• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 160857 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Duella©

• Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #195 u: Siječanj 14, 2015, 14:18:39 »
  • 58. Antifriz

brziri

• Gost
    « Odgovori #196 u: Siječanj 15, 2015, 20:04:17 »
  • 58. Antifriz
    59. Izbavitelj
    Sto je to eljan iz posta gore?

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #197 u: Siječanj 16, 2015, 10:31:08 »
  • Tako bi bekim izgovorio elan,a moglo je ići i eljastičan :)
    Dakle:
    60. Eljastičan
    « Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2015, 10:32:59 od Hell Sin key »

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #198 u: Siječanj 16, 2015, 13:53:46 »
  • Tako bi bekim izgovorio elan,a moglo je ići i eljastičan :)
    Dakle:
    60. Eljastičan

61. Antena
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #199 u: Siječanj 16, 2015, 19:32:58 »
  • 62. Narkofil

brziri

• Gost
    « Odgovori #200 u: Siječanj 16, 2015, 21:01:59 »
  • 62. Narkofil
    63. Ilindenski ustanak

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #201 u: Siječanj 16, 2015, 23:36:26 »
  • 64. kišobran

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #202 u: Veljača 05, 2015, 13:39:42 »
  • @d, potpisujem cijeli tvoj post.

Nije slučajno da je baš u Hajduku najizraženiji taj jugosocijalistički iskrivljeni doživljaj svemira. U tom sustavu su oni bili bubreg u loju. 90 % istih partijskih njuški je tom istom jugosocijalističkom samo promijenilo šminku na faci, dodalo nekakve kockice i samo nastavilo istim putem (nacional-socijalizam :o?).
    E, al ko i svaka bajka, i ova ima čiča-miča ending. Ako ne prihvate novu realnost (tj. uvijek je realnost bila ista, samo su oni - ili mi, kako oćeš imali taj luksuz da ih se ta realnost ne tiče), slijedi definitivan kraj. Samo i isključivo privatizacija je model.
    Oni bi Syrizu, Vilibore, Podemose, Naše hajduke... Po principu ideje naše, benzin vaš. Al nema više.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #203 u: Veljača 05, 2015, 13:53:14 »
  • Nemojmo brkat Syrizu, Podemos sa Živim zidom (jer nemaju ništa zajedničkog), ni sa socijalizmom, ni s praksom koja je kod nas zaživjela. Nije sve što proizlazi s ljevice jednako. Naprotiv. A jedan od najgorih modela je upravo ovaj koji je zaživio kod nas još u vrijeme SFRJ i preobrazio se u neku još goru spodobu u Hrvatskoj.

Kod nas je konačno došlo na naplatu iskoruištavanje državne sise. Najprije su nastradali mali klubovi, sad je red na velikima. S time da je GNK Dinamo abominacija hrvtskog pravnog vakuma i pomanjkanja hrabrosti sustava (ili potkupljivosti sustava). Hajduku se, sve se meni čini, događa ono što se dogodilo našoj privredi. Uleti neki naš "privrednik" u određenoj mjeri (ali nema love za biti 100% vlasnik) rasturi sve ne bi li smanjio vrijednost, onda na temeleju toga rastjera sve druge koji se zanimaju za klub i kupi ga do kraja za neku sitnu lovu. Je li to Andabak ili netko drugi koji će Hajduk prepordati trećoj osobi za proviziju - to je manje bitno. Model je isti. Rasturi, uzmi par kuna i vozi dalje. Tzv. tranzicijsko uvođenje kapitalizma.
    Udruga Naš hajduk kao nešto pokušava, ali sve se meni čini da su i oni poluga u mašineriji. Iskreno, volio bih da Hajduk stane na noge, da bude normalan jak klub s kojim ćemo se redovito pofajtati. Ovo što se sada događa je lakrdija, ali na kraju krajeva i logična posljedica društva u kojem živimo. Bolje danas ušićarit 2 kn, nego li sačuvati nešto i nadati se nekoj budućoj dobiti. Jadno.

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #204 u: Veljača 05, 2015, 14:30:43 »
  • Ma kakvi sentimenti, od kada znam za sebe nas omalovažavaju , vrijeđaju , kradu ( još se sjećam kupa u Beogradu ) , veliki majstori sa mora , sve sto su ikada postigli dala im je partija u bivšoj Jugi , nastavio Sanader u HNL, sami su priznali da su kupovali utakmice , prvenstva , kupove, i mi ili ja bi ih sada trebao zaliti.
    Ne znam jednom hajdukovac koji se nije sprdao sa moji klubom , niti jedan navijač ne dolazi u rijeku misleći da moze raditi pizdarije kao Splico, još se sjećam Grabovca , raketa prema centralnoj, potjerali me kao mulca sa stadiona da mi se nešto ne desi na zapadu, njih da žalim , Dabogda propali u južnu dalmatinsku ligu
    Ne mislim da im  se treba revanširati za Dugopolje gdje su još jednom pokazali koliko su niski ali da ih ne treba zaliti to sam siguran
    NETKO je negdje izjavio da bi bilo fora da se cijeli stadion počne smijati umjesto zviždanja, mislim da bi to bilo najljepši doček , jer cijela uprava , NO, pa i taj bivsi trener su dno dna , saka ljubomornih, jalnih i neosobnoih primitivaca ,
    Nisam i nikada neću biti za nerede n stadionu ali bi u subotu prvi zapjevao iz svega glasa i pjevao cijelu tekmu ako treba JEDNA CE TORCIDA PLAKATI OVU NOĆ JEBISE JEBI SPLITE RIJEKA JE ŠAMPION .
    Koliko volim grad koji teče toliko mi se gadi grad podno Marijana !

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #205 u: Veljača 05, 2015, 14:37:05 »
  • neću puno, ovo nije politički forum (i bogu hvala da nije ;D), al po meni je druga strana istog novčića.

Ponašanje koje spominješ (Maminjo i sl. igrači) nemaju veze s tranzicijskim kapitalizmom, nego s tranzicijskim socijalizmom. U bilo kakvom, pa i najokrutnijem kapitalizmu bi maminjo propo prekjučer. E, al kad postoji gradska sisa, "neprofitna" udruga i politička zaštita, to ti je sine moj ništa drugo nego socijalizam (visoko pozicionirani drugovi će riješiti stvar). Tesna koža, Šojić, preduzeće... Nikakav kapitalizam.

A zašto su za mene Syriza, Podemos, Sinčić, Hajduk, Udruga Franak itd isto smeće?

Zato jer se baziraju na iluziji (namjernoj ili nenamjernoj) da se smije trošit više nego se ima, da se može lagodno živit na tuđoj grbači i da se za svoje obveze ne odgovara, tj. odgovara neko drugi i kriv je neko drugi.

Pravi socijalizam je za mene skandinavski. A bazira se na kapitalizmu. Po vrlo zdravom principu nakon šta zaradim, od ostvarenog viška gradim socijalni sustav blagostanja i za siromašne.
    I gle čuda, skandinavske zemlje nemaju potrebe za Syrizama, Podemosima ni kreditima. Rade, zarađuju i onda od viška grade vrhunske bolnice, sveučilišta, škole....
    I gle čuda, uvijek u povijesti su radnici bježali iz medenog socijalizma (bilo kog tipa - od hard core DDR-a do soft Grčke ili Španjolske; edit: HRVATSKE danas) u kapitalizam.
    over / out
    « Zadnja izmjena: Veljača 05, 2015, 14:43:02 od Senad Brkić »
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #206 u: Veljača 05, 2015, 15:05:55 »
  • kapitalizam, spcijalizam, komunizam ili nacionalizam. potpuno je ne bitno.

bitno je kakvi su ljudi. dali ce trosit vise nego sta imaju i pohlepno trpat sebi u dzep gdje god sta stignu, dali ce svoje zaposlenike tretirat kao robove i drzat ih na minimalcu... kad se rijesimo pohlepe, rijesit cemo se svih problema.

Projekt

• Gost
    « Odgovori #207 u: Veljača 05, 2015, 15:26:23 »
  • Jedno je privatizacija, drugo je kolonizacija. Neću gledati sada, ali baš me zanima tko je vlasnik skandinavskih banaka, autocesta, naftnih kompanija i elektroprivrede.

I postoji bitna razlika između banaka i cestarine i nogometnoga kluba. Nogomet je za zabavu i bez njega se može živjeti, a uostalom svi nogometni klubovi koji su u stanju osvojiti nešto značajno posluju po principu ideje naše, pare vaše (tj. u dugovima su i gubitku, a fininciramo ih dijelom i mi tu u RH npr. Bayern  preko sponzora).

S druge strane ako nemaš para (bilo da ti je stranac uzeo posao jer radi za duplo manje zbog zakona o radu novoga ili imaš malu plaću jer firma profit daje van) da dođeš do Zagreba da bi te pregledao neki pošteni doktor u bolnici gdje ne otpada strop onda zna biti zajebano.

Pa banke ne investiraju u gospodarstvo tvoje države nego pare šalju vlasnicima pa imaš još manje itd. itd. itd...

Nogomet je najbitniji na svijetu. Dok nemaš pravi problem.

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #208 u: Veljača 05, 2015, 15:30:43 »
  • Ufff sto ste zaglavili , bit ce da i vas trese splitska groznica  :P ;D

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #209 u: Veljača 05, 2015, 16:00:42 »
  • Opet se slažem sa Senadom, biti će ovo obilan snijeg :)

Što se Hajduka tiče, ja im ne želim da stanu na noge. Ne želim da nam budu pravi rivali, jer to znači da smo jedne godine bolji mi jedne oni. Neka oni budu ispod nas, dosta i predugo su bili ispred...