, stručni stožer je obavio inspekciju terena i djelovao zadovoljan viđenim. Nedavno je na igralište položena nova trava, gusta i zelena gotovo kao na jednom od brojnih brojnih golf igrališta, koja se protežu u zaleđu Coste del Sol.

Kekovi savjeti

– Osjetite loptu, vanjska, unutarnja... Igrajte se – savjetovao je trener Matjaž Kek svoje igrače u prvom dijelu prvoga treninga za boravka u Španjolskoj. Dva su razloga. Prvi, što je iza igrača puno vremena provedenih u »skvrčenom položaju«, a drugi što su »bijeli« prvi put trenirali s Brazucom, loptom koja je proizvedena za predstojeći Mundijal. Ubrzo je počela jačati kiša pa je Brazuca počela brzo kliziti igralištem, bilo je i nekih nekontroliranih izleta.
        – To je sve zbog aviona – našalio se u nekoliko navrata kapetan Dario Knežević.
        U drugom poluvremenu treninga koji je trajao sat i 45 minuta Kek je ponavljao gradivo, linije kretanja u rasporedu 4-4-2, odnosno 4-2-3-1. Povremeno je ispravljao igrače, Brazilca Moisesa savjetovao na engleskom ili na »mote«. Prevoditelj Hreljan Robert Šegulja ne može na travnjak, stoji blizu aut linije i hvali svojega učenika kao vrijednog, marljivog i karakternog. U prijevodu Mosies će brzo naučiti neke osnovne hrvatskog i tako olakšati posao svima ili će Šegulja pojesti svoju diplomu portugalskog jezika koju je dobio od supruge – Brazilke.
        Mokri i umorni »bijeli« su se zaputili u hotel nakon nešto manje od dva sata vježbanja na dobrom travnjaku na kojem se nisu vidjeli ožiljci nakon treninga po kiši. S tim dijelom igrači i stručni stožer mogu biti zadovoljni. Sa smještajem igrači nisu najzadovoljniji, žale se na komoditet u sobama i spori – internet. Ovo prvo je teško promijeniti, a ovo drugo je riješeno po hitnom postupku uvođenjem dodatnih kanala za sve one koji imaju »Rijekinu« lozinku.

Čeka se još samo lijevi bek

Matjaž Kek je prije otprilike 10 dana poručio: »U Španjolsku na pripreme vodim 23 igrača i tri vratara!«. Tražio se pričuvni vratar, lijevi bek, a naslućivalo dovođenje jednog veznog igrača. Unatoč tome, mnogi su počeli špekulirati da će Kantridu napustiti puno igrača. Prethodno su otišli Matija Škarabot (kraj ugovora), Ivan Mance (kraj karijere) i Danijel Cesarec (u potrazi za novim klubom), a onda i Niko Datković (posudba Spezija), te Domagoj Pušić (traži se klub u koji će biti posuđen). U drugom smjeru stigla su tek dva imena, vratar Andrej Prskalo i veznjak Moises Lima Magalhaes. I »knjiga« je spala na 25 slova, konkretnije 22 igrača i tri vratara. Kek je u Španjolsku doputovao s manje igrača nego što je zacrtao, ostalo je otvoreno još jedno mjesto za – lijevoga beka. Sportski direktor Srećko Juričić kada ugleda novinare već zna koje pitanje ga sljeduje:
        – Pitate za lijevoga beka? Da, bili smo blizu jednog riješenja, mislili da smo i to odradili, ali nažalost stvar je malo zapela... – odgovara strpljivo sportski direktor »Rijeke« koji nije mislio na El Monira, Woona ili Nunesa već neku četvrtu opciju. Jasno, ime je zadržao za sebe.
        Nije, naravno, pitanje života ili smrti, ali bilo bi zgodno i to kadrovsko pitanje zaključiti na vrijeme. Uostalom, Kek trenutno nema igrača ni za na dva gola. Barem dok se ne oporavi nekolicina rovitih igrača. U idealnim okolnostima ta formula 23 »plus« tri je prava mjera. Svi su unutra, malo je nezadovoljnih, a dovoljno raspoloživih za ono što predstoji »bijelima« na proljeće. (I. VO.)

Nogometni susjedi

»Bijeli« nisu sami u hotelu, privremeno im društvo prave prvotimci albanskog prvoligaša »Lacija«. Privremeno, jer su bili nezadovoljni smještajem u svojem hotelu pa su se na dva dana preselili u Benahavis kako bi trenirali na igralištima Marbella football centra. Travnjak kraj hotela je samo riječki. Kada već nemaju kući na raspolaganju pomoćno igralište s prirodnom travom onda neka barem u tome uživaju u ovih desetak dana.

Prijateljske utakmice

Rijeka – Videoton (19. siječnja)
        Rijeka – Grasshoper (22. siječnja)
        Rijeka – Dinamo Kijev (26. siječnja)

Klupska klinika s dosta posla

Doktor Boban Dangubić predstojnik je male klupske klinike u Benahavisu koju još čine fizioterapeuti Alen Ilić, Igor Pavačić i Enio Krajač. Dečki nisu uzalud stigli u brojnom stanju u Španjolsku. Posla je dosta, učestale promjene podloge za trening uzele su »danak u krvi«. Posljedice osjećaju Mujanović, Kramarić, Marić, Kvržić... Ipak, najteža je situacija sa upalom tetive kod Ivana Tomečaka, koji je van treninga praktički od početka priprema i još nije izvjesno kada će se normalno uključiti u trenažni proces. Ta ozljeda sasvim sigurno posebno opterećuje trenera »bijelih«, jer Tomečak je jedno od mogućih riješenja na mjestu lijevoga beka, gdje trenutno Kek ima na rasplaganju samo jednu opciju – Matea Bertošu. Doduše, tu je jesenas znao povremeno igrati i Goran Mujanović...

Velika Harvakova iz Kavadaraca

Riječane je u zračnoj luci dočekala Velika Harvakova, Makedonka rođena u Kavadarcima, koja godinama već »kruh zarađuje« u Marbelli i okolici. Ne zna perfektno hrvatski jezik, ali zna dovoljno da može biti na usluzi riječkoj ekspediciji u idućih deset dana.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10549 u: Siječanj 18, 2014, 03:05:29 »
  • NIKO DATKOVIĆ MLADI STOPER NAPUSTIO KANTRIDU
    Odlazak u Speziju je dobar potez i za mene i za Rijeku
    Pokušat ću se u Speziji izboriti za svoje mjesto i kontinuitet utakmica koji mi je neophodno potreban – kaže Datković

Ivan VOLARIĆ
    RIJEKA » Kao što se i naslućivalo, Niko Datković napustio je Kantridu. Mladi hrvatski reprezentativni stoper karijeru nastavlja kao posuđeni igrač »Rijeke« u talijanskom drugoligašu »Speziji« (do ljeta) gdje će ga dočekati oveća riječka kolonija predvođena ofenzivnim veznjakom Antoninijem Čulinom (tamo su bivši junior Rijeke Klapan i Fumić, te Oršić, bivši igrač zaprešićkog Intera). Još jedan bivši Datkovićev suigrač je na posudbi u Serie B, Mato Miloš uspješno nosi dres »Siene«.
        – Datković će do kraja sezone biti u »Speziji«. Zaključili smo da je to bolje za njegov razvoj jer imamo na raspolaganju pet stopera i bolje je da igra u talijanskoj drugoj ligi, nego da sjedi kod nas na klupi – objasnio je sportski direktor »Rijeke« Srećko Juričić i dometnuo kako veznjak Domagoj Pušić neće biti ustupljen »Rijekinom« talijanskom partneru već će se za njega pronaći neka druga sredina. A što kaže mladi hrvatski reprezentativac?

Važno da igram

– Tako je klupska struka odlučila i to je bolje za mene i za klub, dakle da igram, da skupim kontinutet utakmica što na Kantridi nisam i ne bi imao. Mislim da je ovo dobar potez i za mene i za klub. Zadovoljan sam, iako mi je, normalno, žao što napuštam »Rijeku« – kazivao je Datković.
        Nije tajna da nije bio zadovoljan činjenicom što je jesenas na Kantridi igrao povremeno, iako je teško mogao očekivati puno više minuta kraj Kneževića, Marića, pa i Leškovića, stopera iza kojih je vrlo dobra jesen.
        – To su sve dobri igrači, ali nitko nije zadovoljan kada sjedi na klupi pa nisam bio ni ja. Pokušat ću se u »Speziji« izboriti za svoj mjesto u ekipi i ući u kontinuitet utakmica koji mi je neophodno potreban. Riječka veza u La Speziji? Razgovarao sam s Čulinom i sigurno da će mi biti lakše što je tamo dosta poznatih lica. Tamo su pored Čuline i Klapan, Fumić, pa i Oršić kojega dobro poznajem. Sigurno da će mi se uz njih biti lakše prilagoditi.

Riječka veza

Serie B nije »A« razred talijanskog nogometa, ali svejedno je izazov. Barem tako to doživaljava Niko.
        – Serie B je isto tako kvalitetna liga i sigurno to ne doživljavam kao korak unazad u svojoj karijeri, već unaprijed. Bitno mi je samo da igram i da sakupim što više nastupa i izgradim sebe kao još boljega igrača.
        Ove zime su se uz Datkovića vezivali i neka atraktivna europska imena poput »Tottenhama« ili »Genoe«.
        – Ne ulazim u to, niti se zamaram time. Uostalom, to su pitanja za nekoga drugoga jer ionako o tome ne znam puno – zaključio je peti mladi igrač »Rijeke« koji je ove sezone ustupljen jednom talijanskom drugoligašu.

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #10550 u: Siječanj 18, 2014, 10:44:18 »
  • Sretno tamo Datko, i da hvala USF šta svaki dan neumorno stavljaš članke iz NL-a.  =D>

Offline Primorac

• Junior

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10552 u: Siječanj 19, 2014, 03:51:32 »
  • MEHMED ALISPAHIĆ VEZNJAK NOGOMETAŠA »RIJEKE« REALNO GLEDA NA SVOJU JESEN I IZAZOVE KOJI IM PREDSTOJE
    Ljudi će puno više očekivati od nas
    Neće biti lako, iako mnogi misle da nas u nastavku sezone čekaju lagane utakmice. Mogu samo obećati da ćemo pokušati približiti se »Dinamu«, a tu je i Kup gdje ćemo pokušati ići do kraja – rekao je Meša

Iz Benahavisa Ivan VOLARIĆ
    BENAHAVIS » Mehmeda Alispahića silno je zasmetalo kada je prije nekoliko mjeseci nespretno svrstan u skupinu igrača koji »remete atmosferu u momčadi«. Kek je, naime, rekao da će se obračunati s njima, iako nije mislio na igrače koji svojim ponašanjem nešto remete u momčadi već na one koji remete neke stvari u igri momčadi. Kek na Mešu nije mislio ni u kojem slučaju bez obzira na njegova promjenjiva jesenska izdanja.
        – Pa svi koji me poznaju znaju kakav sam. Mogu igrati bolje ili lošije, ali gdje bih ja remetio atmosferu u momčadi... – govori Alispahić, jedan od dobrih duhova riječke svlačionice. Navijači ga ne cijene toliko koliko suigrači, ali to je jedna duga priča koja svoje ishodište ima u načinu njegove igre i tajmingu dolaska. Opet, to ne utječe na činjenicu da može i mora bolje. Zapravo, dojam je da najveći iskorak mora napraviti na fizičkom planu, a ako u tome uspije onda će i njegova igra poprimiti puno konkretnije obrise nego do sada.
        – Mogu reći da se osjećam jako dobro iako poslije svakoga treninga još uvijek osjećam skočni zglob i idem kod naših fizioterapeuta te pokušavam to zaliječiti što bolje – nastavlja veznjak iz Bugojna. – Malo me poremetila pred kraj jeseni ta ozljeda, ali hvala Bogu došao sam živ i zdrav na pripreme. Za sada sve ide po planu.

Toplo-hladno

Kako ste zadovoljni uvjetima u Benahavisu?
        – Uvjeti u hotelu nisu kao što su bili u Rovinju, ali možemo biti zadovoljni. Najbitnije je da je teren odličan i da možemo kvalitetno raditi s loptom.
        Lopta je konačno više zastupljena u radu?
        – U Rovinju smo više radili na fizičkom planu, sada se više pripremamo taktički i normalno je da više vremena provodimo s loptom.
        Danas vam slijedi prva priprema utakmica, vjerojatno ste željni nogometa nakon nekoliko tjedana suhih treninga?
        – Sigurno da smo željni utakmica. Hvala Bogu, konačno je pred nama jedan susret kojega ćemo pokušati odraditi na najboljoj mogućoj razini.
        Postigli ste u prvom dijelu sezone pet pogodaka, kako ocjenjujete jesen koja je iza vas?
        – Toplo-hladno. Bilo je utakmica u kojima sam se pokazao u pravom svjetlu i onako kako bi trebao igrati i što ljudi od mene očekuju. A bilo je i utakmica u kojima sam zakazao. Ono što sa sigurnošću mogu tvrditi je da sam u svakoj utakmici davao sve od sebe i ako me ne ide pokušavao uzvratiti na drugi način. Pokušavao jesam, a bilo je dobrih i loših trenutaka. Nadam se da će od sada ići puno bolje.

Lijevi vezni

Treba reći i da su očekivanja velika kada ste vi u pitanju. Tako je od vašega dolaska iz »Dinama« prošle zime?
        – Došao sam iz »Dinama« i sigurno da ljudi puno očekuju od mene. Sam znam kada ne odigram dobro, ne treba mi nitko govoriti kada je loše. Tražim se, pokušavam na najbolji mogući način pokazati navijačima da mogu igrati. Trudim se, ali nekada neke stvari ne idu onako kako zamisliš. Pružit ću sve od sebe da bude što bolje u proljetnom dijelu sezone.
        U posljednje vrijeme najčešće igrate na poziciji lijevog veznog igrača u rasporedu 4-4-2, što je za vas nova uloga?
        – Otkada je Kramarić stigao igramo s dva napadača i više sam vremena provodio igrajući na lijevoj strani. Igram ono što šef od mene traži, pokušavam to ispuniti najbolje što mogu.
        Konkurencija u veznoj liniji se zaoštrila dovođenjem Brazilca Moisesa. Teško se sjetiti kada je »Rijeka« imala toliko kvalitetnih veznih igrača na okupu?
        – Istina. Konkurencija je jaka i sigurno da nas to tjera na što bolji rad. Neka, hvala Bogu da imamo jaku konkurenciju. Treneru slatke brige, nama motiv više u radu da se nametnemo.
        Kako gledate na proljetnu »Rijeku«?
        – Ljudi će puno više tražiti i očekivati od nas. Neće biti lako, iako mnogi misle da nas u nastavku sezone čekaju lagane utakmice. Međutim, moramo biti maksimalni u tim utakmicama. Mogu samo obećati da ćemo pokušati približiti se »Dinamu«, a tu je i Kup gdje ćemo pokušati ići do kraja – rekao je Meša.

Pokušat ćemo zakomplicirati život Dinamu

Prometnuli ste se krajem jeseni u jedinog pravog izazivača »Dinama«?
        – Imali smo malo turbulentnu situaciju u prvenstvu. Imali smo dosta domaćih remija i tu smo izgubili dosta bodova. Ali, hvala Bogu s pobjedom protiv »Lokomotive« ostali smo blizu »Dinamu« koji nam dolazi u prvom kolu nastavka. »Dinamo« je već godinama prvak i sigurno da su favoriti za osvajanje naslova, ali mi ćemo, ako nam se ukaže prilika pokušati zakomplicirati stvari – kaže Alispahić.

Nisam se još odrekao odlaska na SP u Brazil

Iako ga u posljednje vrijeme nema u reprezentativnom kadru Meša se još uvijek nada Sušićevu pozivu za odlazak u Brazil.
        – Bio sam dio te reprezentacije kada su počele kvalifikacije. Imam ovu polusezonu pred sobom da svojim igrama natjeram izbornika da me pogleda i ponovo pozove u reprezentaciju. Nisam se odrekao reprezentativnih ambicija – rekao je Alispahić.

Pretplate u prodaji

S Kantride obavještavaju da su puštene u prodaju polusezonske pretplatne karte koje je moguće kupiti svakim radnim danom od 10 do 18 sati u klupskim prostorijama. Plaćanje je, osim gotovinom, moguće izvršiti i kartično (Diners, Visa, MasterCard i Maestro), odnosno obročno (od dvije do šest rata karticama Erste banke) s minimalnim iznosom od 200 kn.
        Pretplatni paketi prodaju se po sljedećim cijenama: tribina A 840, tribina B i C 350, tribina D 140, tribina F 280, loža C 2.100, vip A tribina 1.260 kuna. Sve dodatne informacije mogu se dobiti u klupskim prostorijama na Stadionu Kantrida ili na broj telefona 051/612-030.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10553 u: Siječanj 19, 2014, 03:54:09 »
  • PRVA PROVJERA NOGOMETAŠI RIJEKE DANAS (16.30 SATI) IGRAJU PRVU UTAKMICU U ŠPANJOLSKOJ
    Tomečak i Zlomislić preskaču Videoton

BENAHAVIS » Konačno utakmica! Nakon što prvo nisu mogli pronaći adekvatnog suparnika, a onda je kiša odgodila utakmice s »Grobničanom« i »Krškim«, »bijeli« će danas odigrati prvu pripremnu utakmicu u 2014. godini. Suparnik: mađarski prvoligaš »Videoton«. Mjesto igranja: Benahavis. Početak: 16.30 sati. Trebalo se igrati od 19 sati, ali je termin pomaknut jer je stručni stožer procijenio da reflektori nisu dovoljno snažni da bi se pod njima mogla igrati utakmica.
        – Rasvjeta je dobra za trening, ali nedovoljno kvalitetna za utakmice. Uostalom, malo su reflektori postavljeni prenisko na stupove – objašnjavao je Matjaš Kek nakon jučerašnjeg jutarnjeg treninga održanog po vedrom i sunčanom vremenu. Čim se sunce ukazalo, sve je odmah u Benahavisu poprimilo ljepše tonove pa i neke stvari koje ne treba dodatno uljepšavati, poput uvjeta za rad.
        – Zadovoljan sam čim je teren dobar! – nastavlja Kek. – A najvažnije od svega je da imamo mir i da je travnjak isključivo naš u ovih deset dana.
        Kvaliteta travnjaka je po svemu sudeći presudila kod odabira lokacije za španjolske pripreme. Domaćini u Benahavisu su za Ljepojevićeva posjeta prije nekoliko mjeseci obećali postaviti novi travnjak i ispunili obećanje.
        – E da je nama u Rijeci jedan ovakav travnjak za treninge... – zavapio je Kek.
        Kiša je padala cijelu noć, a na njemu se moglo normalno trenirati. Idila! Najviše je remeti ozljeda Ivana Tomečaka. Njega i Damira Zlomislića neće biti danas na travnjaku protiv Mađara.
        – Zlomislić se nalazi u onom stanju u kojem sam i očekivao da će biti budući da je četiri mjeseca praktički bio u gipsu. S druge strane, brine me situacija s Tomečakom, ovo je već treći tjedan da je van treninga – ustvrdio je Kek, koji se može tješiti činjenicom da Ivan Boras uopće ne izgleda loše na treninzima. Uostalom, taj dečko sigurno nije zaboravio igrati nogomet. (I. VO.)

Mađari s latino štihom

»Videoton« je druga momčad mađarskog prvenstva, zaostaje četiri boda za vodećim »Debrecinom«. Momčad je »nakrcana« strancima, Brazilcima, Portuglacima, Srbima... Prvi strijelac je s 12 golova Nemanja Nikolics, koji ima srpsku i mađarsku putovnicu. Ne čudi izraženi latino štih u momčadi ako se zna da je trener Portugalac Jose Gomes, nekadašnji pomoćnik Jesualda Ferreire na klupama »Panathinaikosa«, »Malage« i »Porta«. »Rijeku« i »Videoton« vežu i veliki europskih uspjesi. Godine 1984. »bijeli« su bacili na koljena veliki »Real Madrid« u drugom kolu Kupa UEFA. Ispali su tek nakon velike sudačke krađe u uzvratu. »Videoton« je upravo te sezone dočekao »Reala« u finalu (nakon što su izbacili Željezničar), uspio slaviti u Madridu (0:1), ali porazom pred svojim navijačima (3:0) ispustio priliku za osvajanje jedinog euro-trofeja.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10554 u: Siječanj 19, 2014, 03:54:59 »
  • TKO RANO RANI... RIJEČANIN OTIŠAO DVA DANA PRERANO
    Datković predstavljen kao europski biser

RIJEKA » Sreli su se na pola puta u petak. Antonini Čulina hitao je prema Kvarnerskom zaljevu, Niko Datković prema Liguriji. Opet su suigrači, ali u dresu talijanskog drugoligaša La Spezia. Na posudbi. Čulina je jurio na kratki odmor, Datković na novo radno mjesto(?). Ali negdje su bili šumovi u komunikaciji Rijeka – La Spezia – Datković... Trener talijanske momčadi, Devis Mangia, dao je, naime, ekipi dva dana odmora, do ponedjeljka poslijepodne nakon Kup utakmice s Milanom na San Siru. Datković je u Speziju poslan prerano. Dva dana će se dosađivati.
        Samo dobrodošlica talijanskog (regionalnog) tiska. I naslov preko cijele stranice: »Datković, europski biser!« I podnaslov: »Sviđa se Tottenhamu, Genovi i Red Bullu«. Nije tajna da su ga neki klubovi i tražili, ali Rijeka je izvjesila cijenu kao da je Thiago Silva – 3.000.000 eura.
        Diplomatske izjave Srećka Juričića, sportskog direktora, i Nike Datkovića, da je posudba najbolje rješenje kriju zapravo puno nesuglasica. Prije svega nezadovoljstvo igrača svojim statusom, mladi reprezentativac U-21 je odlazak smatrao boljim rješenjem od neizvjesnosti španjolskih priprema.
        Razumljivo, s obzirom da je igrati najvažnije, posebice što je u mladoj reprezentaciji, prije kod Nike Kovača, a sada kod Nenada Gračana, držao cijelu obranu. Kako stvari stoje, možda će mladi riječki stoper prije doći do dresa (poziva) A reprezentacije nego onog bijelog s Kantride!
        Rijeka, naime, ima puno stopera – Knežević, Marić, Lešković, Bertoša, Mitrović, a Datković nije u »koncepcijskim razmišljanjima« trenera Keka, niti ima privilegirani status poput nekih konkurenata.
        Trenerova je posljednja i tu nema puno prostora za raspravu. Datkoviću je da trenira i nametne se treneru. Devis Mangia zna s mladima, bio je izbornik U-21 reprezentacije Italije s kojom je stigao do finala europskog prvenstva.
        Riječka mladost u AC La Spezia – Datković, Čulina, Klapan i Fumić – s Kantridom u snovima. Barem bi trebali biti u dobrim rukama.
    O. RIVETTI

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10555 u: Siječanj 19, 2014, 03:55:57 »
  • ISTRA 1961
    Istra 1 Rijeka (jun.) 0

MEDULIN » Prijateljska utakmica: Istra 1961 – Rijeka (juniori) 1:0 (0:0). Igralište br. 3. Gledatelja: 100. Sudac: Boris Sabadoš (Pula).Strijelac: 1:0 Mance (51').
        ISTRA 1961: Brkić, Tomah, Stubičan, Hadžić, Woon, Petrak, Batarelo, Hronec, Batelić, Dadić, Janjušević (još su igrali: Dreven, I. Horvat, Čagalj, Budicin, Pilipović, Babić, M. Horvat, Ivanović, Yoon, Ilić, Mance, Vasilj).
        RIJEKA: Bilandžić, Bukvić (od 78' Malinić), Vidas (od 78' Šipura), Batinić (od 66' Sanni), Tahir (od 46' Matešković), Postonjski, Fumić (od 60' Hadžić), Marciuš, Brdar (od 59' Joshua), Peričić, Furijan (od 75' Pintarić). (I. C.)

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #10556 u: Siječanj 19, 2014, 12:39:48 »
  • Bome ovo je dobar rezultat juniora..

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #10557 u: Siječanj 19, 2014, 13:09:45 »
  • Da, protiv prve ekipe Istre su se izgleda dosta dobro držali. Još da su tu s njima bili Dangubić, Kokorović i Bagadur, za koje se nadam da im neće štetit ovaj prijelazak u Pomorac, bilo bi to možda i bolje.

Offline aluminijska felga

• Senior
    « Odgovori #10558 u: Siječanj 20, 2014, 15:31:46 »
  • Kek it govori da jedino Brzovec nešto pokazuje u napadu od svih veznih,pa je stvarno dobbro da su doveli Brazilca pa možda on nešto napravi jer je bila prava bedastoća gledati Mačota i Maleša. Mačota samo prvom do sebe,malo lijevo,malo desno,a najviše Bertoši,nikada napred. Maleš je šarlatan teški,50% golova zajebo je Bertoša,ostalih 50% Maleš i Marić. Bez gola,bez asistenicije i bez smisla,jedino zna dobro udariti protivnika i tu je ok. Mojzes i Brezovec povući će Rijeku,šteta da je Pokrivač ozlijeđen.
    Fale ti igrači u vezi koji igraju nogomet,a ne ševicu na sredini terena kao Moča i Maleš. Neki su mislili da će Mehmeti nešto,a ja sam zajno vidio da je usporeni mobilni lunapark konj,samo se vrti oko svoje osi i upopaštava nam igru.
    Mačota mora malo vježbati da nauči pucati po golu,malo pojist da nauči razgrnuti protivnika,možda bi bilo najbolje da jede u Osijeku,slavonska kuhinja bi ga napravila boljim igračem. Na polusezonu,pa ga vrnemo nazad.
    Nadam se puno boljoj igri Rijeke u nastavku,micanjem prevara,odlasku Anusa u zasluženu mirovinu i lijepe snove dok se ne probudi. I da Bertoši uplate godinu dana velnes tretmana da se oporavi od svih šokova koje je nanio klubu,a i sebi jer smo zaključili da ima dobru dušu pa ga to sve skupa boli.

Kvržić-Mojzes-Pokrivač(Brezovec)- mister x

Ako je baš Moča pojil za praznike onda ćemo ga potrpiti dok ga opet ne raznesu Bradarić i Andrijašević,do tada ćemo se svi praviti da je Moča novi Modrić jer sliče barem malo fizički.
    Vražja  mularija

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #10559 u: Siječanj 20, 2014, 15:35:22 »
  • http://www.delo.si/mnenja/kolumne/nk-lu ... mpija.html

Nije ovo izravno vezano za naš klub, ali često govorimo kako nema novih sponzora, a posebno su zakazali lokalni sponzori iz našeg kraja. Meni na pamet od lokalnih sponzora i pokrovitelja padaju samo PZ Vrbnik, JGL i DI Klana, ali to nisu neki veliki sponzori. S druge strane imamo Luku Rijeka koja bi sad mogla sponzorirat jedan slovenski klub zbog biznisa, a ako se ne varam za klub iz svog grada nikad nisu pretjerano brinuli.