• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Rijeka - Slaven Belupo, 29.03.2013., 19h  (Prikazano: 18197 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smirena bubica

• Junior
Re: Rijeka - Slaven Belupo, 29.03.2013., 19h
« Odgovori #75 u: Ožujak 30, 2013, 10:10:13 »
  • Sad sam na miru pogledao snimku. Kako se sa istoka slabo vidi, tek sad sam vidio sto je Cesarec sve zapucao u drugom poluvremenu. Ovo je trebao bit potop Slavena.

Takodjer veliki  =D>  za Culinu. Ono dodavanje vanjskom za Cesarca je bio prelijep potez. Podsjetio me na Anasa u najboljim trenucima.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

brziri

• Gost
    « Odgovori #76 u: Ožujak 30, 2013, 10:24:29 »
  • Da se razumijemo, i da nadodam, oduševljen sam igrom (nakon stvarno dugo vremena) ustvari se i ne sječam kad smo izgledali tako premočno, nabrijano i kvalitetno.
    također ne vjerujem da je moguć takav preokret od onog sa Scoriom do ovog sad, pa ova igra je za ono znanstvena fantastika
    Kekov pristup i želja da ekipa igra napadački nogomet, vezni igrači imaju apsolutnu slobodu prema naprijed (Jugović malo lijevo, malo desno) a striktne obaveze prema nazad u defanzivi.
    Igra po podu, lopte kroz protivničku obranu, trka bez lopte, linije su blizu i stoji se blizu protivničkim igračima, nešto izvrsno za gledati.
    Čestitke svim igračima, a posebno treneru

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #77 u: Ožujak 30, 2013, 11:23:01 »
  • Svaka čast, da ne ponavljam već rečeno, samo ću nadodati:
    - ovoliko smišljenih akcija i proigravanja odavno nisam vidio
    - ovaj broj odigravanja iz prve i to od većine igrača je fenomenalan pomak
    - dolazili smo u prilike proigravanjima bez potrebe za igrom 1 na 1
    - vidi se da Kek ima prirodni autoritet jer nisam vidio odmahivanja, gunđanja,...
    - veći dio utakmice kod izgubljene lopte ekipa je odlično reagirala presingom na prave igrače (tu ima mjesta za pomak jer nije uvijek bilo idealno)
    - igrači se kreću bez lopte i omogućavaju igru (to bi trebalo biti normalno ali to do sada nije bilo dobro)

Sve u svemu jako dobro, ne treba nas hvatati euforija jer ovo treba postati standard. Ima još mjesta za napredak ali volio bih da ovo bude prosjek igre.
    Cijela ekipa je bila vrlo dobra uz par iznimki:
    - Mance, Benko, Jugović bolji od ostalih (tu bi bio i Cesarec da je zabio neku)
    - Krailach i Mirza nevidljiviji ali ne loši. Alispahić još jako varira.
    Zamjene:
    - Mujo ok, brz, utrčava u prostor, falio šansu vrlo sličnu kakvu je već imao, mora bolje
    - Mato napravio jednu kardinalnu grešku (asistencija za SB gol), da li je postao redoviti kikser ili nema sreće (kad mu je Kek dao povjerenje bit će da je na treninzima dobar),
    - Čulina meni ugodno iznenađenje, njega treba čekati i forsirati, brz, ima ideje, očito nu odgovara igra gdje se suigrači otkrivaju

Offline marinZG

• Junior
    « Odgovori #78 u: Ožujak 30, 2013, 11:30:53 »
  • Citat: "jani"
    /cut/
    Slažem se s apsolutno svakom riječi i sad da ne ponavljam hvalospjeve koje su i drugi napisali samo bih dodao da Keku treba dati 5-godišnji ugovor! Ako su osječanima dali po 4,5 godine ugovora, njemu treba dati na duge staze i neka čovjek na miru radi svoj posao. U mjesec dana napravio je više nego Scoria u godinu dana. Imali smo više sreće nego pameti što smo ga uboli...!  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>
    There is no \'ctrl\' button on Chuck Norris\'s computer. Chuck Norris is always in control.

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #79 u: Ožujak 30, 2013, 11:34:57 »
  • Vjerovatno su skužili da sa Kekom nema zafrkancije, ako ne dignu svoju razinu igre da idu na tribine.

Pojedinci skinite se sa Krailacha, dečko se trudi i igra dobro ono šta mora igrat.
    Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #80 u: Ožujak 30, 2013, 11:38:59 »
  • Citat: "jani"
    - Čulina meni ugodno iznenađenje, njega treba čekati i forsirati, brz, ima ideje, očito nu odgovara igra gdje se suigrači otkrivaju
    Nažalost nisam pogledao tekmu, čekam da netko postavi link pa da ju polgedam ali, evo da malo ovo iskomentiram.
    Neki igrači koji su u prethodnom sustavu bili loši bi mogli doći do izražaja u ovom novom sustavu. Da li je to Čulina, Mutombo, Močinić ili netko treći... vidjet ćemo. Isto tako neki igrači koji su bili nezamjenjivi možda se izgube u tom sustavu. Puno ljudi je argumnetiralo da Brezovec nije profil modernog nogometaša - da li će on otpasti u takvom sustavu, vidjet ćemo.
    Ali u svakom slučaju s promjenom načina igre doći će do izražaja neke karakteristike koje do sada nisu bile vidljive a druge će izgubiti na važnosti.

Uglavnom... očekuje nas vrlo zanimljivi period. Jedva čekam Osijek! :)

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #81 u: Ožujak 30, 2013, 11:48:37 »
  • Citat: "vlinicx"
    Vjerovatno su skužili da sa Kekom nema zafrkancije, ako ne dignu svoju razinu igre da idu na tribine.

Pojedinci skinite se sa Krailacha, dečko se trudi i igra dobro ono šta mora igrat.

Ne znam da li si tu mislio i na mene, ja sam napisao da je bio nevidljiviji, i dalje mislim tako ali inače imam dobro mišljenje o njemu. Ne može niti jedan igrač igrati najbolje svaku utakmicu.
    Nekima koji su komentirali da dva zadnja vezna ne mogu igrati zajedno a da igra liči na nešto, sinoć je stigao poziv da otvore oči. Nogomet je danas puno brži neko nekad i za svrsishodan dupli pas (prema naprijed) je važnije trčanje bez lopte od tehnike "ševanja".

Još dodatak: Da li to znači da Srećko ipak nije loš?
    On je našao i odabrao Keka, Jugovića, Alispahića, Vargića (jbg, ima nesreću a našu sreću da Mance brani kao nikad u životu),...

Offline RIboy

• Pionir
    « Odgovori #82 u: Ožujak 30, 2013, 12:05:50 »
  • stvarno šteta što je Cesarec odigrao vjerovatno najgoru utakmicu karijere u pogledu realizacije jer bi onda to bila prava poruka svima sa jedno 5-1

mene najviše fascinira što je cijeloj ligi ozljeđeno po pola ekipe a nama svi na broju, toliko o svim glupim kritikama na račun Uga

i samo da Brezovecu neko kaže da malo pametnije rasporedi snagu, stvarno trči ko manijak 60 min i u nekim situacijama kada se može malo pričuvat on uleće u brišućem letu....tako da ili ga izvadit nakon 60. ili poradit na gore navedenom

Offline toro1

• Pionir
    « Odgovori #83 u: Ožujak 30, 2013, 12:12:36 »
  • nevjerovatno kolika razlika, ne samo u igri nego i u ponašanju igrača...

hvala onome koji je predložio Keka...... =D>  =D>

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #84 u: Ožujak 30, 2013, 12:17:08 »
  • Citat: "Bax"
    Odlična igra, a Kek kaže da ima još puno prostora za napredak.
    Ne znam da li da mu vjerujem ili ne jer, ako ima, gdje nam je onda kraj?

Ima mjesta za napredak i te kako. Ono najvažnije je napravljeno, tj igračima je usađen novi stil igre koji sad treba ispolirat. Jučer se vidjelo da teže odigrat brzo i iz prve, ali se jako jako puno griješilo u predaji upravo zbog te brzine. Pozitivno je to što se igrači usprkos pogreškama ne boje probavat svaki put iznova, a jako je dobro što nakon svake izgubljene lopte odmah kreće presing da se lopta vrati nazad u naš posjed (tu se najviše ističe Breza, ali i cijela ekipa je na visini). Kada smanjimo broj grešaka u predaji bit ćemo još opasniji i bolji, ali to je onaj "automatizam" o kojem gospodin Kek (od sad ga uvijek oslovljavam sa "gospodin") priča.
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #85 u: Ožujak 30, 2013, 12:52:07 »
  • Sad sam pogledao utakmicu još jednom, hladne glave, najviše da vidim što je to Kek napravio u ovo kratko vrijeme.  Nakon što ne mogu odoliti da kažem veliko bravo za IGRU (velikim slovima), evo što vidjeh:
    1. postava zadnjih veznih: Kreilach ostaje otraga u napadu, kao osigurač, Breza ide naprijed, do kraja; očito je procjena (dobra!) da Breza ima kapacitet trke, a Kreilach skok i čitanje igre u obrani
    2. početak napada: Alispahić se vraća po loptu oko centra i on distribuira prve lopte do ostalih veznjaka preko centra; ali automatski trči naprijed i prima novu loptu 10-20 metara preko centra; očito je procjena da za IGRU treba znalac na toj prvoj lopti (a to su do sad često radili stoperi)
    3. krila: nema klasičnih krila, nego su to veznjaci koji se pridodaju bekovima; zato i igra ide više kratkim pasovima, okomito kroz sredinu, nego centaršutima (skoro svi centaršuti su bili iz slobodnih udaraca ili kornera); očito je Kekova procjena da nemamo brzih krila, koja mogu sigurno probiti igrača 1 n a 1, ali imamo znalaca
    4. defenzivni blok: kako se dobro vidi sprint nazad u fazi obrane, i to uvijek na isto mjesto!; za to vrijeme Benko, Cesarec i Alispahić grizu na obranu i ne daju prijenos lopte (ponekad i dobro lupaju po nogama, ako treba); nema pokušaja presjecanja lopte na centru (i ispadanja iz sistema), nego blok organizirano čeka na 35-40 metara
    5. kontranapad: Alispahić i Cesarec čekaju loptu na centru, a obrana "napamet" izbacuje loptu u taj prostor; automatizam koji čini čuda!
    6. brzina igre: forsira se puno veznjaka na malom prostoru i brza izmjena lopte, a onda sijevne brza lopta u for Benku ili Cesarcu; opet kažem: to je karakteristika zatečenih igrača i svaka čast Keku na procjeni
    Izgleda tako jednostavno, a nije.  Uglavnom, svaka čast!
    Radujem se Osijeku već unaprijed!

Offline giga01

• Morčić
    • **
    « Odgovori #86 u: Ožujak 30, 2013, 13:26:33 »
  • Citat: "brziri"
    Da se razumijemo, i da nadodam, oduševljen sam igrom (nakon stvarno dugo vremena) ustvari se i ne sječam kad smo izgledali tako premočno, nabrijano i kvalitetno.
    također ne vjerujem da je moguć takav preokret od onog sa Scoriom do ovog sad, pa ova igra je za ono znanstvena fantastika
    Kekov pristup i želja da ekipa igra napadački nogomet, vezni igrači imaju apsolutnu slobodu prema naprijed (Jugović malo lijevo, malo desno) a striktne obaveze prema nazad u defanzivi.
    Igra po podu, lopte kroz protivničku obranu, trka bez lopte, linije su blizu i stoji se blizu protivničkim igračima, nešto izvrsno za gledati.
    Čestitke svim igračima, a posebno treneru

+1

Zamjetio sam puno vecu komunikaciju medu igracima.
    Alispahic i Brezovec se mjenjaju u izvodenju prekida, sto je plus po meni.
    Vidim da im se Kek dere da neka izadu van, neka tjeraju protivnika sto dalje od gola,ali ocito to jos nije dovoljno dobro uigrano,sto se vidjelo pred kraj tekme.
    U fazi defanzive Kreliach i Brezovec odmah traze pokrivanje bokova i igranje obrane.

Mozda i najbolja utakmica Rijeke u dugooo vremena. Falila je samo zavrsnica,ali posto smo pobjedili i to nije bitno. Za Cesarca se ne brinem, mislim da je bio samo los dan i nije lopta htjela u mrezu.

Cestitke Keku na evidentno vec sada vrlo dobro radu, naravno i igracima, a Scoriji jos jedan veci minus jer se sada vidi koliko je njegov rad bio los, prelos.

Offline bottom

• Junior
      • http://www.otombottom.co.cc
    « Odgovori #87 u: Ožujak 30, 2013, 13:30:21 »
  • Citat: "giga01"
    a Scoriji jos jedan veci minus jer se sada vidi koliko je njegov rad bio los, prelos.
    to su oni ISTI igraci koji nisu mogli sastaviti 2 dodavanja. ES je za mene od kada se vratio bio najlosija karika. Drag lokalni momak koji nikada nije imao jaja. Ne sjecam se kada sam zadnji put gledao ovakvu jurnjavu po terenu... moza sa Dalicem u par navrata
    Cilj u sezoni 2012/2013 je biti peti ili eventualno šesti na tablici. (D. Mišković)

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #88 u: Ožujak 30, 2013, 15:32:32 »
  • Dosta toga je napisano pa neću ponavljati.
    Moj dojam je da dečki kuže što se od njih traži i to mogu.
    Igra se itekako nazire i sada samo treba takvu igru postepeno dizati i produžiti njeno trajanje.

Ja sam s tekme otišao zadovoljan i sretan, napokon.
    Dečkima samo - BRAVO!!!! I slijedeću još jače zapeti.

PS Što se "zahtjevne" publike tiče; jučer se lijepo vidjelo kako smo zapravo nezahtjevni i da samo nismo slijepi i glupi. Jučer se nakon svake promašene prilike igrače samo bodrilo i pljeskalo, jer se vidjelo da daju sve od sebe i žele.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #89 u: Ožujak 30, 2013, 15:44:41 »
  • Prema insajderskim informacijama Keku da je Breza najdrazi igrač.. Da je oduševljen sa borbenošću i da mu se sviđa tip igrača koji zna polomit kad treba a uz to ima jako dobar dugi pass.. Neznam koliko ste jucer primjetili al sa njim i knezevicem najvise i komunicira. Kad treba dic ritam odma breza reci ..