• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Ivan Močinić - Legenda koja živi  (Prikazano: 25572 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pesekan

• Veteran
Odg: Ivan Močinić - Legenda koja živi
« Odgovori #30 u: Lipanj 16, 2014, 10:59:50 »
  • Zašto mu publika ne bi bila naklonjena? Sigurno je da mu neće skandirat i radit koreografije kao Damiru, ali Močo ničim nije zaslužio da ga se vrijeđa. Čak i da ove sekunde ode negdje neće biti ni do koljena raznim Milinovićima, Balabanima, Pilipovićima itd. Jest da bi bilo bolje i njemu i nama da ostane, ali ako neće nema zle krvi.
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #31 u: Lipanj 16, 2014, 13:48:06 »
  • zato sto je preko svojih zastupnika ucjenjivao klub koji ga je stvorio sa nerealnim zahtjevima a od nekoga ko se kunuo u dres rijeke i plakao poslje poraza od hajduka se to ne ocekuje.
    Ne kazem da ce mu se fuckati, naravno da nece ali ja prvi ga vise ne gledam kao "legendu koja zivi" a vjerujem da nisam jedini...pa neka mu je na dusu ako mu sta znaci.
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #32 u: Lipanj 16, 2014, 14:03:12 »
  • A šta to znači legenda? Kreilach je legenda zbog svoje geste, ali igrački gledano to sigurno nije. Močo je s druge strane prvi reprezentativac koji je to zaslužio iz našeg dresa. Nije li to nekakav kriterij za bit legenda?

Malo se previše lovimo tih velikih riječi. Močo kao i Kreilach je samo igrač kojemu je na pameti igrat nogomet, a njihovi postupci iako različiti ovise o puno faktora, al na kraju svega raspravljati o legendama koje su u nekim državama jedva punoljetne nema smisla.

Ono šta je napravio Kreilach je jedinstven slučaj i to se ne može danas više očekivat od igrača kao normalno, čak ni od domaćih. Treba radit na jačanju kluba na svim razinama pa će bit i više tih legendi. Da smo prije 15-20 godina imali Miška možda bi i Balaban bio legenda a ne izdajnik, a Igor Musa najbolji strijelac u povijesti kluba.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #33 u: Lipanj 16, 2014, 15:08:28 »
  • "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #34 u: Lipanj 16, 2014, 15:28:33 »
  • Drugi glumci ista predstava.

http://nk-rijeka.hr/article/2014/06/16/josip-brezovec-produzio-ugovor
    ".....Što se tiče ugovora bilo je nekoliko opcija i ponuda. Ali o ničemu drugom nisam ni razmišljao. U dogovoru s obitelji odlučili smo ostati ovdje,  a nemam riječi kako objasniti da mi je u Rijeci predivno. Uživam u ovoj atmosferi te uz ljude u klubu i uz naše navijače – kaže Josip Brezovec."

E sada, bez obzira na legende, "legende" i ostale atribute koje se vole ljepiti uz igrače, što je u ovoj Rijeci tako loše da netko tko ima 21 godinu i nije praktično odigrao još pravu seniorsku sezonu ne može sebe vidjeti još koju godinu u Rijeci? Što bi bilo da smo u banani?
    Samo propitkujem ne donosim zaključke.

"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #35 u: Lipanj 16, 2014, 15:55:43 »
  • Gledamo istu stvar kroz različite naočale mi i igrači. Neće njemu ništa falit u Rijeci ali lagani miris love i igranje u nekoj sređenoj ligi lako pomuti razum. Uračunaj tu i pohlepnog mebadžera i tatu koji mu pune glavu i dobiješ to šta dobiješ i to nije toliko teško za razumijet. Močo je još dijete koje je prije godinu dana razmišljalo da li će igrat u prvoj ili drugoj ligi a danas mu pune glavu svim i svačim. A ovdje ga pola foruma uzelo na zub i stavlja u rang onih najgorih izdajica kluba a mislim da to ničim nije zaslužio. A kad zabije tovarima će opet postat božanstvo. A tako to valjda mora bit...

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #36 u: Lipanj 16, 2014, 16:11:00 »
  • Gledamo istu stvar kroz različite naočale mi i igrači. Neće njemu ništa falit u Rijeci ali lagani miris love i igranje u nekoj sređenoj ligi lako pomuti razum. Uračunaj tu i pohlepnog mebadžera i tatu koji mu pune glavu i dobiješ to šta dobiješ i to nije toliko teško za razumijet. Močo je još dijete koje je prije godinu dana razmišljalo da li će igrat u prvoj ili drugoj ligi a danas mu pune glavu svim i svačim. A ovdje ga pola foruma uzelo na zub i stavlja u rang onih najgorih izdajica kluba a mislim da to ničim nije zaslužio. A kad zabije tovarima će opet postat božanstvo. A tako to valjda mora bit...

ovo svakako nebi smjeo biti, osim ako nije na razini inteligencije škrabinija.
    roditelji, menađeri, djevojka ili dečko... nitko ti nesmije pamet i razum pomutit u tim godinama !

ako mu pamet i razum nije pomećen, a potpisa ni odlaska još nema, onda lagano na tribinu.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #37 u: Lipanj 16, 2014, 16:23:06 »
  • Mislim da bi svi trebali malo stati na loptu.

Prvo, svaka čast Kreilachu da se lijepo ponio prema klubu ali ne treba sad raditi sveca, mučenika i heroja od njega. Potpisao je novi ugovor u situaciji gdje je klub bio pred propašću (ali tek nakon što je pronađen novac za taj ugovor, znači nije potpuno "na slijepo" potpisao). Da je klub stvarno propao automatski bi se taj ugovor poništio. Da klub nije propao i da je on napredovao, desilo bi se ovo što se desilo. Nije baš mogao puno izgubiti u toj situaciji.

Obzirom da nisu pljuštale ponude za njega, jedino drugo što je mogao napraviti je čekati još pola godine da mu istekne ugovor i onda tražiti angažman u nekom drugom HNL klubu (čitaj Istra ili Split) ili eventualno nešto u okolici. Naravno da je pametniji od toga i da je cijelu situaciju odradio kako treba, i za sebe i za klub. A iako je u dosta drugačijoj situaciji, vjerujem da će i Močo napraviti najpametnije.

Jer, da Močo želi otić on bi to već rekao ili napravio. Samim time što se radi na produženju ugovora govori da to obje strane očito žele. I zato nema smisla dovoditi u pitanje Močotove namjere i želje po pitanju produženja ugovora.

Međutim, posao je posao, i ako o stvarima na terenu možemo govoriti s emocijama, uvjeti ugovora su nešto drugo, i naravno da se obje strane žele izboriti za što više za sebe. Ne treba raditi ni svece od naše uprave (jer nemamo pojma kako se ponašaju u takvim situacijama) niti praviti đavla od Močota, njegovog zastupnika ili starog zato jer želi više za sebe.

I zato je ovo sad čisto pregovaranje gdje uopće ne sumnjam (uostalom, ni klub ni igrač nisu izrazili sumnju u to) da će se dogovoriti i da će se ugovor produžiti. A spike "on se ne bi trebao tako ponašati prema klubu koji mu je sve dao" su po meni gluposti, tko se od vas ne bi u takvoj situaciji probao izboriti za što više za sebe? Jedno je pokušat zajebat klub, nešto skroz drugo je pokušat ostvarit što bolje uvjete u pregovorima.

A uspoređivati Močota i nekog Brezovca koji se "za pet minuta" dogovorio je po meni bespredmetno jer jedan od njih je reprezentativac i potencijal od 5-10 milijuna eura, a drugi nije. Jedan je vjerojatno na vrhuncu svoje karijere, a drugi nije ni blizu.

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #38 u: Lipanj 16, 2014, 16:33:48 »
  • Evo, d objasnio. Imaš karmu od mene kad budem bio za kompom. :D

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #39 u: Lipanj 16, 2014, 17:13:30 »
  • Kreilach je dobio i trazio pola para od duga prije potpisa...
    Nitko ne govori da Mocinic nema pravo da zahtjeva za sebe vise i bolje, to je njegovo pravo kao i svakog igraca.
    Mene smeta to sto on nije svaki igrac, izjave o ljubavi prema Rijeci, plakanja nakon poraza... i sam je od sebe napravio"legendu"... onda je trebao nastaviti sa takvim potezima...
    Pa zahtjevi koje su dali klubu su smijesni i uvredljivi...ja takve poteze od njega nisam ocekivao i pao mi je u ocima.
    Ne znam zasto ti je to pesekan tako tesko za cuti... ne mislim mu ne pljeskat ili fuckat ili ga mrzit...
    da budem sto jasniji - vise nikako ne zasluzuje dvoglavog orla, ni vise ni manje ;)
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #40 u: Lipanj 16, 2014, 22:38:39 »
  • A uspoređivati Močota i nekog Brezovca koji se "za pet minuta" dogovorio je po meni bespredmetno jer jedan od njih je reprezentativac i potencijal od 5-10 milijuna eura, a drugi nije. Jedan je vjerojatno na vrhuncu svoje karijere, a drugi nije ni blizu.

Da se razumijemo jer je otišlo u krivom smjeru.
    Nisam uspoređivao Močota i Brezovca već sam samo citirao onaj dio o tome gdje Brezovec govori  kako je u Rijeci trenutno lijepo igrati i živjeti.  I onda se probao zapitati što to Močota odbija da s Rijekom potpiše novi ugovor, ne tvrdim i čak ne mislim da neće ali što mu to može smetati da to već nije učinio. Dakle ne osuđujem samo se pitam, zašto? Trenutno je Rijeka najbolja udavača u HR, tu ima minutažu, respekt, trenera i atmosferu koja mu omogućuje napredak, ni lova sigurno nije za baciti,.... dakle, što ga priječi? Što je to tako dubiozno u ugovoru koji mu nude ili koji je imao do sada?
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #41 u: Lipanj 16, 2014, 22:56:59 »
  • A uspoređivati Močota i nekog Brezovca koji se "za pet minuta" dogovorio je po meni bespredmetno jer jedan od njih je reprezentativac i potencijal od 5-10 milijuna eura, a drugi nije. Jedan je vjerojatno na vrhuncu svoje karijere, a drugi nije ni blizu.

Da se razumijemo jer je otišlo u krivom smjeru.
    Nisam uspoređivao Močota i Brezovca već sam samo citirao onaj dio o tome gdje Brezovec govori  kako je u Rijeci trenutno lijepo igrati i živjeti.  I onda se probao zapitati što to Močota odbija da s Rijekom potpiše novi ugovor, ne tvrdim i čak ne mislim da neće ali što mu to može smetati da to već nije učinio. Dakle ne osuđujem samo se pitam, zašto? Trenutno je Rijeka najbolja udavača u HR, tu ima minutažu, respekt, trenera i atmosferu koja mu omogućuje napredak, ni lova sigurno nije za baciti,.... dakle, što ga priječi? Što je to tako dubiozno u ugovoru koji mu nude ili koji je imao do sada?

Pa sumnjam da je nešto baš dubiozno, niti je on izražavo neko nezadovoljstvo ni ništa takvo.. upravo suprotno, stalno govori da mu je ovo ostvarenje sna, i da želi ostat itd.. i to ne nestaje time što sad pregovara dodatno oko nekih uvjeta ugovora..

Nije ni da mene to sve oduševljava, dapače, i mene živcira da se to oteže, ali mislim da dosta ljudi ide malo predaleko.. sad kao odjednom Močotu nije stalo do Rijeke zato jer se natežu oko neke stavke ugovora, yeah right

Offline Billy the Kid

• Morčić
    • **

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #43 u: Lipanj 17, 2014, 12:11:49 »
  • Hvala Bogu da završava trakavica.  Nije trebala nikome, ali izgleda da se moramo naviknuti na takva rješavanja.  Srećko je srećom naviknut.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #44 u: Lipanj 17, 2014, 13:20:25 »
  • Da, ova neslaganja su posljedica kuta iz kojeg neko gleda na "situaciju". Objektivno Močo (ko i svaka druga osoba) ima pravo potpisivat šta oće i nepotpisivat isto tako. Čisto poslovno gledanje.
    Iz navijačkog kuta stvari stoje malo drugačije. Tu iracionalna sfera ima primat. Ja sam se i ulogirao na ovaj forum, među ostalim, i da mogu diskutirat s raznim iracionalnim ljudima s kojima dijelim strast prema svom klubu koju razumiju samo navijači.
    Iz tog kuta Močo, neka mi oprosti, ispao mi je p_izda i pao mi je u očima.
    J_ebiga, tako možda ne mislim, ali osjećam...
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif