• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 22. kolo: Zadar - RIJEKA, 16.2.2014., 17h  (Prikazano: 17812 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Senad Brkić

• Veteran
Re: 22. kolo: Zadar - RIJEKA, 16.2.2014., 17h
« Odgovori #135 u: Veljača 17, 2014, 14:33:08 »
  • Bilo je puno toga za kritizirat jučer, al treba malo imat i mjere u svemu. I da smo puno veći klub i puno jača ekipa nego smo sada (šta se nadam da ćemo bit kroz par godina) i dalje će se događat ovakvi porazi. To je sastavni dio sporta i stvarno ne mogu razumjet neke ispade bijesa ili još gore naslađivanja u sebi, al to je već sažvakana tema. Još onako vruć nakon utakmice ok, al danas glava treba bit hladnija.
    Podbacili su svi, šta nije neuobičajeno u prvim utakmicama. I to je to. Neki su mislili lako ćemo, neki su se umislili a neki jednostavno u seriji igraju loše. Ja se svaki put tresem kad Maleš uzme loptu. Ne razumijem, nije valjda zaboravio igrat? Benko je bahat, al to nije ništa novo. Taj bahatluk mu je nosio puno dobroga, evo sad i nešto loše.
    I Kneževića su ljudi skloni dizat u nebesa, "odigrao doktorski, profesorski i sl.", meni čovjek od kad se vratio nije pokazao ništa osim one akcije protiv Lokomotive. Kikseva mali milion, čak i kretenskih a la Žilina... Nisu mi jasni on i Mara zadnjih pet minuta igramo va banque s dva igrača više, imamo 0 bodova na kontu a oni stoje na svojoj polovici čuvajući - šta točno? Da ne bude 2:0? S dva igrača više protiv ekipe koja ti je u prethodnih 85 min uputila NULA (0) :!:  udaraca na gol.
    Šta oću reć? Nismo mi sad baš toliki spejs šatl od momčadi da nam jedno tradiocionalno teško gostovanje i teren tipa stanovi postane trening za odradit... A i neko stalno ponavlja, pa ću i ja: I Split i "pošteni prosjak 1911" i "plavi dvojac" putem pupčane vrpce imaju veće budžete od nas, a opet naša skromna publika nakon dve godine projekta smatra da moramo bit drugi i u finalu kupa po defaultu i čim dođe u pitanje odma tragedija.
    Brazilac će bit pravi, treba se malo priviknut a i ovo je već solidno. Od Bertoše bi svaki igrač trebao učit kako se svojoj šljaci pristupa. Dečko je očito i inteligentan. Neki će mu se smijat, al on će nakon karijere vjerojatno u gospodski uredski posao kod Miška, a oni koji su si umislili da su bogom dani ostaju na Kantridi (Šarba), plaču po novinama i pokazuju kite i nastavit će karijeru u Uljaniku (Lord) ili su kao Močo glavom već u voljenom Interu, traže zagarantiranu minutažu i gle čuda -
    igraju sve gore..
    Zato treba potjerat ovoga, a neke od ovih starleta opalit po džepu. Škola za ubuduće vrijednija nego je gubitak 3 boda. Više vrijedi nakon ovakvog poraza izvuć pouke... otrijeznit se trebamo, i igrači i navijači od nekih dječjih ciljeva tipa "meni je važno samo bit iznad Hajduka." To je lako, počneš navijat za Dinamo i stvar riješena.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #136 u: Veljača 17, 2014, 14:39:04 »
  • E neću za Dinamo :0)
    Bit će bolje Senade , u nadi je spas , toliko sam se ubedirao i sa svim tim odgodama niti ne znam koja je i kada je sljedeća tekma :0)

Offline panda

• Morčić
    • **
      • Samo Rijeka
    « Odgovori #137 u: Veljača 17, 2014, 14:54:31 »
  • Citat: "Senad Brkić"
    Bilo je puno toga za kritizirat jučer, al treba malo imat i mjere u svemu. I da smo puno veći klub i puno jača ekipa nego smo sada (šta se nadam da ćemo bit kroz par godina) i dalje će se događat ovakvi porazi. To je sastavni dio sporta i stvarno ne mogu razumjet neke ispade bijesa ili još gore naslađivanja u sebi, al to je već sažvakana tema. Još onako vruć nakon utakmice ok, al danas glava treba bit hladnija.
    Podbacili su svi, šta nije neuobičajeno u prvim utakmicama. I to je to. Neki su mislili lako ćemo, neki su se umislili a neki jednostavno u seriji igraju loše. Ja se svaki put tresem kad Maleš uzme loptu. Ne razumijem, nije valjda zaboravio igrat? Benko je bahat, al to nije ništa novo. Taj bahatluk mu je nosio puno dobroga, evo sad i nešto loše.
    I Kneževića su ljudi skloni dizat u nebesa, "odigrao doktorski, profesorski i sl.", meni čovjek od kad se vratio nije pokazao ništa osim one akcije protiv Lokomotive. Kikseva mali milion, čak i kretenskih a la Žilina... Nisu mi jasni on i Mara zadnjih pet minuta igramo va banque s dva igrača više, imamo 0 bodova na kontu a oni stoje na svojoj polovici čuvajući - šta točno? Da ne bude 2:0? S dva igrača više protiv ekipe koja ti je u prethodnih 85 min uputila NULA (0) :!:  udaraca na gol.
    Šta oću reć? Nismo mi sad baš toliki spejs šatl od momčadi da nam jedno tradiocionalno teško gostovanje i teren tipa stanovi postane trening za odradit... A i neko stalno ponavlja, pa ću i ja: I Split i "pošteni prosjak 1911" i "plavi dvojac" putem pupčane vrpce imaju veće budžete od nas, a opet naša skromna publika nakon dve godine projekta smatra da moramo bit drugi i u finalu kupa po defaultu i čim dođe u pitanje odma tragedija.
    Brazilac će bit pravi, treba se malo priviknut a i ovo je već solidno. Od Bertoše bi svaki igrač trebao učit kako se svojoj šljaci pristupa. Dečko je očito i inteligentan. Neki će mu se smijat, al on će nakon karijere vjerojatno u gospodski uredski posao kod Miška, a oni koji su si umislili da su bogom dani ostaju na Kantridi (Šarba), plaču po novinama i pokazuju kite i nastavit će karijeru u Uljaniku (Lord) ili su kao Močo glavom već u voljenom Interu, traže zagarantiranu minutažu i gle čuda -
    igraju sve gore..
    Zato treba potjerat ovoga, a neke od ovih starleta opalit po džepu. Škola za ubuduće vrijednija nego je gubitak 3 boda. Više vrijedi nakon ovakvog poraza izvuć pouke... otrijeznit se trebamo, i igrači i navijači od nekih dječjih ciljeva tipa "meni je važno samo bit iznad Hajduka." To je lako, počneš navijat za Dinamo i stvar riješena.
    =D>

Projekt

• Gost
    « Odgovori #138 u: Veljača 17, 2014, 15:10:46 »
  • Kada malo čitam zadnje postove i nema toliko pljuvanja. Više je bilo nakon nekih euro-remija ako se dobro sjećam.

Par nervoznih ispada, ali to je normalno ne samo u nogometu nego svugdje, od prometa do crkve kod pravoga muškarca sa ovih prostora, bio on budist ili alkoholičar na cajkama.

Trebalo bi za malo potpraviti atmosferu dobra utakmica u srijedu i jednostavna pobjeda uz očitu želju i prljanje dresa. Samo da se igra više.

Pali pumpe.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #139 u: Veljača 17, 2014, 16:06:04 »
  • Citat: "miami"
    Cesa smo dali u Osijek , Sharba na tribini, Meha na putu za tribinu , svi umjetnici u banani  #-o , Mocinica se polako pretvara iz umjetnika u razbijača

Kek je i kad je došao rekao da on ne voli igru Barcelone i da Rijeka neće igrati na taj način, kome krivo, kome pravo. Osobno preferiram igru, preferiram posjed lopte, driblinge, duple pasove, igra Barcelone (i Bayerna) je za mene jedini pravi nogomet...
    Ovaj način na koji mi igramo je dobar kad se igra protiv jačih protivnika, ali protiv slabijih koji se zatvore je malo teže. Ako će donositi rezultat, makar protiv Hajduka na Poljudu imali 20% posjeda lopte, naravno da neće biti (velike) zamjerke. Ali kad se gubi protiv Zadra naravno da svi imamo zamjerke. I zato s punim pravom tvoja konstatacija, pa bih se nadovezao; OK, Ces se možda previše zahebavao, OK, Meho je imao i previše prilika, ali Anas na tribini? Močo igra razbijača?
    Mislim, OK, nije ni Anas nešto posebno pokazao (igrao je duplo manje od Alispahića), sigurno nije tip koji daje 100% na treningu, ali ne možeš igrati bez ijednog igrača koji može odigrati pravi potez, dodati vanserijski ili napraviti višak driblingom, a u isto vrijeme u igru ubacuješ drvo od Krstanovića. Svi ti nazovi umjetnici nisu igrači od kojih očekuješ 90 minuta trke pa šta bude. Makar ništa ne odigrao Anas je igrač koji u svakom ternutku odvuče dvojici pažnju i oslobodi prostor drugima. Koliko god loš bio (a mora i može biti najbolji) ja jednostavno ne mogu složiti Rijekinih 11 bez njega.

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #140 u: Veljača 17, 2014, 16:19:51 »
  • U principu se slažem sa Senadom:
    Citat:
    Škola za ubuduće vrijednija nego je gubitak 3 boda
    Ovo nije bila ni kup utakmica na ispadanje ni odlučna utakmica u prvenstvu.  Sve se da popraviti, ako se popravi pristup.  Pri tom mislim na:
    - pristup igrača, koji sa ekipama tipa Zadra ne smije biti alibi: "ja sam uklizao i dao prvom do sebe, eto ja sam napravio što treba"; to je odličan mentalitet za 0:0 i ostanak u ligi, ali ne za 90% pobjeda i prva 2 mjesta u ligi; bez želje da nekog ističem i bez obzira na sve promašaje, neka pogledaju Moisesa - koliko je puta nagazio Hrgovića, koliko je puta probao sa 18 metara i koliko je puta bio u šansi na 10 metara
    - pristup Keka, koji više nema opravdanja da bude ziheraški - sa obrambenim blokom od 4 igrača + 3 zadnja vezna + 2 krila koja se povlače na 30 metara od svog gola, pa sprintaju 50 metara do napada; ne možeš tražiti od igrača da preuzmu rizik u igri, a već u postavi igre ima nula rizika.
    Ovaj roster Rijeke ima kvalitete da igra sa JEDNIM zadnjim veznim i dva PRAVA krila (ili 4-1-3-2) sa 8 od 9 protivnika, i pravih 4-4-2 sa Dinamom.  Dosta je kukavičluka i uprave i trenera i igrača!  Žestoko opali po džepu, nabrij igrače,  i gazi na terenu!  Možeš izgubiti sa slabijim od sebe ali ne možeš izgubiti da jednom jezivo slabašnom Zadru ne daš gol!  S ovom ekipom nikad više!

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #141 u: Veljača 17, 2014, 17:13:50 »
  • Citat: "1962"
    Ovaj roster Rijeke ima kvalitete da igra sa JEDNIM zadnjim veznim i dva PRAVA krila (ili 4-1-3-2) sa 8 od 9 protivnika, i pravih 4-4-2 sa Dinamom.  Dosta je kukavičluka i uprave i trenera i igrača!  Žestoko opali po džepu, nabrij igrače,  i gazi na terenu!  Možeš izgubiti sa slabijim od sebe ali ne možeš izgubiti da jednom jezivo slabašnom Zadru ne daš gol!  S ovom ekipom nikad više!
    To te ja pitam, to je ono što želim.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #142 u: Veljača 17, 2014, 17:22:16 »
  • Ma nije po meni ključno koliko zadnjih veznih ima, nije ovo igrica. Po meni je bitno dal taj "zadnji vezni" zna i hoće odigrat nešto prema naprijed ili ne. današnji nogomet traži od svake pozicije da se igra u dva smjera.
    Evo vam baš primjer Zadra, ona utakmica na jesen i sad.
    Tamo nam stoper dolazi zabit gol (jedva čekam opet Leška vidit), ovdje stoperi čuvaju svaki po 30 kvadrata oranici i promatraju razvoj događaja.
    To Kek voli, raznovrsnost jednog igrača i volja da se igra u dva smjera. Da špica igra obranu i da stoper često zabije. Al ne može Kek klonirat Leška, Zlomu, Tomečaka.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline tripice

• Senior
    « Odgovori #143 u: Veljača 17, 2014, 18:11:13 »
  • Citat: "FoFi"
    Citat: "miami"
    Cesa smo dali u Osijek , Sharba na tribini, Meha na putu za tribinu , svi umjetnici u banani  #-o , Mocinica se polako pretvara iz umjetnika u razbijača

Kek je i kad je došao rekao da on ne voli igru Barcelone i da Rijeka neće igrati na taj način, kome krivo, kome pravo. Osobno preferiram igru, preferiram posjed lopte, driblinge, duple pasove, igra Barcelone (i Bayerna) je za mene jedini pravi nogomet...
    Ovaj način na koji mi igramo je dobar kad se igra protiv jačih protivnika, ali protiv slabijih koji se zatvore je malo teže. Ako će donositi rezultat, makar protiv Hajduka na Poljudu imali 20% posjeda lopte, naravno da neće biti (velike) zamjerke. Ali kad se gubi protiv Zadra naravno da svi imamo zamjerke. I zato s punim pravom tvoja konstatacija, pa bih se nadovezao; OK, Ces se možda previše zahebavao, OK, Meho je imao i previše prilika, ali Anas na tribini? Močo igra razbijača?

Mislim, OK, nije ni Anas nešto posebno pokazao (igrao je duplo manje od Alispahića), sigurno nije tip koji daje 100% na treningu, ali ne možeš igrati bez ijednog igrača koji može odigrati pravi potez, dodati vanserijski ili napraviti višak driblingom, a u isto vrijeme u igru ubacuješ drvo od Krstanovića. Svi ti nazovi umjetnici nisu igrači od kojih očekuješ 90 minuta trke pa šta bude. Makar ništa ne odigrao Anas je igrač koji u svakom ternutku odvuče dvojici pažnju i oslobodi prostor drugima. Koliko god loš bio (a mora i može biti najbolji) ja jednostavno ne mogu složiti Rijekinih 11 bez njega.

Hm...

http://www.transfermarkt.co.uk/en/anas- ... 34458.html 14 utakmica u HNL, 852', 0 golova 4 asista
    http://www.transfermarkt.co.uk/en/mehme ... 51958.html 15 utakmica u HNL, 897' 2 gola, 3 asista

Ako se još doda Europa, ispada da je Meša igrao oko 150' više od Anasa. S tim da Anas nije imao pravo nastupa prva dva kola. Problem je da niti jedan, niti drugi, nisu previše pokazali. A anas uopće ne pokazuje neku volju za igrom, niti za napredovanje na treningu.

Osobno vi volio da se Anas vrati i igra kao nekda, ali tu je stvar samo na njemu i u onome šta se mota po njegovoj glavi. Da se razumijemo, puno rađe bi da mi kod 0-1 u Zd, ulazi Anas nego Krstanović, ali Anas je taj koji se prvo mora pogledat u ogledalo i zapitat se za šta on to dobiva 120 000€ i koliko pruža zauzvrat.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #144 u: Veljača 17, 2014, 18:45:04 »
  • Citat: "Gnjusna Izdajica"
    Citat: "october"
    zaboravljamo da je i Benko grbio na ljude....
    Ali ako se ne varam odmah po utakmici otišao tamo i riješio stvari te se javno (nekoliko puta) ispričao.
    I zabio dvaput...

A ovo u Zadru nemam snage komentirati.

Da, znači ako se ispričao mu je dozvoljeno??? Ono što je Benko napravio je 3 puta gore od ovoga. Da te podsjetim: Benko je nakon što je zabio gol 2 puta "zamahao" prema tribinama, što znači da je to napravio ciljano i namjerno. Krstanović je napravio što je napravio u afektu nakon sramotnih povika s tribina i to nakon prvog kontakta s loptom -jednog pokušaja udarca kojeg bi teško i CR i Messi sa slabijom nogom pospremili zbog rotacije i brzine lopte (pogledaj još jednom situaciju). Dakle neprimjerene reakcije od obojice (s tim da je Benkova gesta neprihvatljivija i primitivnija) su dobile različite kazne. Benko ima privilegirani status u ekipi i to je valjda svima jasno. Ali i žalosno.
    P.S. Benko Brazila sigurno neće vidjeti jer jednostavno nema dovoljnu kvalitetu. Kramarić bi mogao u Brazil, ali zbog Benka i njegovog povlaštenog odnosa u ekipi igra više krilo nego špicu tako da će u konačnici najviše profitirati onaj papak od Čopa.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #145 u: Veljača 17, 2014, 19:01:19 »
  • Citat: "tripice"
    Citat: "FoFi"
    Citat: "miami"

Hm...

http://www.transfermarkt.co.uk/en/anas- ... 34458.html 14 utakmica u HNL, 852', 0 golova 4 asista
    http://www.transfermarkt.co.uk/en/mehme ... 51958.html 15 utakmica u HNL, 897' 2 gola, 3 asista

Ako se još doda Europa, ispada da je Meša igrao oko 150' više od Anasa. S tim da Anas nije imao pravo nastupa prva dva kola. Problem je da niti jedan, niti drugi, nisu previše pokazali. A anas uopće ne pokazuje neku volju za igrom, niti za napredovanje na treningu.

Osobno vi volio da se Anas vrati i igra kao nekda, ali tu je stvar samo na njemu i u onome šta se mota po njegovoj glavi. Da se razumijemo, puno rađe bi da mi kod 0-1 u Zd, ulazi Anas nego Krstanović, ali Anas je taj koji se prvo mora pogledat u ogledalo i zapitat se za šta on to dobiva 120 000€ i koliko pruža zauzvrat.

Ma OK, možda nije igrao duplo više, ali računajući sve utakmice i kup i EL igrao je dosta više. A da te pitam šta je pokazao Krstanović? Osim jaja Armadi?
    Da se razumijemo, ja uopće ne kužim zašto se priča o Keku, Kek je zadužio i zaslužio ne samo ovu nego i sljedeću sezonu, ali to ne znači da ne treba propitkivati i kritizirati neke njegove postavke. Meni nema logike sastaviti momčad bez ijednog znalca. Anas je igrač koji mora imati mjesto u ovoj ekipi. Ne možeš složiti momčad od samih "radnika", odnosno možeš, ali onda to liči na ono jučer. Druga stvar, jesi primjetio Močinićevu ulogu jučer? Samo destrukcija, nema kreacije, nema inicijative. Pa nije se Močinić prepao Hrgovića ili nekog drugog igrača Zadra (kojemu ne znam ni ime), sjeti se samo kako se nosio sa Gourcouffom protiv Lyona - 60 minuta ga je totalno nadigrao i defanzivno i ofanzivno. Dakle tu nije pitanje znanja nego pitanje taktike. A ova taktika da se Kek dere na Maleša jer je stao na loptu je pogrešna. Ova močad mora igrati nogomet! Često Kek povlaći paralelu sa Borrusiom Dortmund, ali ako pogledaš statistiku oni igraju brzo, ali imaju i posjed lopte - najbolji poslije Bayerna u Bundesligi. Pa ne možeš ti osvojiti prvenstvo sa 30% posjeda lopte! To je zabluda. A utakmica u Zadru je zorno pokazala, naročito kad smo imali igrača i dva više - osim nekog prepada na brzinu, mi nemamo igru i nismo opasni iz kontinuiranog napada. To treba promijeniti jer zahtjevi će biti sve veći, Rijeka će biti sve veći favorit naspram "malih" i tu igra kakva prolazi protiv Betisa i Lyona jednostavno ne prolazi. Anas mora (pro)igrati!

Offline giga01

• Morčić
    • **
    « Odgovori #146 u: Veljača 17, 2014, 21:15:06 »
  • Citat: "FoFi"
    Citat: "Gnjusna Izdajica"
    Citat: "october"
    zaboravljamo da je i Benko grbio na ljude....
    Ali ako se ne varam odmah po utakmici otišao tamo i riješio stvari te se javno (nekoliko puta) ispričao.
    I zabio dvaput...

A ovo u Zadru nemam snage komentirati.

P.S. Benko Brazila sigurno neće vidjeti jer jednostavno nema dovoljnu kvalitetu. Kramarić bi mogao u Brazil, ali zbog Benka i njegovog povlaštenog odnosa u ekipi igra više krilo nego špicu tako da će u konačnici najviše profitirati onaj papak od Čopa.

Upravo tako. Moze Benko zabiti 100 golova ali niakda mi ne bio igrao prije Kramarica ili mozda u vrlo rijetkim situacijama. I ovo kada igra na boku ne kuzim sta Kek pokusava, ocito nije to to na boku, daj ga blize sesnaestercu.

Boras na klupi, Mujanovic igra desnog  beka, za nepovjerovati. Ali valjda ima nesto sto mi neznamo, tjesim se...

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #147 u: Veljača 19, 2014, 22:51:15 »
  • Vezano uz naš sustav igre... upravo završio Arsenal i Bayern.
    Je to drugi svemir za naše pojmove ali Bayern igra ovu fazu LP, prva utakmica u gostima s jednim stoperom. A mi neki dan protiv usranog Zadra s 7 defenzivnih igrača.
    Huh, još nisam prežalio.
    Razdrmaj malo te naše primadone Kek. Ako mogu ovi bogovi nogometa trčati 90 minuta pun gas onda mogu i naši.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #148 u: Veljača 19, 2014, 23:56:57 »
  • Citat: "lavic"
    Razdrmaj malo te naše primadone Kek. Ako mogu ovi bogovi nogometa trčati 90 minuta pun gas onda mogu i naši.

Bogovi nogometa jesu zato što mogu trčati 90 minuta pun gas, ne obrnuto ;)

Offline zlobin

• Veteran
    « Odgovori #149 u: Veljača 20, 2014, 10:30:26 »
  • Citat: "lavic"
    Vezano uz naš sustav igre... upravo završio Arsenal i Bayern.
    Je to drugi svemir za naše pojmove ali Bayern igra ovu fazu LP, prva utakmica u gostima s jednim stoperom. A mi neki dan protiv usranog Zadra s 7 defenzivnih igrača.
    Huh, još nisam prežalio.

ja ne znam po čemu je ovo jučer bila neka dobra utakmica...
    meni je bila dosadna za popi....
    mislim si da naši ovako igraju da bi pola F i B tribine jbalo majku....
    da nije arsenal ostao s igračem manje vjerovatno bi bila dinamičnija, ovako je bio teški proljev od tekme...
    SAMO RIJEKA!!!
    KREPAT MA NE MOLAT!!!
    PLJUVAČE MOGA KLUBA NABIJEM NA ONU STVAR!!!