• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 9. Kolo: Slaven Belupo - Rijeka 15.09.13 19:00  (Prikazano: 27573 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 1962

• Senior
Re: 9. Kolo: Slaven Belupo - Rijeka 15.09.13 19:00
« Odgovori #45 u: Rujan 11, 2013, 22:06:11 »
Mislim da će prije biti 4-4-2, sa 2 zadnja vezna od kojih je jedan bliže golu.  Ispada desetka.  Kad pogledaš trenutnu kompoziciju igrača, imamo 2 špice (Benko, Krstanović) i 2 polušpice (Kramarić, Cesarec), samo jednu desetku (Alispahić) i puno odličnih zadnjih veznih, gdje Breza/Pokrivač mogu igrati povučenog veznjaka, a Močo/Jugović prednjeg, dok Maleš i Pušić mogu na obje pozicije.  Na krilima isto po dva: Kvržić/Mujanović i Sharbini/Ajayi.
Prilog 4-4-2 je i što trenutno imamo samo 3 stopera + 2 za budućnost.  Ne možeš igrati vrhunske utakmice sa 3-5-2, a imati samo 3 stopera u prvom planu.  
Toliko dobrih igrača, pogotovo za 4-4-2...
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline goginho

• Forza Fiume
« Odgovori #46 u: Rujan 12, 2013, 01:02:40 »
ja također očekujem 4-4-2, u postavi Krama umjesto Alispahića i pomaknut više prema golu no svejedno malo iza Benka (second striker)...

daklem:
                   Vargić
Boras-- Knežević (ako je Lešković ozlijeđen) - Marić -- Tomečak
                    Pokrivač - Močinić
Kvržić------------------------------Sharbini
           Kramarić----Benko

možda i romb u sredini s Moćom isturenije..

u drugom pol ulazak Brezovca, Cesareca i recim Ayai umjesto Sharbe (nadam se da će Anas proraditi, malo se šlepa na račun stare slave)..

u biti toj postavi se nadam.. Kek isto stalno mjenja Alispahića s nekim razlogom (možda ko i mi nije zadovoljan igrom a možda zbog umora, neznam kako on na njega gleda), ali da imamo i više zdravijih DM-ova, Močo bi mi igrao prije..

brziri

• Gost
« Odgovori #47 u: Rujan 12, 2013, 08:14:13 »
Kramarić igra sigurno,može on biti i povučeni napadač sa defanzivnim zadatcima
šteta da ne igra Lešković, ne pamtim neku njegovu pogrešku, što se za Kneževića ne može reči
Lešković je trenutno naš najbolji stoper
potrebna su opet tri boda, da nadoknadimo minus sa Lokomotivom, stoga očekujem pobijedu

Offline USF1926

• Veteran
« Odgovori #48 u: Rujan 12, 2013, 08:36:58 »
Ova cetiri ofanzivca (Kvrzic, Sharbini, Kramaric, Benko - i jos plus Cesarec) garantiraju u prosjeku 2 gola po utakmici. Ne bi uopce volio igrat u obrani protiv njih.

Offline Vedran

• Forza Fiume
« Odgovori #49 u: Rujan 12, 2013, 09:18:51 »
Citat: "goginho"
ja također očekujem 4-4-2, u postavi Krama umjesto Alispahića i pomaknut više prema golu no svejedno malo iza Benka (second striker)...

daklem:
                   Vargić
Boras-- Knežević (ako je Lešković ozlijeđen) - Marić -- Tomečak
                    Pokrivač - Močinić
Kvržić------------------------------Sharbini
           Kramarić----Benko

možda i romb u sredini s Moćom isturenije..

u drugom pol ulazak Brezovca, Cesareca i recim Ayai umjesto Sharbe (nadam se da će Anas proraditi, malo se šlepa na račun stare slave)..

u biti toj postavi se nadam.. Kek isto stalno mjenja Alispahića s nekim razlogom (možda ko i mi nije zadovoljan igrom a možda zbog umora, neznam kako on na njega gleda), ali da imamo i više zdravijih DM-ova, Močo bi mi igrao prije..
Ovo i ja očekujem, samo bih dodao da me ne bi čudila promjena na krilnim pozicijama, ako odgojne mjere sa Grobničana nisu urodile plodom...
Trebamo to riješiti rezultatom od prošle godine (1:3), ali i sa dosta dominantnijom igrom nego tada...
Od Slavena očekujem pokušaj igre Lokomotive. Pokušaj jer mislim da ipak neće izdržati pritisak. Razlika u kvaliteti je ipak malo prevelika, pogotovo u njihovoj obrani...
Njima je bod protiv nas kao Kalnik i Bilogora skupa...

Inače, Slaven se tek sad rezultatski počeo oporavljati nakon dugo dugo vremena bez pobjede. Tek su prošlo kolo protiv Zadra ubilježili prvu pobjedu i to im je prva još od zime ove godine...
Po meni, najjači dio momčadi su im vratar i veza, a najslabiji obrana, pogotovo stoperi...

Čanađija, Delić, Novinić, Glavica i Rodić... Ostali su prosjek i ništa drugo...

Sa ozbiljnim pristupom ih dobivamo sigurno.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #50 u: Rujan 12, 2013, 11:25:04 »
Ma kakav Rodić, taj griješi triput više od Lisjaka u najgorim danima. Jako je nepouzdan, a šteta, jer je mogao davno biti u puno jačoj ligi.

Smatram da ne bi smjelo biti problema... Volio bih bez Alispahića vidjeti ekipu, ali s druge strane, ne vjerujem da će Kramarić dobit minute od početka. Ipak je Keku disciplina i taktička uigranost na prvom mjestu, a za dva tjedna, bez obzira što je to bila rep. pauza, ne vjerujem da je zadovoljio do te mjere da ćemo mijenjati već sustav u prvoj utakmici u kojoj može zaigrati.

Ovo ostalo, goginho je već "nacrtao", meni jedina nedoumica Kramarić/Alispahić/Ayaji.

Do pobjede bi morali doći jer su oni loši, jako loši. Katalinić ih je uništio tjeranjem lijevog beka Marasa i Vugrinca, tako da im u napadu igraju krila - Glavica i Delić.

Offline Vedran

• Forza Fiume
« Odgovori #51 u: Rujan 12, 2013, 12:03:08 »
Citat: "TIR669"
Ma kakav Rodić, taj griješi triput više od Lisjaka u najgorim danima. Jako je nepouzdan, a šteta, jer je mogao davno biti u puno jačoj ligi.
To je Rodić iz prošle sezone ali ove, barem u ovih par utakmica što sam ih gledao, je uglavnom dobrim reakcijama spašavao Belupo od potopa, tako da je u zadnje vrijeme u relativno dobroj formi...
Da nije već bi Katalinić davno letio...
Uvjerljivo najveća rupa u obrani im je ovaj Brazilac...

Offline goginho

• Forza Fiume
« Odgovori #52 u: Rujan 12, 2013, 12:22:52 »
Citat: "TIR669"
Smatram da ne bi smjelo biti problema...

mislim da s tim stavom griješimo.. naravno da imamo jaču ekipu od cijele lige lige osim dinama, međutim ne toliko jaču da bi se šetali do pobjede, pogotovo na gostovanjima..
ja ba nasuprot, očekujem tvrd otpor Belupa no i na kraju našu pobjedu s recimo 1:2..

hoću reći da mi jesmo jači ali nije da smo neka druga galaksija za ostatak lige, teško se osvajaju bodovi što smo već osjetili, pogotovo na gostovanjima..

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #53 u: Rujan 12, 2013, 13:36:56 »
A dobro, neću sada reći da bi bod bio dobar kad ne bi. Oni su sami podigli ljestvicu pružanjem dobrih partija i realno, kao favoriti, sve osim naše pobjede je iznenađenje. Ne tražim ja 0:3 u 20. minuti, niti to očekujem. Ali kao jači klub, što i sam kažeš, moramo se postaviti pametno i onda neće biti problema. Sa Kekom na klupi ne sumnjam u raspoloženost igrača koji istrče.

Offline FoFi

• Senior
« Odgovori #54 u: Rujan 12, 2013, 14:19:59 »
Po tko zna koji put, nije toliko bitna formacija hoće li biti 4-3-3, 4-2-3-1 ili 4-4-2, bitno je da dolazimo u završnicu sa više igrača.
Može se kao Štimac staviti 3 nominalna napadača i stavit ih na pozicije i dati im zadatke na način da su oni sve, a samo ne napadači. S druge strane, može se i Fabregasa staviti kao jedinog napadača. Dakle okanite se toga 1 ili 2 napadača. Recimo i da Kramarić igra umjesto Alispahića, tada on u igri preuzima više manje iste zadatke koje je imao Alispahić. Druga je stvar što on ima drugačije navike i kretanja.
Dakle, problem je što Alispahić osim što ponekad zna stati na loptu ne radi dobro svoj posao - asistira i zabija.

Offline Pesekan

• Veteran
« Odgovori #55 u: Rujan 12, 2013, 14:31:46 »
Fofi, upravo to =D>

Pa i Kek non stop ponavlja. Jedina taktika koja njega zanima je kako što prije uzeti loptu u obrani, a u napadu znati što s loptom. Dobro, to je vjerojatno pojednostavljeno "za raju" ali u suštini to je ono što je bitno. Pa mi igramo sada skoro isti sustav koji smo igrali godinama (4-2-3-1), i uvijek su svi grintali koji će nam vrag dva zadnja vezna, a sad vidimo da se u istom sustavu može igrati jako dobro i efikasno. Dobro, i kvaliteta igrača je sad na našoj strani ali npr. ja sam uvjeren da se mi ne bi brukali ni s onom momčadi sa raznim Palibrcima i Dedićima da smo imali Keka na klupi. Bili bi zlatna sredina, dajem ruku u vatru.
Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline 1962

• Senior
« Odgovori #56 u: Rujan 12, 2013, 18:49:46 »
Što god Kek pričao "nije bitan sustav", on cijelo vrijeme disciplinirano igra 4-2-3-1.  Vrlo striktno!  Igrači su se mijenjali, sustav ne.  Jedna od osnova na kojoj je Kek sve gradio je automatizam u određenom sustavu, gdje igrač ulazi na točno određenu poziciju i radi ono što je prethodnik radio (po mogućnosti bolje).  No Alispahić na desetki nije uvijek bio na razini ekipe i nema adekvatnu zamjenu za to mjesto - zato i jest često igra prividno patila kad bi Meho izašao.  S druge strane, Kek sad ima još 3 napadača (Kramarić, Krstanović, Cesarec) i zato je logično da proba sa 4-4-2.  No, znajući Keka, mislim da će do pauze nastaviti s 4-2-3-1 i radije isprobati na desetki Kramarića i/ili Cesa, bez mijenjanja sustava.  A u pauzi slijedi vježbanje novog automatizma.
Dakle, predviđam da do proljeća ostaje 4-2-3-1 (s uvođenjem Kramarića/Cesa na desetku), a onda 4-4-2.

Offline at72

• Pionir
« Odgovori #57 u: Rujan 12, 2013, 19:34:43 »
Citat: "USF1926"
Ova cetiri ofanzivca (Kvrzic, Sharbini, Kramaric, Benko - i jos plus Cesarec) garantiraju u prosjeku 2 gola po utakmici. Ne bi uopce volio igrat u obrani protiv njih.
.. a Knežević nam garantira gol po utakmici, primljeni, naravno ;-)

Offline october

• Forza Fiume
« Odgovori #58 u: Rujan 12, 2013, 20:29:32 »
Ok, i mi bi sada maradonu na svakoj poziciji. Anas je igrać manje...slažem se uglavnom. KAo i meho često a i Škara ponekad.

Knez je loš, ponekad je, ne uljeva povjerenje i ponekad se ponaša kao da je zalutao.

Ali...ne zaboravimo da ipak Knez ima tu veliku ulogu koju mi često i ne vidimo. Svojim iskustvom pa i pripadnošću klubu.

Zato je nekada malo tolerancije na račun kapetana dobrodošlo.

Ulaže se u mlade hvala bogu i ekipa je ipak u stvaranju, još uvijek.

Što se tiće partide. Očekujem dominaciju i razbijanje Belupa sa 2 do 3 razlike.

Jedino nas bunker može uništiti.

Nekako očekujem da bi meho i benko mogli biti na klupi. Krama u napad.
Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #59 u: Rujan 12, 2013, 20:34:05 »
Citat: "october"
Jedino nas bunker može uništiti.

Mislim da za bunker imamo dosta rješenja. Sharba, Kramarić, Kvržić.... svi oni svojom individualnom kvalitetom mogu napraviti potez koji može izbaciti pol obrane.
Ali utakmicu će dobiti ili izgubiti kolektvini pristup. Ako pristupe sa lako ćemo... bit će nikako... U protivnom bi uz minimalnu dozu sreće - trebali dobiti.

I da... Knez ne zaslužuje ovo. Par puta je zaribao ali, više puta je bio sjajan. Treba nam on.