• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 160850 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #285 u: Studeni 05, 2015, 11:47:48 »
  • Ček! Jesu li to sličice iz novog albuma Ajmo Rijeka?  ;D

Ako jesu - gotta have them all!

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #287 u: Studeni 09, 2015, 18:07:54 »
  • Pa dobro bilo bi suludo da Most ili Orah ili neka slična mala stranka nakon što osvoji određeni postotak ne ide koalirati. Kako će onda implementirati svoju politiku? Na koji način će primorati ikoga da prihvati neki njihov naum.
    Nikako. Naivno je misliti da oni mogu išta nametnuti HDZ-u ili SDP-u. Dobit će pokoju fotelju, možda nešto keša ispod žita, i bit će sretni s time.
    OK, ovo sam pisao uvjeren kako će MOST dobiti maksimalno 8-10 mandata, ali sad kad imaju 19, stvari se bitno mijenjaju.

Sad će se pokazati jesu li uistinu programska, reformaška stranka, ili foteljaška. HDZ je bogat, i ako su na prodaju, lako ih može kupiti novcem. Ako je istina da SDP već sada ima potporu 7 od 8 manjinaca (total 66 mandata), onda bi bilo logičnije da se Most prikloni njima (stabilnija parlamentarna većina znači i lakše provođenje programa).

Ukoliko Petrov i Prgomet podrže HDZ, dobiti će fotelje, pare, ali što se reformi tiče, bit će sretni ako se provede i trećina planiranog. Također, na idućim izborima nitko im nitko živ neće dat glas.

U svakom slučaju, slijedi zanimljiva post-izborna sapunica.

Još jedna stvar, jučer sam očekivao da će masa ljudi na tribini oko mene tijekom tekme svako malo provjeravat na mobu šta se događa s izborima, komentirat, jest govna... No nisu. Ljudi su gledali Rijeku, i tih sat i pol kao da svijet van stadiona nije postojao.  :D

Nemate pojma kako mi je drago bilo zbog toga.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #288 u: Studeni 09, 2015, 20:16:17 »
  • MOST fino pomrsio račune.

Da ne kažem da imaju u šaci dvoglavog orla HDZSDP.

Najbolje bi po mom mišljenju bilo podržavanje manjinske vlade uz premijersku stolicu, nekoliko ministarstava i naravno provođenje planiranih reformi. Sve to vjerojatno neće postići, reforme su najbitnije u ovom trenu, a MOST će tu imati ogromnu prednost što će se raditi po njihovom. HDZSDP neće ni na novim izborima ni sada, a pogotovo ne za par mjeseci eventualno, dobiti većinu nego će MOST dobivati više i više glasova tako da HDZSDP-u ne paše odbijanje zahtjeva dok god oni nisu pretjerani.

U svakom slučaju mi je drago. Izgubili smo Kosoricu, Linketa, ludu Holy i pijanista Ivu, nadam se da spodobe iz Živog zida neće nastaviti sa svojom političkom karijerom - neka se drže deložacija i aktivizma i sve pet. Mogli bi ovo biti vrhunski izbori, možda i najbolji dosad, pogotovo ako nijedan iz MOSTa ne prijeđe u HDZSDP. U svakom slučaju najveći dobitak jest činjenica da je treća stranka tu i planira ostati. Oni tzv. slučajni glasovi ili popularni glasovi iz inata, očaja ili dišpeta, kojih ima uvijek i uvijek će ih biti, nikada ne budu ovako istaknuti. 19 mandata je previše za običnu slučajnost. Bravo MOST.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #289 u: Studeni 10, 2015, 11:24:12 »
  • Navodno svaki budući (potencijalni) zastupnik Mosta je morao kod javnog bilježnika potpisati izjavu prema kojoj se obavezuje vratiti mandat stranci ukoliko pređe u neku drugu stranku/povuće se iz Mosta. To znači da druge stranke ne mogu potpkupljivati pojedince iz Mosta. Nisam siguran u istinost ove informacije ali eto... ako je istina onda uvelike limitira moćne stranke u pojedinačnom vrbovanju.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #290 u: Studeni 10, 2015, 15:40:12 »
  • http://www.index.hr/vijesti/clanak/petrina-karamarko-je-olicenje-zla-ako-se-most-prikloni-hdzu-odlazim-i-necu-biti-jedini/854977.aspx

Citat:
    S njim ni pod koju cijenu ne bi mogao surađivati. Ukoliko bi se to dogodilo, trenutno bih istupio iz Mosta. Ali, ne samo ja. Bilo bi nas bar pet. Uostalom, nas 19 zastupnika iz Mosta još se i ne poznajemo, još nismo sjeli zajedno i jedni drugima se predstavili, razmijenili mišljenja, razgovarali…
    Mostov najveći problem je što uopće nisu stranka. Nehomogena, nekoherentna skupina individualaca koja počiva na, kako mi se čini, vrlo klimavim temeljima.

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #291 u: Studeni 11, 2015, 15:30:23 »
  • Navodno svaki budući (potencijalni) zastupnik Mosta je morao kod javnog bilježnika potpisati izjavu prema kojoj se obavezuje vratiti mandat stranci ukoliko pređe u neku drugu stranku/povuće se iz Mosta. To znači da druge stranke ne mogu potpkupljivati pojedince iz Mosta. Nisam siguran u istinost ove informacije ali eto... ako je istina onda uvelike limitira moćne stranke u pojedinačnom vrbovanju.

2003. je i Sanader potpisao i kod javnog bilježnika ovjerio jamstvenu karticu za svoja izborna obećanja. Tako da možeš mačku o rep okačiti tu "obvezu", ako bilo koji od zastupnika ipak odluči prebjeći na jednu od dvije "prave" strane. A budući da svaki mandat glasi na zastupnika, a ne na stranku, ništa drugo ga ne obvezuje da vrati mandat na raspolaganje stranci.

Mostov najveći problem je što uopće nisu stranka. Nehomogena, nekoherentna skupina individualaca koja počiva na, kako mi se čini, vrlo klimavim temeljima.

Oni su se uglavnom složili oko platforme provođenja reformi. Pretpostavljam da će za ostala pitanja (manjinska prava, crkva, LBGT i ostali) glasati prema osobnim stavovima. I tu ne vidim preveliki problem.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #292 u: Studeni 11, 2015, 17:09:00 »
  • Eo na, Petrov želi vladu nacionalnog jedinstva. Zvuči okej u teoriji, ali ja stvarno ne vidim mogućnost da Karamarko pristane na takvo što. SDP možda i bi, ali HDZ... No fucking way, njihov stav je da su oni pobjednici izbora... Ne znam, bit će zanimljivo. Ako bi to toga stvarno došlo, bilo bi najpravednije da se izabere nestranački premijer.

EDIT:

Citat:
    "KAD JA BUDEM mandatar vlada će biti ekspertna i stručna", poručio je Karamarko u razgovoru za Novu TV tvrdeći da su oni pobjednička stranka! "Nemojte to zaboraviti, mi smi pobjednici", dodao je.

Niš drugo nisam ni očekivao. ;D
    « Zadnja izmjena: Studeni 11, 2015, 17:41:23 od Fornax »

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #293 u: Studeni 11, 2015, 21:08:36 »
  • MOST traži nerealno i nemoguće. Alternativa su novi izbori koje je vrlo teško prognozirati.

Ja bih na mjestu MOST-a išao na kontrolu reformi preko Sabora s vrlo malim miješanjem u samu Vladu. Obzirom da drže ključeve natpolovične većine, vrlo lako mogu minirati Vladu, ali onda imaju legitimitet među biračkim tijelom. A ta Vlada ga definitivno gubi. Čak u nekoj varijanti bi mi bilo draže da takvu Vladu formira HDZ jer oni neće sprovesti nikakve reforme, to je valjda svima pametnima jasno. SDP nije puno bolji, ali je definitivno fleksibilniji i sigurno se može odreći tipova poput Jakovine, Marasa, Grčića i sl.

Ali obzirom da živimo gdje živimo, najrealnija varijanta mi je raspad MOST-a i ostajanje Hrvatske na bipolarnoj opciji. Nadam se da sam u krivu jer jedino nekakav "Treći put" može normalizirati zemlju.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #294 u: Studeni 11, 2015, 21:21:39 »
  • Kako se čini, Most možda već sad lagano puca po šavovima. Prgomet privatno sastanči sa Milanovićem u Kotromanovićevoj kući, Petrov samo dva dana nakon izbora smjenjuje glasnogovornicu stranke, navodno blisku Prgometu...

Što god oni govorili, nešto smrdljivo se događa.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #295 u: Studeni 11, 2015, 22:04:06 »
  • To što je Prgomet bio kod Kotromanovića samo po sebi ne govori ništa o nekakvom možebitnom raskolu. Da se razumijemo najjačim strankama bi odgovarao pad Mosta, a vjeorjatno i brojnim drugim moćnicima koji djelomično i kontroliraju medije i hrane nas svakakvim bedastoćama.

Što se tiče vlade nacionalnog jedinstva, ova ideja iako u svojoj biti zanimljiva (jer bi dvotrećinska većina omogućavala ogromne promjene (čak i Ustava)) ipak je nerealna - što je Karamarko odmah i rekao bez previše ustezanja. Ali, lako moguće da im je to jedna vrsta opipavanja terena, da vide koja od većih stranaka je spremna na veće ustupke/promjene.

Uglavnom.... bit će zanimljivo pratiti razvoj događaja, skoro kao ovogodišnji HNL.  ;)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #296 u: Studeni 12, 2015, 12:20:40 »
  • Riječani i Riječanke, Fiumani i Fiumanke, braćo i sestre, sretan vam Dan nezavisnosti!

https://hr.wikipedia.org/wiki/Rapalski_ugovor

https://hr.wikipedia.org/wiki/Slobodna_Država_Rijeka

« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2015, 12:22:56 od Fornax »

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #297 u: Studeni 12, 2015, 13:46:52 »
  • Prgomet izbačen iz Mosta. Toliko o "trećoj opciji".

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #298 u: Studeni 12, 2015, 14:41:40 »
  • Pa Most je toliko heterogena skupina ljudi da ovo nije neočekivano. Moram priznat da sam više očekivao od Prgometa, ali nekako su se ti liječnici u politici pokazali kao šupci.

Sa zanimanjem pratim daljnji razvoj situacije, nekako ne vidim da se nešto loše može dogoditi.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #299 u: Studeni 12, 2015, 14:49:34 »
  • Ovisi šta smatraš "lošim". Novi izbori su sve izgledniji, a stvarno ne vidim zašto bi itko opet glasao za skupinu ljudi koja je de facto pala već na prvom ispitu.