• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNK RIJEKA-SEZONA 2012/2013  (Prikazano: 170121 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Re: HNK RIJEKA-SEZONA 2012/2013
« Odgovori #975 u: Siječanj 03, 2013, 15:10:56 »
  • Lijepo rečeno!
    Ima još jedna stvar kod Brezovca koja mi od njega čini nešto posebno - a to je njegova "grinta". Jednostavno grize, k'o pitbull je, stisne i ne pušta. A to nerijetko motivira i publiku i ostale igrače da još više stisnu. Zato mu kapa dolje. Mislim da nikada neće napraviti neku posebnu karijeru, dok bi Krajla još i mogao - ali za naše sadašnje potrebe je izvrstan!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline pešekan

• Veteran
    « Odgovori #976 u: Siječanj 03, 2013, 16:01:33 »
  • Imamo dva dobra zadnja vezna i ne vidim čemu rasprava. Problem nastaje kad oni moraju voditi igru. Po meni i jedan i drugi mogu igrati u dinamu. Kakav crni callelo i sl. To je sve isti racku.
    Kreilach je bolji u skoku, breza je startniji iliti pitbull. Zajedno su dosta zajebani :)

8)  8)  8)

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #977 u: Siječanj 03, 2013, 20:37:05 »
  • Citat: "Lignja"
    Brezovcu svaka cast, nemam primjedbe, mislim da je odigrao fenomenalnu sezonu, ali moram se sloziti sa FoFijem.

Čuj nekima je teško nešto objasnit. Ja sam naveo neke argumente, ti si to još bolje objasnio, ali ne vidim da je nitko s "kontra" razmišljanjem dao ikakve činjenice ili pobio naše. Uostalom kad Mlakonja kaže suprotno, znaš da si u pravu :)
    Ma nemam ni ja primjedbi na Brezovca, dapače, Brezovec napravi što od njega očekuješ, ali ono što mi ide na jetra je to što je on po nekim anketama najbolji igrač. Ma kakav fak.ing najbolji igrač. Najbolji igrač ove Rijeke je Knežević i to daleko. I to se jasno vidi na terenu. Cesarec je prvi do njega. Jasno je da fali lijevi bek, a ni golmanska pozicija nije baš nešto. Sve ostalo je tu negdje u prosjeku. I sve to što si objasnio stoji, kad god je Brezovec blizu lopte jasno je da će biti faul ili za nas ili za protivnika, treće nema, a razlog je upravo taj kojeg si naveo - sporo razmišljanje iliti (nogometna) neinteligencija. Mislim, OK, shvaćam ja da neki svršavaju na tu njegovu trku, ali ta trka je kao što si naveo često zakašnjela, nekoordinirana, nepotrebna, pa čak i loša po momčad kad ispadne na prvi dupli pas. I onda to nekima zapne za oko, onima koji ne vide racionalno i pravilno kretanje.
    I svi koji su pogledali koju utakmicu Rijeke, svi su rekli: "igra je loša" ili " igra nije nešto", a tko je kriv za to? Pa valjda u prvom redu kreativni vezni igrač što bi trebao biti Brezovec, i naravno ostali vezni igrači - Kreilach + Mujanović + u nekim utakmicama Gabrić, Weitzer, Močinić... Moje osobno mišljene je da ako želimo popraviti igru i rezultat i biti 2 u prvenstvu, (osim naravno malo hrabrosti i pameti kod Scorije) da je upravo Brezovčeva pozicija ta gdje nam treba kvalitetniji igrač i nadam se, štoviše vjerujem, da smo to dobili u Alispahiću. Sumnjam da Brezovec može odmjeniti Kreilacha na pravi način na toj poziciji.
    I još nešto da demistificiramo - statistiku. Lani je recimo Kreilach imao fenomenalnu statistiku za defanzivnog veznog, pa su neki rekli da je on šrot-igrač. Slično ove godine ima Brezovec, on izvodi doslovno sve prekide, a u ovoj igri mi nabacujemo u šensaesterac praktički sve lopte kad se pređe centar igrališta. Ne omalovažavam ja njegovu statistiku, dapače, to nešto govori, ali evo druge strane medalje: najbolji igrač SP-a je bio Iniesta koji je igrao lijevo krilo, dakle puno bliže golu, a imao je na prvenstvu jednu jedinu asistenciju i 0 golova. Osvojio je naslov najboljeg nogometaša Europe, a među 3 je i u natjecanju za Zlatnu loptu. Prošle sezone u Primeri je imao 2 gola i 2 asistencije. Ne vidi se na terenu da trči kao navijen, dapače vrlo rjetko ide agresivno, gotovo nikad ne radi prekršaje, a kad je na njemu prekršaj, obično je to i penal. U Premiershipu najbolji igrač David Silva - isto ofenzivni vezni 6 golova i 2 asistencije. I tako dalje... Vidim netko mi je spočitnuo to što sam rekao da je Badelj tip zadnjeg veznog kakav mi se sviđa ili to što sam pohvalno govorio o Kovačiću. Jasno da bi volio vidjeti igrače takvog tipa u Rijeci (poželjno iz naše škole ali ne nužno) jer to su kvalitetni igrači u oba smjera, ovakvih kao Brezovec ima na bacanje.

Mlakonja

• Gost
    « Odgovori #978 u: Siječanj 03, 2013, 22:09:32 »
  • Brezovec je najbolji igrač Rijeke s 8 asistencija i 2 gola,defenzivno ne treba ni govorit. Najbolji zadnji vezni kojeg smo imali još od Mladenovića.

Offline Lignja

• Senior
    « Odgovori #979 u: Siječanj 04, 2013, 00:01:48 »
  • Citat: "FoFi"
    Citat: "Lignja"
    Vidim netko mi je spočitnuo to što sam rekao da je Badelj tip zadnjeg veznog kakav mi se sviđa ili to što sam pohvalno govorio o Kovačiću. Jasno da bi volio vidjeti igrače takvog tipa u Rijeci (poželjno iz naše škole ali ne nužno) jer to su kvalitetni igrači u oba smjera, ovakvih kao Brezovec ima na bacanje.

Za Kovačića se mogu složit strašan MC, ali Badelj baš i ne, tehnički i taktički jak igrač, ali je psihološki jako slab i ima puno oscilacija, on ako prva dva poteza napravi dobro sve će ga ić, ako jedan rizični pas ne prođe pada u crnu rupu....

Mi jednog takvog imamo u Močiniću, po meni je on jedini moderan igrač u ovoj Rijeci, kada se nauči nosit sa fizički jačim igračima bit će to igračina, puuuuno kretnje bez lopte, da pas i već je spreman za povratnu loptu, ima ideju što napravit i prije nego lopta dođe do njega, dobar tehnički i vrlo pametan. Možda će mu polusezona u Pomorcu godit. Po meni je on taj drugi vezni u 442 sustavu ili drugi defanzivni vezni u 4231 sustavu, a ne polušpica i veeeeliki je potencijal.

Ja bi volio gledat nešto ovakvo sljedeće sezone u vezi

Kreilach, Močinić
    Mujanović, Alispahić, Anas
    Prava špica (trpator)

Brezovec je dobar igrač, ali kao što mlaki kaže ako imamo neke ambicije ogromne, mislim da on nije kalibar za dalekosežnu budućnost.

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #980 u: Siječanj 04, 2013, 00:53:30 »
    Brezovec je dobar igrač, ali kao što mlaki kaže ako imamo neke ambicije ogromne, mislim da on nije kalibar za dalekosežnu budućnost.
    Sa nekim napisanim stvarima se slažem sa nekima ne, ali sa ovime se ne slažem nikako. Da mi i napravimo neku stvarno jaku momčad za HNL okvire gdje bi Brezovec izvisio iz prve momčadi, ja mislim da bi on sa ovakvim pristupom bio vrhunska rezerva za HNL okvire.
    Neka momčad raste, neka rastu naši mladi igrači i neka se dovode pojačanja i neka igraju najbolji što ih imamo, ali tek kad vidite da imamo nekog definitivno boljeg od njega onda pišite da ga je naša momčad prerasla...
    Mislim da ga paušalno, neutemeljeno i nepravedno podcjenjujete nakon jako dobre polusezone u odnosu na jedan dio naših igrača.
    Apetiti i kriteriji moraju rasti ako želimo veće rezultate, ali po meni je Brezovec među posljednjima u našoj momčadi kojem se može nešto prigovoriti.
    Po meni ni jedan naš igrač nije bio toliko konstantan koliko on. Ni Knežević ni Benko ni Cesarec a ni Kreilach. Ostale nema smisla spominjati, što ne znači nužno da su loši, već da nisu toliko dobri.
    Od Močinića jako puno očekujem, ali da bi se moja očekivanja i ostvarila on mora dobiti veću minutažu. Ostaviti ga kao zamjenu koja će skupljati mrvice ispod stola (od minutaže) bi bilo jako loš potez, a vrlo vjerojatno i bitno ograničavajući za njegov daljnji razvoj. Stvarno mislim da nakon već dugo vremena imamo istinski velik ali i karakterno dobar talent i ne smijemo si dozvoliti da nam propadne ili da se izgubi među pojačanjima.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #981 u: Siječanj 04, 2013, 14:08:54 »
    Citat: "FoFi"
    Citat: "Lignja"
    Vidim netko mi je spočitnuo to što sam rekao da je Badelj tip zadnjeg veznog kakav mi se sviđa ili to što sam pohvalno govorio o Kovačiću. Jasno da bi volio vidjeti igrače takvog tipa u Rijeci (poželjno iz naše škole ali ne nužno) jer to su kvalitetni igrači u oba smjera, ovakvih kao Brezovec ima na bacanje.

Za Kovačića se mogu složit strašan MC, ali Badelj baš i ne, tehnički i taktički jak igrač, ali je psihološki jako slab i ima puno oscilacija, on ako prva dva poteza napravi dobro sve će ga ić, ako jedan rizični pas ne prođe pada u crnu rupu....

Mi jednog takvog imamo u Močiniću, po meni je on jedini moderan igrač u ovoj Rijeci, kada se nauči nosit sa fizički jačim igračima bit će to igračina, puuuuno kretnje bez lopte, da pas i već je spreman za povratnu loptu, ima ideju što napravit i prije nego lopta dođe do njega, dobar tehnički i vrlo pametan. Možda će mu polusezona u Pomorcu godit. Po meni je on taj drugi vezni u 442 sustavu ili drugi defanzivni vezni u 4231 sustavu, a ne polušpica i veeeeliki je potencijal.

Ja bi volio gledat nešto ovakvo sljedeće sezone u vezi

Kreilach, Močinić
    Mujanović, Alispahić, Anas
    Prava špica (trpator)

Slažem se, apsolutno, sve što si naveo stoji (naročito za Močinića) jedino se baš ne slažem onim za Badelja. Gledao sam ga nekoliko puta u HSV-u ove sezone i samo je potvrdio ono što sam mislio, izuzetno pametan igrač sa odličnim osjećajem za postavljanje. Nema brzinu trčanja, ali brzina razmišljanja mu je vrhunska. On u Dinamu ni nije igrao klasičnog zadnjeg veznog, sada to igra. On bi korektno odigrao i druge pozicije u vezi, a vjerujem da bi i stopersku poziciju mogao sasvim solidno odigrati da je potreba. Kada u jednom HSV-u imaš statistiku dodavanja kao Xavi, onda to nešto znači. Naravno, nema tu konstantu, dogodi mu se pokoja lošija utakmica, ali meni je on odavno kalibar za prvih 11 repke i mislim da može biti samo bolji.

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #982 u: Siječanj 14, 2013, 15:30:18 »
  • Da ne bude zadnji post o nekim igračima koji nemaju veze sa Rijekom...
    Na početku priprema smo za novu polusezonu.
    Imamo najjaču ekipu u zadnjih par godina i napokon se može s guštom na kantridu.
    Isto tako imamo pet dobrih konkurenata za vrh ljestvice. Svi se kompletiraju i pojačavaju (ne samo mi) a i ekipe koje se ne bore za vrh se sve bore za opstanak (većina ekipa se isto pojačava). Unatoč nekim razmišljanjima, mislim da nam liga davno nije bila jača (na to utječe i kriza gdje se dosta naših dobrih / solidnih igrača vratilo u HNL).
    Definitivno nema više lakih utakmica, a to je super za istinske ljubitelje nogometa (kome je stalo gledati razvaljivanje nekih poluamatera). Raspored nam po meni u početu baš i ne odgovara jer imamo odmah teške utakmice i postoji opasnost da se u slučaju lošijih rezultata nervoza uvuče u svlačionicu. Ali to je i prilika da se pokaže ima li ekipa muda, a isto tako da nam i trener pokaže da li ide u pravom smjeru. Naravno da će biti još posrtanja, ali sada ipak očekujem stanoviti pomak u kvaliteti igre. Ekipa je kompletirana na najtanjim mjestima i uz dodatne pripreme i uigranost mora biti na razini. To je i poruka za ES: želim vidjeti pomak u igri. Ne treba igrati kao Barca, ali ova ekipa se ne treba zabijati u mišju rupu nikad i protiv nikog.

Offline pešekan

• Veteran
    « Odgovori #983 u: Siječanj 14, 2013, 18:04:19 »
  • Nije nogomet matematika. Nemojte se nadati nekoj super igri jer smo sada 15% jači nego jesenas.
    Probleme na planu igre ima svaki drugi klub iz lige petice tako da ne vidim zašto bi scoria to lakoćom riješio u rijeci.
    Ja očekujem sličan nogomet jer su slični igrači. Nadam se da će Gabrić proigrati jer je prava zmija na lijevom veznom i zanima me gdje će se meho ukomponirati?
    Veći broj bodova očekujem zbog viška taktičkih rješenja i zbog zatvorenih rupa u rosteru igrača

8)  8)  8)

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #984 u: Veljača 10, 2013, 01:14:56 »
  • Tjedan dana je do nastavka prvenstva pa mislim da je vrijeme da reaktiviramo ovaj topic, a polako se blizi i vrijeme da October otvori Dinamo-Rijeka topic.  :D

Odlucio sam napisat jedan rezime pauze i priprema sa ocjenama. Naravno, ovo je moje razmisljanje, i ostali se vjerovatno nece slozit sa nekim od mojih razmisljanja.

Prijelazni rok: 5

Odlicna pojacanja su dovedena, na svim pozicijama gdje smo bili tanki. Po meni tu stvarno se nije moglo bolje poslovat sa dovodjenjem osjecke cetvorke plus Slovenaca i Alispahica. Uz to, rijesili smo se nekih igraca koji nisu bili korisni na jesen.

Prijateljske utakmice: 2

Odigrali smo devet prijateljskih utakmica, pobijedili prvu i zadnju, izgubili vecinu utakmica u Turskoj. Najbolje smo odigrali bas tu prvu utakmicu. Kad je dosta nas tu ocekivalo malo bolju igru za vrijeme priprema, upravo suprotno se dogodilo. U Turskoj smo dosta opravdavali igru i rezultate na teske noge itd., ali to vise nije mogao biti slucaj do Zeljeznicara, protiv kojega nismo dobro odigrali. Za razliku od prijasnjih priprema, igrali smo vecinom protiv jakih protivnika, sto je pozitivno, ali ne znam kakve pouke su se izvukle iz toga. Sve u svemu, rezultati prijateljskih utakmica nisu bitni, ali se pobjednicki mentalitet stvara bas na takvim utakmicama.

Vratari: 4

Rijesili smo se Lisjaka koji je previse kiksao proslu sezonu i na jesen, a i na nekim prijateljskim utakmicama. Mance se pokazao sigurniji tijekom priprema i dobro je branio, a sad je dovoden i Vargic, tako da tu nema straha.

Obrana/bekovi: 3+

U sredini obrane nema straha jer smo dosta dobro pokriveni. Imamo Datkovica, Knezevica, Marica, Neretljaka (kad se oporavi), te sada i Kreilacha. Mirza (desno) i Skarabot (lijevo) su prosli vise manje cijele pripreme i nadam se da ce odigrat kako se od njih ocekuje na proljece. Mirza nije odigrao sjajno za vrijeme priprema, pa tu ima prostora za napredak. Nadam se da Skarabot nije tesko ozlijedjen jer onda smo opet na Cavalu. Sve u svemu, on se cini boljim igracem od Cavala ako je sudit prema izvjestajima sa prijateljskih utakmica.

Veza: 3-

Tu smo dosta dobro pokriveni sa 8(9) igraca: Brezovec, Alispahic, Weitzer, Jugovic, Mocinic, Mujanovic, Gabric, Culina + Kreilach (ako ne igra u obrani). Ima Scoria itekako puno izbora i mogucnosti sa tako sirokim kadrom. Problem je u nedostatku kreativnosti u prijateljskim utakmicama i u cinjenici da osim penala protiv Ukrajinaca (Kreilach) i dva ola Mujanovica Speziji, oni nisu zabili nijedan gol. Ocekivalo se poboljsanje kreativnosti u vezi dolaskom Alispahica, ali valjda treba vremena da se taj vezni red uigra kako treba. Mehmed je po meni tu kljuc, i on mora igrat u sredini, odmah iza napadaca, jer ako ga se gura na krilo nema smisla. Mislim da je Scoria previse mijenjao i eksperimentirao tu,  i bojim se da ce se formacije, taktike i sastavi mijenjat iz utakmice u utakmicu kad pocne prvenstvo.

Napad: 2+

Ovo je pozicija gdje smo najslabije pokriveni. Imamo tri napadaca - Benko, Cesarec, Jogan. Prva dvojica su nam bili eksremno bitni na jesen i zabili su 15 od 28 golova. Na pripremama su bili losi (Benko) ili ozlijedjeni pa onda nedovoljno spremni (Cesarec). Treba se samo sjetit kako smo usli u prvenstvo na jesen i da smo zabili samo 4 gola u 6 kola dok njih nije krenulo (tj. dok nismo potpisali Cesarca). Ja se samo nadam da ce oni proraditi i vratiti se u jesensku formu sto prije. Iako se od njega sigurno najmanje ocekivalo, Jogan se pokazao kao pravi pogodak, i mozda bi on mogao dobro odigrati na proljece. Za razliku od jeseni kad smo bili samo na 2 klasicna napadaca, sada ih barem imamo 3, pa nece bit ogroman hendikep kad jedan bude ozljedjen ili kartoniran.

Scoriju necu komentirat.

Opcenito, ne znam kakve rezultate ocekivati od proljetnog dijela sezone. Sa jedne strane, na papiru smo jaci nego na jesen, i nadam se da cemo izborit Evropu i odigrat dosta dobro. S druge strane, ako su pripreme bilo kakav indikator, mi nemamo nikakvu igru, i bojim se da nece biti dobro. Samo pogledam kako su Split, Hajduk i Slaven odigrali zadnje vrijeme i ulovi me neki strah. Split jucer totalno unakazio Zelju (4:1), i Hajduk Olimpiju istom rezultatom. Na papiru nismo nista losiji od te tri ekipe (dapace), ali po igri nam oni bjeze. U svakom slucaju, bit cemo pametniji za 2-3 tjedna.

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #985 u: Veljača 10, 2013, 09:56:41 »
  • Realno 7. mjesto po sadasnjoj formi bi bio uspjeh. Zadar,Zagreb,Cibalia,Osijek i mozda Inter su losiji od nas,drugi puno bolji,eventualno smo tu negdje s Lokomotivom i Istrom
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

brziri

• Gost
    « Odgovori #986 u: Veljača 10, 2013, 10:06:40 »
  • Citat: "BUDALA"
    Realno 7. mjesto po sadasnjoj formi bi bio uspjeh. Zadar,Zagreb,Cibalia,Osijek i mozda Inter su losiji od nas,drugi puno bolji,eventualno smo tu negdje s Lokomotivom i Istrom

Bolje biti 7. nego 9 ili 12. kao prošlih sezona

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    « Odgovori #987 u: Veljača 10, 2013, 12:40:23 »
  • Ovaj prelazni rok je odrađen savršeno.
    Omogućene su vrhunske pripreme, dobri protivnici u prijateljskim utakmicama. Na svakom mjestu imamo bar 2 rješenja. Imamo mlade , srednje , starije...Bosance i Slovence.

Ako se ove polusezone ne napravi iskorak u vidu bolje igre i plasmana u Europu , Scoria više nema ni jednog jedinog izgovora i mora se tražiti novo rješenje.

Bez obzira na lošu igru i rezultate kroz pripreme ipak očekujem da ćemo biti među prva tri, prikazati dobru igru i nadam se da će neko od mlađih izrasti u pravog igrača.
    Hasta la vittoria per siempre.

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #988 u: Veljača 10, 2013, 19:03:23 »
  • Osijek - Dinamo 2:1. Toliko o Dinamovoj nadmoći...
    Neka ovo bude dodatni motiv Scoriji, igračima i navijačima za sljedeću nedjelju u Maksimiru...

Offline fiumez

• Inćun
    • *
    « Odgovori #989 u: Veljača 11, 2013, 14:41:38 »
  • Bira se novi Papa.
    Dakle ove godine osvajamo prvenstvo, a slijedeće još jedan trofej...
    ex Fiumezakon