• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 31790 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Snjesko

• Veteran
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #645 u: Rujan 09, 2021, 12:04:48 »
  • Moje opažanje o seriji je da su prve dvije epizode dobro krenule. No u nastavku su preskočena ova dva razdoblja u 20. stoljeću:
    1) Period između D'Annunzija i 2. svjetskog rata. Potpuno je izignorirana Slobodna država Rijeka i nabačeno samo par natuknica o životu pod Kraljevinom Italijom.
    2) Period od cca 30 godina nakon egzodusa Talijana i razračunavanja sa "unutarnjim neprijateljima" (kraj 40-tih) i početka riječkog punk-rock pokreta (kraj 70-tih). OK, možda se može reći da je to bilo dosta mirno razdoblje ekonomskog rasta i obnove grada i industrije bez spektakularnih kulturnih, društvenih i političkih događaja. Ali svejedno se moglo barem 5 minuta posvetiti i tom vremenu u kome smo bili, ako se ne varam, čak i najrazvijeniji grad u bivšoj državi, i barem nešto reći o privredi ako ništa drugo.

U 5. epizodi se dobrim dijelom diskutira o tome jesu li Linić i ekipa trebali dopustiti JNA da se povuče iz grada skupa sa svim naoružanjem ili ne. A zadnja epizoda se pretvorila u filozofiranje o budućnosti ljudske rase, tehnologije i civilizacije koja se toliko doticala Rijeke koliko bi se i bilo kojeg drugog grada na planeti, uz opetovano ponavljanje raznih aktera koliko je Rijeka jadan, ubijen i mrtav grad za koji takoreći nema nade. Da smo ostali bez industrije i još koječega jesmo, ali toliko pljuvanje mi je baš bilo WTF.

Bez ulaženja u diskusije lijevo-desno, meni se čini da je sve skupa prikazano u mračnijim tonovima nego što je trebalo biti. Ispada da u Rijeci nikad nije bilo dobro.

Točno to što si napisao. Baš bode u oči kako su se ove 2 stvari (namjerno) preskočile. Petu epizodu nisam gledao, ali ova zadnja epizoda je baš ono WTF.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #646 u: Rujan 09, 2021, 14:30:06 »
  • Meni je serija završila kad se pojavio Raspudić i srao da Rijeka posljednjih 30 godina bira uvijek istu opciju, a kao posljedica "došljaka" koji su doseljeni poslije II svj. rata. Pa je kroz tu misao još i ismijavao čuvenu riječku tolerantnost i suživot. Idiotski komentar; još montiran u nizu s Moravčekom i sličnima koji tvrde da su omladinske (dobrovoljne) radne akcije bile prisilne. Tu ga stvarno sere, jer se nekih stvari i moja stara guzica sjeća i radne akcije da ga jebeš nisu bile slika izopačene diktature. Odvratno posložen presjek jako zanimljive riječke povijesti.
    29.08.2013., proud to be there

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #647 u: Rujan 09, 2021, 18:40:21 »
  • Zašto krkane van rijeke boli kurac kako je nama u rijeci neka se drže svojih gradova i sela i zaselaka.
    Kad nama dopizdi valjda ćemo nešto mijenjati, to možemo i bez pomoći tih koji su toliko zabrinuti za nas.
    Sjeća se netko "otrovnih" ploča s koza, još su tamo, a bile su strašno opasne.
    Nas se jebe jer nikad nismo na "pravoj" strani pa će nam eto ti sposobni krkani riješiti naše probleme na normalno njihovu korist.

Šta ces ti promjeniti sa 20% izlaznosti?

Pa i baba odnosno nona od tvorca novog ritma grada je izjavila da su sve opcije za k...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #648 u: Rujan 09, 2021, 19:13:52 »
  • Zvati jednog Raspudića, koji već godinama maltene neskriveno prezire Rijeku, da govori u dokumentarcu upravo o njoj... Ne znam je li uopće vrijedno ikakvog komentara. Svakako nije rađeno u dobroj namjeri.

Sjetim se samo ove gadarije:

https://v.redd.it/czukofulsig41

Mislim da dalje od toga ne moramo.

Pa i baba odnosno nona od tvorca novog ritma grada je izjavila da su sve opcije za k...
    Gospođa je također izjavila "moj unuk je prepošten za politiku", doduše ne u medijima, nego privatno. ;)

« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2021, 19:16:48 od Fornax »

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #649 u: Rujan 09, 2021, 20:15:45 »
  • Ako su promjene miletići i slični-bolje ništa ne mijenjati.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #650 u: Rujan 09, 2021, 20:24:04 »
  • Zvati jednog Raspudića, koji već godinama maltene neskriveno prezire Rijeku, da govori u dokumentarcu upravo o njoj... Ne znam je li uopće vrijedno ikakvog komentara. Svakako nije rađeno u dobroj namjeri.

Sjetim se samo ove gadarije:

https://v.redd.it/czukofulsig41

Mislim da dalje od toga ne moramo.

Gospođa je također izjavila "moj unuk je prepošten za politiku", doduše ne u medijima, nego privatno. ;)
    Ako ćemo iskreno, gospodja je izjavila: “ nema vise kvalitetnih političara” i “nema se za koga glasati” . Čak se i Simpson nasmijao na tu konstataciju.
    Jbg. Starci su ko i djeca, brutalno iskreni...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #651 u: Rujan 09, 2021, 21:00:59 »
    Ljudi koji su glasali za tog psihopata samo zato da se nešto tobože promijeni spadaju u najgoru sortu idiota.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #652 u: Rujan 09, 2021, 21:19:17 »
    Ljudi koji su glasali za tog psihopata samo zato da se nešto tobože promijeni spadaju u najgoru sortu idiota.
    Make Fiume great again!
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #653 u: Rujan 09, 2021, 23:48:38 »
  • Neprijatelji Rijeke neka se napasu kurca.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #656 u: Rujan 13, 2021, 13:35:59 »
  • https://www.fiuman.hr/traze-se-rijecani-koji-ce-za-500-kuna-potpuno-goli-prosetati-korzom/,
     ;)
    Većini Riječana koje znam, a koji bi bili voljni za tako nešto, bi ljudi platili 500 kuna da to NE naprave! ;D

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #658 u: Rujan 16, 2021, 17:29:45 »
  • Sretan!