• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Rijeka-Osijek - subota - 06.04.2013. - 19,00 h - 26 kolo  (Prikazano: 26124 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

brziri

• Gost
Re: Rijeka-Osijek - subota - 06.04.2013. - 19,00 h - 26 kolo
« Odgovori #75 u: Travanj 07, 2013, 14:24:36 »
  • Citat: "vutra"
    dobro jesam ja napisao post o utakmici ili o cemu?
    umjesto da treniras strogocu kad se o pokojnicima pise u jednom odvratnom tonu ili kad se spama do krajnjih granica ti brises post di ja govorim felgi zasto nije bio u pravu kad je napisao da su Kreilach i Brezovec bili najgori na terenu...

Vutra, ja sam napisao da su krailach i Breza po meni bili najlošiji kotačići u Kekovoj mašineriji, i jesu, a ne Felga
    Od njih očekujem da budu duplo bolji nego Kurtović i Pušić na Kantridi, i to je to
    Kao što je Škarabot iznenadio kvalitetom prema naprijed, kao što Cesarec kad je izašao totalno smo pali
    benko trpa i to mi je drago,
    Slažem se sa Pešekanom za Mujanovića (iako me je dobio u FF ligi sa jednim razlike)
    daj se malo smiri, svatko od nas ima pravo na svoje viđenje utakmice, ovo je forum,

P.S.Tir ne briši, nije Off topic
    « Zadnja izmjena: Travanj 07, 2013, 14:48:23 od brziri »

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #76 u: Travanj 07, 2013, 14:26:52 »
  • Btw. meni se cini da je Mirza isao van zbog neke ozljede.. jer je Weitzer bio spreman za uc i onda se naglo zarotiralo?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #77 u: Travanj 07, 2013, 14:28:22 »
  • Da, Mirza je vidno šepao i tražio je sam izmjenu. Al se čekalo s tim jer se taman tad Kreilach sudario glavama s jednim Osjekovim igračem pa se nije znalo koga će na kraju mijenjat.
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #78 u: Travanj 07, 2013, 15:02:50 »
  • Citat: "brziri"
    Citat: "vutra"
    dobro jesam ja napisao post o utakmici ili o cemu?
    umjesto da treniras strogocu kad se o pokojnicima pise u jednom odvratnom tonu ili kad se spama do krajnjih granica ti brises post di ja govorim felgi zasto nije bio u pravu kad je napisao da su Kreilach i Brezovec bili najgori na terenu...

Vutra, ja sam napisao da su krailach i Breza po meni bili najlošiji kotačići u Kekovoj mašineriji, i jesu, a ne Felga
    Od njih očekujem da budu duplo bolji nego Kurtović i Pušić na Kantridi, i to je to
    Kao što je Škarabot iznenadio kvalitetom prema naprijed, kao što Cesarec kad je izašao totalno smo pali
    benko trpa i to mi je drago,
    Slažem se sa Pešekanom za Mujanovića (iako me je dobio u FF ligi sa jednim razlike)
    daj se malo smiri, svatko od nas ima pravo na svoje viđenje utakmice, ovo je forum,

P.S.Tir ne briši, nije Off topic
    cuj njega...
    dali meni smeta sto netko ima drugo viđenje utakmice ili jer mi je post obrisan bez veze?
    Kad zelis svakom loncu biti poklopac barem sa razumijevanjem procitaj nesto o cemu kreces filozofirat...
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline RIboy

• Pionir
    « Odgovori #79 u: Travanj 07, 2013, 15:30:36 »
  • http://http://www.youtube.com/watch?v=vVF0I9KnAQo

bravo Benko, to je taj osjećaj za gol....  :lol:

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #80 u: Travanj 07, 2013, 15:36:15 »
  • Ma nije ni Belupo išao previše ofanzivno... To je isto bio bunker i kontre, ali ovo šta je Osijek jučer parkirao u 16erac je bunkerčina sa kakvom bi se i puno jače momčadi od naše teško nosile... Uz šumu igrača kroz koju je i fizički teško poslati loptu, oni su jako disciplinirano igrali fazu obrane a i golman im je bio na vrhunskoj razini. Igrali su bunker i onda bi se polako i sramežljivo pokušavali približiti našem golu. Njima nikad nije više od 5 igrača bilo oko našeg 16erca (i to kod njihovog izvođenja kornera), a ostali su oprezno čuvali pozadinu. Druga je stvar što je nama par puta procurilo preko bekova i krila i što smo im dopuštali povremene vrlo ležerne centaršute, ona dva slobodna udarca Blatnjaka i onaj prolaz onog bradatog, čini mi se Kurtovića (na sažetku se jasno vidi da je Marić zalutao previše naprijed i to je njegova zasluga)... To je sve šta su oni napravili, ali i to je previše jer su te prilike bile plod naših većih pogrešaka u fazi obrane...
    Mislili su mnogi ovdje, pa i ja, da ćemo lako protiv njih jer nam dolaze njihovi juniori, ali očito da im je omladinski pogon na razini i da Mršić zna složiti obranu. Oko Benka su bila 3 stopera u zoni, Alispahića i Jugovića su blokirali bekovi a krila su im bila uže postavljena u fazi obrane i zajedno sa napadačem radila pritisak na Brezovca i Kreilacha... Kad bi se našem napadu priključili bekovi, posebno Škarabot, odmah smo ulazili barem u polu priliku...
    Da se razumijemo, Osijek prema naprijed nije odigrao ništa pametno (jednostavno nema s kim a i morali su čuvati pozadinu) osim onog što smo im mi svojim povremenim pogreškama i ljutanjem pojedinaca u fazi obrane dozvolili, ali u obrani su bili disciplinirani i čvrsti, kao i uvijek (sa izuzetkom Istre kad su se totalno raspali).
    Tko ne vjeruje neka gleda:
    http://max.tportal.hr/video.aspx?videoId=16583

I da se razumijemo, i meni se čini lošije nešto nego protiv Belupa, ali da je baš toliko lošije kao što neki pričaju, jednostavno nije... Kek treba uzet bič u ruke i natjerati ih da i dalje rade... Imaju još jako puno toga za popraviti, pogotovo u fazi obrane. Sad nam dolaze teže momčadi koje neće igrati na bunker (pogotovo kad gostujemo), koje će se sa nama potući za bodove, koje će se ići nadigravati i ovakve individualne greške koje Osijek jučer nije iskoristio oni će znati iskoristiti. Biti će nešto više prostora prema naprijed nego jučer i nešto ćemo lakše dolaziti do protivničkog 16erca, ali bekovi i Marić moraju biti defanzivno bolji jer Mance i Knežević ne mogu sami igrati obranu...

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #81 u: Travanj 07, 2013, 21:02:56 »
  • Evo nas opet na drugom mjestu :D i to sami :mrgreen:
    Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Offline aluminijska felga

• Senior
    « Odgovori #82 u: Travanj 07, 2013, 21:53:13 »
  • Citat: "Pesekan"
    A čuj, sto ljudi sto ćudi. Svatko od nas doživljava utakmicu na svoj način i drugačije je vidi, a uvijek postoji i taj faktor subjektivnosti. Brziri ne voli Kreilacha, felga ne voli Močota a ja moram priznat da sve manje volim Mujanovića.

Evo npr, ja sam dao Cesu 6,5 jer mislim da je stvarno dobro odigrao i bez njega bi to bilo duplo lošije, ali svejedno imao je u nekoliko navrata puno bolja riješenja za odigrat (koliko se puta Mirza izvukao na krilo i bio sam ko duh, a on gura loptu na suprotnu stranu u gužvu kod Škarabota). Alispahiću ja vjerujem da će proigrat kad tad i da će bit naš glavni igrač, ali to još nije to i s pravom ima ovakve ocjene kakve ima. Ako imaš igrača od kojeg se očekuje da bude mozak ekipe i tako je predstavljen, onda se na zadovoljavaš "kratkim i sitnim pasevima". Bar je takvo moje razmišljanje.
    Močo nje bio ni na klupi,očito još jedan malo stručniji od nas vidi šta i ja.
    Vražja  mularija

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #83 u: Travanj 07, 2013, 23:05:38 »
  • Poklopili su se rezultati ovo kolo. Ostaje žal da ES nije prije dobio nogu u dupe. Da je Kek prošao pripreme u Turskoj 2. mjesto bi bilo riješeno.

Utakmica ok, pamte se tri boda. Potcijenili smo ih ali bode u oči da nemamo igru, rješenje za bunker. Vjerujem da ćemo prave stvari tek gledati s ovim ekipama koje će probati igrati.
    Dojmio me se Škarabot. Izuzetan prema naprijed, čita igru, nudi se, ne troši se uzalud. Natrag je malo zaplesao ali dobar.
    Meho mora bolje.
    Mujo u Pomorac ili Osijek bez prava igre protiv nas.
    Čulina? Talent si sa 14 godina, sa 17 upadaš u prvu i igraš i napreduješ. Umjesto da grize travu on jede g.. na Nije ni za Pomorac. Čudo jedno kako mu se ne da. Ili je ovo vrhunac?
    Manceu ugovor do 2025.
    Breza se trudi, daje sve od sebe ali... Na par mjesta di je mogao povući bar 10ak metara, raširiti obranu i uposliti suigrača on puca, ispucava, nabija... Malo je to.
    Knez i Marić profesorski.
    Mirza, Krajla dobri.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #84 u: Travanj 08, 2013, 08:54:08 »
  • Ne treba zaboraviti da je Osijek ekipa koja je ove sezone dva puta u Maksimiru odigrala 0-0, dakle sustav obrane štima i znaju igrati na nulu. Mršić to očito drži pod kontrolom, a Osijekova škola je ipak jedna od najboljih u Hrvatskoj, vidjelo se to i u subotu.

I protiv Intera i protiv Slavena i protiv Osijeka (pa i drugo poluvrijeme u Vinkovcima) su ispale utakmice na nož s tom razlikom da su nam protivnici uspjeli složiti pritisak u određenom dijelu utakmice, ali ne i šanse. Dakle, obrana je pod Kekom primila 2 gola u 4 utakmice (oba nakon krucijalnih grešaka obrane) iako Kek igra 4-4-2 i kao nije stručnjak za obranu, a pod stručnjakom za obranu Scoriom primali smo više golova u sustavu 3-5-2. Pametnome dosta.

Prijatelj River se pojavio na Kantridi u subotu nakon dužeg vremena i ostao osupnut duplim pasovima i količinom agresije veznog reda. Mislim da smo pod Kekom odigrali u ove 4 utakmice više duplih pasova nego pod Scorijom u cijeloj sezoni. A Elvis je svojedobno značajno komentirao da "ova ekipa možda ne može imati posjed lopte" iako ju je sam selektirao.

Ispada post pljuvanje po Elvisu, a zapravo mi je žao jer je neslavno završila jedna trenerska karijera koja je puno obećavala, bio mi je drag i kao igrač. A Keka ne smatram čarobnjakom, ali pokazalo se da trener koji ne robuje ovim floskulama HNL-a može napraviti jako puno u jako malo vremena.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #85 u: Travanj 08, 2013, 09:27:29 »
  • Zaslužena pobjeda, ne kako su neki očekivali sa više pogodaka razlike, ali...
    Ja stvarno ne kužim očekivanja da nam protivnik neće stvoriti niti jednu šansu (najbolja iz polumrtvog kuta), a da bi mi trebali trpati ko ludi. Pa i kad Barcelona igra protiv Celte, Celta ili ima koju šansu ili zabije gol...
    Da smo igrali svemirski, nismo. Da može bolje, može. Ima prostora za napredak. Mislim da Alispahić, Mujo, Jugović i Brezovec pa i Krailach mogu i moraju bolje nego ovu utakmicu. Cesarec će početi zabijati i bit će puno bolje. Neki oko mene na kantridi su bili nezadovoljni što je Škarabot par puta kasnio na pokrivanju igrača, ali to je normalno s obzirom da igra vrlo ofanzivno...(iskreno ja sam se tome i nadao jer želim ofanzivne bekove ako želimo biti gore, a iz njegovog profila - igrao je on i lijevog bočnog tome sam se nadao). Čulina nije za poziciju napadača već isključivo bočnog ili krilo, ali objektivno Kek nije imao na klupi adekvatnu zamjenu za Cesarca (mislim da se potrošio, nije zamjenjen zbog loše igre).
    Nekima su očito sve ekipe s kojima Rijeka trenutno igra najgore na svijetu. A mi smo sve te ekipe ipak pobijedili za razliku od Hajduka, Splita, Lokomotive,...

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #86 u: Travanj 08, 2013, 09:36:12 »
  • Citat: "joy_division"
    Ne treba zaboraviti da je Osijek ekipa koja je ove sezone dva puta u Maksimiru odigrala 0-0, dakle sustav obrane štima i znaju igrati na nulu. Mršić to očito drži pod kontrolom, a Osijekova škola je ipak jedna od najboljih u Hrvatskoj, vidjelo se to i u subotu.

I protiv Intera i protiv Slavena i protiv Osijeka (pa i drugo poluvrijeme u Vinkovcima) su ispale utakmice na nož s tom razlikom da su nam protivnici uspjeli složiti pritisak u određenom dijelu utakmice, ali ne i šanse. Dakle, obrana je pod Kekom primila 2 gola u 4 utakmice (oba nakon krucijalnih grešaka obrane) iako Kek igra 4-4-2 i kao nije stručnjak za obranu, a pod stručnjakom za obranu Scoriom primali smo više golova u sustavu 3-5-2. Pametnome dosta.

Prijatelj River se pojavio na Kantridi u subotu nakon dužeg vremena i ostao osupnut duplim pasovima i količinom agresije veznog reda. Mislim da smo pod Kekom odigrali u ove 4 utakmice više duplih pasova nego pod Scorijom u cijeloj sezoni. A Elvis je svojedobno značajno komentirao da "ova ekipa možda ne može imati posjed lopte" iako ju je sam selektirao.

Ispada post pljuvanje po Elvisu, a zapravo mi je žao jer je neslavno završila jedna trenerska karijera koja je puno obećavala, bio mi je drag i kao igrač. A Keka ne smatram čarobnjakom, ali pokazalo se da trener koji ne robuje ovim floskulama HNL-a može napraviti jako puno u jako malo vremena.

A šta te boli patka za Škorju njega je vrijeme pregazilo tipično za sve hrvatske trenere spleotom okolnosti ili zakonom velikih brojeva osvoje neku titulicu u hnl i odmah si umisle da su neki stručnjaci...a zapravo jad i čemer...i jednostavo s vremenom izgube i tu malu dozu kvazi znanja...da je tome tako jasno pokazuje činjenica da ni jedan  ne napravi karijeru vani..eventualno u nekom arapskom emiratu gdje ko zna kako se osvajaju prvenstva...
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #87 u: Travanj 08, 2013, 10:38:38 »
  • Mislim da će Scoria pokazati svoju vrijednost u nekom drugom HNL klubu. Pod uvjetom da je nešto naučio ovaj puta. Čini mi se da jednostavno nije dorastao Projektu i da je izgorio pop putu. Možda smo izgubili šest mjeseci, ali očito se isplatilo - jer da nije bilo tako možda bi Kek (da smo ga ranije doveli) izgorio poput Scorije. Uglavnom... što je bilo - bilo je. Očito nas čekaju još bolja vremena, iako su i ova - odlična! :)

btw... misim da je Jani dobro rekao za Šakarbota i Osijeka:
    Meni se Škarabot jako svidio. Pogotovo u napadačim akcijama, a i gol je pao nakon akcije Škarabot/Cesarec/Benko (ako sam dobro vidio, nisam gledao snimku tekme). Jbg... nije Škarabot Dani Alves pa da je malo u napadu malo u obrani - da je igrao bi već u nekom boljem klubu lige petice.
    A Osijek... jbg... bunker. Dobro da smo ga probušili. Mnogi nisu!

12 bodova iz 4 utakmice! Odlično! Ali tek nas sad očekuju stvarno zanimljivi susreti! :)

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #88 u: Travanj 08, 2013, 12:38:38 »
  • Kako je dobro sa danom odmaka pogledati utakmicu još jednom, a znaš da smo dobili, i znaš da su ajduci izgubili 2 boda...  Snimio sam sinoć tablicu na teletextu, za arhivu...
    Pridružujem se komentarima da nam je obrana u izvrsnoj formi i da Dario i Marić funkcioniraju kao blizanci (s tim da je Dario onaj dominantni, što je i zaslužio), a Mance kupi sve što prođe.  Čak i ispucava loptu!  Na bekovima Poljo je bio izuzetno dobar (posebno u odnosu na prošle utakmice), a Škarabot, kako je i rečeno, nazad vrlo solidan, a naprijed pravo krilo, važan dodatak napadu.  Na momente imaš dojam da ne mogu dobiti gol, što god se dogodilo (znam da nažalost nije istina, ali npr. ona količina smirenosti kod iznošenja lopte fascinira).
    Brezovec nije bio 100% pravi, ali je onda Kreilach iskočio, i to je dobro.  Moram samo zamijetiti što je Kek rekao za 3 žuta Brezovca: to je prilika za novog igrača.  Svaka čast!
    I još samo jedna opaska, nakon što sam na miru pogledao još jednom: koliko igra opada kad izađu Cesarec i Alispahić!  Koliko god pljuvali po njima, kako se to vidi kad ih nema...  Jedini igrači (u ovih 11) s nosom za asistenciju.  Bez njih nema zadnjeg pasa (i Čulina i Mujanović su igrači za primanje, a ne davanje zadnjeg pasa) - tu bi prije prošli Mutombo i Weitzer, ali oni pak štekaju u mnogo čemu drugom.
    I samo još jedna rečenica: i kad ne ide posebno dobro, čovječe, koliko je to drugačije nego prije samo 2 mjeseca...