Ostalo > Sport

Svjetsko prvenstvo - Brazil 2014.

(1/3) > >>

Pesekan:
Danas počinje a teme nema, pa reko da ispravim nepravdu. 8)

Ako gledate doma na TV-u imate mogućnost gledanja na HRT-u u HD kvaliteti. Ja sam to tek danas skužio, pa eto ako netko nije znao nek se pripremi...  :D

miami:
Hrvatska klasika,70 minuta kontroliranog sranja pa onda na sve i ništa i naravno,ponosno popušimo ,,
Do jaja ..... Možda bi trebali promjeniti ime iz vatrenih u pusionicare , ovu naši treneri su majstori u pušenju i kontroliranom nogometu ,  da bar daju šansu kruni on se bar nije sramio reci kako se igra ostali kenjaju o nekoj agresiji a uvijek isto sranje , i koa sto sam rekao , Rakitića Modrić , Kovacic Ocijeni 11 ,

Duella©:
onaj jelavić, mafijaški drogeraš
šta on radi u reprezentaciji još uvijek? zašto nama takvi igraju a ne kramarići čopovi benkovi i krtanovićivi

olić legenda, srce veliko kao šest hrvatska

Vado mangnar:
Na stranu sudac ali po meni se jasno vidi da Hrvatskoj nedostaje zadnji vezni. Dva tri puta se nakon oduzete lopte Brazil prošetao s vrha njihovog šesnaesterca do vrha našeg. Prvi gol Neymara me podsjeća na onaj koji je Rijeka dobila u Splitu od Splita kada se Belle(ako se dobro sjećam) prošetao kroz centar i nitko ga nije srušio.
Druga greška je loš centarfor. Jelavić je non stop bio nervozan, nije uspio primiti, zadržati i proslijediti niti jednu loptu na krilo i/ili igračima koji jure u napad. Imam feeling da bi Krstanović bio bolji (ok pretjerujem ali you get the idea).
Treća stvar su krila, pogotovo Perišić koji nisu dovoljno brzo išli naprijed da bi im se nakon oduzete lopte ona udijelila za kontru.
Pletikosa je bio ok ali je i mogao bolje odigrati. Vrsaljko - solidan, pogotovo iz razloga što je sve išlo na njega.

Uglavnom... ne loša igra Hrvatske ali, do nekih stvari nije trebalo doći.

morska krava:

--- Citat: Vado mangnar - Lipanj 13, 2014, 11:31:33 ---Na stranu sudac ali po meni se jasno vidi da Hrvatskoj nedostaje zadnji vezni. Dva tri puta se nakon oduzete lopte Brazil prošetao s vrha njihovog šesnaesterca do vrha našeg. Prvi gol Neymara me podsjeća na onaj koji je Rijeka dobila u Splitu od Splita kada se Belle(ako se dobro sjećam) prošetao kroz centar i nitko ga nije srušio.
Druga greška je loš centarfor. Jelavić je non stop bio nervozan, nije uspio primiti, zadržati i proslijediti niti jednu loptu na krilo i/ili igračima koji jure u napad. Imam feeling da bi Krstanović bio bolji (ok pretjerujem ali you get the idea).
Treća stvar su krila, pogotovo Perišić koji nisu dovoljno brzo išli naprijed da bi im se nakon oduzete lopte ona udijelila za kontru.
Pletikosa je bio ok ali je i mogao bolje odigrati. Vrsaljko - solidan, pogotovo iz razloga što je sve išlo na njega.

Uglavnom... ne loša igra Hrvatske ali, do nekih stvari nije trebalo doći.

--- Kraj citata ---

Uf, stari, poprilično si kritičan prema pletikosi. Mislim da je odigrao odlično, a golove koje je dobio ne bi branio nitko na svijetu. Prvi je morao biti od stative da bi ušao, dakle savršen udarac. Da je bi malo unutra skinuo bi ga. Treći gol, čari "špica", nema "dojave" udarca, dakle golman sigurno kasni s reakcijom i još je savršeno "zavučen". Penal skoro ne bi komentirao, samo ću reći da ako još itko u hnl nešto prigovori Krstanoviću za izvođenje penala, neka pogleda ovaj. Krivo mi je da mu ga nije skinuo da se malo "ispuše" to malo bahato, razmaženo govance. Je majstor, istina, ali je i govno samo takvo. Njihovom izbornik, koji je jedini vidio penal, isto. (Jbt, kao da je dalmatinac.)

Slažem se s tobom vezano za Jelavića. Po kojem kriteriju je taj bio potreban u ovakvoj utakmici, zauvijek će mi ostati enigma. On je nekad, kad je bio u formi bio idealan u situacijama kada juriš rezultat i sabio si protivnika u 16 i sad ti treba još jedan napadač od kojeg će se protivnici odbijati. A to jučer nije bio slučaj. O uigranosti njega i Ole ne treba trošiti riječi, svi smo vidjeli njihove rasprave. Ovaj daje na prvu, onaj čeka na drugoj i obrnuto i sl.

Usudim se reći, da je Mandžo bio unutra, da bi ih do 25 min. vodili 2 ili 3-0. Ne zbog toga što isti čudo od igrača, već zato jer su se ovi usrali kao grlice. Njih trojica, a kao najvrjednija linija Brazila, se trese od Olića i Jelavića. Šta ti je psiha.
Sitni, okretni i rastrčani Dudu, bi čudo napravio.

U akcijama koje su prethodile golovima se vidjela naivnost, koja mi je malo čudna za našu repku. Pa nisu baš od jučer ti igrači. Zašto ovo pišem, zato jer vrlo slično igra i Kamerun, isto brutalno brzo i okomito. Oni, ukoliko se ne raspadnu i raziđu kućama do onda, neće imati tremu kao naši domaćini jučer. Doduše, nećemo je imati ni mi.

Obzirom da ga ja ne bi ni vodio na SP, Perišić je odigrao dobro, a i Vrsaljko se sasvim solidno snašao. Svi ostali standardno, osim Srne malo ispod standarda.

A Japanac, uf. Nabijem ga (i Beusana, također).

Do prije dvije godine su u Japanu pljeskali kad bi lopta izašla u aut ili korner, misleći da je to smisao tog nogometa, a jučer takav sudi ovakvu utakmicu. Strašno.
I onda mu naše gore list, nema što, osim penala, koji je penal jedino za Scolarija i Brbića (ali Brbić nije vidio, a ovaj ne želi vidjeti), prigovoriti. A po meni nije to problem. Jer, osim što nije dorastao ovakvoj utakmici, nije mu baš lako, kao ni svakom sucu, procijeniti baš svaku situaciju korektno. Naravno, ovisi gdje se nalazi u tom trenutku, da li je možda "prikriven" pogled drugim igračem i sl.
Ali kada ti, sustavno, cijelu utakmicu za istu vrstu prekršaja, domaćinu sudi i tako im omogućava posjed i nastavak pritiska, a tebi to isto ne sudi i na takav način opet domaćinu omogućava isto, e onda to nije "nesretna okolnost" ili nedoraslost. Za takvo sviranje čovjek mora biti itekako sposoban, a ono o obrazu i džonu da ne spominjem. Ugl, neka srede da im ovaj svira do kraja SP i biti će prvaci. Jer to je jedini način da ga i osvoje. Igra im je za Q i ona im ovakva, neće biti dosta.

E, jbg, samo sam ti htio reći da si strog prema Pleti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju