• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 20. Kolo: Hajduk - Rijeka, 15.12.2013. 19h  (Prikazano: 38942 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mountain-Orliæ

• Gost
Re: 20. Kolo: Hajduk - Rijeka, 15.12.2013. 19h
« Odgovori #240 u: Prosinac 17, 2013, 19:10:27 »
  • Posjed lopte je kao bitna kategorija stigao sa Barcelonom Pepa Guardiole, a inače je bitan kao pretrčana kilometraža (čitaj nebitan). Posjed nije sam sebi svrha, mi smo u tih nepopularnih 27% zabili dva odlična gola, imali par kontri na rubu zaleđa, bez većih problema u obrani (osim Bencuna u 2. minuti). Uvijek biram pobjedu pa makar bila sa 20% posjeda nego poraz 0-1 iz kontre protivnika gdje mi napadamo 80% vremena (slučaj Lokomotiva na Kantridi, doduše izjednačili smo).

Neka oni imaju posjed protiv Dile Gori, dobro su ga iskoristili, nama za pobjedu protiv Stuttgarta nije trebao.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tripice

• Senior
    « Odgovori #241 u: Prosinac 17, 2013, 19:20:04 »
  • Mene ne smeta 27%. Postoji nešto šta se zove taktika. Rađe ću da imamo i 2% posjeda i rezultat, nego 80% i gubit...

Odigrali smo praktično taktički savršenu utakmicu u kojoj smo prepustili posjed i ubadali iz kontri. Jbg, propustili smo ih finiširat, a oni su se vratili. To je nogomet. Tko ne zabije primi. Lopta je okrugla. Svi danas igraju fudbal.

A tovarski gad dopušta pljuvat po nekome, a da u trenerskoj karijeri nije ostvario niti promil onoga šta je ostvario taj po kojem pljuje. Doduše, to govori više o njemu, nego o onome kojeg pokušava ponizit. Bolje neka pazi da mu udruge za zaštitu životinja ne pokucaju na vrata svlačionice. Priča se da mu pojedini igrači uživaju u mačketini. I to ne kod Fadile.

Offline Neno91

• Senior
    « Odgovori #242 u: Prosinac 17, 2013, 19:25:06 »
  • daj ne pisi iste posteve na 2 razlicita foruma, nekad i 3... kad citam zvucis ko papiga... ili pisi na jednom ili pisi na drugom, ako moras pisat na oba bar promjeni par rečenica, nego bas doslovno iskopiras... Nevidim da to iko osim tebe radi. Bez zamjerke  :?
    Ljubim te Varga!

Offline tripice

• Senior
    « Odgovori #243 u: Prosinac 17, 2013, 19:27:14 »
  • Citat: "Neno91"
    daj ne pisi iste posteve na 2 razlicita foruma, nekad i 3... kad citam zvucis ko papiga... ili pisi na jednom ili pisi na drugom, ako moras pisat na oba bar promjeni par rečenica, nego bas doslovno iskopiras... Nevidim da to iko osim tebe radi. Bez zamjerke  :?

Bla, bla. Nemoj čitat...

Offline naval

• Morčić
    • **
    « Odgovori #244 u: Prosinac 17, 2013, 21:10:42 »
  • Mislim da Hajduk pocinje imati kompleks Rijeke. Jbg, to je klub koji jos uvijek zivi u 70im godinama kad su bili netko i nesto. Neka samo pogledaju medjusobni omjer protiv Rijeke u zadnjih 10 godina pa je onda sve jasno  :). Oni odavno nisu 2 klub u Hrvatskoj. Imaju tu srecu da su iz kraja gdje inace malo teze evoluiraju, pa jos uvijek imaju vojsku navijaca koja takodjer zivi u 70ima. Sto se tice PR-a ja se njima ne bih zamarao, nebitni su ali ajde ocito to kmecanje kroz novine tu i tamo baci neki pritisak na ove nase nesposobne suce pa bi mogli i mi malo to prakticirati.¨

edit:
    A sto se naslova tice od 1995 do danas imaju ih 3 od kojih su 2 dokazano kupljena , dakle da nije bilo crnih torbi imali bi 1 koji je moooozda posteno osvojen. U isto vrijeme nama je jedan dokazano ukraden naslov, a mozda bi imali i drugog da ga Hajdug nije kupio sebi (sezona 04/05). O naslovima Titovog kluba u Jugi necu ni pricati  :roll:  . Svatko zna da kada je rijec o tzv. "velikoj cetvorci" da je vecina Hrvata podrzavala Dinamo a ne klub koji mijenja grbove kao carape   :mrgreen:

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #245 u: Prosinac 17, 2013, 22:00:16 »
  • Citat: "tripice"
    Citat: "Neno91"
    daj ne pisi iste posteve na 2 razlicita foruma, nekad i 3... kad citam zvucis ko papiga... ili pisi na jednom ili pisi na drugom, ako moras pisat na oba bar promjeni par rečenica, nego bas doslovno iskopiras... Nevidim da to iko osim tebe radi. Bez zamjerke  :?

Bla, bla. Nemoj čitat...
    ma pusti njega.. taj sere li ga sere

Projekt

• Gost
    « Odgovori #246 u: Prosinac 17, 2013, 22:02:12 »
  • Citat: "naval"
    Mislim da Hajduk pocinje imati kompleks Rijeke. Jbg, to je klub koji jos uvijek zivi u 70im godinama kad su bili netko i nesto. Neka samo pogledaju medjusobni omjer protiv Rijeke u zadnjih 10 godina pa je onda sve jasno  :). Oni odavno nisu 2 klub u Hrvatskoj. Imaju tu srecu da su iz kraja gdje inace malo teze evoluiraju, pa jos uvijek imaju vojsku navijaca koja takodjer zivi u 70ima. Sto se tice PR-a ja se njima ne bih zamarao, nebitni su ali ajde ocito to kmecanje kroz novine tu i tamo baci neki pritisak na ove nase nesposobne suce pa bi mogli i mi malo to prakticirati.¨

edit:
    A sto se naslova tice od 1995 do danas imaju ih 3 od kojih su 2 dokazano kupljena , dakle da nije bilo crnih torbi imali bi 1 koji je moooozda posteno osvojen. U isto vrijeme nama je jedan dokazano ukraden naslov, a mozda bi imali i drugog da ga Hajdug nije kupio sebi (sezona 04/05). O naslovima Titovog kluba u Jugi necu ni pricati  :roll:  . Svatko zna da kada je rijec o tzv. "velikoj cetvorci" da je vecina Hrvata podrzavala Dinamo a ne klub koji mijenja grbove kao carape   :mrgreen:

Molim marketing ili PR Rijeke da gornji tekst objavi kao plaćeni u 24h (oni će sve objaviti za pare) i na jumbo plakatu između Podstrane i Splita.

Offline ArmadaCalifornia

• Pionir
    « Odgovori #247 u: Prosinac 18, 2013, 05:11:26 »
  • Citat: "naval"
    Mislim da Hajduk pocinje imati kompleks Rijeke. Jbg, to je klub koji jos uvijek zivi u 70im godinama kad su bili netko i nesto. Neka samo pogledaju medjusobni omjer protiv Rijeke u zadnjih 10 godina pa je onda sve jasno  :). Oni odavno nisu 2 klub u Hrvatskoj. Imaju tu srecu da su iz kraja gdje inace malo teze evoluiraju, pa jos uvijek imaju vojsku navijaca koja takodjer zivi u 70ima. Sto se tice PR-a ja se njima ne bih zamarao, nebitni su ali ajde ocito to kmecanje kroz novine tu i tamo baci neki pritisak na ove nase nesposobne suce pa bi mogli i mi malo to prakticirati.¨

edit:

Ima nesto istine u ovome, ali u nacelu se ne slazem. Hajduk (poslije Dinama) je sigurno klub sa najvise malverzacija u HNL. Isto tako je bio rezimski klub u bivsoj drzavi (jedini "veliki" klub koji nije rasformiran poslije WWII, drzavno uvelike dotiran, ukljucujuci izgradnju novog stadiona itd.) a velikim djelom je tako bilo i u ovoj drzavi (narocito pod Sanaderom).
    Medjutim, to je samo dio price. Koliko god ih ne volili, mora se posteno priznati da su imali odlicnih momcadi (70ih, 80ih, sredinom 90ih), da su proizveli (za nase prilike) veliki broj jako dobrih nogometasa i da su (kao Split/Dalmacija) sredina koja je tradicijonalno bila puno vise sportski orjentirana od nas. To je cinjenica, od toga se ne bjezi. Mi smo, s druge strane, bili jaci privredno/industrijski itd. Svatko se valjda koncentrira na ono u cemu je dobar. Trenutno smo i jedni i drugi propali. Oni sportski (danasnji Hajduk nije sjena onoga sto je bio, a o drugim sportovima da se i ne govori), a mi privredno (grad industrijske arheologije).
    Ako im zelimo parirati (u nogometnom smislu), solucija nije u nekom omalovazavanju proslosti (koje nam moze goditi, ali koje ima malo osnova u cinjenicama). Treba biti realan, treba raditi i ulagati kako bismo bili bolji u sadasnjosti i buducnosti. Mislim da smo na dobrom putu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #248 u: Prosinac 18, 2013, 11:04:37 »
  • Obzirom da sam bio na putu u inozemstvu i nisam bio u prilici gledati tekmu (iako sam se propisno iživcirao dobivajući SMS-ove), nakon odgledane snimke složio bih se da je kriv Kek. Ne toliko zbog zatvaranja utakmice prerano koliko zbog toga što nije predvidio razvoj situacije u drugom poluvremenu. Nije da nam se već nije dogodila nagla promjena sudačkog kriterija u drugom poluvremenu kod nepovoljnog rezultata za Hajduk i nije da ne znamo kako Hajduk igra, samo agresija i vika. Trebalo je to predvidjeti i pametnije odigrati karte kod vodstva 2-0.

Drugo, odabir igrača. Ja sam o Mujanoviću imao dosta povoljno mišljenje dok nije došao kod nas, već dugo tvrdim da je prevara od igrača, a Kek ga koristi kao univerzalca. Jedini pravi univerzalac u ovoj ekipi je po meni Jugović (u formi od kraja prošle sezone), ostalo je sve krpanje. Forsiranje Maleša koji je u stravičnom padu forme već mjesec dana je također neshvatljivo. Opet se vraćamo na onu da svaki trener ima svoje mušice i "svoje" igrače, isto je bilo sa Scoriom, isto je bilo s Gračanom, pa valjda mora biti tako i s Kekom.

Kek je puno dobroga napravio za ovaj klub i sigurno ga je digao na jedno puno višu razinu svojim manirima i pristupom, ali jednostavno mora početi pobjeđivati direktne konkurente, nije već dugo slučajno da mi ne možemo dobiti nikoga iz top 5. Imamo sigurno najdužu klupu u HNL-u usprkos ozljedama i ne razumijem gdje je nestao jedan Ajayi koji je bio jedan od stožernih igrača na pripremama i zašto se više ne koristi Pušić koji je bio jedan od stožernih veznih igrača Osijeka kada smo ga uzeli. S druge strane do boli se forsiraju Mujanović i Alispahić koji nisu pružili ni 50% onoga što se od njih očekivalo.

OK, Europa, broj utakmica, umor, bla, truć, ali voditi 2-0 na poluvremenu u Splitu i na kraju visiti o koncu, to je veliko razočaranje za svakog navijača Rijeke.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Neno91

• Senior
    « Odgovori #249 u: Prosinac 18, 2013, 11:09:09 »
  • joy_division uvijek se moze dogodine  :wink:  takva je tu politika na forumu pa zar ti neznas di smo mi do jučer bili, ispadali iz lige ovo ono sram te moze bit krivit Keka !  :evil:
    Ljubim te Varga!

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #250 u: Prosinac 18, 2013, 13:18:42 »
  • @joy
    u većini se slažem, ali treba uzeti u obzir da je ekipa uigravana za Europu.
    Da, slažem se da je moguće u EU igrati defanzivno i na kontre, a u HNLu ofanzivno, ali ne bez problema (i bez drugačijeg izbora igrača).
    Očekujem prilično drugačiju igru i izbor igrača u nastavku prvenstva (nakon priprema) i onda ću biti razočaran ako budemo koncepcijski ostali na istom.

Offline naval

• Morčić
    • **
    « Odgovori #251 u: Prosinac 18, 2013, 21:08:29 »
  • Citat: "ArmadaCalifornia"
    Citat: "naval"

edit:

Ima nesto istine u ovome, ali u nacelu se ne slazem. Hajduk (poslije Dinama) je sigurno klub sa najvise malverzacija u HNL. Isto tako je bio rezimski klub u bivsoj drzavi (jedini "veliki" klub koji nije rasformiran poslije WWII, drzavno uvelike dotiran, ukljucujuci izgradnju novog stadiona itd.) a velikim djelom je tako bilo i u ovoj drzavi (narocito pod Sanaderom).
    Medjutim, to je samo dio price. Koliko god ih ne volili, mora se posteno priznati da su imali odlicnih momcadi (70ih, 80ih, sredinom 90ih), da su proizveli (za nase prilike) veliki broj jako dobrih nogometasa i da su (kao Split/Dalmacija) sredina koja je tradicijonalno bila puno vise sportski orjentirana od nas. To je cinjenica, od toga se ne bjezi. Mi smo, s druge strane, bili jaci privredno/industrijski itd. Svatko se valjda koncentrira na ono u cemu je dobar. Trenutno smo i jedni i drugi propali. Oni sportski (danasnji Hajduk nije sjena onoga sto je bio, a o drugim sportovima da se i ne govori), a mi privredno (grad industrijske arheologije).
    Ako im zelimo parirati (u nogometnom smislu), solucija nije u nekom omalovazavanju proslosti (koje nam moze goditi, ali koje ima malo osnova u cinjenicama). Treba biti realan, treba raditi i ulagati kako bismo bili bolji u sadasnjosti i buducnosti. Mislim da smo na dobrom putu.

A gdje ja to omalovazavam ikoga a pogotovo njihovu proslost? Jesam li sto slagao? Dakle ako si dobro citao ja pricam o vremenu od 1995 naovamo. Jesu li osvojili 3 naslova...jesu. Jesu li dva kupljena....jesu. Jeli vecina Hrvata prije bila za Dinamo....je. Jesu li mijenjali grbove kako se mijenjala vlast....jesu. Rekao sam da su 70ih imali odlicnu momcad, imali su i 80ih. Nottingham Forest je 2x zaredom bio prvak Europe i? Samo kazem da je u zadnjih 20 godina Hajduk mitomanski klub koji zivi u i od proslosti. To je cinjenica a ne omalovazavanje i svako realan to vidi. Od njih je ostalo nekad slavno ime i nista vise. Zadnjih godina vise slice na skupinu Alan Ford i svakom prilikom se ponasaju kao uvrijedjene frajle. A da pocinju imati kompleks nas to je vise nego ocito, pa kako inace tumaciti cinjenicu da je njima svaka druga izjava o nama na tragu "moj je k...c veci od tvog"? Ako to nisu kompleksi onda ja neznam. I zbog cega bi to priklanjanje njihovom mitomanstvu nama trebalo pomoci da se nosimo sa njima. Njih treba svesti na pravu mjeru, a to je da su trenutno samo blago iznadprosjecan klub za HNL trenutno u rangu Splita, Lokomotive i Istre kad je u formi. E vidis, kad budemo tako razmisljali kao klub onda nam se nece desiti da dodjemo na Poljud i da nas stisnu cijelo 2.poluvrijeme u 16erac. Ovako to napumpavanje neke velicine koja to odavno nije samo izaziva bespotrebni preveliki respekt. To je jedini razlog zasto klubovi u HNLu igraju defenzivno protiv Hajduka, taj glupi napuhani respekt a nikakva velika razlika u kvaliteti. Mi smo trenutno za njih po svakom pitanju osim omladinskog pogona (ne zadugo, nadam se) televizor u boji. To je tako, to bez lazne skromnosti treba glasno reci i tako se postaviti. Ako i ne moramo reci ali moramo to znati i biti svjesni toga. Oni su sada poceli stvarati gubitnicki mentalitet i to je ono sto nama odgovara. Nakon 2:2 dolje, mi svi shebani, pokunjeni a oni puni elana  :shock:  . Danas ispali iz Kupa ukupno 7:1 a Tudor vice da nema sto prigovoriti. To je ono di smo mi dugo bili a sada oni polako klize. I za koji k da mi njih onda respektiramo i dizemo u nebo vise od neke Lokomotive, Splita itd.?