• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNK Rijeka - Europska liga 2013/2014  (Prikazano: 215757 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 1962

• Senior
Re: HNK Rijeka - Europska liga 2013/2014
« Odgovori #45 u: Svibanj 27, 2013, 16:54:08 »
  • Po meni najbolji izbor ipak su amaterski klubovi iz malih zemalja tipa Dudelange & Vaduz & Valletta, u principu bez velikih ambicija, koji nikad nisu prošli kolo, a koeficijent im je visok jer se uvijek plasiraju u EL.  Najmanje bih volio klubove iz germanskih zemalja, koji igraju profesionalno i kad su amateri, te ex-YU klubove.  Tu pak nikad ne znaš što ti se može dogoditi, da li je to što ulijeće bomba ili druga lopta.  
    Da ne kažem da su tamo divlji navijači koji se tuku na autoputovima...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline aluminijska felga

• Senior
    « Odgovori #46 u: Svibanj 27, 2013, 17:00:03 »
  • Skandinavcima prvenstvo tek počelo tako da ako njih dobijemo će nas pregaziti i uzvratna utakmica će biti potpuno nezanimljiva. Možda neki s Linheštajna,Malte ili sjeverne irske,mislim da bi njih i ovogodišnja Rijeka namučila,a biti ćemo nadam se barem duplo jači kad dovedu pojačanja(ne mislim  ove s misije spašavanja Osijeka,nego na pojačanja). Vaduž po mjeri,ne trebaju nam nove sramote.
    Vražja  mularija

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #47 u: Svibanj 27, 2013, 18:07:11 »
  • Citat: "aluminijska felga"
    Skandinavcima prvenstvo tek počelo tako da ako njih dobijemo će nas pregaziti i uzvratna utakmica će biti potpuno nezanimljiva. Možda neki s Linheštajna,Malte ili sjeverne irske,mislim da bi njih i ovogodišnja Rijeka namučila,a biti ćemo nadam se barem duplo jači kad dovedu pojačanja(ne mislim  ove s misije spašavanja Osijeka,nego na pojačanja). Vaduž po mjeri,ne trebaju nam nove sramote.

kako mi je drago sta patis govnjaru...
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #48 u: Svibanj 30, 2013, 16:59:57 »
  • Malo sam proučio pravila Europske lige i ovo je najzanimljivije što mi je zapelo za oko:

- spomenuti "minimum" domaćih igrača:
    Citat:
    No club may have more than 25 players on List A during the season, two of whom must be goalkeepers. As a minimum, eight places are reserved exclusively for "locally trained players" and no club may have more than four "association-trained players" listed on these eight places on List A... A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 and 21, and irrespective of his nationality and age, has been registered with his current club for a period, continuous or not, of three entire seasons... If a club has fewer than eight locally trained players in its squad, then the maximum number of players on List A is reduced accordingly.
    Znači od 25 igrača na popisu (18 ih je u zapisniku za utakmicu), 8 moraju biti domaći (od tih 8 max. 4 mogu biti iz ostalih hrvatskih klubova, ostali moraju biti iz Rijeke). Ali može biti i samo 17 stranaca, nijedan domaći i ukupno samo 17 igrača na popisu... tako da ovo pravilo i ne bi trebalo biti neki važan faktor za nas.

- registracija igrača za pretkola:
    Citat:
    List A has to be submitted by the following fixed deadlines:
    a) 24June2013(24.00CET)forallmatchesinthefirstqualifyinground;
    b) 12July2013(24.00CET)forallmatchesinthesecondqualifyinground;
    c) 26 July 2013 (24.00 CET) for all matches in the third qualifying round;
    d) 12August2013(24.00CET)forallmatchesintheplay-offround;
    e) 2September2013(24.00CET)forallfurthermatchesfromthefirstmatch in the group stage up to and including the final.
    ...
    For the three qualifying rounds and the play-offs, a club may register a maximum of one new eligible player on List A after the above-mentioned deadlines, provided the quota of locally trained players is respected. Such registration must be completed by 24.00 CET on the day before the relevant first-leg match.
    Znači tjedan dana prije pretkola mora biti poslan konačni popis i samo se jedan igrač može dodati nakon tog roka.

- ulaznice za gostujuće navijače:
    Citat:
    All clubs in the competition must make at least 5% of the total capacity of their stadium available exclusively to visiting supporters, in a segregated, safe area. In addition, visiting clubs are entitled to purchase up to 200 top-category tickets (unless otherwise agreed between the two clubs in question) for their VIP supporters, sponsors, etc
    Znači 5%, ne 10% kako sam ja mislio.. i vjerojatno je ovih 200 karata bilo ono protiv Metalista kada su njihovi navijači bili na centralnoj tribini. Izgleda da nam tad uprava nije bila poludila nego je to pravilo..  :wink:

- stadion:
    Citat:
    Unless stipulated otherwise in these regulations, matches in the competition must be played in a stadium which meets the structural criteria of the following categories as defined in the UEFA Stadium Infrastructure Regulations (2010 edition):
    a) category 2 for the first and second qualifying rounds;
    b) category 3 for the third qualifying round and play-offs;
    c) category 4 from the group stage to the semi-finals;
    ....
    The UEFA administration may grant an exception to a specific structural criterion for the stadium category in question in cases of particular hardship and upon reasoned request
    Nigdje nisam pronašao kategorizacije za naše stadione. Pri HNS-u samo piše koji su klubovi dobili "Uefa" licencu (a i to je za klubove, ne za stadione). Da li itko ima pojma koja je kategorija Kantride? Pred par godina smo igrali protiv Metalista 3. pretkolo tako da izgleda da smo bar kategorija 3 i najvjerojatnije ne bi trebalo biti nikakvih problema.. ali što ako uđemo u grupu?  8)  Ali piše i da mogu davati iznimne dozvole (tako se Dinamo šlepa na Maksimiru već godinama ako se ne varam)

- nagrade:
    Za svako pretkolo klub dobiva 100.00€, a ulazak u grupu se nagrađuje s 1.3M€ (u grupi ima nagrada za svaku pobjedu, kao i za sve dalje od grupe naravno), a ulaskom u grupu se ostvaruje i pravo na dijeljenje kolača od TV prava itd (75% klubovima, 25% UEFA), što je lani iznosilo oko 4M€ po klubu. Usporedbe radi, za LP je 140.000€ po kolu kvalifikacija, 2.1M€ za zadnje pretkolo kvalifikacija ("play-off round"), 8.6M€ fiksno za grupu (1M€ za pobjedu) itd.. PLUS postotak od TV prava...  :roll:  :roll:

Ako tko ima još kakva pitanja, recite  :wink:

Offline gr00ve

• Junior
    « Odgovori #49 u: Svibanj 30, 2013, 18:11:59 »
  • d svaka čast :)

Znači mi dobivamo 100,000€ za jedno pretkolo? :D
    Nikad kao Bane...

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #50 u: Svibanj 30, 2013, 18:23:30 »
  • Citat: "gr00ve"
    d svaka čast :)

Znači mi dobivamo 100,000€ za jedno pretkolo? :D

Da, i ako prođemo (a bilo bi za očekivati jer smo nositelji) još 100..

S tim da je interesantno da je Hrvatska ove godine za jedno mjesto više na UEFA ljestvici, i točno to mjesto razlike je da li 3. u prvenstvu (mi) ide u 1. ili 2. pretkolo.. a u 1. pretkolu su sami amateri, tako da je situacija ostala kao lani bi tu zaradili još laganih 100.000€ više.. :) ali bi i morali krenut s pripremama ranije itd pa bi možda to potrošili na hotele u rovinju itd  :D

Offline smirena bubica

• Junior
    « Odgovori #51 u: Svibanj 30, 2013, 18:28:29 »
  • Dobro prostudirano  =D> .

Uf, sa jednim ulaskom u skupinu dobili dakle oko 5-6 milijuna eura ovako odoka...
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

Offline yaxman

• Inćun
    • *
    « Odgovori #52 u: Svibanj 30, 2013, 19:34:03 »
  • uf da bar, volpi bi tad morao još nešto iskeširati, e to bi bio pravi iskorak  :D

Offline Traxxtor™

• Forza Fiume
    « Odgovori #53 u: Svibanj 30, 2013, 19:50:43 »
  • jbt pa da ulozimo recimo 3 mil na odštete dalo bi se složit ultra jaku momcad koja moze proc u skupine...naravno da se izbjegnu bas ovi najjaci, totenham etc

I te pare se duplo vrate ako udjemo u skupinu.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #54 u: Svibanj 30, 2013, 22:37:03 »
  • A što ako se ne izbjegnu najveći i izvučemo nekog iz Liga 8 (L5 + Portugal, Nizozemska, Rusija npr) ili pak neku nabrijanu momčad iz Turske, Austrije, nebitno? Propadaju ta tri milijuna, a HNL nećemo osvojiti iovako ionako. Ako ne zbog rezultata, već bi se neke stvari poklopile protiv nas...

Offline yaxman

• Inćun
    • *
    « Odgovori #55 u: Svibanj 30, 2013, 23:40:56 »
  • ima tir pravo, koliko god mi željeli rezultat odmah i sada, ovako kako idemo sad je jedini ispravan put.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #56 u: Svibanj 30, 2013, 23:43:41 »
  • A u svim ulaganjima postoji rizik. Da nema rizika svi bi bili bogatasi. Mislim da su nam ove godine sanse da prodjemo drugo pretkolo recimo 75:25 (ovisno naravno o protivniku), trece pretkolo 25:75 (opet ovisno o protivniku), a da prodjemo playoff i udjemo u skupine negdje oko 10:90. Ja se samo nadam da cemo imat srece na zdrijebanju, te da cemo pobrat neke amatere u drugom pretkolu i nekog lose-rangiranog nositelja u trecem pretkolu, tipa Hajduk ( :wink: ), Debrecen ili cak Ciprane di je nestalo suske.

Offline RI1312RI

• Morčić
    • **
    « Odgovori #57 u: Svibanj 31, 2013, 11:18:53 »
  • najjace bi bilo kad bi izvukli pasching valjda bi prosli klub iz 3. austrijske lige  :D sa ovim sad igracima sta imamo bez nekih prvaih pojacanja mi ispadamo u 3. pretkolu od najslabijeg nositelja neznam sta vi ocekujete kakav playoff kakve skupine malo ste ipak preoptimisticni. zato u 2. pretkolu zelim bilo koga samo da nije dalje od 1500km od rijeke a u 3. pretkolu sto jaceg protivnika totenham,fiorentina,nica kad je bal neka je maskenbal,dosta mi je vise nekakvih metalista i slicnih izbacit ce nas bilo tko u 3. pretkolu zato neka navijaci malo uzivaju. po meni lakse cemo izbacit nekog iz lige petica nego neke ruse,turke,ukrajince oni su nabrijani a znamo da klubovima iz lige petice ne znaci ta EL bas nesto puno kad bale ode ca totenham nam je na pladnju ono bitnija im je njihova liga i kup nece bit uigrani ovo ono ima da ih torpediramo  :lol:

Offline scapa flow

• Morčić
    • **
    « Odgovori #58 u: Svibanj 31, 2013, 11:25:06 »
  • pasching je RB Salzburgu ono što je Lokomotiva Dinamu, zato oprez.
    navodno im i wc papir stiže u pasching iz salzburga...
    zaljev

Offline gr00ve

• Junior
    « Odgovori #59 u: Svibanj 31, 2013, 11:49:13 »
  • Bilo bi poželjno dobiti što lakšeg protivnika u tom 2. pretkolu, ali opet s navijačke strane, što bliži grad to bolje. Nažalost većina gostovanja je dosta daleko, doduše sa 4-5 ljudi u autu se troškovi mogu podjeliti na 100€ po glavi (i manje), iako za tako dugo putovanje autom malo tko ima volje.
    Avionom nismo povezani skoro s nikim.
    Nikad kao Bane...