• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Anketa

Želim Osijeku da...

...ispadne iz lige jer na ulazu imam sliku onoga čovjeka iz Šibenika o koju brišem noge.
7 (17.1%)
...osvoje kup, a mi prvenstvo jer "kup je vaš".
1 (2.4%)
...ostanu u ligi i krenu na bolje jer sam HNL obožavatelj i to ni to bez Osijeka.
5 (12.2%)
...nam daju čudo nekoga igrača za kikiriki, nisu dugo.
20 (48.8%)
...svake godine budu među prva 3-4 (uvijek iza Rijeke naravno).
7 (17.1%)
...ne želim ništa od navedenog.
1 (2.4%)

Ukupno Glasova: 40

Glasanje završeno: Rujan 15, 2014, 09:27:24

Autor Tema: 8. kolo: Osijek- RIJEKA, 13.9.2014. subota, 16h  (Prikazano: 12023 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ArmadaCalifornia

• Pionir
Odg: 8. kolo: Osijek- RIJEKA, 13.9.2014. subota, 16h
« Odgovori #45 u: Rujan 13, 2014, 20:38:44 »
  • Nije to uopce bila rutinska pobjeda nego karakterna, rudarska, mozda i pomalo sretna (jer ruku na srce nismo puno izgradili) pobjeda, ali s obzirom na okolnosti, velika pobjeda, jer:
    - Igrali smo u neuigranom, novokomponiranom sastavu gdje je falilo dosta igraca
    - Teren je bio oranica, a to uvijek ide vise na stetu ekipe koja napada i koja je pod rezultatskim imperativom, u ovom slucaju na nasu stetu
    - Sudac je izricito navlacio protiv nas (penal, Kek, kartoni...)
    - Morali smo paziti da ne "istrosimo" igrace jer nas cekaju dvije vazne utakmice za par dana (osobito ona protiv Dinama)

Kad se sve zbroji, jako smo dobro prosli. Ono malo sto sam vidio (stream je jako stekao danas), Krstanovic se opet silno trudio, dok je Krama pruzio pomalo letargicnu performansu, ali nije cudo, s obzirom da je imao 2 utakmice vise u nogama. Mozda su ga trebali malo prije izvuci, jerako nastavi ovim ritmom (koji ukljucuje repku) skupljat cemo ga sa zlicicom. Jako se osjetio nedostatak propulzije na bokovima koju pruzaju Tomecak i Leovac i to je ovu prezentaciju ucinilo pomalo "radnicku", tj. nije bilo one "nepodnosljive lakoce igranja" koju smo vidjeli protiv Zadra, Splita, Serifa vani. Jugovic (kojeg Kek ocito jako cijeni) - cini se - poceo preuzimati onu ulogu radilice koju je prije igrao Brezovec. Nisam vidio penal jer je slika stala, pa ne mogu komentirati.

Idemo dalje. Steta za Jajala. Ako nema Mojsesa, ja bih protiv Dinama volio vidjeti Anasa koji je u takvim utakmicama na Kantridi uvijek jako motiviran. Od prve minute bih volio vidjeti i Zlomislica koji obrambeno pruza vise garancija. Znaci vezni red od prve minute Jugovic/Zloma/Cvijanovic/Anas, uz mogucnost kasnijeg ulaska Kvrzica.

Ja Zadovoljan.

Offline waf

• Pionir
    « Odgovori #46 u: Rujan 13, 2014, 21:15:29 »
  • ....  http://max.tportal.hr/Osijek--Rijeka-01-8-kolo-201415-sazetak-Video_22271_0__0.aspx ..
    ....ako ovo nije jedanaesterac,onda stvarno ne znam što je???.... ??? baš me zanima peraićevo mišljenje... :o
    « Zadnja izmjena: Rujan 13, 2014, 21:17:25 od waf »

Projekt

• Gost
    « Odgovori #47 u: Rujan 13, 2014, 21:34:59 »
  • http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Kek-Iskljucenje-Bio-je-penal-samo-sam-rasirio-ruke

Evo kaže i Kek da je bilo isključenje. Ono što je đubre moglo pomoći Dinamu je pomogao. Očekivao sam crveni jedan, Lešku npr.

Jajalo neka se ubije u Belgiji sada kada ne može igrati, a mislim da će Kek u bližoj budućnosti igrati i sa Vešovićem i Tomečakom na desnoj. Ne pamtim da je ovako pohvalio igrača otvoreno i direktno i to nakon 1 utakmice!

Meni se nisu dopali Cvijanović i Jajalo u vezi. Cvijanović je bio malo bolji prema naprijed, Jajalo prema natrag, ali sve skupa mi je bilo loše. Sporo i previdljivo izuzev 2-3 lopte Cvijanovića koje su malo poparale Osijek. Protiv prejadnog Osijeka se nije osjetilo, ali jače ekipe će nam se nametnuti u sredini.

Kvržić i Jugović solidno, Krstanović pošteno, Krama je trebao napolje puno prije, ali dobro.

A što se tiče klinaca iz Nijemaca, to je fenomenalno! Treba poslati poklom paket sa motivima HNK Rijeke i prvašićima u Split, koliko su pokera doživjeli, sigurno su i oni impresionirani! A i u trofejima smo 2:2 ja mislim :)
    « Zadnja izmjena: Rujan 13, 2014, 21:36:39 od Projekt »

Offline ArmadaCalifornia

• Pionir
    « Odgovori #48 u: Rujan 13, 2014, 22:55:59 »
  • Po maxTV-u, u Osijeku 500 gledalaca (iako mislim da ih je ipak bilo nesto vise) i to protiv jedne od najboljih momcadi lige (ako ne i najbolje). Pa ima vise gledalaca na mnogim treceligasima. Katastrofa za grad slicne velicine kao Rijeka, cak i uz kisu. Totalna nogometna apatija... a skola nogometa im je tradicionalno puno bolja od nase, tj. izbacili su vise prvoligaskih igraca i zvijezda/zvjezdica od nas... Nevjerojatno kako se je taj Osijek srozao. Kad se sjetim da smo i mi prije samo par godina bili na istom putu, dodje mi da Misku/Volpiju sagradim spomenik...

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #49 u: Rujan 14, 2014, 00:50:19 »
  • Jajalo je dobio žuti i neće ga biti za 8 dana. Falit će. Imam dojam da postaje lider ekipe.

nema zalud ime Jajalo!  ;)

čita se Žažalo   ;)

ili Hahalo  :)

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #50 u: Rujan 14, 2014, 00:51:28 »
  • stream je stekao tako da nisam kako treba pogledao utakmicu,ali cini mi se da smo ovo odradili koliko treba kao sto velike momcadi rade.
    bez vaznih igraca koji igraju u dobroj formi,uz tendenciozno sudjenje sasvim ok odradjeno,vidjelo se da se na vesovica moze racunati,isto tako na cvijanovica koji mora uci u nas automatizam,zloma se vraca,ma bit ce sve ok,jedino mi je krivo da nece biti jajala protiv dinama,ali morat ce neko napravit step up i pokazat se vrijednim i dostojnim zamjenikom.
    jedva cekam utakmicu protiv standarda.
    i da,sta se treba desiti u onoj situaciji da se svira penal.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline naval

• Morčić
    • **
    « Odgovori #51 u: Rujan 14, 2014, 10:27:46 »
  • Bravo decki! Klasicna pobjeda ekipe koja ima taj dugo cekani pobjednicki mentalitet. Najbolje mi je kako u 1.pol. Osijek nije ni pomisljao da krene naprijed   :) . Keka iskljucilo bezveze ali vjerujem da uz ludnicu na tribinama nece biti veliki hendikep ekipi protiv Dinama. Vesovic dobar, Bertosa pokazao da u ovakvim utakmicama mozemo odmarati Leovca, veza nam se treba malo bolje uigrati. U fazi obrane smo kao i obicno jaki i imamo strasan presing bez lopte.

Neznam kako vi ali ja bi radije da u cetvrtak krenemo bez Moisesa pa ga eventualno ubacimo tamo u 60-70 minuti ovisno o rezultatu. Biti ce nam bitniji protiv Dinama jer je po meni to vaznija utakmica od one u cetvrtak. Treba zadrzati ovaj momentum i prebaciti pritisak na njih, neka oni nas love  8).

Offline AsteRIx

• Morčić
    • **
    « Odgovori #52 u: Rujan 14, 2014, 10:29:04 »
  • i da,sta se treba desiti u onoj situaciji da se svira penal.

Treba se zvati dinamo

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #53 u: Rujan 14, 2014, 11:17:14 »
  • Neznam kako vi ali ja bi radije da u cetvrtak krenemo bez Moisesa pa ga eventualno ubacimo tamo u 60-70 minuti ovisno o rezultatu. Biti ce nam bitniji protiv Dinama jer je po meni to vaznija utakmica od one u cetvrtak. Treba zadrzati ovaj momentum i prebaciti pritisak na njih, neka oni nas love  8).
    Ne slažem se s tobom jer mislim da bi već ove godine trebali hvatati koeficijent koji nam jamči nositeljstvo u playoffu EL (ako već ne budemo prvaci), a Standard je dobra prilika za to jer im je obrana propusna, a kako sam pročitao - od 4 igrača koja su im jučer igrala i za koja pretpostavljam da su standardna - trojica neće moći igrati u četvrtak.
    Nositeljstvo u play offu, u kombinaciji s nadam se daljnjim napretkom, znači da svake godine ulazimo u skupine. Ako ne bude neugodnih iznenađenja.
    Mišku je Europa jako bitna jer europski rezultati pokazuju koliko je učinjeno u Rijeci novcem SS-a. Biti drugi, nekom Nizozemcu ili Talijanu,u HNL-u ne znači skoro ništa.

Mislim da imamo osjetno bolju momčad od one prije godine dana, imamo i više europskog iskustva i više samopouzdanja. Standard je sigurno u kaosu, navijači traže trenerov odlazak, slabo stoje u domaćem prvenstvu... Treba pokušati sve da se dođe barem do boda.

Offline toshiro75

• Pionir
    « Odgovori #54 u: Rujan 14, 2014, 11:44:54 »
  • Ne treba zaboraviti da je i Miško biznismen, od boda u EL dobiješ 100k eura, a u HNL-u ono što preko dva visi, pardon my language  ;)

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #55 u: Rujan 14, 2014, 12:29:26 »
  • Teška tekma ali onako kako se kaže odrađena rutinski, napokon sam imao priliku odgledati tekmu uživo i vidio jednu ekipu koja zna šta želi. vrijeme katastrofa i to je razlog slaboj posjeti, cijena za lozu 50 kuna !, ne znam kako taj stadion im uvjete za repki ili EL , na TV izgleda bolje nego uživo
    Nisam imao osjećaj  da ima toliko navijača Rijeke u lozi ali ako je tako super
    Inače mene osim bertosa svi zadovoljili , Krle se borio kao zmaj! lupalo su ga po zglobovima samo tako , veza jako radišna i brzi protok lopte? šteta za Jajala ako je istina da nečemu moći igrati protiv Dinama jer se vidi da je mozak ekipe a Cvijo je sve bolji i bolji? vesovic je malo bio u grču na početku ali poslje se opustio. Lima ? Ja čisto sumnjam da će on nešto dati , PENAL cist kao suza , slomio ga , sudac bez imalo osjećaja za igru i prednost. Najveća fora mi je bila u lozi kada je rulja počela vikati Kramarica nakon prodora u 16 da padne vise , tada sam skužio da ima još navijača RI
    Imam šanse gledati tri tekme, prvu smo odradili , sada Belgijanaci pa da se ustalio na prvom mjestu jer nam je tamo i mjesto

brziri

• Gost
    « Odgovori #56 u: Rujan 14, 2014, 14:11:46 »
  • Mislim da nam nedostaje veznjaka, Moises ??? Moča ?? Maleš ?????
    Ostajemo na jajalu (pošteno su i njega juče izlupali) Cvijanoviću (za njega još nemam neko mišljenje) Zlomisliću (Juče je bio korektan, ali samo to) možda Lima (juče me se nije dojmio u ono malo što je igrao, izgubio je sve duele, a jedanput je premekano krenuo u protunapad svojom stranom) i to je to, nedostajati će veznjaka za ovaj ritam teških utakmica

Tek se juče uživo i to sa dobre pozicije vidjelo što znači domaćinsko suđenenje, svaki kontakt Osijeku je sviran, leškovićev i Jajalov žuti nepostoječi, Vešović se gradi dobije lakat u glavu a sudac priča sa njim, Krstanoviću se stalno sviraju kontrafauli, Kramarić je jednom imao priliku da padne u 16m nakon povlačenja u trku, nije mi jasno kako nije pao, Kvržićdobije udarac u butni mišić, mislim da je i on sada rovit.
    U takvim slučajevima kada se protivniku dopušta mesarska igra treba se brže rješavati lopte, ali je teren bio mekan i nepredvidljiv
    O 11-stercu da ne govorim, Jonjić se baca na Jajala?? nevjerovatno

Projekt

• Gost
    « Odgovori #57 u: Rujan 16, 2014, 15:18:09 »
  • E to bi bila baš riječka kontra. Križ i sponzorska crvena petokraka.

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #58 u: Rujan 16, 2014, 16:16:22 »
  • Project dok pobjeđujemo nem šta neko temu otvarat. Zato učini pravu stvar i ne muči ovaj napačeni narod jerbo bi mogao neki baksuz otvorit.

I idemo tekmu po tekmu. Šta sad ti palamudiš o dinamu. Di je to, još bi mogla i koja prijateljska između.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

brziri

• Gost
    « Odgovori #59 u: Rujan 16, 2014, 16:18:50 »
  • Neka se otvori tema i to gosp. Projekt, iako toliko nagovaranje možda pobudi lošu karmu, pa uzrokuje poraz, više poraza, odlazak Keka, propast Projekta i stečaj kluba

Moderatori neka otvore poseban topic za utakmice,ovako je sve zbrda-zdola

Hočemo temu standard !! i hočemo pobijedu !!!