• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Dresovi  (Prikazano: 79272 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Interista

• Morčić
  • **
Odg: Dresovi
« Odgovori #15 u: Rujan 15, 2014, 13:09:12 »
  • Jako je trećerazredna roba i ovo šta su napravili sa dresovima ove sezone je maximum šta se dizajna i kvalitete tiče, jedna istra je ako se ne varam imala super puma dresove tako da te priče da nismo zanimljivi adidasu ili nike-u mislim da ne stoje, jedino šta nije zanimljivo je uvjet koji oni nude (lopte, rezervne garniture itd.eventualno neka lova), al mislim da mi itekako imamo novaca kao klub da si bez problema mozemo prisutiti kvalitetu i bolje dresove.

brziri

• Gost
    « Odgovori #16 u: Rujan 15, 2014, 13:41:00 »
  • Molim Moderatora da prebaci raspravu o dresovima u dresove i da konačno organizira teme
    zašto je tema ostali klubovi u Hnl pod Rijeka??
    dajte malo napravite reda

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #17 u: Rujan 15, 2014, 14:19:59 »
  • Dosta offtopica...

Sredim to popodne.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #18 u: Rujan 15, 2014, 14:58:02 »
  • dresovi
     ;D
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #19 u: Rujan 15, 2014, 15:36:20 »
  • Po meni je dosta bitna marka dresa za imidž kluba.
    prodaja bi bila duplo veča da imamo Nike ili Adidas dresove i da koštaju 500 kuna nego Jako za 450
    MARKA možda ne toliko, ali dizajn svakako. Ovi novi dresevi Rijeke nemaju ni D od dizajna, samo generičke majice sa nabrzinu našaranim križem. Bordo garnitura je pak oličenje šlamperaja (već spomenutih "pola orla"). Uz rizik da me kolektivno popljujete, Hajdukovi Macron dresevi izgledaju fantastično, a najljepše dreseve u HNL-u ima Lokomotiva.

Sve igra ulogu. I marka i dizajn. Jako nije nikakav mamac, a o dizajnu odnosno kronicnom nedostatku istoga smo vec ispisali brdo stranica pa ne treba ponavljati. To naravno prvenstveno vrijedi za one koji nisu najzagrizeniji navijaci, oni koji dodju koji put u sezoni. Ti ce kupiti ako im se svidi.  Oni kojima je to fora i gust skupljati ce kupiti prakticki bilo kakav dres. Ja bi ga recimo kupio, ali ovaj kriz mi nikako ne lezi i od mene za ovaj dres nece dobit pare sve dok je ovaj kriz napravljen ovako da izgleda kao vjerski simbol...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #20 u: Rujan 15, 2014, 17:12:35 »
  • Sve igra ulogu. I marka i dizajn. Jako nije nikakav mamac, a o dizajnu odnosno kronicnom nedostatku istoga smo vec ispisali brdo stranica pa ne treba ponavljati. To naravno prvenstveno vrijedi za one koji nisu najzagrizeniji navijaci, oni koji dodju koji put u sezoni. Ti ce kupiti ako im se svidi.  Oni kojima je to fora i gust skupljati ce kupiti prakticki bilo kakav dres.
    450 kuna je puno za maltene no-name marku kao što je Jako. Budući da za te pare ne dobivam ni kvalitetu, ni dizajn, ni marku, već "samo" (navodnici s razlogom!) klupske boje i grb, radije ću si uzet onu "krepat ma ne molat" majicu na kapuljaču. Jedini nedostatak te solucije je što nije "ofišl" pa pare ne idu u klupsku kasu. Da je Jako dres 200 kn, uzeo bih bez razmišljanja.

Ja bi ga recimo kupio, ali ovaj kriz mi nikako ne lezi i od mene za ovaj dres nece dobit pare sve dok je ovaj kriz napravljen ovako da izgleda kao vjerski simbol...
    Iskreno, kad je Lotto dres s križem prvi put predstavljen, bio sam pomalo zgrožen. Rijeka nije jedan od onih klubova koji se diče svojom "katoličkom tradicijom", kao Liverpool, Celtic itd. Rijeka je klub koji se veže uz grad Rijeku i sve ono što ga simbolizira, a to su industrija (makar je to nažalost sad već samo lijepa uspomena), more, pomorstvo, multietničnost (ovdje NIKAD nije bilo bitno dal si Hrvat, Talijan, Srbin ili Mađar!), svjetovnost, multikulturalnost, rock glazba itd. Katoličanstvo nikad nije bilo dio te jednadžbe. E sad, formalno te dvije ukrštene linije NE simboliziraju raspelo, ali asocijacija je neizbježna.

EDIT: Danas sam se usput zaletio do Fan shopa, htio sam vidjet bordo dres. Kad eto, dres zapravo uopće nije bordo, nego se radi o nekoj govnjavoj nijansi bakreno-smeđe. Stvarno izgledaju bez veze, plus, za razliku od bijelih i plavih, ovi nemaju rupice za zrak na bokovima (ispod ruku). Komentirao sam to s prodavačicom, kaže da je već dosta ljudi komentiralo istu stvar.

(Ispričavam se što sam nastavio offtopic, znam da će sve ovo ionako uskoro završit u novoj temi, a diskusija mi je zanimljiva.)
    « Zadnja izmjena: Rujan 15, 2014, 21:08:08 od Fornax »

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #21 u: Rujan 15, 2014, 23:09:53 »
  • off na off... Liverpool katolički club?
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #22 u: Rujan 15, 2014, 23:18:58 »

To i meni bode oči. Ne budi lijen - zaguglah. Uglavnom čini se da su Man Utd i Liverpool imali dobre odnose s Irskom/Ircima/katolicima. Zato se uvjetno može reći da su katolički klubovi dok su njihovi gradski suparnici City i Everton protestantski. No, ako je to i istina to je bilo nekoć, a danas rivaliteti postoje na potpuno drugačijim osnovama.

Uglavnom - ako netko (Fornax?) ima neku informaciju više, ili neki relevantan izvor - bilo bi zgodno pročitati.

Offline dida

• Inćun
    • *
    « Odgovori #23 u: Rujan 15, 2014, 23:19:51 »
  • malo prije će biti gradski rival Everton...
    nego nije križ spoj dviju crta (vodoravne i okomite) s prijašnih dresova (60-te,70-te)?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #24 u: Rujan 15, 2014, 23:26:32 »
  • malo prije će biti gradski rival Everton...
    nego nije križ spoj dviju crta (vodoravne i okomite) s prijašnih dresova (60-te,70-te)?
    Utd-City
    Liverpool-Everton

Što se tiče križa - da. To je opravdanje. Ali, s druge strane simbolika križa je izuzetno jaka i onaj koji se ne sjećaju tih dresova i koji ne znaju priču koju je ponudio Mišković (a to je većina) će križ na prsima asocirati s vjerom/križarima/i sl. Meni se križ osobno ne dopada upravo zbog te simbolike - ali eto... to je moje osobno mišljenje. S druge strane mislim da su dresovi s križem dobro izdizajnirani. Treći, riječki povijesni mi je osobno najdraži ali mi se trenutna izvebda Jaka baš previše ne sviđa.
    Ali, ponavljam nije me ni najmanje briga dok klub igra dobro i dok sam dres ne predstavlja nekakav remetilački faktor na relaciji klub/navijači/igrači/što ti ja znam.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #25 u: Rujan 15, 2014, 23:45:01 »

To i meni bode oči. Ne budi lijen - zaguglah. Uglavnom čini se da su Man Utd i Liverpool imali dobre odnose s Irskom/Ircima/katolicima. Zato se uvjetno može reći da su katolički klubovi dok su njihovi gradski suparnici City i Everton protestantski. No, ako je to i istina to je bilo nekoć, a danas rivaliteti postoje na potpuno drugačijim osnovama.

Uglavnom - ako netko (Fornax?) ima neku informaciju više, ili neki relevantan izvor - bilo bi zgodno pročitati.
    Čini se da sam se malo zaletio. Sve se zapravo svodi na napola zapamćenu spiku jednog starog frenda, velikog katolika i fana liverpoola i celtica. Nije ni čudo da mi se pomiješalo.  Prema Wikipediji Liverpool čak više naginje protestantima.

Citat:
    Kao što Vado kaže, da, to je official opravdanje. Ali snažno asocira na križ. Već me nekoliko prijatelja iz ZG-a i Dalmacije pitalo "koja vam je fora s tim križem?".

Inače, postavlja se pitanje koliko ima smisla forsirat takav dizajn, kad bi ionako kad tad na dresu trebala osvanut reklama nekog kapitalnog sponzora koja će prekrit veći dio tog križa. Zapravo, činjenica da te reklame još nema je lagano zabrinjavajuća.

Offline ka

• Junior
    « Odgovori #26 u: Rujan 16, 2014, 03:00:52 »
  • križ je toliko loš da je zapravo fantastičan i neka ostane.
    ljudi pričaju o tome i to je marketing, branding i prepoznatljivost.
    čak bi rekao da je i malo duhovit i inteligentan.

da Liverpool igra u Rijeci crveni bi dresovi bili zna se vec zasto..
    neka idioti pričaju šta god žele..

meni je baš taj križ dres postao više od križa, kupio sam ga prošle godine prije finala kupa jer sam bio skroz siguran da dobijamo i to je, kako sada stvari stoje, najuspješniji dres u Rijekinoj povijesti.
    na njemu ionako ne vidim ni križ ni išta drugo, to je sad nešto više. možda navijački, ali tako i treba biti.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #27 u: Rujan 16, 2014, 10:09:29 »
  • križ je toliko loš da je zapravo fantastičan i neka ostane.
    ljudi pričaju o tome i to je marketing, branding i prepoznatljivost.
    "No such thing as bad publicity"  ;D

da Liverpool igra u Rijeci crveni bi dresovi bili zna se vec zasto..
    Iz istog razloga zbog kojeg FK Radnički s Parka SKOJ-evaca igra u crvenom?  :D

na njemu ionako ne vidim ni križ ni išta drugo, to je sad nešto više. možda navijački, ali tako i treba biti.
    I ja sam se već navikao, ali opet, KAD TAD preko tog križa mora doć neka reklama. Miško očito čeka da taj "reklamni prostor" dobije na cijeni pa da klub iz toga izvuče ozbiljnije novce. Igranje u Europa ligi je definitivno način da se to postigne, što smo više u međunarodnim TV prijenosima, to smo atraktivniji potencijalnim oglašivačima.

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #28 u: Rujan 16, 2014, 12:40:47 »
  • Može se pričati o dresovima, i uvijek će se pričati. Mi moramo shvatiti da će se dresovi mijenjati (čak i kad dizajniraš najbolji i najljepši dres njega će mijenjati jer to zahtjeva tržište... moraju se prodavati novi i novi a ne uvijek s jednim dresom imati aktualni...).

Što se tiče dizajna 100 ljudi 100 ćudi. Evo Vadi se sviđa treći i spominje pridjev povijesni, a upravo taj dres nema nikakvu povijesnu poveznicu s HNK Rijekom... Možda sa nekadašnjom zastavom (mada bi trebao biti onda karmin boje), a i o povijesti te zastave bi se dalo pričati (čija je, tko ju je usvojio, za šta je korištena...).

Recimo za mene je povijesna boja HNK Rijeke BIJELA i PLAVA jer su to riječke boje od početka (nisam pristalica prepravljanja povijesti i uvođenja nove povijesti...ja se ne sramim svoje povijesti i mislim da se ne bi trebao niti klub).
    Meni bi treći dres mogao biti i u nekoj marker boji (te kričave boje daju dojam agresivnosti i mnogobrojnosti na terenu - vjerujte, takve je dresove recimo imala i moja rukometna ekipa i kad se posložiš u obrani u 6-0 formaciju protivnik jednostavno ima "zid" pred sobom...).

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #29 u: Rujan 16, 2014, 13:56:51 »
  • Malo o boji:
    "Plavo-bijela, najljepša je boja, to je boja majstora sa mora"

Malo o dizajnu:
    Bez rigi, s rigama, gori, doli, u koso, na križ, na usko i na široko, sve će se ionako mjenjati svako toliko.
    Dres će se prodavati:
    a) ako je naš
    b) ako je jeftin
    c) ako je oku lijep
    d) ako je kvalitetan
    A,b,c i d se rangiraju u svakoj glavi ponaosob.

Meni sadašnji, je dobar jer je naš, nije mi lijep (kolet mi izgleda debilno), nije jeftin (za moje shvaćanje koliko bi trebao koštati navijački dres), tako da nisam niti došao do kvalitete dresa da bi o tome raspravljao.

Nosim stalno onaj Robe di Kappa, a perem ga samo kad izgubimo. Primjetio sam i da u zadnje vrijeme oko mene na utakmicama ima dosta mjesta u odnosu na ranije sezone
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.