• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 160871 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #255 u: Listopad 29, 2015, 22:30:22 »
  • Imam informaciju da se Balkan Sport zatvara.

Moramo nać neku alternativu.

Ma ne valjda.... :(

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #256 u: Listopad 30, 2015, 09:02:22 »
  • Imam informaciju da se Balkan Sport zatvara.

Moramo nać neku alternativu.

Ma ne valjda.... :(
    Registracije su zaključane, i jednom koji se htio regat su odgovorili da kroz mjesec dana misle zatvorit.

Možemo se samo nadat da su odlučili ne primat nove i da samo kenjaju.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #257 u: Listopad 30, 2015, 12:17:05 »
  • Bit će prije da su ih stisli iz T-Coma i ostalih TV kuća čiji sadržaj nelegalno dijele. Nemojte iz ovoga razumjeti da sam kojim slučajem protiv njih, a za multinacionalne korporacije koje polako, ali sigurno, vode planetu u propast, ali razumljivo ako je do toga. Naravno, ako je istina da se zatvaraju.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #258 u: Listopad 30, 2015, 12:59:28 »
  • Trebali su u startu ograničit članstvo na parsto ljudi, pa bi ih pustili na miru. Al oni brate imaju 14,193 registrirana usera.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #259 u: Listopad 30, 2015, 13:20:02 »
  • Profit (14,193) > Profit (600) :D

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #260 u: Listopad 30, 2015, 22:09:21 »
  • neznam gdje stavit pa cu tu

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Bozo-Petrov-Most-nece-puknuti-zbog-ponuda-za-pozicije-i-novac

ako i dalje mislit da Petrov prodaje maglu, guglajte malo o tome šta je napravio u Metkovicu i na koji nacin...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #261 u: Listopad 31, 2015, 09:15:46 »
  • Jasno je, barem meni, da jedina opcija koja ima kakve-takve šanse, a da nisu dokazano nesposobni (SDP), ljigavi u trenutnom sastavu (HDZ) ili pak bez ikakvog plana (Živi zid), MOST. I znam dosta ljudi koji identično misle. I unatoč minimalnoj medijskoj eksponiranosti, odnosno unatoč medijskom ignoriranju, ipak je svaki dan sve više vijesti o njima. Mislim da mogu kvalitetno pomrsiti račune, jedino mi je žao što velik dio tzv. neodlučnih neći izaći, a dio nezadovoljnih je "prešao" u Živi zid, koji dugoročno nema ama baš nikakve planove. Ne možeš doći na vlast i zabraniti deložacije, i što nakon toga? Promašaj. HDZ i SDP je ista stvar, jedina razlika zna biti u prezimenima članova odnosno broju zastava na skupovima, te boji kravate predsjednika stranke, ovo ostalo je isto. Nesposobni ljudi koji su prije svega, kako bi bush rekao, diletanti.

Mislim da ekipe koja je protiv SDP/HDZ vlasti ima prilično mnogo, ali također ne vjerujem da Živi zid ili MOST mogu do pobjede čisto zato što će i jedni i drugi dobiti nekih 20-30% i tu je priči kraj. Budući da smatram kako trenutno više njih ne voli SDP nego HDZ, potonji će i pobijediti na izborima. Šta će onda biti sa domaćim nogometom, Mamićem, potkupljenom glavnom sutkinjom ustavnog suda i sličnim stvarima, otom potom.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #262 u: Listopad 31, 2015, 09:42:13 »
  • Živi zid je sprdačina, organizacija koju vode redikuli koji ne razumiju osnove funkcioniranja svijeta oko sebe. Gledao sam jednom Sinčića na NU2, taj čovjek nije samo politički i ekonomski nepismen, on je jebeno dijete u tijelu poluodraslog čovjeka.

Oni bi trebali ostat aktivistička udruga i ne se petljat u politiku. Što se deložacija tiče, ima ljudi kojima su nekretnine otišle na bubanj iz nehumanih razloga, kao gomila nakupljenih nepodmirenih računa za struju, grijanje (Energo), itd... Pa onda tu ubroji pravne i sudske troškove, razne zatezne kamate, i cifre se popnu toliko visoko da je pljenidba nekretnine jedini način da se ti dugovi naplate... Te ljude (najčešće penzionere s minimalnom mirovinom, kojih je gomilu) je sustav izigrao i za takve slučajeve nam treba jedan Živi zid (da "malog čovjeka" obrani od bandita poput Hanžekovića i sl)....

Međutim, koliko smo mogli vidjet, ovi majmuni brane svakoga tko ih pozove, pa tako i podstanare koji ne plaćaju rentu, ljude koji su nekretnine potpuno legitimno izgubili u sudskim sporovima, ljude koji su uzimali hipotekarne kredite i pri tome bili potpuno svjesni da se kockaju s vlastitim krovom nad glavom...

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #263 u: Listopad 31, 2015, 09:52:50 »
  • I meni se MOST sviđa, ali postali su prepoznatljivi prije koliko... Godinu max, previše sam i rekao. Ako i ne uspiju nešto bitno napraviti na ovim izborima, moraju i dalje nastaviti djelovati kao i do sada: na lokalnoj razini donositi napredak i ostvarivati obećano. Sljedeći izbori su onda njihovi. No, ako se raspadnu - uzalud trud.
    « Zadnja izmjena: Listopad 31, 2015, 09:54:42 od Ton(i)to »

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #264 u: Listopad 31, 2015, 10:35:54 »
  • Vidim da je puno ljudi oduševljeno MOST-om, i sam razmišljam da li im dati glas i vjerojatno ću odlučiti u zadnji trenutak, ne želim da mi glas propadne.

Ali moram priznati da me malo pokolebalo ono gostovanje Petrova u Nu2, ono što ja mogu procijeniti je da je dečko izuzetno pametan i odradio je emisiju kao pravi političar, nije se nikome zamjerio i nije iznio niti jedan radikalan stav. Stanković ga je probao isprovocirati s pitanjima o Crkvi i Bandiću, ali ovaj se nije dao navući na tanak led. Sinčić bi tu recimo provalio i ostao živ. Po meni to pokazuje da MOST puca na puno više od onog što (stidljivo) najavljuju, ali za to nešto će trebati trgovati, a tu imaju samo dvije opcije: SDP i HDZ. Iskreno, nikako ne bih volio da moj glas u konačnici završi u HDZ-ovom loncu.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #265 u: Listopad 31, 2015, 11:11:12 »
  • Nažalost, glasovi za MOST, ORAH, ŽZ i sve ove manje stranke, pa čak i Laburiste (ako oni više uopće postoje) je potrošen glas.

Ja ne volim SDP (pogotovo ne ovaj riječki), ali HDZ mrzim, i glasat ću onako kako njemu najmanje odgovara (zna se šta to znači).

Potpuno je istinita ona teza da u Hrvatskoj nitko ne glasa ZA nekog, već svi glasaju PROTIV (Komunjara, Ustaša), ali jebi ga, šta god tko rekao ili mislio, povijest nas uči da je HDZ veće zlo. Kad god su bili na vlasti, bila je mega-pljačka. Tajkunizirali su Hrvatsku, upropastili privredu, a SDP je oba puta na vlast dolazio kad je sve bilo ošlo u kurac i kad je trebalo prvo sanirat HDZ-ovu štetu, a tek onda gradit od nule. I onda se još posrao s pokojom aferom, i eto ti sranja. Ali SDP nam nikada nije uvalio kriminalce poput Sanadera, Kalmete, Vidoševića, Ježića itd...

Jebote, kad bi išči nabrajat sve HDZ-ovce koji su od osamostaljenja do danas oštetili državu za 10 i više milijuna Kuna, ne znam di bi došli.

Inače, da se vratim na MOST, ove manje stranke "centra" (ili blago lijevo/desno) se imaju tendenciju prodat za pare. Sjetimo se HSS-a i HSLS-a. Račanovi partneri iz 2000., bukvalno instalirali Sanadera na vlast 2007. Što je njihovo biračko tijelo mislilo o tome, pokazalo se četiri godine kasnije (HSS 1 mandat, HSLS 0).

EDIT: na idućim lokalnim izborima za SDP neću glasat, a nadam se da nećete ni vi. Smatram da ih se mora kaznit za Energo i slična sranja. Obi i ekipa si previše dozvoljavaju.
    « Zadnja izmjena: Listopad 31, 2015, 11:15:43 od Fornax »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #266 u: Listopad 31, 2015, 11:47:51 »
  • Nikako nije potrošen glas. Možda kratkoročno, ali dugoročno ni u ludilu. Živi zid je danas gdje je zato što su imali muda izaći na predsjedničke izbore. Jest da je to po meni sve neplanski, oni su se aktivirali u nadi da će pokupiti statične glasove na foru kontriranja svima i protiv svega. I Sinčić je takav kakav je dobio 20% glasova na predsjedničkim izborima i danas imaju velika očekivanja za parlamentarne.

To isto se nadam da će biti MOST na sljedećima, jer sumnjam da ovdje mogu značajno pomrsiti račune velikanima. Nažalost, Laburisti su doživjeli sudbinu Borisa Mikšića (sjeća li ga se tko?). On je od nikuda bio u trci za predsjedničke tamo 2005., kada je iz ničega došao i pokupio 20% glasova. 20% je išlo Kosorici, 50% Mesiću. I onda je 2009. dobio 2% jer je "njegovih" 15% išlo Vidoševiću, koji je opet bio osvježenje tada. Pa je propao nedugo zatim, isto kao i Laburisti. Toga se bojim, scenarij koji nije nemoguć. Živi zid neće tako propasti jer oni su nastali iz pomaganja malom čovjeku kao što je to netko lijepo opisao, samo su se opako pogubili putem. Pa Pernar je njima drugi čovjek...

U tome je i poanta priče - svi ti "neću izaći nisam bitan" ili "samo su dva izbora" mentaliteti su po meni notorna glupost. Ako tvoj glas nema trenutni učinak za neku stranku ili osobu, potencijalno može imati dugoročni jer sigurno MOST/ŽZ/ORAH nisu indiferentni ako dobiju 2%, 10% ili 30%. To im itekako pomaže i motivira na daljni rad i unaprijeđenje, pokazuje im da se njihov rad i trud cijeni.

Lokalni izbori i SDP mislim da ne treba trošiti riječi na to. Energo i stadion - tu su si sami zabili autogol i to više njih.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #267 u: Listopad 31, 2015, 11:58:30 »
  • Glasajte za koga god hoćete, ali nemojte kasnije plakat kad mali počnu trgovat s velikima.

I Pupovac je svojevremeno podržao Sanadera. Samo kažem.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #268 u: Listopad 31, 2015, 19:59:56 »
  • Da je HR jedna izborna jedinica i da se glasovi zbrajaju imalo bi smisla glasati za "manje" stranke i pojedince.
    Ovakav sustav je namijenjen "velikima" (SDPHDZ) i glasovi dani onima koji ne prijeđu izborni prag od 5% propadaju. Žalosno.
    A ja bih zaista glasao za normalu. Pun mi je kurac u 21. stoljeću ustaša, četnika, partizana, rata I, II i trećeg... Želim razvoj, normalne teme u društvu, zaposlene i sretne ljude oko sebe koji ne čiste baje za smeće u potrazi za hranom i odjećom...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #269 u: Studeni 01, 2015, 00:10:23 »
  • Ovakav sustav je namijenjen "velikima" (SDPHDZ) i glasovi dani onima koji ne prijeđu izborni prag od 5% propadaju. Žalosno.
    Na zadnjim izborima smo čak imali i slučaj da je Ladonja (Plinio Cuccurin) dobila više od 5%, ali svejedno nije dobila mandat zbog D'Hondtove metode.

Ali da, zaključak stoji. Da ja glasam za nekoga, i taj netko na kraju ne prijeđe prag, udarao bih glavom u zid. Na svakim izborima imamo
    gomilu "bačenih" glasova. Imali smo i na predsjedničkima. Ekipa se odlučila na nekakav tobože prkos, dopisivala razne Batmane i Supermane po listićima, i na taj način samo pomogla Kolindi da dobije, ništa više.