• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Moisés Lima Magalhães  (Prikazano: 23441 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

• Forza Fiume
Re: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
« Odgovori #15 u: Siječanj 11, 2014, 20:18:25 »
  • Samo polako... Neka nama on prvo dođe, prođe pripreme i odigra par utakmica pa ćemo onda suditi iako ovako na prvu izgleda obećavajuće...
    A što se tih video materijala tiče... Dalo bi se i od Weitzerovih poteza napraviti video, pa je opet samo prosječan igrač i za jedan HNL...
    Dalo se i od Mutomba napraviti video, doduše tri akcije iz 15 uglova, pa nije bio ni prosječan igrač...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    Re: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
    « Odgovori #16 u: Siječanj 11, 2014, 20:38:07 »
  • Ali Weitzer i Mutombo nisu dolazili kao standardni igrači kluba iz prve lige u Brazilu... Niti su bili po TM treći najvrijedniji igrač tamo.

Nova tema je tu jer on ne spada u bivše, buduće i nesuđene igrače, već od sutra u trenutne. A također vjerujem da će se dići malo prašine oko njega pa sumnjam da će tema zjapiti prazna.  :)

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    Re: Moisés Lima Magalhães
    « Odgovori #17 u: Siječanj 11, 2014, 21:33:36 »
  • Puno je elemenata koji su potrebni da bi pojačanje stvarno postalo pojačanje,ali ljudi ovo je posao stoljeća,jedan od najboljih koje je Rijeka dovela sigurno. Ne znam kako će se uklopit,ali renome igrača je top. Igrač u najboljim godinama,iz Brazilske lige koja je u rangu liga petice,odigrao 36 utakmica u 2013,ovo je perverzija meni se čini =D> . Trebao nam je takav igrač više od ičega,još taj lijevi bek koji barem da defenzivno pokrije kako treba. Izgleda da se gradi šampionska ekipa za 2014/2015!!

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #18 u: Siječanj 11, 2014, 21:51:53 »
  • Brazilska liga je ovom trenutku jedna od 10-12 najjačih liga na svijetu (nije baš u rangu liga petice iz više razloga). Naš Moises je igrao standardno u jednom prosječnom klubu u kojem je bio jedan od najboljih igrača. Realno ovo je i za njega napredak u karijeri, jer dolazi u klub koji je igrao u Europskoj ligi, a Portugesa se ipak ne može uspoređivat sa recimo Cruzierom ili Botafogom koji si mogu priuštit da dovedu npr. Seedorfa ili tako neko veliko ime. Upravo zbog toga se njihova liga još ne može uspoređivat s najjačim europskim ligama, postoji 5-6 klubova koji imaju više novaca, a ostali jedva čekaju da prodaju nekog u Europu. Ipak koliko vidim Moises bi stvarno mogao bit veliko pojačanje i pravi posao našeg Srećka, bar zasad to tako izgleda.  :wink:

Offline Cutuk

• Morčić
    • **
    « Odgovori #19 u: Siječanj 11, 2014, 22:13:09 »
  • Još jedan igrač čije se ime nije spominjalo u medijima za vrijeme pregovora  :lol:

Lajk  =D>
    Trener Mijo Sadomazođubrilović je imao brutalne metode treninga, ali je zato stvarao šampione...

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20 u: Siječanj 11, 2014, 22:34:29 »
  • Ima li kakav nadimak svi ti brazilci pretežno imaju nekave nadimke.
    Hm,.. Moises Lima Magalhaes,  inicijali MLM dakle Mali leteći medvjedić  :lol:  :lol: -  znači Lima.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Interista

• Morčić
    • **
    « Odgovori #21 u: Siječanj 11, 2014, 23:06:30 »
  • Kao i svatko drugi imat ce prilike da pokaze sta moze, ocekujem neko vrijeme za prilagodbu na suigrace, jezik i stil igre ali svakako za pohvalu je SJ i uprava Rijeke jer se nisu razbacivali sa tim transferom kao sto to radi Jajduk  i alternator pa najvaljuju novog Sammira ili sta ja znam, super potez i ajde da bar jedan Brazilac proigra kako spada u Rijeci. Držim fige. Dobro Došao!

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #22 u: Siječanj 12, 2014, 00:44:02 »
  • ajde da je prvi pokažem nezadovoljstvo.  :mrgreen:  evo zašto:

1. kako će sad Neno pljuvat po Srećku?
    2. pa šta nismo mogli nekog mamićevog pulena dovest? šta će jadni tovari sad?
    3. koga ćemo mi F pljuvači imat na tapetu ako nam Meša klizne na klupu?
    4. ako Benko počne dobivat više kvalitetnih lopti, to znači i više golova. više golova znači i vjerojatan transfer. pa šta smo se za to borili :!:  :?:
    5. dobar ofenzivni veznjak znači i lakše probijanje bunkera na Kantridi. više pobjeda, manje remija koji su postali naš brend, nešto po čemu smo prepoznatljivi u svijetu. i sve to bez javne rasprave i natječaja.
    6. više novopečenih navijača tzv. volpijevaca i manje parkinga. itd, itd...

sve u svemu - Lucky, yebi se.  8)
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #23 u: Siječanj 12, 2014, 01:11:24 »
  • Citat: "Senad Brkić"
    ajde da je prvi pokažem nezadovoljstvo.  :mrgreen:  evo zašto:

1. kako će sad Neno pljuvat po Srećku?
    2. pa šta nismo mogli nekog mamićevog pulena dovest? šta će jadni tovari sad?
    3. koga ćemo mi F pljuvači imat na tapetu ako nam Meša klizne na klupu?
    4. ako Benko počne dobivat više kvalitetnih lopti, to znači i više golova. više golova znači i vjerojatan transfer. pa šta smo se za to borili :!:  :?:
    5. dobar ofenzivni veznjak znači i lakše probijanje bunkera na Kantridi. više pobjeda, manje remija koji su postali naš brend, nešto po čemu smo prepoznatljivi u svijetu. i sve to bez javne rasprave i natječaja.
    6. više novopečenih navijača tzv. volpijevaca i manje parkinga. itd, itd...

sve u svemu - Lucky, yebi se.  8)

potpisujem
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #24 u: Siječanj 12, 2014, 01:24:10 »
  • Citat: "D2"
    Ima li kakav nadimak svi ti brazilci pretežno imaju nekave nadimke.
    Hm,.. Moises Lima Magalhaes,  inicijali MLM dakle Mali leteći medvjedić  :lol:  :lol: -  znači Lima.

Nije Lima, nego ovo prvo. kad sam pročitao ime na RR mislio sam da se izgovara Mojžeuš ili tako nešto imajući njihove kerefeke na umu…
    Onda sam pogledao sve ove klipove, poslušao njihove komentatore i čini se da naš prosječan navijač (a pogotovo sporstki komentator) neće imat problema s izgovorom. Izgovara se Moizes s naglaskom na e.
    Po naški Mojsije. :očenašek:
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Dejo

• Morčić
    • **
    « Odgovori #25 u: Siječanj 12, 2014, 03:21:15 »
  • Vrijeme će pokazati ali mislim da smo uboli hebeno pojačanje......
    Samo Rijeka

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #26 u: Siječanj 12, 2014, 08:52:36 »
  • DIONIZ wrote:
    Citat:
    Ne znam kako će se uklopit,ali renome igrača je top. Igrač u najboljim godinama,iz Brazilske lige koja je u rangu liga petice,odigrao 36 utakmica u 2013,ovo je perverzija meni se čini.
    Primorac wrote:
    Citat:
    Brazilska liga je ovom trenutku jedna od 10-12 najjačih liga na svijetu (nije baš u rangu liga petice iz više razloga). Naš Moises je igrao standardno u jednom prosječnom klubu u kojem je bio jedan od najboljih igrača. Realno ovo je i za njega napredak u karijeri, jer dolazi u klub koji je igrao u Europskoj ligi, a Portugesa se ipak ne može uspoređivat sa recimo Cruzierom ili Botafogom...
    Slažem se sa obojicom.  Nitko ne zna kako će sve ispasti (čak i zbog ev. povreda), ali se za ocjenu samog transfera moraju uzeti nekoliko nepobitnih činjenica:
    - čovjek očito igra redovito - nije rekonvalescent, čudak koji traži povratak, neshvaćeni genij koji igra fenomenalno svaki 17. put i sl.
    - čovjek igra redovito u brazilskoj ligi, koja je nepobitno jača od naše, što znači da svake subote igra protiv (za naše pojmove)jakih protivnika, i tu zabija i asistira
    - čovjek ima 25 godina, što su za box-to-box veznjaka najbolje godine
    - čovjek prvi put dolazi u Europu, što znači da će doći izuzetno motiviran da se pokaže na tržištu
    - čovjek potpisuje na 3,5 godina, što znači da se može dobro i bez panike prodati nakon 2 godine, kad će imati 27
    - i konačno, po videu forte su mu duge lopte, a ne dribling - i to dodavanje iz trka, te šutevi po golu - a oboje je dobro, jer nam je dosta "majstora" koji carine loptu.
    Dakle, po meni izuzetno dobar transfer, a kako će ispasti na kraju - to ipak samo Bog zna.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #27 u: Siječanj 12, 2014, 10:03:00 »
  • Sve u svemu, kao i dosta vas, na prvu mislim da je ovo ogroman korak naprijed, odličan transfer i da smo pogodili baš u sridu.

Vrijeme će pokazati, u svakom slučaju, moja očekivanja su velika. Ako budemo nastavili 4-4-2, očekujem ispadanje Maleša i Moisesa umjesto njega na središnjem veznom (u paru s Močotom).

Offline toshiro75

• Pionir
    « Odgovori #28 u: Siječanj 12, 2014, 10:15:30 »
  • Po meni uz Vugrineca najbolja kupovina NK Rijeke od kada je HNL-a, barem po viđenom na you tube i po referencama uz koje dolazi.

Još ovakog jednog na mjesto LB i najbolji prijelazni rok do sada.

Offline tripice

• Senior
    « Odgovori #29 u: Siječanj 12, 2014, 10:43:38 »
  • Dobrodošao Mojsije. Nadam se da ćeš ti bit igrač koji će nas odvest u "obećanu zemlju" (naslov). Nadimak mu je "Profeta" (Prorok).

Nikad nije najpametnije sudit po klipićima na jubito, ali ovaj se čini kao kapitalac. Izgleda mi kao Jugović 2.0. Može igrat sve 4 pozicije u vezi u 4-4-2, kao i dvije vezne i centralnu polušpicu u 4-2-3-1. Ipak, 2 centralne pozicije su ono di se čini najbolji. Ovaj dolazak je jasan signal nekim igračima da idu (Brezovec, Pokrivač). Ili da podignu nivo igre (Alispahić).

Sviđa mi se da je transfer odrađen u miru i tišini. Vrijednost na TM mu je 500k€, ali klub mu je ispao (ili ispada iz lige, tamo su neke zavrzlame jer se gleda kako ostavit Flu u ligi), a igrači nisu dobili plaće par mjeseci. Vjerujem da su naši iskoristili taj moment i dobili ga relativno jeftino.

dobro došao Proroče!