• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 176350 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grozni

• Veteran
  • Veteran
  • FF
    • Gospoda
Odg: Chat
« Odgovori #1665 u: Srpanj 24, 2021, 14:55:30 »
  • Mediji su pak jedna posebna priča, kako je negdje dobro primjećeno sukobi ljudi koji protestiraju i policije Rusiji i EU.
    1.Divljački napadi ruske policije na mirne protestante.
    2.Divljački napadi protestanata na policijske snage.
    Naši bi još dodali,
    1.Divljački napad slijepe osobe na goloruke hrvatske policajce

Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1666 u: Srpanj 25, 2021, 09:43:02 »
  • https://www.jutarnji.hr/video/news/guzve-i-kolone-na-cestama-ni-najveci-optimisti-nisu-se-nadali-ovakvom-prometu-u-luckom-15090459
    Jeben su svi sretni kad mogu izvještavati o gužva ma i kolonama od lučkog pa do graničnih prijelaza, ćvora matulji, krčkog mosta i riječke za obilaznice.......
    Pa valjda bi neki stručnak trebao konačno vidjeti da je u svim tim slučajevima prometna infrastruktura sjebana.
    Granični prijelaz više manje uz ove kontrole, ali:
    1.Lučko-pa koji kurac ulazi izlaziš s istog auto puta ako ne posjećuje  metropolu, sve mora baš na Lučko, valjda zbog lakšeg brojanja km kolona
    2.čvor Matulji, pa tamo je gužva i van sezone, sad su rješenje povereti ispod suncobran i ručno prebacivanje semafor, vau,
    3.Rješenje kružnog toga, za Krk, Crikvenici, tamo amo-pa to je relativno novo a sjebano, mjesta koliko voliš za nešto pametno, osim onih mozgova od drotova koji u tom majhanom kružnom još zaustavljaju vozila
    Koji kurac će još naplatne kućice na mostu
    Slovenci su sve riješili puno, puno bolje, uklonili naplate, bubneš vinjetu-i piči, jeftinije, brže, bolje, gužva jedino kad se dogodi neka nesreća.
    Oznake mjesta postavljene za kurac, premalo, prekrasno, loše vidljivo-stranci se za npr Krk prebacuju više puta jer ne kape kurca.
    Pa mi stvarno moramo biti najgori u svemu, jeb.....

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #1667 u: Srpanj 25, 2021, 12:30:25 »
  • Jučer sam proveo 7-8 sati na A1 i A6 u oba smjera i bio je totalan kaos.
    3 saobračajke, kilometarske kolone koje jedva idu i 20tak km prije Sv .Roka (u pravcu Zadra) kako ljudi stoje i čekaju.

Nije prvi puta da idem u 'špici' dolje gore i nije prvi puta da nalećem na zastoj i nesreće, ali ovo jučer je bilo najluđe do sada.
    Nikad više idiota koji ili neznaju ili ne žele voziti normalno. Bar 4-5 za dlaku izbjegnute nesreće samo u mom vidokrugu.

Najbizarniji moment: poslije Male Kapele u smjeru Zadra (i nije prvi puta da tu doživljavam neku glupost) kombi, karavan s biciklama i kovčegom na krovu i SUV sa gliserčinom na prikolici voze paralelno jedan do drugoga na DVE trake cca 120 na sat. Ja i još par auta iza smo već počeli usporavati i paliti 4 žmigavca jer ono, neko će trznuti volan i eto kaosa. Srećom za sve i potpuno nejasno, kako je ekipa, koja je sekunde prije radila totalne gluposti, ostala pribrana i nekako se uspijeli preslagati.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #1668 u: Srpanj 25, 2021, 13:04:19 »
  • https://www.jutarnji.hr/video/news/guzve-i-kolone-na-cestama-ni-najveci-optimisti-nisu-se-nadali-ovakvom-prometu-u-luckom-15090459
    Slovenci su sve riješili puno, puno bolje, uklonili naplate, bubneš vinjetu-i piči, jeftinije, brže, bolje, gužva jedino kad se dogodi neka nesreća.
    Oznake mjesta postavljene za kurac, premalo, prekrasno, loše vidljivo-stranci se za npr Krk prebacuju više puta jer ne kape kurca.
    Pa mi stvarno moramo biti najgori u svemu, jeb.....

Ti se očito ne voziš puno po Sloveniji... Vjeruj mi gužva je svugdje, jedino što kod nas imaš par "senzacionalnih" prometnih rješenja + mi imamo tipično balkansku nisku kulturu vožnje + puno stranaca na cestu u kombinaciji sa promašenim prometnim rješenjima = nesrece...

Kao što je Gnjusni napisao, neki ljudi jednostavno ne znaju razliku između vozne i pretjecajne trake i onda kad se u tom kaosu netko sjeti preticati sa desne strane ili po zaustavnoj , adio pameti!
    Godišnje radim valjda 50 tkm do 60tkm i svakodnevno vidim sva čuda prirode posebno kad krene turistička sezona.

Edit:
    Zaboravio sam korištenje mobitela u vožnji. To bih kaznio drastičnije nego prekoračenje brzine recimo ono...Uhvate frajera na autoputu sa + 200 km/h. Korištenje mobitela u vožnji je bezbroj puta opasnije
    « Zadnja izmjena: Srpanj 25, 2021, 13:07:35 od ispod stijena »

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #1669 u: Srpanj 25, 2021, 13:15:24 »

• Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1670 u: Srpanj 25, 2021, 13:38:16 »
  • Ok, dosta vozim po Sloveniji, 1 put, naletio na gužvu nesreća. I sama vinjeta bez naplate i stajanja a i cijena je  +++.
    I da biram put radnim danima, but, zadnje leto nevem
    Korištenje mob, pa hands FREE je lako dostupan ako već nije u opremi.
    Ja bih drastično kažnjavao pisanje poruka u vožnji, to je već strava.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1671 u: Srpanj 25, 2021, 13:40:39 »
  • @fornax, bravoooooo
    Aj sad ti

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1672 u: Srpanj 25, 2021, 15:11:17 »
  • Jebeno je kad svaki vozač misli da je on među boljim a većina drugih loših.
    Ako je jučer bilo 3 slučaja vožnje u krivom smjeru na našoj zaobilaznici onda je i tu nešto upitno.
    Lahko je nama iz ovog kraja i stalnim gostima.
    Čekam da netko predloži još smanjenja brzine, u nekom jebenom gradu su valjda ograničili na 30km/h.
    Ta prespora vožnja je po meni puno gora od malo veće brzine,

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #1673 u: Srpanj 25, 2021, 16:22:24 »
  • Volim pogledat Automarket. Juraj Šebalj je umišljeni seronja, ali je zabavan i ima dobrih savjeta. Jedna stvar koju je rekao mi se posebno urezala. Ne sjećam se TOČNIH riječi, ali nešto u stilu da se svi moramo riješiti iluzija da smo dobri vozači. Svi smo ljudi od krvi i mesa s manama i svi predstavljamo opasnost u prometu. Bahati debili koji misle da su Nikki Lauda su najopasniji, jer su uvjereni da su nepogrešivi... Dok ne ubiju nekoga.

BTW, apsolutno se slažem s ovim za sporu vožnju. Presporom vožnjom između ostalog  rajcaš one iza sebe da te pretječu. Vozim nedavno kroz tunel Učku gdje je dozvoljeno 80, a neka prosječna brzina kojom ljudi tamo voze oko 90-95, i naletim na debila koji ide 60. Ablendam budali par puta, lik ignorira. A ništa, pregrizi i vozi iza njega 60. Relativno gust promet iz kontra smjera, preticanje ni na kraj pameti. ALI... Na deset vozača će se naći barem jedna budala koja će preticati bez razmišljanja, a onda se gine.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1674 u: Srpanj 25, 2021, 16:38:37 »
  • Te što voze ispod ograničenja, ako nije problem s vozilom, ja bih..... a ne znam, kad imam volje za zajebanciju onda ih pređem pa ja pilim, malo.
    Ne podnosim ni majstore koji na drituri raspiče ful gas, u zavoju kočenje, pa onda one s boljim autom-kad ga pređeš onda počne voziti brže.
    Nisam ni ja primjer vozača,
    2 x se ne znajući ganjao s presretačima, platio samo 500kn, sad znam registracije  :), mogu se oni jebati sa ograničenjem od 60-90 ili 50 km na zaobilaznici.
    Meni najdraže ceste, jadranska magistrala, pa onaj dio od tunela do vozilića, baš za vožnju i gušte i stajanje kad ti nešto zapne za oko ili stomak.
    20tak iznad ograničenja je po meni ok.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1675 u: Srpanj 25, 2021, 18:49:32 »
  • Pa kaže, "podržavam zabranu rada nedjeljom, da i mi koji smo radili nedjeljom možemo otići na izlete i u shopping"" :)
    Cijepljenje nedjeljom? samo bodi

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #1676 u: Srpanj 25, 2021, 21:27:55 »
  • Kad bi se postojeći Zakon o radu provodio kako treba, nitko ne bi imao potrebu tražiti zabranu rada nedjeljom.

Nažalost, taj zakon se provodi od kurca, kao i većina drugih zakona u ovoj slučajnoj državi, tako da, jebiga.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1677 u: Srpanj 25, 2021, 23:21:53 »
  • @fornax, jebem li ga ako si ti pročitao/skontao moj post.
    Provode se zakoni u ovoj državi, but, samo za određene, ostali su ka međedi zaštićeni strankama, funkcijama i za njih dobrim braniteljima u sprezi sa lošim sucima, postavljenima i štićenim od politike.
    Sve skupa zakurac, eto i jadni Tomislav morao u pržun, a još nije dobio odštetu od ljudi koje je ubio-stvarno sramota.
    Nemereš više nikoga ubiti a da ne odeš na sud, čak i u pržun, još ćemo i krupne lopove početi osuđivati i sve ode đavlu.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1678 u: Srpanj 25, 2021, 23:31:13 »
  • Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda