• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 3187396 puta)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
« Odgovori #9870 u: Listopad 11, 2013, 01:28:46 »
Citat: "tripice"
On je meni pravi prototip wing backa u 3-5-2. Nešto kao desni Čaval.  :D

Zanimljivo je da u Sieni, iako nije starter, osim desnog beka (4 u liniji), igra i lijevog beka, ali i stopera. U Cibaliji je isto znao igrat lijevog beka.
U primaveri ili??? Možda ga forsiraju na poziciju stopera da nauči nešto o defanzivnoj igri!?  :shock:  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tripice

• Senior
« Odgovori #9871 u: Listopad 11, 2013, 01:33:24 »
Citat: "Vado mangnar"

Zanimljivo je da u Sieni, iako nije starter, osim desnog beka (4 u liniji), igra i lijevog beka, ali i stopera. U Cibaliji je isto znao igrat lijevog beka.
U primaveri ili??? Možda ga forsiraju na poziciju stopera da nauči nešto o defanzivnoj igri!?  :shock:  :mrgreen:

Prva momčad. On je prestar za Primaveru.

Može bit da je ovo drugo  :mrgreen:  Ne znam šta bi rekao, njemu da defanziva nije baš išla, ali je dosta visok, pa možda zato.

OK, info je sa TM, ali oni taj dio, praćenje utakmica, imaju odrađen jako dobro. http://www.transfermarkt.co.uk/en/mato- ... 78078.html

Nije standardan igrač (samo 1 je startao i to na stoperu), ali ulazi sa klupe kao neka vrsta "katice za sve". Prva obrana im je: Angelo, Crescenzi, Morero, Dellafiore, a on upada kao zamjena. Crescenzi je njegovih godina, dok su preostala trojica iskusni igrači, oko 30-ak godina.
« Zadnja izmjena: Listopad 11, 2013, 01:44:48 od tripice »

Offline Neno91

• Senior
« Odgovori #9872 u: Listopad 11, 2013, 01:36:52 »
Citat: "Vado mangnar"

On u Sieni mi se cini igra svasta, na stoperu i na obje bocne pozicije, cini mi se da krpa pozicije ili su to neke talijanske metode učenja polivalentnosti igranja više pozicija i odgovornosti u igri ili jos bolje jos mu se trazi pravo mjesto u ekipi di ce bit najkorisniji ekipi. Kako god, dobro za njega, tamo se vise naucit nego tu kod nas, valjda ima talenta kad ga toliko koriste.
Ljubim te Varga!

Offline USF1926

• Veteran
« Odgovori #9873 u: Listopad 11, 2013, 03:08:50 »
ANDREJ KRAMARIĆ S OSAM GOLOVA POMAKNUO GRANICE
Treba zabijati pravim klubovima
Lijepo je zabiti osam golova i imati dvije asistencije od 11 golova, ali ipak se računaju golovi u onim važnijim utakmicama – kaže Kramarić

Ivan VOLARIĆ
REKORDER – Andrej Kramarić * Foto: D. ŠKOMRLJRIJEKA » Andrej Kramarić postigao je osam od 11 pogodaka za »Rijeku« u pobjedi nad »Zmajem« i prolazu u osminu finala Kupa te pomjerio neke golgeterske granice u Hrvata. Nikada niti jedan igrač nije uspio postići osam pogodaka u jednoj natjecateljskoj utakmici otkada je HNL-a! Do sada je rekord držao Mario Dodik sa šest pogodaka postignutih u »Varteksu« u dresu »Slaven Belupa«.
    – To mi je tek došlo napamet poslije utakmice – govorio je Kramarić nakon golijade protiv skromnih Korčulana. – Moram priznati da sam se tada to zapitao, a iskreno ne znam koji je točno rekord. Mislim da je, što se tiče HNL-a, šest pogodaka dao Dodik, ali nisam znao kako stvari stoje u Kupu Hrvatske. Normalno da mi je drago što se ovo dogodilo. Dok sam igrao u mlađim uzrasnim kategorijama, zabijao sam deset, jedanaest pogodaka, a u seniorima do sada najviše – osam.
    Ishodište golijade u Kramarićevoj režiji treba tražiti u činjenici da su igrači »Rijeke« vrlo ozbiljno shvatili trećeligaša iz Blata. Zabili su 11, a stvorili još barem toliko izglednih prilika za postizanje pogotka.

Profesionalni pristup

– Ovo je velika pobjeda, ali ne zato što smo dali toliko golova protiv manjega kluba, nego zato što se nebrojeno puta dogodilo da se kvalitetnija ekipa opusti protiv takvih protivnika i dogode se ružne stvari. Ako se ne varam, »Rijeka« je prošle sezone ispala u ovoj fazi Kupa od trećeligaša. S ovakvim profesionalnim nastupom moramo ući u svaku utakmicu. Golovi važni za samopouzdanje? Normalno da su dobrodošli za samopouzdanje. Zahvaljujem se treneru što mi je dao priliku. Dao sam sve od sebe, želio sam dati što više pogodaka. Ništa, idemo dalje, iz utakmice u utakmicu, a trener će postaviti najbolju ekipu.
    Kramarić se dolaskom iz Maksimira nije uspio ustaliti u početnu jedanaestorku na Kantridu pa se nameće logično pitanje: Kako drugi klupski strijelac trpi »klupu«?

Stvar prilagodbe

– Tek sam došao, još je malo stvar prilagodbe. Osim toga, Benko je ovdje zvijezda i očekivano je da će on igrati jer to zaslužuje. Najbolji je strijelac lige i bit će najbolji ako ovako nastavi. Na meni je da na treningu pokazujem što znam, da radim i pokušam se izboriti za svoje mjesto u momčadi.
    Benko je na čelu prvenstvene ljestvice strijelaca, a Kramarić je istaknuo kandidaturu za prvoga strijelca u Kupu Hrvatske.
    – Nećemo pretjerivati, ali ionako sam već prvi s obzirom na to da su odigrane tek prve utakmice završnice.
    Ako Kramarić ovako nastavi, bit će zanimljivo pratiti i utrku za prvoga klupskog strijelca.
    – Ne bih htio ispasti bahat. Normalno da je lijepo vidjeti kada zabiješ osam golova i imaš dvije asistencije od 11 golova, ali ipak se računaju golovi u onim važnijim utakmicama. Treba zabijati pravim klubovima – poručio je riječki rekorder i spremno stao na loptu na šaljivu konstataciju da će se njegov golgeterski učinak ubuduće mjeriti po onome što je napravio u sudaru sa »Zmajem«.
    – Bolje nemojte jer ću onda biti najgori na svijetu!

Najuvjerljivija pobjeda u povijesti!

Nogometaši »Rijeke« nisu samo ostvarili najuvjerljiviju pobjedu otkada se natječu pod ingerencijom Hrvatskog nogometnog saveza, već i one u ligi bivše države, odnosno završnice Kupa Jugoslavije. Do ove utakmice rekordna je bila pobjeda 10:0 »Kvarnera« ostvarena u Drugoj saveznoj ligi 22. listopada 1950. godine nad ekipom »14. oktobra« iz Niša (bivši Željezničar Niš). U Hrvatskoj rekordne su do ove bile pobjede nad »Zadrom« (7:0) u prvenstvu, odnosno »Vinogradarom« u Kupu Hrvatske (8:0).

Klupska ljestvica strijelaca

14 golova: Leon Benko
    9 golova: Andrej Kramarić
    5 golova: Zoran Kvržić
    3 gola: Nikola Pokrivač, Goran Mujanović
    2 gola: Mehmed Alispahić,
    1 gol: Anas Sharbini, Damir Zlomislić, Marko Lešković, Ivan Tomečak, Ivan Boras, Ivan Močinić, Vedran Jugović
    » Uracunate su sve službene utakmice, prvenstvo, kup i EL

Offline october

• Forza Fiume
« Odgovori #9874 u: Listopad 11, 2013, 08:42:29 »
‘Kurir’ o Kramarićevoj osmici: ‘A Zvezda ga nije htela…’

kramaric
Kramarićeva osmica – top tema regionalnog sportskog tiska

O Kramarićevoj golijadi protiv korčulanskog Zmaja raspisao se i srpski Kurir u kojem tvrde kako je mladog hrvatskog nogometaša na Marakani želio vidjeti Robert Prosinečki ali za to nije bilo podrške uprave i navijača. Kurir piše kako je Kramarić u prvom poluvremenu postigao “samo” tri pogotka, a u drugom još pet. Pored njega upisali su se još Alispahić sa dva i Brezovec sa jednim golom.

Pobjeda Istrana ostati će zapamćena po dva rekorda. To je najuvjerljiji trijumf Rijeke još od raspada Jugoslavije i prvi put da igrač na jednoj utakmici postigne osam golova’, piše Kurir u kojem su malo pobrkali geografiju ali najbitnije je da se za dobre vijesti s Kantride sve dalje čuje.

:lol:
Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline smirena bubica

• Junior
« Odgovori #9875 u: Listopad 11, 2013, 09:08:52 »
Citat: "october"

kramaric

O Kramarićevoj golijadi protiv korčulanskog Zmaja raspisao se i srpski Kurir u kojem tvrde kako je mladog hrvatskog nogometaša na Marakani želio vidjeti Robert Prosinečki ali za to nije bilo podrške uprave i navijača. Kurir piše kako je Kramarić u prvom poluvremenu postigao “samo” tri pogotka, a u drugom još pet. Pored njega upisali su se još Alispahić sa dva i Brezovec sa jednim golom.

Pobjeda Istrana ostati će zapamćena po dva rekorda. To je najuvjerljiji trijumf Rijeke još od raspada Jugoslavije i prvi put da igrač na jednoj utakmici postigne osam golova’, piše Kurir u kojem su malo pobrkali geografiju ali najbitnije je da se za dobre vijesti s Kantride sve dalje čuje.

hehe, a bar je puno manje iritantna greska od onog bosanskog portala koji je Rijeka - Hajduk proglasio dalmatinskim derbijem..
"Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

brziri

• Gost
« Odgovori #9876 u: Listopad 11, 2013, 09:42:25 »
Citat: "october"

kramaric

nije to greška, srbi misle da je Rijeka u Istri, i nazivaju nas Istrijanima, dok oni malo lošije upučeni svrstavaju Rijeku u Dalmaciju
kao i u Hrvatskoj, pola kontinentalaca misli da smo istrijani, a neki da smo dalmatinci i da navijamo za Hajduk

Offline october

• Forza Fiume
« Odgovori #9877 u: Listopad 11, 2013, 09:49:12 »
BIZARNE OPTUŽBE S KORČULE 'Riječani, može vas biti sram što ste nas masakrirali'

Autor: N.  Kosović

Svaka čast upravi Rijeke dočekali su nas vrhunski, hvala im. No na terenu i tribinama se nisu ponijeli kao veliki klub! - rekao je predsjednik Zmaja

Znali su Blaćani da im na Kantridi šanse nisu velike, no da će biti 'nakantani' sa 11 komada nitko nije očekivao. Rijeka je potopila Zmaja, nanijela mu možda i najteži poraz u njegovoj povijesti, a klub sa otoka Korčule na svoj negativni konto upisao i povijesnu promociju osmostrukog strijelca Andreja Kramarića. Zmajevima su se odsjekla 'krila', nikad ih nismo vidjeli u lošijem izdanju.

- Bespredmetno je govoriti o kvaliteti Rijeke, ali nama je nedostajalo trke i borbenosti, falilo je srca - deprimirano je nakon utakmice govorio vratar Vinko Šeparović, najbolji igrač u redovima BŠK Zmaj. I to usprkos 11 primljenih golova.

S time će se složiti i trener Davor Čop, unatoč tome što on redovito ima 'obrambeni gard' kada su u pitanju kritike na svoje igrače.

- Rijeka s druge strane bila 'napaljena' ne 100 već 150 posto! Igrači i tri tisuće gledatelja u srijedu su 'namirisali krv'. Matjaž Kek motivirao je neke s klupe, ako se to može reći za Kramarića, Borasa, Sharbinija, Pokrivača...

Zmaj je dobio jedanaest komada, a riječki igrači - slobodan vikend !?!

- Zaslužili su ga, hvala gostima što su igrali korektno - rekao je Kek nakon utakmice, te nastavio.

- Razlika između profesionalnih i amaterskih igrača bila je očita, a u profesionalizmu nema podcjenjivanja.

- Ali ne i omalovažavanja kojeg smo debelo osjetili - smatra Jerko Andrijić predsjednik BŠK Zmaja i s dosta gorčine nastavlja:

- Pristali smo na zamjenu domaćinstva, ne samo radi naše već i sigurnosti Rijeke, putovali 12 sati do Kantride. Svaka čast upravi Rijeke dočekali su nas vrhunski, hvala im. No na terenu i tribinama se nisu ponijeli kao veliki klub! Ni navijači ni igrači. Uvrede i ružno skandiranje iz publike. A i 'masakriranje' golovima im nije baš trebalo.

No i sami su dijelom krivi za to. Prvenstveno nedopustivo lošom igrom, ali neiskustvom nekih igrača koji su putem Facebooka dodatno podgrijavali atmosferu i još više napalili riječke igrače i navijače i time aktivirali 'bumerang' koji ih je oklapio - jedanaest puta!

U svemu jedna velika škola za njih.

Offline october

• Forza Fiume
« Odgovori #9878 u: Listopad 11, 2013, 09:52:23 »
Osim što smo malo zekali jerka pederka i pozdravljali braću s juga, mislim da odavno nije neko dobio aplauz na kraju.

11:0 je veliko šamaranje ali čisto sumnjam da su igraći bili napaljeni radi jerka.

Savjet im je da ovo shvate kao veliku čast ili da se ubuduće ne takmiče u kupu.

Offline standby

• Forza Fiume
« Odgovori #9879 u: Listopad 11, 2013, 10:18:09 »
Sad mozda nisu vrijedni ali.. mislim da ovakvi komentari zasluzuju reakciju naseg kluba. Prije svega u svrhu zastite navijača koji su navodno "vrijeđali" ..

Offline vutra

• Veteran
« Odgovori #9880 u: Listopad 11, 2013, 12:04:22 »
znaci tip nas proziva za vrijeđanje od strane publike I ZATO STO SMO IM DALI 11 GOLOVA...e moja dalmacijo
Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline zlobin

• Veteran
« Odgovori #9881 u: Listopad 11, 2013, 12:12:46 »
a predsjednik zmaja se isto zove Jerko, on se možda uvrijedio jer je mislio da je vrijeđanje upućeno njemu!
SAMO RIJEKA!!!
KREPAT MA NE MOLAT!!!
PLJUVAČE MOGA KLUBA NABIJEM NA ONU STVAR!!!

Offline Ocuri051

• Inćun
  • *

Offline tripice

• Senior
« Odgovori #9883 u: Listopad 11, 2013, 12:45:09 »

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #9884 u: Listopad 11, 2013, 13:18:02 »
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.