• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 2719406 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
« Odgovori #10575 u: Siječanj 22, 2014, 23:42:51 »
  • Kakve novine - takvi novinari. Nazvati SN šundom značilo bi hvaliti ih.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline stoker

• Morčić
    • **
    « Odgovori #10576 u: Siječanj 23, 2014, 00:30:39 »
  • Citat: "standby"
    http://http://www.jutarnji.hr/leon-benko-ceka-ponudu--najradije-bih-u-njemacku--ipak-je-tamo-raj-na-zemlji-/1157063/

Miriši na odlazak..

Pa to je dotični "novinar" copy/pasteao odovud :

http://www.tportal.hr/sport/prvaliga/31 ... Paging,P:0

Ovaj priča sa "odlaskom" traje, ako se ne varam, od ljetnih priprema, a ovaj update priče  je star mjesec dana.Web portali žive od klikova jbg.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10577 u: Siječanj 23, 2014, 03:06:05 »
  • UMOR OSTAVIO TRAGA NOGOMETAŠI »RIJEKE« ODIGRALI SU 1:1 U PRIJATELJSKOJ UTAKMICI PROTIV ŠVICARSKOGA »GRASSHOPPERA«
    KEK NEZADOVOLJAN REMIJEM
    Tromi »bijeli« ispustili pobjedu u 90. minuti
    Ovo je bila još jedna pripremna utakmica koja je pokazala da smo malo tromi i spori, gdje se vidi da su treninzi ostavili na nama traga. Kada dobiješ gol u zadnjoj minuti onda nisi zadovoljan do kraja – kaže Kek

Iz Marbelle Ivan VOLARIĆ
    MARBELLA » I u drugoj prijateljskoj utakmici tijekom španjolskih priprema »bijeli« su remizirali. Nakon 2:2 s mađarskim »Videotonom«, »bijeli« su odigrali 1:1 s četvrtom momčadi švicarskog prvenstva u utakmici koju po svim nogometnim parametrima nisu trebali dobiti, osim po činjenici da su iskoristili jednu od dvije prilike i izjednačujući gol primili u 90. minuti. Naime, u 89. minuti Ben Khalifa je pritisnuo Marka Leškovića nakon jedne duge lopte koja je pala u riječki kazneni prostor. Branič »Rijeke« je zagradio loptu, Ben Khalifa pao na travnjak, a španjolski sudac procijenio da je riječ o prekršaju za najstrožu kaznu. Možda malo prestrogo, ali u konačnici nitko mu ne može zamjeriti na toj odluci. Kapetan »Grasshoppera« Veroljub Salatić rutinski je realizirao najstrožu kaznu za konačnih 1:1. Dvadesetak minuta ranije Ivan Močinić presjekao je jednu loptu na sredini terena, pogurnuo desno za Zorana Kvržića, koji je odmjerenim dubinskim pasom uposlio Ivana Krstanovića. Stasiti napadač »Rijeke« je iskosa ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem sa 14-15 metara provukao loptu u mrežu uz bližu vratnicu. »Rijeka« je povela iz prve povezane akcije na utakmici u većem dijelu koje je lopta bila u nogama četvrte momčadi švicarskog prvenstva.    

Promjene

Riječani su od prve minute djelovali puno sporije od svojih suparnika, gubili su duel za duelom, teškom mukom zadržavali loptu u svojim nogama. »Skakavci«, inicijativi unatoč, nisu uspjeli složiti opasniju priliku tijekom cijeloga prvoga poluvremena u kojem je kapetan Dario Knežević bio najbolji igrač na terenu. Svidio se u tom periodu i Brazilac Moises, jedini igrač »Rijeke«, koji je pokazivao inicjativu, uspijevao držati korak s bržim, hitrijim Švicarcima. Kek je izveo momčad u rasporedu 4-4-2, sa Sharbinijem na desnom, a Alispahićem na lijevom boku. Brzonogi Ngamukol je u nekoliko navrata prohujao desnim bokom pa je trener Riječana ubrzo promjenio strane Sharbiniju i Alispahić ne bi li umanjio »štetu«. Time je dobio na sigurnosti, ali i dalje nije uspio dobiti na mirnoći u pasu što je silno nedostajalo Riječanima, koji su se teško nosili s visokim presingom motorične švicarske ekipe.
        U takvim odnosima snaga počeo je i nastavak, a Riječani su se trgnuli tek kada je Kek posegnuo za prvim promjenama i malo popunio središnjicu terena. Kao i protiv »Videotona« trener »bijelih« promijenio je i raspored (iz 4-4-2 u 4-3-3), zaigrao je s trojicom središnjih veznih igrača.

Pravi test

Ispred obrane je djelovao Maleš, lijevo Brezovec, a desno Močinić. Upravo je Močinić s dvije ukradene lopte »krivac« za dvije prilike Riječana. Prvu je Krstanović pretvorio u vodstvo, a drugu je u 73. minuti osujetio vratar Taini koji je iz rašlji izvukao Krstanovićev udarac. Vodstvo »bijelih« čuvao je i vratar Vargić, u prvom dijelu ne toliko zaposlen, a u nastavku s nekoliko intervencija siguran – zapažen.
        Trener Matjaž Kek nije nakon utakmice djelovao nezadovoljno. Donekle razumljivo jer je za razliku od kolege Skibbea momčad odveo na utakmicu nakon jutarnjeg i dva jaka treninga dan ranije. Bilo je vidljivo da u igrača nedostaje svježine, nerijetko su bili za korak kratki u duelima na sredini terena što je umnogome utjecalo na to kako se utakmica odvijala.
        – Ovo je bila još jedna pripremna utakmica koja je pokazala da smo malo tromi i spori, gdje se vidi da su treninzi ostavili na nama traga. Kada dobiješ gol u zadnjoj minuti onda nisi zadovoljan do kraja, ali dobro, opet je ovo bila utakmica u kojoj smo morali dati svoj maksimum u ovom trenutku. Zbog toga su za mene ovi testovi pravi – rekao je Matjaž Kek, trener Riječana nakon utakmice u kojoj nije koristio Ivana Tomečaka, Nikolu Pokrivača, Damira Zlomislića i iz preventivnih razloga Vedrana Jugovića.

Da je Rijeci ovakav kamp...

Marbella football centar nogometni je kamp na periferiji Marbelle. Četiri travnjaka s četiri manja igrališta za zagrijavanje. Centralna zgrada s tribinama, svlačionicama, ugostiteljskom objektom. Ništa eskluzivno, ali lijepo i funkcionalno. U ovom zimskom periodu sjecište većine nogometnih aktivnosti u ovom dijelu Španjolske.
        – Valjda ćemo i mi doživjeti da ovako nešto dobijemo u Rijeci ili okolici – zavapio je Ivan Mance, pomoćnik sportskoga direktora Srećka Juričića.
        Nije jedini. Sve je pogledao i predsjednik Damir Mišković, koji se nada za nekoliko mjeseci pokrenuti radove na Rujevici, gdje bi »Rijeka« mogla dobiti svoj dom. Prvi put u povijesti kluba.

Rijeka – Grasshopper 1:1

Glavno igralište Marbella football centra. Gledatelja: 100. Sudac: Servantes (Mallorca). Strijelci: 1:0 Krstanović (68'), 1:1 Salatić (90'-11m).
        RIJEKA: Vargić – Mujanović, Knežević, Marić (od 79' Lešković), Bertoša (od 67' Boras) – Sharbini (od 40' Kvržić), Maleš, Moises (od 67' Brezovec), Alispahić (od 56' Močinić) – Benko (od 56' Krstanović), Kramarić (od 56' Ajayi).
        GRASSHOPPER: Burki, Lang, Gashi, Feltscher, Dingsdag, Salatić, Pavlović, Ben Khalifa, Grichting, Lang, Ngamukoi. Još su igrali: Taini, Avdijaj, Bauer, Kubli, Garcia.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10578 u: Siječanj 23, 2014, 03:06:55 »
  • OPTIMIZAM S POKRIĆEM PREDSJEDNIK »BIJELIH« PRIKLJUČIO SE RIJEČKOJ EKSPEDICIJI U ŠPANJOLSKOJ
    Damir Mišković zadovoljan izvedbom momčadi

BENAHAVIS » Riječka eskpedicija u Benahavisu brojnija je za četiri člana. U vrijeme jutarnjeg treninga u srijedu stigao je predsjednik Damir Mišković u društvu supruge Snježane, a neposredno pred utakmicu s »Grasshopperom« letom iz domovine dopredsjednik kluba Dean Šćulac i Velibor Panjković, dugogodišnji član »Rijekinih« uprava, prijatelj kluba, uz »bijele« na većini europskih izleta pa i priprema (lani je bio u Turskoj). Predsjednik i supruga stigli su u Benahavis iz Marbelle, gdje, kaže Mišković u šali, Orelans invest ima na raspolaganju – »odmaralište«. Čelni čovjek je stigao na jutarnji trening, pozdravio sve igrače, a onda naručio kod ekonoma Rustema Gashija opremu za današnji interni nogometni ogled dviju ekipe sastavljenih od članova stručnoga stožera i vodstva kluba. U predsjednika se probudio nekadašnji vratar »Orijenta« i »Pomorca« na nesreću supruge Snježane koja vrlo dobro zna kakve posljedice može izazvati prekomjerno izlaganje tijela naporima na koje nije naviklo. Ili možda je! Sve će pokazati teren...
        Predsjednik je bio na tribinama tijekom ogleda s »Grasshopperom«, kao i uvijek na sve je gledao kroz optimistične naočale, iako nema razloga za pesimizam.
        – Dečki su odigrali dobro s obzirom na to da su imali jaki trening ujutro, a igrali smo protiv kvalitetne momčadi koja igra u Ligi prvaka ili Europskoj ligi. Nisu nas nadtrčali, što je lijepo za vidjeti, imali smo par šansi i mogli smo pobijediti. Više sam nego zadovoljan – rekao je Mišković nakon utakmice.
        Za danas je čelni klupski čovjek najavio da će kompletnu momčad i stručni stožer počastiti večerom u Marbelli, u petak privatnim zrakoplovom, s kojim je stigao iz Londona, napušta Andaluziju. (I. VO.)

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10579 u: Siječanj 23, 2014, 03:08:17 »
  • LUKA MARIĆ JEDINI IGRAČ S PONUDOM OVE ZIME
    Sportski motivi su presudili da ostanem u Rijeci
    Ponuda je bila vrlo korektna, ali s Rijekom želim ostvariti neke sportske motive – kaže Luka Marić   

Ivan VOLARIĆ
    BENAHAVIS » Luka Marić (26) jedan je od najpouzdanijih »Rijekinih« vojnika prošle jeseni. Branič iz Kanfanara odigrao je 15 prvenstvenih, devet europskih i jednu kup utakmicu. Odradio je 25 od 34 utakmice. Ono što je preskočio uglavnom je bilo zbog toga jer ga je trener Matjaž Kek odmarao ili iz taktičkih razloga. Skromni i samozatajni Istrijan je spremno sjeo na klupu i čekao svoju novu priliku. Dokapetan momčadi i igrač čija je jedina deviza rad. I onda opet rad. Time je stigao od »Rovinja«, preko »Pomorca« i »Istre 1961« do kapetanske trake u dresu »Rijeke« u ogledima Europske lige sa »Stuttgartom« ili »Vitoriom« iz Guimaraesa.
        – Sigurno da je najteže iza nas, ali i to je trebalo proći – komentira Marić dosadašnji tijekom priprema. – Kako bude prvenstvo dolazilo bit će lakše. Sve je u najboljem redu, a jedino je šteta što su se dogodile ozljede Pokrivaču i Tomečak. Međutim, drugi su zdravi, a to je najbitnije.

Pravi do početka

Kek je najavio da će ove pripreme biti zahtjevnije nego one ljetošnje?
        – I mi sami se želimo kao momčad podići na višu razinu u odnosu na jesen. Sada smo ipak šest mjeseci već skupa, ovo su druge zajedničke pripreme i sigurno da ćemo izgledati još bolje na travnjaku.
        Kakva saznanja je donijela prva pripremna utakmica?
        – Prva utakmica je najteža jer mjesec i pol dana nismo igrali. Siguran sam da ćemo rasti iz utakmice i utakmicu i da ćemo biti pravi do prvih utakmica, te da ćemo kako prvenstvo bude odmicalo biti sve bolji i bolji.
        Ponovo se pojavila jesenska boljka, grube individualne pogreške uslijed kojih primate golove?
        – Nažalost tako ispada, ali i to je nogomet. Nadam se da ćemo ubuduće manje griješiti i u tom dijelu biti što bolji, odnosno da ćemo mi natjerati naše suparnike na takve greške iz kojih ćemo mi zabijati golove.
        Pojavila se u zimus ponuda za vas. »Sheriff« iz Tiraspola je ponudio 250 tisuća eura odštete?
        – Došla je ponuda, ali u dogovoru s klubom smo to odbili. Tu sam, maksimalno usredotočen na »Rijeku« i na svoj rad. Moram reći da je ponuda bila korektna, ali ja imam neke sportski motive koje želim ostvariti s »Rijekom«. Što se mene tiče ispalo je u redu što je ponuda odbijena.

Doprinos ekipi

Na koje sportske motive konkretno mislite?
        – »Rijeka« je sada u boljoj poziciji nego prije i vjerujem da ćemo na proljeće ostvariti bolji rezultat, a u najmanju ruku kao prošle sezone. Želja je izboriti Europu i ostvariti dobar rezultat u Kupu Hrvatske.
        Upravo se na spomen Kupa Hrvatske posebno razigra mašta u navijača?
        – Lijepo bi bilo napraviti dobar plasman u Kupu. Imamo priliku, ali polako. Prvo moramo proći »Osijek« u četvrtfinalu Kupa, a onda ćemo tek misliti na ono što slijedi.
        Ugovor s »Rijekom« vam istječe na ljeto?
        – Kada završi prijelazni rok ćemo sjesti s klubom i vidjeti što dalje. Posve otvrena je i mogućnost ostanka nakon ljeta. Lijepo mi je u »Rijeci«, dečki su korektni, sve je OK.
        Kako ocjenjujete svoje jesenske partije?
        – Mogu reći da je što se tiče rezultata bilo iznad očekivanja. Ostvarili smo jedan jako dobar rezultat u Europi, a s time smo dobili jako puno samopouzdanja i nadam se da će to biti dodatni motiv za još više rada i da napravimo do kraja sezone najbolje što možemo za klub i za sebe. Ja sam u svemu tome dao koliko sam mogao, nadam se da sam ugradio svoj dijelić doprinosa u jesenski mozaik dobrih rezultata.

Offline ka

• Junior
    « Odgovori #10580 u: Siječanj 23, 2014, 04:48:03 »
  • jako me nervira ovo s tomečakom. on je jako bitan u našoj igri. puuuno bitniji nego sto to mnogi misle.

Offline tripice

• Senior
    « Odgovori #10581 u: Siječanj 23, 2014, 08:52:53 »
  • Citat: "ka"
    jako me nervira ovo s tomečakom. on je jako bitan u našoj igri. puuuno bitniji nego sto to mnogi misle.

Slažem se. Dva beka koji se priključuju napadu su jako bitni u koncepciji koju mi igramo. Mujanović i Bertoša su jučer odradili solidnu utakmicu defanzivno, ali ih nigdje nije bilo kad smo gradili napad, a oni se moraju priključit i stvorit višak i pomoć veznom redu. Imamo mi tu i Borasa i ne treba odmah po njemu oštro, ali ako bude igrao kao mrtvo puhalo kako je igrao na jesen, e onda smo u žešćem problemu. Treba se nadat da je dečko posložio kockice u glavi i da će na terenu pokazat zašto nosi dres Rijeke.

LB još možda i dovedemo, iako je i to utopija kako je krenulo, i taj igrač se možda relativno brzo uklopi u sastav (pogotovo ako ga dovedemo i neke zemlje koja je već u natjecateljskom ritmu, kao šta je Italija), dok je sa Tomom malo drugačije. On nije prošao pripreme (Istra, Španjolska) i u trenutku kad se i vrati, će bit u velikom zaostatu za ostatkom momčadi. Trebat će mu bar 2, 3 tjedna da se digne na fizičku razinu ostatka momčadi. On, da danas krene trenirat, je out za obije utakmice kupa i dinamo, a bojim se da njega neće bit prvih 5,6 utakmica.

Nama su trenutno starteri Boras i Bertoša, a njihova prvotna uloga je bila da odigraju 20% utakmica i to onih protiv HD ili Osijeka. Od back upa su postali prve opcije u nastavku prvenstva.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2014, 09:04:52 od tripice »

Offline admin

• Forza Fiume!
    • Administrator
    • Forza Fiume
      • http://www.brija.com/
    « Odgovori #10582 u: Siječanj 23, 2014, 08:54:29 »
  • « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Primorac

• Junior

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10584 u: Siječanj 24, 2014, 03:09:53 »
  • DAMIR MIŠKOVIĆ PRVI ČOVJEK RIJEČKOG PRVOLIGAŠA PRIVREMENO SE PRIKLJUČIO PRIPREMAMA MOMČADI U BENAHAVISU
    PREDSJEDNIKOVA OBEĆANJA
    Do kraja godine krenut će izradnja stadiona i kampa!
    Za sada ide sve svojim tijekom. Možda ja nekada gledam da to bude brže nego što je moguće. Imamo dobru komunikaciju s gradonačelnikom Vojkom Obersnelom i ja se nadam da će ove godine i projekt kampa na Rujevici, ali i stadiona na Kantridi krenuti u realizaciju – poručuje Damir Mišković<

Iz Benahavisa Ivan VOLARIĆ
    VISOKA RAZINA – Damir Mišković * Foto: I. VOLARIĆBENAHAVIS » Kolotečinu riječkih priprema u Benahavisu razbio je na nekoliko dana predsjednik »bijelih« Damir Mišković. Stigao je u Andaluziju u pratnji supruge, iskoristio nekoliko dana da bi bio uz momčad, ali i u suradnji sa sportskim direktorom Srećkom Juričićem i trenerom Matjažom Kekom načeo neke od aktualnih klupskih tema. Primjerice, one najzanimljivije navijačima, o zimskom prijelaznom roku, koji traje do 10. veljače.
        – Najprije moram reći da sam zadovoljan na koju razinu smo došli u zadnjih godinu i pol dana. I sami vidite da nas svi ovdje u Španjolskoj doživljavaju i respektiraju kao pravu europsku ekipu. Tako se i igrači i stručni stožer ponašaju, a tako nas i tretiraju – govori Mišković. – Što se prijelaznog roka tiče, svi znamo do kada traje. Ako bude nešto zanimljivo, što nama može biti od pomoći i u našim okvirima, zašto ne – reagirat ćemo. Međutim, ne forsiramo, niti žurimo. Imamo odlične igrače, pokrivene sve pozicije, a ako dođe netko tko bi nam dao ekstra kvalitetu – zašto ne.

Lijevi bek

Tražite lijevoga beka. Nudi vam se dosta igrača, a zadnje ime koje je procurilo u javnosti je ono Marina Leovca (25) iz bečke »Austrije«?
        – Nudi nam se puno igrača, s nekima smo zadovoljni, a s nekima nismo. Neki ulaze u naše okvire, a neki ne. Međutim, imamo dobroga lijevoga beka. Mateo Bertoša je odlično to odigrao jesenas i ne treba stvarati pritisak. Ako pronađemo nekoga tko mu može pomoći – odlično, ako ne, imamo druge igrače koji mogu odigrati na toj poziciji. Zbilja nam se ne žuri i ne forsiramo. Ako budemo zadovoljni sportski direktor, trener, ja i igrač koji želi doći, dovest ćemo ga.
        Da li je sve riješeno oko angažmana Brazilca Moisesa na relacijama između dvaju klubova?
        – Rade se papiri. Dobio sam poziv iz Brazila i ovaj tjedan bi svi papiri trebali biti kod nas.
        Dakle, bit će na raspolaganju za ogled s »Osijekom«, odnosno »Dinamom«?
        – Definitivno!
        Datković je posuđen »Speziji« čime je uvećena tamošnja kolonija riječkih igrača?
        – Svi smo vidjeli da bi bilo najbolje da Datković negdje igra i da se razvija u jednoj ligi koja je veliki izlog. Mislim da je to velika stvar i za njega i za »Rijeku«. Nadam se da će ispuniti naša očekivanja. Najbitnije je da igra i da se pokaže u pravom svjetlu.
        Puno se priča o odlascima, no zapravo ste dobili samo jednu pravu ponudu, onu za Luku Marića, koja je odbijena?

Kamp i stadion

– Danas se u nogometu puno priča, puno je marketinga, a na kraju dana je malo keša. Bilo je još nekih ponuda, ali nisu zadovoljavale nas, a vjerojatno ni igrače. Nastojimo izgraditi klub u kojem će se donositi odluke koje će biti najbolje za klub i za igrača. Nama se nigdje ne žuri. Ako dođu pristojne ponude koje će zadovoljiti klub i igrača, onda ćemo ih uzeti u obzir, ako ne... Ma, ja bih bio najsretniji kada bi ova momčad ostala na okupu dvije godine jer bi tek tada pokazala svoju pravu snagu. Ali, u poslu i nogometu je tako da ljudi moraju dolaziti i odlaziti i tu ne možemo ništa promijeniti. Složili smo se u klubu da nećemo prodavati ako ne bude pravih ponuda. Nećemo podcijenjivati naše igrače i držat ćemo im cijenu koju smatramo realnom, a ubuduće ćemo na taj način dignuti rejting momčadi.
        U pregovorima ste s Močinićevim zastupnikom oko produženja ugovora, koji, istina, istječe tek za godinu i pol dana?
        – Močinić je jedan od igrača koji su naša budućnost. Pokazao se, riječki je dečko i voljeli bismo potpisati produženje ugovora tako da budu zadovoljni i igrač i klub.
        Dva ključna projekta za budućnost kluba su – izgradnja stadiona na Kantridi i kampa na Rujevici. Mogu li se u ovoj godini očekivati pomaci na tom planu?
        – Za sada ide sve svojim tijekom. Možda ja nekada gledam da to bude brže nego što je moguće. Imamo dobru komunikaciju s gradonačelnikom Vojkom Obersnelom i ja se nadam da će ove godine i projekt kampa na Rujevici, ali i stadiona na Kantridi krenuti u realizaciju. Dakle, da će se krenuti s gradnjom – poručio je Mišković.
        Ovo posljednje sigurno će najugodnije sjesti igračima, treneru Keku i sportskom direktoru Juričiću. Već sada su svi nervozni jer ne znaju gdje će trenirati tijekom idućega tjedna po povratku iz Španjolske, odnosno do početka prvih proljetnih obveza. Izlizana riječka priča koju jednom treba ispričati do kraja za sva vremena, a to se jedino može učiniti tako da »Rijeka« prvi put u svojoj povijesti dobije primjerene uvjete za rad.

Snježana Mišković nadmudrila Srećka

Nakon jučerašnjeg jutarnjeg treninga odigrana je utakmica na skraćenom igralištu između dvije momčadi sastavljene od članova stručnog stožera, klupske uprave i novinara. Slavili su »plavi« na čelu s predsjednikom Damir Miškovićem koji je stao između vratnica i probudio u sebi nekadašnjeg vratara »Orijenta« i »Pomorca«. Dominirali su Kekovi pomoćnici Vjeko Miletić i Matjaž Florjančič za koje bi još uvijek bilo mjesto u nekim hrvatskim niželigašima, a zavidno nogometno znanje pokazali su i dr. Boban Dangubić (sin Filip je daroviti junior Rijeke), te dopredsjednik kluba Dean Šćulac, iako nekada vaterpolist itekako dobro se snašao u kopačkama. Srećko Juričić silno se trudio savjetima s klupe potaknuti poraženu momčad, no glasnija je bila trenerica pobjednika – Miškovićeva supruga Snježana. Da bi sve bilo po propisima pobrinuo se kolega Branko Stipković, inače nekadašnji prvoligaški sudac, a sada kontrolor suđenja na Prvoj HNL. Igralo se dva puta po 15 minuta na skraćenom igralištu.
        Strijelci: 1:0 Miletić (2'), 2:0 Miletić (11'), 3:0 Miletić (14'), 4:0 Florjančič (17'), 4:1 Ćaleta (17'), 5:1 Florjančič (18'), 6:1 Miletić (19'), 6:2 Šćulac (19'), 6:3 Ćaleta (20'), 7:3 Florjančić (24'), 7:4 Šegulja (28').
        PLAVI: Mišković, Mance, Volarić, Sever, Pavačić, Miletić, Florjančič, Kek. Trenerica: Snježana Mišković.
        ZELENI: Ćaleta, Ilić, Ljepojević, Dangubić, Šegulja, Šćulac, Gashi, Maranza. Trener: Srećko Juričić.

Večera u čuvenom restoranu Santiago

Cjelokupna »bijela« ekspedicija jučer navečer bila je u Marbelli. Preciznije, u restoranu Santiago, otvorenom prije više od pola stoljeća. Predsjednik Damir Mišković počastio je bijele uoči današnjega povratka u Hrvatsku razlog kojega je sjednica Udruge prvoligaša kojoj je Mišković predsjednik.
        »Ako si bio u Marbelli, a nisi bio u Santiagu, nisi osjetio pravi ambijent Marbelle«, diče se u čuvenom restoranu, koji ima čak i – muzej vina. U dvorani prozvanoj »Don Camillo« mogu se naći i vina iz 1800. godine...
        Naravno, na menuu je bila riba, da večera igračima ne padne teško uoči novoga dana i nove »porcije« trčanja s loptom i bez nje. Večera je protekla u ležernom tonu, igračima dobrodošla za razbijanje mukotrpne svakodnevice.
        Svi su uživali u ambijentu kojim su kročili i u delicijama uživali španjolski kraljevi, Salvador Dali, grčki magnat Aristotel Onassis, pisac i nobelovac Vargas Llosa, princ Rainier III od Monaca i Grace Kelly, Jacqueline Kennedy, Liza Minelli, Julio Iglesias, Jean-Paul Belmondo, Antonio Banderas, Kofi Annan, španjolski izbornik Vicente del Bosque...

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10585 u: Siječanj 24, 2014, 03:10:46 »
  • IVAN KRSTANOVIĆKRLETOV POVRATAK POGOCIMA
    Jesenas nisam igrao dobro, ali nisam niti dobio pravu priliku!
    Razočaran sam svojom igrom, ali nisam dobivao puno prilika. Nadam se da će biti bolje na proljeće – kaže Ivan
    KRENULA GA KARTA – Ivan Krstanović slavi pogodak u društvu imenjaka Borasa i Goodnessa AjayijaBENAHAVIS » U srijedu nakon večere se za šankom Gran hotela Benahavis »zavrnula tura«. Pivo za dečke okupljene oko televizije, gledao se rukomet Hrvatska – Poljska. Naručitelj je, naravno uz dozvolu šefa Matjaža Keka, bio napadač Ivan Krstanović. Razlog? Vrlo vjerojatno pogodak »Grasshopperu«, njegov prvi u pripremama i što je najvažnije nakon njegove dobre partije.
        – Najbitnije je da dobro treniramo, a što se gola tiče, sretan sam. Međutim, najvažnije je da nema ozljeda, dobro se osjećam – govorio je dan kasnije stasiti napadač koji neće nakon prve dvije pripremne utakmice donositi neke epohalne zaključke.
        – U obje utakmice se vidjelo da smo umorni. Ali, sve je to normalno u ovoj fazi priprema. Možemo biti zadovoljni odrađenim s prikazanim, nedostaje svježine, ali kažem, sve to je očekivano.
        Umor je vjerojatno i razlog što su »bijeli« kaskali u svakom duelu sa Švicarcima, nerijetko im je nedostajalo onih presudnih »pola koraka«.
        – To je normalno u ovom dijelu priprema, naravno da su noge teške. U idućih desetak dana treba uhvatiti svježinu i vjerujem da ćemo biti pravi do početka proljetnog dijela sezone.

Prve pripreme

Ovo su mu prve pripreme s »Rijekom«. Na Kantridu je stigao istekom ljetnog prijelaznog roka i svojim igrama nije uspio opravdati epitet pojačanja. Zabio je tek jedan gol. Vjerojatno ni sam nije zadovoljan svojim igrama u prvom dijelu sezone.
        – Naravno da nisam zadovoljan, ali nisam puno ni igrao. Sigurno da sam razočaran svojom igrom, ali treba uzeti u obzir da nisam dobivao puno prilika. Nadam se da će biti bolje na proljeće.
        Bio je prvi strijelac Prve HNL u dresu »pjesnika«, postigao ukupno 60 golova u dresovima »Zagreba«, »Dinama« i »Rijeke«. Valjda nije zaboravio igrati nogomet i davati golove...
        – Nisam zaboravio igrati nogomet. Svi znamo da ako igrač ne igra da mu treba vremena da stekne osjećaj za prostor i za gol. Osim toga, kada ne igraš izgubiš samopouzdanje. Zato i kažem da se nadam da će biti više prilika na proljeće.
        Ali, konkurencija je »paklena«. »Rijeku« predvodi najubojitiji dvojac lige: Benko – Kramarić!
        – Imamo dobre napadače, Benko i Kramarić su vrhunski igrači, ali ja se unatoč tome nadam većoj minutaži u nastavku sezone. Proljetni ciljevi? Imamo realnešanse ući u finale Kupa, a što se tiče prvenstva mislim da možemo biti velika konkurencija »Dinamu«. Vjerujem da ih možemo pobijediti na Kantridi i da im se možemo priključiti u vrhu.

Dinamo

»Dinamo«, dakle, po »Krletu«, kako mu »tepaju« suigrači, nije nedodirljiv.
        – Naravno da nije! Pokazalo se to u onoj utakmici u Maksimiru kada smo izgubili nesretno što nismo trebali. Koliko golova priželjkujem na proljeće? Ma, najbitnije je da »Rijeka« bude dobro plasirana, nije bitno koliko će tko zabiti golova.
        Cimer i veliki prijatelj Nikola Pokrivač se ozljedio, neće ga biti otprilike dva mjeseca.
        – Žao mi je što se ozlijedio, dobar je igrač, dobar dečko... Ništa, treba dignuti glavu i ići dalje.
        Trokut nerazdvojnih suigrača zatvara Anas Sharbini. Ivan je prvi od tog trojca kojega je ove zime krenula »karta« na zelenom travnjaku.
        – Anas se dosta trudi, kvalitetan je igrač. Znam to od ranije kada sam igrao protiv njega, ali i sada to vidim na treningu kada idemo jedan na jedan. Stvarno je vrhunski igrač. Nadam se da će svoje kvalitete pokazati u nastavku sezone, ali i nekim ljudima dokazati da je pravi igrač.
        Ima i Krstanović puno kritičara, što može predstavljati motiv više na proljeće.
        – Ne obazirem se na kritike, nastavit ću davati svoj maksimum na treningu i utakmici, a vjerujem da će o dragi Bog nagraditi – rekao je 31-godišnji napadač iz Tomislavgrada.

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #10586 u: Siječanj 24, 2014, 10:24:04 »
  • Sad će Krle počet harat, na kraju sezone slavit ćemo njegovo ime.  :wink:  :mrgreen:

Offline Primorac

• Junior

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10588 u: Siječanj 25, 2014, 03:05:27 »
  • IVAN MOČINIĆ MLADI RIJEČKI VEZNJAK U BENHAVISU OKO SEBE NE ŠIRI PREPOZNATLJIVO POZITIVNE VIBRACIJE
    PREGOVORI U TIJEKU
    Sve je u rukama moga oca i savjetnika
    Razgovore s klubom vode moj savjetnik, na njemu i tati je da sve dogovore. Taj dio sam ostavio po strani. Moje misli su usmjerene isključivo na »Rijeku« – kaže Močinić

Iz Benahavisa Ivan VOLARIĆ
    BENAHAVIS » Ivan Močinić posljednjih dana djeluje prilično neraspoloženo. Netipično za mladoga riječkoga veznjaka koji poput razigranog dječarca uvijek oko sebe širi pozitivne vibracije. Umor, žuljevi, zbog koji je jučer ujutro trenirao u tenisicama ili nešto treće... Što ga muči?
        – Najviše umor. Trenira se dvaput dnevno i normalno je da dođe do umora, a onda se normalno naruši i raspoloženje. Međutim, to će proći, još malo pa su pripreme gotove. Imam i problema sa žuljevima, a teško je biti sto posto kada te nešto muči. Pokušavam stisnuti zube koliko mogu – govori mladi igrač kojega možda, makar podsvjesno, tište i razgovori koje u njegove ime vodi zastupnik s klubom. Pregovori su u tijeku i po svemu sudeći ne idu baš tako glatko. Zadnja runda razgovora održana je u Gran hoteu Benahavisu, kojega je u četvrtak napustio igračev zastupnik Kristijan Lopac. Pozanato je da Močinić ima ugovor do ljeta 2015. godine, te da mu »Rijeka« nudi financijsko »podebljanje« i vremensko produljenje na još tri godine.

Konkurencija

– Pregovori su u tijeku, razgovore s klubom vode moj savjetnik, na njemu i tati je da sve dogovore pa ćemo vidjeti. Taj dio sam stavio sa strane, koncentriran sam isključivo na trening i na svoje igre, a oni će obaviti taj dio posla. Moje misli su trenutno usmjerene isključivo na »Rijeku«, ali nikada se ne zna u nogometu. Možda dođe neka ponuda... Živim u sadašnjost, treniram i dajem sve od sebe svaki trening – nastavlja »Rijekin« zlatni dečko, igrač koji je najviše napredovao prošle jeseni i počeo izrastati u vrhunskog igrača. Ne treba naravno pretjerivati. Ima u Močinićevoj igri još mjesta za napredak, ali odigrao je u prvom dijelu sezone nekoliko vrhunskih partija.
        – Iza mene i momčadi je dobra polusezona. Bilo je puno utakmica, kako u prvenstvu tako i u Europi. Stvarno mogu biti zadovoljan, ali ne živi se u nogometu od jedne jeseni. Treba nastaviti raditi i igrati. Nadam se da će na proljeće biti još bolje – dodaje Močinić, kojega kao i svakog mladog igrača na proljeće čeka – nova porcija dokazivanja. Mladi igrači nemaju pravo živjeti na staroj slavi, a Močotu će biti utoliko teže što se konkurencija u veznom redu dodatno zaoštrila dovođenjem Brazilca Moisesa.
        – Konkurencija se dodatno ojačala. Ima nas u vezi puno, velika je konkurencija i svaki trening se vidi da se radi sto posto. Svatko od nas se želi nametnuti treneru, a to je jedini put da cijela ekipa napreduje. Moises? Dobar igrač. Jako mi se svidjelo ono što sam vidio.
        Protiv Švicaraca je Močo ušao u nastavku i dao značajan impuls, dvije lopte za dvije prilike Krstanovića. Jednu je stasiti napadač pretvorio u pogodak.

Umor

– Što su pokazale pripremne utakmice? Da je umor još uvijek prisutan, ali to je normalno za ovaj dio priprema. Bolje da je tako nego da smo sada svježi. Bit ćemo svježi i odmorni kada bude najpotrebnije. Tako to treba biti. Protiv »Videotona« smo jako dobro odigrali, zaslužili smo pobjedu. Protiv »Grasshoppersa« smo isto dobro odigrali, iako se vidjelo da nemamo svježine. Volio bi da ove pripreme zaključimo dobrom partijom protiv kijevskog »Dinama«.
        Močinić je ostao bez »cimera« Nike Datkovića. Putevi su im se razišli nakon dugo godina...
        – Od kadeta smo cimeri i stvarno mi je bilo drago dijeliti s njim sobu i svlačionicu jer radi se o jednom dobrom dečku i igraču. Nadam se da će nam se opet poklopiti putevi. Ako ništa onda u mladoj reprezentaciji. Što očekujem u nastavku sezone? Možemo napraviti velike stvari u prvenstvu i u Kupu Hrvatske. Neće biti Europe i možda će biti lakše igrati jer ćemo biti usmjereni samo na prvenstvo. Nije tako veliki bodovni zaostatak za »Dinamom« i dat ćemo sve od sebe da se približimo. Što se Kupa tiče imamo dosta dobar ždrijeb, ali neće biti lako. Idemo korak po korak.
        Neće biti lako nakon dobrih španjolskih terena vratiti se u riječku zbilju. Na »plastiku« ili još gore »šljaku«.
        – Raspravljali smo baš o tome. Radimo ovdje u Španjolskoj na odličnim terenima, imamo odlične uvjete i teško će se biti priviknuti na riječke uvjete. Kažu da će biti snijega i kiša. Neće biti lako, ali na nama je da radimo – rekao je Močinić, kojemu ovo posljednje nikada nije teško padalo.

Juričić: Močiniću želimo produljiti ugovor do 2018.

Sportski direktor »Rijeke« nije želio otkrivati detalje oko pregovora s Močinićevim zastupnikom.
        – Predložili smo uvjete i sada smo u pregovorima. Želja nam je produžiti još na tri godine od 2015. godine – kazao je Srećko Juričić, koji nije demantirao, ali ni potvrdio, neprovjerenu informaciju da pregovori nisu »zapeli« na novcu i dužini ugovora, već klauzuli u kojoj igračev zastupnik traži da se njegovu štićeniku jamči status prvotimca.
        – Ne bih u javnost iznosio detalje – kazao je Juričić.

Predsjednikova zdravica na rastanku

Predsjednik »bijelih« Damir Mišković napustio je, u pratnji supruge Snježane i dopredsjednika kluba Deana Šćulca, Andaluziju. U četvrtak navečer organizirao je večeru u restoranu Santiago u središtu Marbelle. Morske delicije, vrhunska vina i opuštena atmosfera te prilika da se predsjednik obrati igračima. Prije nego je kapetanu Dariu Kneževiću i zamjeniku sportskog direktora Ivanu Manceu pripala čast da razrežu tortu, Mišković se zahvalio igračima na svemu što su učinili prošle jeseni.
        – Jesen ste odradili iznad očekivanja, učinili ste ponosnima mene, klub, navijače i cijeli grad. Hvala vam na svemu! – kazao je između ostaloga Mišković i poručio što očekuje od igrača u nastavku sezone. – Najvažnije je izboriti Europu, a želja nam je i plasman u finale Kupa Hrvatske. Znate da volim pobijeđivati, no najbitnije je da pružite sve od sebe. Isto tako ove godine počet će izgradnja stadiona i trening kampa s nekoliko travnjaka. Većina od vas ima dovoljno duge ugovore i vjerujem da će imati priliku zaigrati na novom stadionu – rekao je razdragani predsjednik i zaradio zdušni aplauz okupljenih.

S Koprom u Kopru

U Benahavisu se jučer moglo šetati u kratkim rukavima. Dok su iz Rijeke dolazile informacije o hladnoći i snijegu koji prijeti jako zimsko sunce podiglo je u ovom dijelu Andaluzije temperaturu zraka na proljetnih 20 stupnjeva. Sportski direktor Srećko Juričić uživa u toplim sunčevim zrakama, ali mobitel ne skida s uha. Problem je gdje će »Rijeka« trenirati kada se vrati iz Španjolske?
        – Tražimo pogodan travnjak. Probali smo s Malim Lošinjem, ali dobili informaciju da teren nije u najboljem stanju... – govori Juričić.
        Tereni u Rijeci i okolici su u lošem stanju, oni u Istri načeti pripremama i prijateljskim utakmicama. U kombinaciji je i odlazak u Sloveniju koja ima razvijeniju nogometnu infrastrukturu, ali problem je što se tamošnji tereni preko noći mogu naći pod snijegom. Upravo problemi s travnjakom pomaknuli i mjesto odigravanja generalke s »Koprom«. Neće se u srijedu igrati na Kantridi već na Bonifiki.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #10589 u: Siječanj 25, 2014, 03:07:13 »
  • KAKVA RIJEKA NAS ČEKA ŠTO SU POKAZALE PRVE PRIJATELJSKE UTAKMICE BIJELIH
    Najviše upitnika u veznom redu
    Trener Matjaž Kek je u dosadašnjim pripremama prakticirao dva rasporeda. Klasični 4-4-2, s veznim redom u liniji, odnosno 4-3-3 s dva krilna napadača
    BENAHAVIS » Što su novo donijele prve dvije pripremne utakmice nogometaša »Rijeke« u Španjolskoj? U prvom redu potvrdu da »Rijeka« ima formiranu jezgru momčadi i da neće biti previše prostora za neka veća iznenađenja u nastavku sezone. Povratak Vedrana Jugovića ili Marka Leškovića nakon ozljeda se, naravno, ne može smatrati nekim većim iznenađenjem, već samo logičnim slijedom događaja koje su poremetili njihovi zdravstveni problemi. Trener »bijelih« Matjaž Kek u dvije pripremne utakmice u Španjolskoj, protiv »Videotona« (2:2) i »Grasshoppera« (1:1), izveo je većinu igrača koje je poveo u Benahavis. Na teren nije izlazio tek Ivan Tomečak kojega duže vremena muči ozljeda tetive, a njemu se tijekom utakmice s »Videotonom« priključio i Nikola Pokrivač, koji je ozlijedio ligamente koljena. Tomečak je u fazi oporavka, ali pitanje je kada će biti spreman za utakmice jer će propustiti gotovo kompletne zimske pripreme. Pokrivač je »out« dva mjeseca, a Kek još neko vrijeme neće koristiti ni veznjaka Damira Zlomislića iza kojega je duga pauza pa je još uvijek osuđen na sporedne uloge.

Vargić neupitan

Kek će puno lakše amortizirati Pokrivačev i Zlomislićev izostanak nego – Tomečakov. Ne treba smetnuti s uma da je »Tom« jesenas znao uskakati i na poziciju lijevoga beka, gdje je »Rijeka« brojčano gledano najtanja. Protiv Mađara i Švicaraca na poziciji krajnjeg desnog braniča igrali su Boras i Mujanović. Mujanović je krpao i lijevi bok koji je rezerviran za Bertošu, trenutno jedinog lijevonogog braniča u ekipi. Kako sada stvari stoje, Bertoša, Boras i Mujanović konkurirat će za dva mjesta na bekovskim pozicijama. Stvar je kristalno jasna kada je riječ o stoperskom paru i vrataru. Ivan Vargić je neprikosnoveni broj jedan, a kapetan Knežević i dokapetan Marić u prednosti u odnosu na Leškovića i Mitrovića. Kod »Leška« je vidljiv nedostatak utakmica, no sigurno će kroz proljeće postepeno početi ulaziti u momčad. Ništa sporno nije ni u vršku napada. Benko i Kramarić predvodit će »Rijekin« napad na proljeće. Krstanović je do daljnjega osuđen na ulogu »jockera« s klupe.
        Najviše nepoznanica, ali i prostora treneru za manevar, ima u veznom redu. Kek je u dosadašnjim pripremama prakticirao dva rasporeda. Klasični 4-4-2, s veznim redom u liniji, odnosno 4-3-3 s dva krilna napadača, koje su u pravilu igrali ofenzivni veznjaci poput Kvržića, Sharbinija ili Ajayija.

Deset igrača za pet mjesta

Kada se sve stavi na papir, ispada da za četiri, odnosno pet mjesta konkurira (ne računajući Zlomislića i Pokrivača) gotovo deset igrača uzme li se u obzir činjenica da je priučenom beku Goranu Mujanoviću prirođenije igrati na poziciji desnog krila ili desne polušpice. Maleš, Moises, Močinić i Brezovec su četiri kandidata za dvije pozicije središnjih veznjaka. Na lijevoj strani, u rasporedu 4-4-2 Kek je najčešće koristio lijevo Sharbinija i Alispahića, desno Jugovića i Kvržića. Kada je igrao s trojicom središnjih veznih igrača, iskušavao je trokute: Močinić – Pokrivač – Moises, odnosno Maleš – Moises (Močinić) – Brezovec. Ne treba sumnjati da će ogled s Kijevljanima donijeti još neku varijantu. Uostalom zato i služe prijateljske utakmice, da bi se isprobala sva dostupna rješenja. U tom rasporedu na krilnim pozicijama mogu se očekivati Kramarić, Sharbini i Ajayi (lijevo), odnosno Kvržić, Jugović i Mujanović desno. Upravo u tom dijelu Kek ima najveću mogućnost iznenađenja i odmaka od nekih ustaljenih i dobitnih jesenskih shema na koje će suparnički stratezi sigurno dodatno obratiti pažnju. (I. VO.)