• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 160841 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online D2

• Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #240 u: Travanj 10, 2015, 14:58:49 »
  • http://www.tportal.hr/sport/magazin/376950/Pogledajte-predsjednicu-Kolindu-u-navijackom-zanosu.html

Gđo predsjednice, moram priznati da Vam Zagrebov dres jako lijepo stoji. Nego, ne sjećam se da sam Vas vidio na Kantridi u dresu Rijeke. Priča se da ste Grobničica, pa ono...

A nemoj nam našu grmošćanku, ovo je s Feyenoorda  ;)
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #241 u: Travanj 10, 2015, 15:26:39 »
  • fotošop :P

:D

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #242 u: Travanj 29, 2015, 08:51:54 »
  • "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #243 u: Travanj 29, 2015, 11:59:36 »
  • Bilo bi zgodno imati jednu zelenu oazu usred grada. A i rješenje autobusnog kolodvora je zanimljivo.
    Miško - bager u ruke i ajmo! :)

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #244 u: Travanj 29, 2015, 12:40:10 »
  • Ovo sve izgleda divno i krasno, ali nije nacrtan uređaj za pročišćavanje otpadnih voda koji će se graditi na lokaciji postojećeg na Delti. Jedino ako arhitekt to nije zamislio kao onaj bazenčić, ali jamčim da to ne izgleda tako. Zato sada grad ima okapanja s EU financiranjem jer je netko pametan zamislio Rijeka Gateway projekt i uređaj jedan do drugoga. Da li bi netko platio elitni stančić s pogledom na tvornicu prerade govana cijelog grada?
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #245 u: Travanj 29, 2015, 13:19:45 »
  • Ovo sve izgleda divno i krasno, ali nije nacrtan uređaj za pročišćavanje otpadnih voda koji će se graditi na lokaciji postojećeg na Delti. Jedino ako arhitekt to nije zamislio kao onaj bazenčić, ali jamčim da to ne izgleda tako. Zato sada grad ima okapanja s EU financiranjem jer je netko pametan zamislio Rijeka Gateway projekt i uređaj jedan do drugoga. Da li bi netko platio elitni stančić s pogledom na tvornicu prerade govana cijelog grada?

Na drugoj slici pročišćivač je mislim uključen i prikazan, samo što je meni osobno taj projekt tipično riječki agorafobičan, ne daj Bože malo slobodnog prostora odmah niče kakav poslovno-stambeni kompleks .
    S mora preko Delte pravac kroz garažu Autotroleja i šetnicom uz Rječinu bilo bi baš fora otvoriti grad ljudima i prirodi. Ponovno sagraditi gradsko kupalište, na Delti sportski sadržaji tereni, park, napokon nekakvo mjesto za okupljanje većeg broja ljudi; koncerti, sletovi vrlim političarima ili manifestacije kontra istih  ;D , mjesto za rastrčati djecu, psa, pustiti zmaja u zrak, ležati na travi na kariranoj dekici pikinik kao sa slika, ..... uz Rječinu isto čudo toga kajaci, kanui, biciklizam, penjači (dio u kojem HGSS ima pune ruke posla  ;D na dnevnoj bazi),.....

"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #246 u: Travanj 29, 2015, 15:13:06 »
  • Jedna lijepa velika zelena površina bi sjajno došla.
    Inače koliko sam shvatio po pričama taj pročišćivać funkcionira na temelju nekih bakterija (ili što ja znam) i nikako ne bi trebao pogoršati uvjete života bilo kome u njegovoj blizini. Velikim dijelom bi bio ukopan tik do samog veslačkog kluba. Sada... to je što su pričali. Što eć biti - otom-potom.
    Ako netko zna išta više - nek da link ili neka nam objasni. Ja bih bio zahvalan.

Offline pandaaa

• Morčić
    • **
    « Odgovori #247 u: Travanj 29, 2015, 15:20:53 »
  • Jedna lijepa velika zelena površina bi sjajno došla.
    Inače koliko sam shvatio po pričama taj pročišćivać funkcionira na temelju nekih bakterija (ili što ja znam) i nikako ne bi trebao pogoršati uvjete života bilo kome u njegovoj blizini. Velikim dijelom bi bio ukopan tik do samog veslačkog kluba. Sada... to je što su pričali. Što eć biti - otom-potom.
    Ako netko zna išta više - nek da link ili neka nam objasni. Ja bih bio zahvalan.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Nova-Delta-i-Porto-Baros-Zeleni-otok-za-urbani-zivot

http://www.d-a-r.hr/uploadsdelta/DELTA_obrazlozenje.pdf

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #248 u: Travanj 29, 2015, 16:47:56 »
  • Inače koliko sam shvatio po pričama taj pročišćivać funkcionira na temelju nekih bakterija (ili što ja znam) i nikako ne bi trebao pogoršati uvjete života bilo kome u njegovoj blizini. Velikim dijelom bi bio ukopan tik do samog veslačkog kluba. Sada... to je što su pričali. Što eć biti - otom-potom.

Ha, ha, ha... Ne smijem se Tebi nego glavonjama iz gradske uprave.
    1. Zagreb http://www.rwe.com/web/cms/en/1921808/rwe-east/participations/croatia/affiliates/zov/
    2. Još malo sličica http://www.elmap.hr/en/references

Ne možeš natkriti cijeli uređaj odnosno staviti ga pod zemlju jer bi troškovi struje za ventilaciju odnosno pročišćavanje zraka bili ENORMNI. A očekivati da će zrak oko uređaja mirisati po karanfilima i ružicama, pa ono....

A da bi te bakterije mogle pročistiti vodu trebaš imati neko vrijeme zadržavanja odnosno potreban ti je ogromni volumen, zato ovolike bazenčine. A da bi jele organske tvari iz otpadne vode treba im kisik pa onda imaš sustave aeracije odnosno ubacivanja zraka u te bazene. Pa sada gledaj kako ćeš to natkrivati i gdje ćeš s tim silnim zrakom.

Nadalje, neovisno o tehnologiji 1 kg govana na ulazu proizvodi 1 kg otpadnog mulja na izlazu kojeg moraš zbrinuti i odvesti. Jednostavna računica ti je sljedeća: Rijeka ima cca 150.000 stanovnika, računa se s 120 l otpadne vode na dan po stanovniku pa je to onda 18.000 m3 otpadne vode dnevno i to samo kada ne pada kiša. Također, organski ide 60 g opterećenja po stanovniku na dan pa to onda ispada 9 t organskog otpada dnevno. Kako je taj mulj razrijeđen s vodom ovisno o udjelu suhe tvari izračunaj koliko je to dnevno m3 mulja ako ti je udio suhe tvari u mulju nakon dehidracije cca 25-30% (250-300 kg/m3).

Predviđena tehnologija za Rijeku je bila SBR (kao Koprivnica npr.). Čujem da se sada kemijaju da promjene, ali činjenica je da, kakva god tehnologija bila odabrana, to neće biti ni šetnica ni park već hrpa betonskih građevina, ukopanih ili nadzemnih.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #249 u: Kolovoz 24, 2015, 09:12:23 »
  • Slučajno naletio na susjednom forumu

Dugo se nisam ovako isparao :D

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #250 u: Kolovoz 24, 2015, 11:02:11 »
  • I meni je smiješno, ali kada vidim ovakvu nepismenost ("Obavjest") nešto me zaboli u srcu pa mi prestane biti smiješno.

Grammar Nazi :D.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #251 u: Kolovoz 26, 2015, 21:06:06 »
  • Uzmi si pretplatu na http://www.balkansport.info imaju kvalitetne streamove a mjesečna pretplata košta 8 US$.
    Negdje sam pročitao da možeš platiti samo za jednu utakmicu - 1 i pol' baksa.

Hvala na prijedlogu, dnevni "VIP pass" je svega 2 dolara, streamovi su odlični, ali svejedno se zna dogodit da se smrznu. Al opet, 2 USD nije ni 14 kuna, a T-Com uzima 20 Kn za jednu utakmicu, sa apsolutno šit kvalitetom.

Jučer sam gledao Ligu prvaka, ali baš ko za vraga su imali "tehničke probleme" i stream Monaco - Valencia im nije radio čitavo 1.pol.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #252 u: Kolovoz 26, 2015, 23:22:25 »
  • Znaju i oni štekat ali imaju dosta utakmica na lageru i kvalitetan stream.
    Ja si uzmem mjesečnu pretplatu (8$) i sve tekme Rijeke u gostima gledam tamo, a i čitav Premiership odgeldam tamo. A ove godine će mi trebat za gledanje lige prvaka jer pravih utakmica na HTVu neće biti. Bar ne do proljeća.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #253 u: Rujan 20, 2015, 22:56:46 »
  • Ne bi o politici u ovoj temi (chat je za sve off-topic stvari pa preselite tamo), ali kad si ovo spomenuo ne mogu ne odoliti pa reći kako Rijeka blista sa tim SDP-om na vlasti proteklih 20 godina...
    Ne volim Obersnela i ne želim nikog za ništa opravdavat, ali ne treba zaboravit koliko je Rijeka bila šikanirana od strane državnog vrha sve te godine dok je HDZ upravljao državom, baš zato jer se nikad nismo "preobratili".

Sjeti se samo koliko su nas jebali s D-404, sjeti se da nam nisu htjeli pomoć kad je trebalo gradit dvoranu za rukometno SP 2009., i još puno puno toga. Vrati li se HDZ na vlast, čeka nas sve to iznova.

Zanimljivo, sjećam se i neke priče o onome kad je riječko sveučilište dobilo onih 20-ak mil. €  od EU, pa su se HDZ-ovci našli kenjat kako je Jovanović iskoristio ministarsku fotelju da tu progura Rijeku.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #254 u: Listopad 29, 2015, 20:49:29 »
  • Imam informaciju da se Balkan Sport zatvara.

Moramo nać neku alternativu.