• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 1. HNL 21. kolo, NK Istra - NK Rijeka, 15. veljače, ljeta Gospodnjeg 2015.  (Prikazano: 8167 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FoFi

• Senior
Ma sve okej, cilj opravdava sredstvo... Al kad se sjetim da su Grci na taj način uzeli europsku krunu, a Chelsea Ligu Prvaka, želudac me zaboli. Jednostavno, imam averziju prema anti-nogometu i uvijek ću navijat protiv ekipa koje ga igraju.

Slazem se apsolutno. Razlika izmedju Mourinha i Pamica je sto Mourinho ima na raspolaganju ogromnu svotu za pojacanja, a uvijek slaze momcad za antinogomet.
Ali poanta mog posta je bila da je Istra bolja momcad od Zadra i da ima bolju igru od Zadra, ne od Rijeke. Protiv Rijeke ce i bolje ekipe igrat bunker.

Offline aahzinho

• Junior
Ma sve okej, cilj opravdava sredstvo... Al kad se sjetim da su Grci na taj način uzeli europsku krunu, a Chelsea Ligu Prvaka, želudac me zaboli. Jednostavno, imam averziju prema anti-nogometu i uvijek ću navijat protiv ekipa koje ga igraju.

Reci mi, jesi li navijao onda protiv Rijeke 2000. kad smo igrali sa Celtom? Ili '99. za Croatiu u Maximiru kad smo, koliko ono, 3 puta prešli centar i jedanput zabili (Balaban)?
Bunker je legitiman način da slabije momčadi probaju izvući bod ili pobjedu protiv objektivno jače momčadi. I dok god u sklopu tog bunkera nemamo beskrajno valjanje po podu, simuliranje i slične krađe vremena (to je degutantno), neću imati ništa protiv takvog načina igre. Nogomet se ne igra za ljepotu, igra se za rezultat. I svaka momčad koristi svoje prednosti na terenu i pokušava maximalno sakriti nedostatke.
Da Rijeka osvoji bilo koji trofej na način kako su Grci uzeli europsku krunu, vjerojatno se 2 dana ne bi trijeznio, jer smo osvojili trofej.

Offline D2

• Forza Fiume
Da Rijeka osvoji bilo koji trofej na način kako su Grci uzeli europsku krunu, vjerojatno se 2 dana ne bi trijeznio, jer smo osvojili trofej.

A ne, ne, ne,.... zahtjevna riječka publika bi se ogradila od tako osvojenog trofeja.  8) 8)

PS
Zezam se ali sam se onda sjetio i jedne činjenice koja skoro da potvrđuje gore napisano.
Zašto ono masa navijača ne voli Skočića? -> hint 5:1 i osvajanje Kupa ;)
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline aahzinho

• Junior
A ne, ne, ne,.... zahtjevna riječka publika bi se ogradila od tako osvojenog trofeja.  8) 8)

PS
Zezam se ali sam se onda sjetio i jedne činjenice koja skoro da potvrđuje gore napisano.
Zašto ono masa navijača ne voli Skočića? -> hint 5:1 i osvajanje Kupa ;)

Da da...eno mase navijača se odriču tog trofeja i govori kako Rijeka zapravo ima samo 4 kupa i jedan superkup...  ::)
Činjenica je da su igrači na kraju te utakmice bili isfućkani. Zato jer su izgubili 5-1 i zapravo osvojili trofej srećom i Vuginim trenutkom inspiracije.
Da su oni taj dan dobro igrali bunker, ne bi popili 5 golova i ja se ne bi tresao sudačku nadoknadu da ne izgube dobiveni trofej. Bilo bi 0-0, imali bi 18% posjeda lopte, ali opet bi onih par tisuća navijača bez imalo zadrške zapilo taj trofej u obližnjim birtijama. Uostalom ni ovaj rezultat ih nije spriječio da to naprave.
Nije ti baš neki primjer.

Online Fornax

• Forza Fiume
OK, malo smo se zaletili... Kao prvo, ona Rijeka koja je išla Celti na noge je bila jedna od najslabijih generacija otkad ima HNL-a. Jedva je izboren ostanak u ligi te sezone. Antinogomet je za takvu jednu otužnu ekipu bio jedini način da se protiv jedne CELTE ne doživi teško poniženje. A čak i kad se to uzme u obzir, španjolski novinari su nas svejedno izvrijeđali na pasja kola ("momčad koja je odbila igrati nogomet" je glasio jedan od citata).

Kad je odnos između dviju momčadi takav, onda se ne možemo bunit protiv bunkera, jer slabija ekipa tu nema izbora (primit 6-7 komada je puno veća sramota, kad se stavi na vagu).

A što se tiče onih varaždinskih 1-5, stvarno ne vidim kako je to relevantno za ovu raspravu. Sjećate li se vi uopće te tekme? Imali smo valjda ravno duplo bolju ekipu od Varteksa, ušli u tekmu toliko ležerno i preko klinca da mi nije jasno kako Skočić od srama nije ostavku dao već na poluvremenu... Varteks povede 2-0 da ovi naši nisu ni trepnuli, zatim Vuga smanji na 2-1, pa zasrana čista situacija za 2-2... I onda praktički sama završnica utakmice, već je sve djelovalo riješeno, Varteksu trebaju još 4 gola, a do kraja još par minuta... I onda potpuni nepotreban penal za Varteks i počinje jebeni Muppet show. Šetao sam korzom nakon tekme, ne da nitko nije slavio, nego su svi djelovalo kao da im se ptica posrala na glavu.

Netko ovdje stvarno misli da je Rijeka trebala igrat bunker nakon 4:0 u prvoj tekmi, i to protiv slabije ekipe?
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2015, 12:08:53 od Fornax »

Offline D2

• Forza Fiume

Nije ti baš neki primjer.

Daj se opusti, nije svaki post tu za ozbiljno  ;D ;)
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline D2

• Forza Fiume

Netko ovdje stvarno misli da je Rijeka trebala igrat bunker nakon 4:0 u prvoj tekmi, i to protiv slabije ekipe?

Još jedan, zezao sam se.
A nije bilo zbog bunkera nego što su neki i taj važ trljali Skočiću na nos jer kao popušili smo 5:1, a nismo ih i tamo rasturili. Nema veze s bunkerom ...

I ja budala spominjem Skočića (Scoriu) na ovom forumu odmah sve ode u 3.  ;D ;D ;D ;D

Offline aahzinho

• Junior
OK, malo smo se zaletili... Kao prvo, ona Rijeka koja je išla Celti na noge je bila jedna od najslabijih generacija otkad ima HNL-a. Jedva je izboren ostanak u ligi te sezone. Antinogomet je za takvu jednu otužnu ekipu bio jedini način da se protiv jedne CELTE ne doživi teško poniženje. A čak i kad se to uzme u obzir, španjolski novinari su nas svejedno izvrijeđali na pasja kola ("momčad koja je odbila igrati nogomet" je glasio jedan od citata).

Kad je odnos između dviju momčadi takav, onda se ne možemo bunit protiv bunkera, jer slabija ekipa tu nema izbora (primit 6-7 komada je puno veća sramota, kad se stavi na vagu).

A što misliš kako bi Istra prošla protiv nas da se otvori? Jel bi nas pregazili kao plitak potok ili bi to bio rezultat u rangu Zadra i Lokomotive (ove sezone)?
Imaš s jedne strane Istru kojoj bi Bertoša i Ivančić igrali u prvih 11, s druge strane nas. Možda nije baš razlika u kvaliteti kao taj Rijeka-Celta par, ali nije baš ni predaleko.
Zašto je onda nama taj antinogomet bio dozvoljen (dapače sam kažeš jedini način), a s druge strane Istra bi trebala igrati va banque protiv nas (možda čak da probaju i tika-taku)?

Offline aahzinho

• Junior
Još jedan, zezao sam se.
A nije bilo zbog bunkera nego što su neki i taj važ trljali Skočiću na nos jer kao popušili smo 5:1, a nismo ih i tamo rasturili. Nema veze s bunkerom ...

I ja budala spominjem Skočića (Scoriu) na ovom forumu odmah sve ode u 3.  ;D ;D ;D ;D

Tek sad kad si ih spomenuo obojicu u istom postu, ošlo sve u 3.  ;D

Online Fornax

• Forza Fiume
A što misliš kako bi Istra prošla protiv nas da se otvori?
Joj ljudi, zašto sad ić u krajnosti? Kakvo "otvaranje"? Pa može se odigrat kontrolirana defanzivnije postavljena igra bez da se parkira autobus. Rijeka protiv Celte nije imala kvalitete za takvo što, bilo što drugo osim destrukcije bi bilo rezultiralo petardom.

Razlika između Rijeke i Istre trenutno jest poveća, ali ni približno toliko dramatična kao između RI i Celte prije 15 godina.

Offline aahzinho

• Junior
Joj ljudi, zašto sad ić u krajnosti? Kakvo "otvaranje"? Pa može se odigrat kontrolirana defanzivnije postavljena igra bez da se parkira autobus. Rijeka protiv Celte nije imala kvalitete za takvo što, bilo što drugo osim destrukcije bi bilo rezultiralo petardom.

Razlika između Rijeke i Istre trenutno jest poveća, ali ni približno toliko dramatična kao između RI i Celte prije 15 godina.

A tko kaže da Pamićeva ekipa to može protiv nas? Prethodne 3 utakmice u Puli su izgubili, a isto su praktički parkirali autobus. Dapače i sad su, autobusu unatoč procurili i pustili nam par prilično dobrih prigoda, koje nažalost Balaj nije realizirao.
Opet su bili u prijelaznom roku praktički autobusni kolodvor, pa će i njima trebati vremena da uigraju nekakve linije kretanja i otvaranja kontri, preko kojih bi zabili i pokoji gol.
Zašto ne želiš prihvatiti činjenicu da su protiv nas u ovom trenutku, s ovom momčadi i s ovim trenerom igrali najbolje što su mogli i znali?

Isto kako je Rijeka pred 15 godina igrala najbolje kako je mogla i znala protiv Celte.

Offline FoFi

• Senior

Reci mi, jesi li navijao onda protiv Rijeke 2000. kad smo igrali sa Celtom?

Jesam, naravno i slavio bi sigurno. Ali sam i tada nakon utakmice rekao da bi bila sramota da smo prošli. Ono je baš bilo odbijanje igranja nogometa i samo ispucavanje lopte što dalje od gola. Užas.