• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Ivan Močinić - Legenda koja živi  (Prikazano: 25563 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Ivan Močinić - Legenda koja živi
« u: Svibanj 31, 2014, 21:48:11 »
  • Povodom uvrštenja Ivana Močinića u reprezentaciju za predstojeće SP mislim da je idealno vrijeme da se podsjetimo njegove karijere iz pera nas forumaša.
    Izvukao sam malo starije postove. Moguće da nije sve točno i da su neke stvari izvučene iz konteksta, ali mislim da će biti dovoljno zanimljivo.

Ime Ivana Močinića spominje se ovdje na forumu prvi puta 31.5.2011 kada moreplovac kopira tekst iz novina o 59. Kvarnerskoj Rivijeri. Ivan Močinić Proglašen je igračem turnira, a Alen Horvat postao je vidovnjak.
    U DEBITANTSKOJ SEZONI NA KLUPI JUNIORA RIJEKE ALEN HORVAT OSVOJIO JE »KVARNERSKU RIVIJERU«, DONIJEVŠI KLUBU TREĆI NASLOV UZASTOPNO
    Horvat: Ova titula je kruna uspješne sezone
       [bla, bla, bla] ... objašnjava trener juniora u čijoj je momčadi veliko priznanje dobio veznjak Ivan Močinić koji je proglašen najboljim igračem turnira.
        – Već nakon utakmica u skupini vjerovao sam da će Ivan biti najbolji igrač turnira, a kada se svi raspituju za igrača s brojem četiri onda znate da tu ima nečega. Međutim, treba pohvaliti cijelu momčad i moram reći da sam ponosan na sve što smo napravili ove sezone – zaključio je Alen Horvat.

Ipak to nije odjeknulo forumskom zajednicom gdje koja mišljenje o turniru uglavnom izražava ovako:
    kad rijeka osvoji turnir bez 6-7 standardnih igraca onda je svima jasno kakva je kvaliteta..

Prva opservacija od strane forumaša direktno vezana za Ivana Močinića stiže iz pera korisnika girice:
    Mali Močinić bi po svim predispozicijama trebao biti dobar/odličan igrač i dajmo dečku šansu do ljeta da se navikne na "prvoligaški" nogomet pa krenimo sa spremnim igračem u novu sezonu(šampionsku <!-- s:lol: -->:lol:<!-- s:lol: --> )...
    Obratite pažnju na lolove nakon spominjanja šampionske Rijeke. Nije to tako davno bilo.

Si siguran Vedrane?
    Močinić možda neće biti Modrić, ali je po meni sličnog karaktera. Normalan dečko koji ima talenat, marljivo ga brusi i ne diže se u nebesa. Bit će i bolji od Anasa u najboljim danima, samo da ostane normalan u glavi. Kvalitetan playmaker nam treba kao onih 2 milje eura od Volpija. Da je barem Čulina takav karakterom...

Previše legendi u jednom postu:
    čulina i palibrk će znat složit akciju sa močinićevim zadnjim pasom. još da su bošnjak i sivonjić...

Prvi puta korisnik brziri spominje Močinića:
    Ljudi moji, a to govorim unatrag godine dana, mora vam biti jasno da od svih ovih igrača niti 1. slovima JEDAN nije kalibar ni za ovakvu našu ligu, i to sad polako dolazi na naplatu, ali baš niti jedan, ni Krajlah, ni Močinić, ni Lisjak, ni Čagalj, a da ne govorim o ostalima

Prvi zabilježeni pokušaj seljenja na posudbu u Pomorac:
    Opet ista sranja,napuhuju tog malog Močinića,a raspuknut će se ko balon.  <!-- s](*,) -->](*,)<!-- s](*,) -->
    Po ničemu on nije bio igrač utakmice,a s takvim idiotarijama novinari mu samo štete,jer će se ubuduće od njega očekivat više nego on objektivno vrijedi i može. Nešto slično su napravili s Čulinom.
    Močinić je doigrao 1,5 malo bolju utakmicu,dečko ima 18 godina i ni izbliza nije gotov igrač,niti zasad pokazuje neke izvanredne sposbnosti.
    Puno trči i bori se i to je to.U pomorac jednu sezonu da se dokaže,ojača fizički i psihički,pa da vidimo je li ili nije pravi igrač.
    Ok,pumpa mu se cijenu,bez toga se ne može prodat igrača,ali šta je previše je previše. Dajmo da dečko odigra koju utakmicu i da rijeka zabije gol iz igre,pa će bit vremena za pumpanje cijene. Ionako se nikoga neće moć kvalitetno prodat nakon ove blamaže ove sezone

Prvo zabilježeno spominjanje nadimka Močo:
    Pratim postove i analize utakmica još od priprema i neke stvari su čisto za ne vjerovat. Zašto moramo nakon svake utakmice ići iz krajnosti u krajnost? Vajcer zabije gol i odmah iste sekunde više nije "drugoligaški igrač koji ne može pratiti prvoligaški tempo" već postaje igrač za prvih 11, Brezovec je jednu tekmu "pitt bull" a već iduću ga se seli na klupu jer je nemaštovit (?!), Mierzejeweski odigra dvije identične partije - nakon prve ga se seli na klupu, a nakon druge se svi pitaju zašto ga se vadi van (?!) iako se jasno vidi da izlazi zbog ozljede, a jadnog malog Močota svi guraju u prvu ekipu a kad stvarno i zaigra onda krene spika kako još nije sazrio i ne može potegnut.

U duetu s još jednom legendom:
    I da... Benko i Weitzer su do sada bili korisni ali, ali, ali, nabijem ih u onakvo izlaženje s terena. Odigrali su lošu tekmu i sad još se nešto kao ljute. U ovoj tekmi su biti za niš, čim su ušli Mutombo i Močinić imali smo igru. Dakle, nemaju što gunđat, nek se više potrude pa nek onda gunđaju. (Ali svaka im čast na grinti (volji za igranjem) bez toga - niš!)

Od Močota ništa i vdijeti ćemo svi to za 2 godine.... (pa gledamo):
    Evo ja mislim da od Močinića nikad neće biti igrača, isto tako mislim da je Pomorac predobar klub za njegaa, možda Grobničan, ili Opatija, a viditi ćemo to za 2 godine
    samo to ne trebamo mi vidjeti nego trener

Močo nje bio ni na klupi,očito još jedan malo stručniji od nas vidi šta i ja.

Močinić - nemam komentara, ali mislm da je i njegov domet donji dom austrijske lige. Kod nas slaven belupo ili istra. Fali mu ono što fali i ES.

- otpadaju Lukasz, Gabrić, Weizter, Mutombo; u polusezoni možda Močinić (3 + 1)

Winds of change?
    znači MOČO nije bio loš?

A Močo je dokazao da mora igrat umjesto Alispahića, konkretan razigravač i proigravač, pogodio gredu, zabio prekrasan gol i asistenciju za treći da je navukao cijelu obranu na jednu stranu i podvalio na drugu za utrcalog beka. Mozda je bilo protiv poluamatera, ali Alispahić je dobio istu sansu protiv iste ekipe.

I onda negdje se događa ovo:
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AUDnsP4oWpI[/youtube]

FF liga nesmije stati
    Prozor mora pasti
    Močo mora da igra
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline girica

• Veteran
    Odg: Ivan Močinić - Legenda koja živi
    « Odgovori #1 u: Svibanj 31, 2014, 21:52:24 »
  • Uvijek sam znao prepoznat talenta.Inace svaka cast za ovo,interesantno u svakom slucaju

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

VRATITE NAM FERNANDEZA!!!

http://www.transfermarkt.de/de/ramon-fe ... 77852.html

tko je kriv,tko je kriv samo nebo zna,možda ja,možda ti,a možda uprava...

23.10.2010. Ri-Os 1-5

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #2 u: Svibanj 31, 2014, 22:03:45 »
  • Fali quote Ivana Klasnića i nadimka Čočo :D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #3 u: Svibanj 31, 2014, 22:19:54 »
  • Fali quote Ivana Klasnića i nadimka Čočo :D
    Upravo sam shvatio da uopće nisam pretraživao postove s Čočom  :o
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #4 u: Svibanj 31, 2014, 22:21:39 »
  • kako si dobro ovo napravio,svaka cast
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #5 u: Svibanj 31, 2014, 22:52:12 »
  • Svaka čast na trudu.  :)
    Na pitanje jesam li siguran u ono što sam tada napisao bih odgovorio da jesam, u sve što sam tada napisao osim boldanog s naglaskom da sam napisao možda.
    Na tragu je Modrića, a hoće li, kao i on, biti jedan od ključnih igrača jednog od top 10 klubova svijeta u osvajanju najjačeg klubskog natjecanja to ovisi najviše o njemu. Za sada je na dobrom putu. Neka tako i nastavi.
    Šteta što uprava još uvijek nije produžila ugovor...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #6 u: Svibanj 31, 2014, 23:14:08 »
  • Vrhunska tema.

Redom:
    1. produljenje ugovora s Rijekom
    2. minutaža u Brazilu i to ne samo dvije minute u nadoknadi da se sačuva bod/ovi
    3. još jedna kvalitetna sezona, ovaj puta u cijelosti, a ne samo na proljeće
    4. naslov prvaka sa Rijekom
    5. kapetanska vrpca dok se svira himna Lige prvaka na punoj (novoj) Kantridi, nebitno da li u Playoffu ili u grupama (khm khm)
    6. tek tada može u Real... :D

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #7 u: Svibanj 31, 2014, 23:31:22 »
  • 2 godine od Kvarnerske do SP-a. Cak i mi, nikad zadovoljni, moramo priznati da je ovo ogroman korak u karijeri. Neocekivano, nezamislivo prije samo 7-8 mjeseci.

Srecko, di je taj ugovor?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #8 u: Svibanj 31, 2014, 23:40:57 »
  • hahahhaah izvrsno!

Inače što se tiče ovog:
    U duetu s još jednom legendom:
    I da... Benko i Weitzer su do sada bili korisni ali, ali, ali, nabijem ih u onakvo izlaženje s terena. Odigrali su lošu tekmu i sad još se nešto kao ljute. U ovoj tekmi su biti za niš, čim su ušli Mutombo i Močinić imali smo igru. Dakle, nemaju što gunđat, nek se više potrude pa nek onda gunđaju. (Ali svaka im čast na grinti (volji za igranjem) bez toga - niš!)

Danas bi neki rekli da je Močo igrač i pol! Ali već se onda vidjelo da Močo vrijedi za dvojicu! Uđe on, odigra sjajno za sebe i ispravi sve što Mutombo zariba. I naravno neke naivne forumaše zavara! :)

Offline morska krava

• Veteran
    « Odgovori #9 u: Lipanj 01, 2014, 00:42:02 »
  • Citat: tuljan
    Siguran sam da će Močinić napraviti karijeru na nivou Luke Modrića. Samo treba strpljenja, sa naše strane. A ima tu još zanimljivog "materijala" kako si uostalom i sam naveo.

FOF
    Ja mislim da će Stepčić bit Iniesta,Čulina Xavi,Pilčić Cavani,Tadejević Zambrota,Čulina Pirlo,samo treba strpljenja,ovih 5 godina pod stijenama je jednostavno premalo za takve talente <!-- s:lol: -->:lol:<!-- s:lol: -->
    Spremi ovaj svoj post u dokumente,da ne zaboraviš šta si napisao.

@ gnjusni, evo ti još jedno "proročanstvo" koje čuvam neko vrijeme.

Offline ddestroyer

• Inćun
    • *
    « Odgovori #10 u: Lipanj 01, 2014, 08:51:18 »
  • Nadam se da ce uz njega u Brazilu biti prava pratnja. Visoke temperature i zvijeri iz hnsa mogu mladicu koji se jos karakterno razvio do kraja pomutiti mozak....
    Zato je izrazito vazno da ugovor potpise prije puta.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #11 u: Lipanj 01, 2014, 16:15:43 »
  • Gnjusna izdajica... svaka čast, odlično pripremljeno. Onaj dio o "prvom pojavljivanju nadimka MOČO..." - pretpostavljam, kronološki točno kad je u pitanju Ivan, ali MOČO je tridesetak godina ranije bio njegov tata Efrem (sjajan igrač!) u dresu Orijenta i zapravo je to bila "praizvedba" nadimka MOČO :-) Usput... ako je netko zaslužio tako veliku i značajnu nagradu kao što je odlazak na SP, ili u obiteljskom kontekstu - ako su neki ljudi to zaslužili, to su Močinići. Sve najbolje!!!
    29.08.2013., proud to be there

Offline buđoki

• Pionir
    « Odgovori #12 u: Lipanj 01, 2014, 17:12:47 »
  • Koliko vidim na Transfermarktu, promijenio je menadžera. Prije je bila Toreta d.o.o ( Marcelo iz Reala im je najskuplji igrač kojeg zastupaju), a sada mu je UNGEKLÄRT (između ostalog, oni zastupaju Cavanija, Hazard, Yayu Tourea, Danija Alvesa, Rahima Sterlinga, i mnoge druge vrhunske igrače). 8)

Offline Pesekan

• Veteran
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #14 u: Lipanj 01, 2014, 18:33:28 »
  • DOBRE VIJESTI!

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/juricic-produzenje-s-mocinicem-najvjerojatnije-iduci-tjedan/58249/
    Juhu!!! Sad kad se Vukojević ozlijedi, a Močo stavi u džep pol' veznog reda domaćina. I, kao posljedica toga - odbije potpisati ugovor :D.