• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Anketa

Novi sportski centar / stadion / kamp bi se trebao zvati (ispred dolazi prefiks Stadion ili SC; šta god vam bolje zvuči):

Rujevica
13 (15.5%)
Lovorka
0 (0%)
Romodrom
9 (10.7%)
Petar Radaković
21 (25%)
Pehlin
1 (1.2%)
Milan Minta Ružić
7 (8.3%)
Vetta del Quarnero / Vrh Kvarnera
3 (3.6%)
Social Sport
5 (6%)
Kvarner
4 (4.8%)
Ezio Loik
0 (0%)
Njivine
0 (0%)
Robert Komen
7 (8.3%)
Damir Desnica
6 (7.1%)
Mladen Romić
8 (9.5%)

Ukupno Glasova: 83

Glasanje završeno: Veljača 28, 2015, 09:03:56

Autor Tema: Rujevica - novi stadion i trening kamp  (Prikazano: 260386 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aahzinho

• Junior
Odg: Rujevica - novi stadion i trening kamp
« Odgovori #225 u: Veljača 28, 2015, 08:47:25 »
  • Nek si kupi svoj klub pa gradi stadion za 30000 ljudi. :-D

Offline samorijeka87

• Inćun
    • *
    « Odgovori #226 u: Veljača 28, 2015, 08:57:54 »
  • Ako klub želi biti na razini zadnjih 30 godina dosta nam je i stadion od 10k...

Ako se planira nešto više onda moraš imati stadion od 18-20k ,sve ispod je bezveze...
    Danas se rade dvorane od 10-15k pa je to malo smiješno!Imat ćemo jedini u Hr novi stadion, a nećemo moći organizirati niti jednu jaču utakmicu reprezentacije..
    Tovari imaju bar 10x više navijača od nas pa im je prosjek 8-9k ,isto im se stadion napuni 2x godišnje pa nitko ne plače,ali zato kad dodju prave utakmice naprave pravu atmosferu i to ostane u sjećanju,po tome se vidi da su veliki klub...

Offline samorijeka87

• Inćun
    • *
    « Odgovori #227 u: Veljača 28, 2015, 09:02:35 »
  • Samo nemojte pisati o nekim proširenjima ako se bude u budućnosti pokazalo da je stadion mali,to se neće dogoditi pošto nitko normalan ne radi stadion svakih 5 godina...

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #228 u: Veljača 28, 2015, 09:27:14 »
  • Ne možeš tovare spominjati. Kad nama država bude gradila stadion kao i njima,  neka ga gradi i za 50000 ljudi što se mene tiče. U situaciji kad Volpi daje svoje pare, neće graditi megalomanske stadione zato jer je nekome bezveze stadion od 15K. Ovih planiranih 14000 proširivo na 18000 je za nas i više nego dovoljno.
    Za proširenja se ne boj. To se sigurno neće dogoditi za 5 godina. Proširenje će biti nužno kad imaš minimalno 80% kapaciteta u pretplatama i kad su ti rasprodane skoro sve utakmice u sezoni.  Nećeš raditi proširenje ako si rasprodao stadion dvaput, a prosječna posjećenost ti je oko 50%, te imaš 30% stadiona

Projekt

• Gost
    « Odgovori #229 u: Veljača 28, 2015, 09:33:48 »
  • A i gledajte iz kuta dobrobiti kluba. Bolje da 2-3 tisuce ljudi koji želi na utakmicu bude svako toliko bez karte i stvara se potražnja, muving, šušur, nego da svi koji žele (a tako je danas) dođu na stadion, a 1/3 prazna uvijek. Bit će sponzora, dondolaša, mažoretkinja, uvijek galama neka...

Naravno za to ne ovisimo samo o sebi treba nam i jak Haj... baahahahahahahahaha (onaj smijeh iz Youtube videa - sportski direktor Intera) :)
    « Zadnja izmjena: Veljača 28, 2015, 09:35:48 od Projekt »

Offline samorijeka87

• Inćun
    • *
    « Odgovori #230 u: Veljača 28, 2015, 09:47:45 »

• Tovari su baš pravi primjer ,da nisu dobili tako veliki stadion nikad nebi imali tako veliku bazu navijača...
    Mislite da bi imali tako puno uspjeha u prošlosti da su ostali na stadionu od 10k? Bi kurac...
    Kužim ja da Volpi daje pare,da moramo biti zadovoljni šta se uopće nešto gradi,samo kažem šteta da se već sad ne napravi stadion od 18-20k..
    Ovo  proširivo na 18k možemo zaboraviti,šta se sad napravi to je to...

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #231 u: Veljača 28, 2015, 10:47:08 »
  • Tovari su baš pravi primjer ,da nisu dobili tako veliki stadion nikad nebi imali tako veliku bazu navijača...
    Mislite da bi imali tako puno uspjeha u prošlosti da su ostali na stadionu od 10k? Bi kurac...

Mislim da si malo pobrkao lončiće. Ma kakve veze ima veličina stadiona s bilo čime?
    Što se tiče navedenog primjera Poljuda i Hajduka baš sam išao pogledati jer mi je nešto zazvonilo u glavi. Na Poljud su prešli '79 i od tada se govori o 'ukletosti Poljudske ljepotice'.
    http://hr.wikipedia.org/wiki/HNK_Hajduk_Split#Najve.C4.87e_godine_kluba. Svi 'slavni' uspjesi desili su se prije toga.

Uf, previše Hajduka u jednom postu...

since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #232 u: Veljača 28, 2015, 10:52:41 »
  • Ne možeš tovare spominjati. Kad nama država bude gradila stadion kao i njima,  neka ga gradi i za 50000 ljudi što se mene tiče.

Ono gradi ga država pa je besplatan? Nije ni čudo da nam je država u banani s ovakvim razmišljanjima.
    Najradije bi citirao i odgovorio na svaki post u ovoj temi koliko sam gluposti pročitao.

since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline jaki

• Inćun
    • *
    « Odgovori #233 u: Veljača 28, 2015, 10:57:29 »
  • Ne možeš tovare spominjati. Kad nama država bude gradila stadion kao i njima,  neka ga gradi i za 50000 ljudi što se mene tiče. U situaciji kad Volpi daje svoje pare, neće graditi megalomanske stadione zato jer je nekome bezveze stadion od 15K. Ovih planiranih 14000 proširivo na 18000 je za nas i više nego dovoljno.
    Za proširenja se ne boj. To se sigurno neće dogoditi za 5 godina. Proširenje će biti nužno kad imaš minimalno 80% kapaciteta u pretplatama i kad su ti rasprodane skoro sve utakmice u sezoni.  Nećeš raditi proširenje ako si rasprodao stadion dvaput, a prosječna posjećenost ti je oko 50%, te imaš 30% stadiona

Pozdrav.Zainteresirao me je ovaj dio u tvom postu gdje spominjes da će se ostaviti mogućnost prosirenja sa 14000 na 18000.To cujem prvi put,i u nitijednom članku,vijesti ili bilo kojoj novosti vezanu za najnoviju prezentaciju to nisam čuo ili vidio.Znam da je bilo govora o prosirenju sa 12000 na 18 tisuće kod one starije prezentacije i to je to.Btw  spominje se po raznim forumima i kuloarima da će se dosta toga izmjeniti na zadnjem renderu jer bi takav stadion bio preskup.Da li mozda ima netko vise informacija o tome?

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #234 u: Veljača 28, 2015, 13:10:21 »
  • Ne možeš tovare spominjati. Kad nama država bude gradila stadion kao i njima,  neka ga gradi i za 50000 ljudi što se mene tiče.

Ono gradi ga država pa je besplatan? Nije ni čudo da nam je država u banani s ovakvim razmišljanjima.
    Najradije bi citirao i odgovorio na svaki post u ovoj temi koliko sam gluposti pročitao.
    Ti si se od cijele rasprave ulovio za taj dio?
    U našem slučaju je kristalno jasno da nama država neće graditi stadion, tako da o tome ni ne trebamo razmišljati.
    Ali kad u Hrvatskoj već dođe do toga da država (ili županija ili općina ili grad) gradi bilo koji sportski objekt (imaginarni stadion), onda će u svakom slučaju biti zamračena velika lova, kako god okrenuo.

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #235 u: Veljača 28, 2015, 13:13:12 »

Pozdrav.Zainteresirao me je ovaj dio u tvom postu gdje spominjes da će se ostaviti mogućnost prosirenja sa 14000 na 18000.To cujem prvi put,i u nitijednom članku,vijesti ili bilo kojoj novosti vezanu za najnoviju prezentaciju to nisam čuo ili vidio.Znam da je bilo govora o prosirenju sa 12000 na 18 tisuće kod one starije prezentacije i to je to.Btw  spominje se po raznim forumima i kuloarima da će se dosta toga izmjeniti na zadnjem renderu jer bi takav stadion bio preskup.Da li mozda ima netko vise informacija o tome?
    To govorim o brojkama s originalne prezentacije. Možda sam čak i krivo zapamtio. Ali šta nije bilo govora o 14400 kapacitetu koji je dizanjem reda tribina moguće proširiti na 18000?
    U kakvom stanju je trenutni projekt,  nemam pojma.

Offline jaki

• Inćun
    • *
    « Odgovori #236 u: Veljača 28, 2015, 13:59:43 »

• To govorim o brojkama s originalne prezentacije. Možda sam čak i krivo zapamtio. Ali šta nije bilo govora o 14400 kapacitetu koji je dizanjem reda tribina moguće proširiti na 18000?
    U kakvom stanju je trenutni projekt,  nemam pojma.

Hvala na odgovoru.Zadnja i aktualna(za sada) je ova prezentacija koja bi trebala imati kapacitet oko 14600(iako se u zadnje vrijeme barata s okruglih 14000).Kako je ovo samo idejni projekt, a i glasine govore da je već i on dosta izmjenjen, kapacitet bi se mogao sitno mijenjati, ali očekujem da ostane u ovim zadanim gabaritima od 14-15 k.Ko sto sam prije napisao o naknadnom dizanju kapaciteta je bilo govora u samo onoj prezentaciji gdje je stadion bio izveden s tribinama u dva nivoa(sličio je na mali Santiago Bernabeu).Za ovu aktualnu prezentaciju od 14 k ,prvi put sam pročitao u tvom postu,pa sam se malo iznenadio :) .Takode je bilo govora da će se na navijačke tribine postaviti specijalne stolice(Ko na Stuttgartovom stadionu) koje se mogu spustiti se se time tribine pretvaraju u stajaće a kapacitet stadiona se povećava za dodatnih par tisuća mjesta.U nanajnovijoj prezentaciji  se od toga odustalo te se to vise nigdje ne spominje.
    « Zadnja izmjena: Veljača 28, 2015, 14:11:10 od jaki »

Offline uvijek_rijeka

• Senior
    « Odgovori #237 u: Ožujak 01, 2015, 03:19:53 »
  • Ako klub želi biti na razini zadnjih 30 godina dosta nam je i stadion od 10k...

Ako se planira nešto više onda moraš imati stadion od 18-20k ,sve ispod je bezveze...
    Danas se rade dvorane od 10-15k pa je to malo smiješno!Imat ćemo jedini u Hr novi stadion, a nećemo moći organizirati niti jednu jaču utakmicu reprezentacije..
    Tovari imaju bar 10x više navijača od nas pa im je prosjek 8-9k ,isto im se stadion napuni 2x godišnje pa nitko ne plače,ali zato kad dodju prave utakmice naprave pravu atmosferu i to ostane u sjećanju,po tome se vidi da su veliki klub...

Upravo to, slažem se sa svime.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #238 u: Ožujak 02, 2015, 08:54:24 »
  • 15k je po meni zlatni optimum. Sve iznad toga je megalomanija. Praksa je pokazala da nam veliki kapacitet treba možda 3-4 puta godišnje, pa sad zamislite da imamo stadion veličine Poljuda, a na njemu prosjek od 6k ljudi po utakmici... Izgledalo bi otužno.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #239 u: Ožujak 04, 2015, 11:41:27 »
  • Ja sam prvi za stadion koji prima 20 000 ljudi. Ali to je nerealno i sasvim sigurno nepotreban trošak, kako za privatnika tako i za državu. To što je država gradila brojne glomazne i nepotrebne objekte (zanimljivo, ali ZNA SE zašto niti jedan jedini u Rijeci svih 25 godina naše države), samo po sebi je glupost. Ali glupost koju plaćamo i mi, stanovnici Rijeke, nažalost. Plus što plaćamo malene ali zato (pre)skupe bazene i dvorane. Dvostruko smo sj...

Psihološki, volio bi da bude 15 000, ali bit će kako Volpi i Mišković odluče, a oni će sigurno pri odlučivanju imati u vidu mnoge parametre i vjerujem, nadam se, da neće falit.
    Ono što je meni čak i bitnije od samog kapaciteta je to da se napravi kako spada. Sad čitam da se neke stvari mijenjaju odnosno oduzimaju, pojednostavnjuju, nestaju itd. Taj dio mi se iskreno ne sviđa. Neka naprave taj stadion kako spada, neka ima sve potrebne sadržaje, neka ima veliki parking i onda će biti pun i kad su utakmice, ali će živjeti i kad nisu.