• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 160855 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #225 u: Veljača 09, 2015, 09:26:30 »
  • Wow, nakon ofog Fofijevog posta puno sam bliže zaokruživanju "ZA" na nadolazećem referendumu. Nadam se samo da će biračima prednosti i nedostaci obiju opcija biti adekvatno prezentirane.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #226 u: Veljača 09, 2015, 12:06:32 »
  • Monetizacija je ustvari jedna od rjetkih dobrih ideja ove vlade jer dobivaš živi keš, rješavaš se dobrog dijela lihvarskih kredita, a 60 lipa koje na svaku litru goriva plaćaš sada za autoceste preusmjeravaš u željeznicu. S obzirom da je u načelu ideja dobra vjerujem da njeno ostvarenje nije realno ili bar neće bit provedeno kako spada.
    ....

I onda je svizac zamotao čokoladu...
    Poslije ćemo tih "sitnih,  bijednih" 60 lipa upucati u željeznicu i kad nju moderniziramo (i ulupamo silne pare kao i u farbanje tunela, oopss pardon gradnju autocesta) onda ćemo zaključiti kako isto nismo sposobni gospodariti tim istim moderinziranim prugama pa ćemo i to "monetizirati" i dati u "*privatne" ruke. Ovaj naš scenarij je već viđen i samo se vrti u krug i pronalaze nove riječi u procesu, to se isto desilo i s "državnim novcem spašenim" bankama, masom "nerentabilnih" državni poduzeća, itd, itd, pa sve do klasične pljačke kroz "selektivne" predstečajne nagodbe.

Sve je to u redu i točno kad se parcijalno gleda ali ... sve do i jedne vlade zapravo ovime govore: "Mi smo nesposobni zaraditi (gospodariti) vlastitom imovinom pa bolje dajmo to nekome, dobijmo (možda) sitni  komadić profita ali ne moramo se truditi i upravljati". Ni jedna vlada do sada nije imala mu*a posložiti to što ima i zaraditi sve, a ne samo mrvice.

Ma.... neka sve prodaju da se možemo napokon baviti pravim, suštinskim i životno bitnim problemima; ćirilicom, šatorima, nonićima ustašama i partizanima, gay brakovima, preseljenjem ureda predsjednika, ... pravim problemima

------
    *privatne ruke - čitati podobne ruke, osobe i/ili interesni lobiji sa zaslugama u dobivanju vlasti,...
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #227 u: Veljača 10, 2015, 10:32:42 »
  • Monetizacija je ustvari jedna od rjetkih dobrih ideja ove vlade jer dobivaš živi keš, rješavaš se dobrog dijela lihvarskih kredita, a 60 lipa koje na svaku litru goriva plaćaš sada za autoceste preusmjeravaš u željeznicu. S obzirom da je u načelu ideja dobra vjerujem da njeno ostvarenje nije realno ili bar neće bit provedeno kako spada.
    ....

I onda je svizac zamotao čokoladu...
    Poslije ćemo tih "sitnih,  bijednih" 60 lipa upucati u željeznicu i kad nju moderniziramo (i ulupamo silne pare kao i u farbanje tunela, oopss pardon gradnju autocesta) onda ćemo zaključiti kako isto nismo sposobni gospodariti tim istim moderinziranim prugama pa ćemo i to "monetizirati" i dati u "*privatne" ruke. Ovaj naš scenarij je već viđen i samo se vrti u krug i pronalaze nove riječi u procesu, to se isto desilo i s "državnim novcem spašenim" bankama, masom "nerentabilnih" državni poduzeća, itd, itd, pa sve do klasične pljačke kroz "selektivne" predstečajne nagodbe.

Sve je to u redu i točno kad se parcijalno gleda ali ... sve do i jedne vlade zapravo ovime govore: "Mi smo nesposobni zaraditi (gospodariti) vlastitom imovinom pa bolje dajmo to nekome, dobijmo (možda) sitni  komadić profita ali ne moramo se truditi i upravljati". Ni jedna vlada do sada nije imala mu*a posložiti to što ima i zaraditi sve, a ne samo mrvice.

Ma.... neka sve prodaju da se možemo napokon baviti pravim, suštinskim i životno bitnim problemima; ćirilicom, šatorima, nonićima ustašama i partizanima, gay brakovima, preseljenjem ureda predsjednika, ... pravim problemima

------
    *privatne ruke - čitati podobne ruke, osobe i/ili interesni lobiji sa zaslugama u dobivanju vlasti,...

Dakle, rješenje je da se prepustimo, ionako ništa nikada od ove države neće biti, jel da? Kažeš sve je to u redu parcijalno, a zašto to ne bi bio dobar početak boljeg i svrsishodnijeg upravljanja državom i njenom imovinom? Zašto se uvijek i sve gleda negativno? Koje su TRENUTNE alternative? Dakle, potez je dobar, ali sve je to glupo kad će onaj sljedeći biti loš? Ajmo bit malo optimisti za promjenu. Nikad na zelenu granu...

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #228 u: Veljača 10, 2015, 11:04:07 »
  • Ja bi im vjerovao da će biti drukčije, da su do sada, a imali su vremena, neke stvari riješili drukčije. Dakle ne radi se o "vjeri i vjerovanju" već o do sada učinjenom i ne davanju razloga da će napraviti drukčije. Možda sam pesimist ali nažalost ipak na osnovu do sadašnjih činjenica mislim da sam realist.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #229 u: Veljača 10, 2015, 11:07:31 »
  • I ne, ne mislim da se treba prepustiti nego napokon početi raditi pa neka više krenu. I ovo što si istaknuo trenutno je i najveća greška svih vlada do sada jer se masu stvari rješava trenutno.
    « Zadnja izmjena: Veljača 10, 2015, 12:37:42 od D2 »

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #230 u: Veljača 11, 2015, 10:07:27 »
  • Ne moraš nikome vjerovati, ja im isto uopće ne vjerujem. Ali ako je potez dobar onda reci da je dobar. Ako je loš onda je loš. Ali reći kako je ovaj potez dobar, ali je zapravo nebitno jer će poslije (vjerojatno) napraviti loš je glupo. Tko zna, možda sljedeća vlada ne bude ni zločinačka ni nesposobna.

P.S. Trenutno u smislu da se odluka mora donijeti sada i odmah. Ali potez je zapravo strateški i dugoročan jer ulažeš u zapuštenu željeznicu (i EU daje poticaje upravo za željeznicu), zapošljavaš građevinsku operativu na duže vrijeme i napokon valoriziraš svoj geostrateški položaj. Za gospodarstvo mnogo veći učinak nego autoceste.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #231 u: Veljača 11, 2015, 11:52:33 »
  • Samo ću u kratko jer nisam za compom, a i razina komunikacije je malo pala što mi se ne sviđa pa ne bi htio da se dodatno razvodni.
    Nisam baš to i tako rekao, izvadio si malo iz konteksta, odnosno krivo me shvatio ili sam površno napisao. Poanta je bila da nemaju muda sami dovesti ceste u red pa idu na monetizaciju, a populistički onda bacaju spinove o katastrofičnim/sudbinosnim razmjerima svake odluke i jedinoj ispravnosti samo takvog rješenja. Vezano na to osvrnuo sam se na željeznicu kojoj predviđam isto ako ne dođe do zaokreta u dosadašnjem načinu rješavanja problema.

Projekt

• Gost
    « Odgovori #232 u: Veljača 12, 2015, 08:06:46 »
  • Novo / staro rivalstvo Rijeka vs. Dalmacija.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Opskrba-buducih-platformi-u-Jadranu-Rijecke-snage-u-utrci-za-poslom-od-milijardu-eura

Miško je u igri, ne sumnjam u uspjeh i nadam se istome da se vidi više od 2 broda na sidru ili navigaciji u Zaljevu napokon.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #233 u: Ožujak 06, 2015, 09:41:03 »
  • Nisam znao gdje da ovo stavim pa evo:

https://www.youtube.com/watch?v=wFvE6KGwCf4

Zbor Kaplan, obrada ri-rocka 80-tih.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #234 u: Ožujak 06, 2015, 13:25:37 »
  • Super. Odlično  :).

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #235 u: Ožujak 06, 2015, 13:58:16 »
  • hmmm
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #236 u: Ožujak 28, 2015, 00:20:33 »
  • http://www.index.hr/black/clanak/ljubomorna-zena-istukla-uciteljicu-koja-je-spavala-s-njenim-muzem-ucenici-sve-snimili/810060.aspx

znam da ovo nema veze s nicim ali samo neuvjezbanom oku laika,pozor na prezime prebijene uciteljice,svemir nam salje poruku.  ;)
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #237 u: Ožujak 28, 2015, 09:30:05 »
  • Tome služi chat. :D

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #238 u: Travanj 10, 2015, 10:06:40 »
  • http://www.tportal.hr/sport/magazin/376950/Pogledajte-predsjednicu-Kolindu-u-navijackom-zanosu.html

Gđo predsjednice, moram priznati da Vam Zagrebov dres jako lijepo stoji. Nego, ne sjećam se da sam Vas vidio na Kantridi u dresu Rijeke. Priča se da ste Grobničica, pa ono...

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #239 u: Travanj 10, 2015, 13:43:15 »
  • Lutkica Kolindica i dalje besramno skuplja političke poene za svog gospodara, poštovanog vlasnika marionetskog obrta, Slava Marka.