• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: [HNL] 22. kolo Split - Rijeka 22.02.2015 Nedjelja 17h, Park mladeži  (Prikazano: 10046 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D2

• Forza Fiume
Odg: [HNL] 22. kolo Split - Rijeka 22.02.2015 Nedjelja 17h, Park mladeži
« Odgovori #60 u: Veljača 25, 2015, 16:22:41 »
  • nego, jeli tko gledao sinoćne specijalizirane ligaške emisije?
    šta su rekli eksperti za nedosuđeni penal na Jugoviću?  >:(
    Uobičajena slijepoća oka sokolova koji nije vidio kontakt, Scoria se nije složio oko procjene da se radilo o simuliranju već branio Jugu da se branio od ozljede. Sudac je imao pravo prekinuti akciju ako se radi o simuliranju i zato ne vrijedi gol od Anasa odmah nakon pada Jugovića. Penal je naravno vidio za Split. Ma jesam navijač ali to što on vidi na ekranu.....

OK bio je penal za Split ali nije suđen. Bio je penal na Jugoviću i nije suđen. Taj dio nije problematičan, odnosno, OK, nije vidio, ne zna sudit, nek mu bude. Ali ovaj drugi dio je čista namjera; kako može zaustavit igru i dati žuti??? Ako ćemo istom logikom onda je Čikaleši trebao dobiti zuti za simuliranje kod prve situacije. Govna to nisu komentirala

Ja sam samo prenio što su oni rekli.  8)

Moje "objektivno" mišljenje je da penal za Split nije bio jer toliko jakog kontakta za pad istovremeno s dvije noge u zraku (a taknuo ga je samo po jednoj i odmah povukao nogu) nije bilo.
    S druge strane naš penal lijepo se vidi na usporenoj snimci da je golman zakačio Jugovića (desna noga u koljenu golmana se malo podiže/pomakne u istom trenutku kad i Jugović zapinje za njega). Problem je nastao što je pad bio teatralan i Jugović ostao ležati sve do trenutka kad je shvatio da ništa od penala. Onda se dignuo kao ofuren i čak djelimično dao za pravo sudcu u uvjerenju da se radilo o simuliranju.

Sve u svemu, bili penali ili ne mi smo to mogli i trebali po prikazanom dobiti.
    Neriješeno i nije toliko bolno jer se vidjelo da imamo igru, imali smo dosta prilika i ovdje samo nismo imali sreće.

PS
    nemamo igru - zaboravljeni termin u raspravama navijača Rijeke, termin se polako počeo gubiti u raspravama dolaskom Keka za trenera Rijeke.  ;D
    « Zadnja izmjena: Veljača 25, 2015, 18:58:04 od D2 »
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

brziri

• Gost
    « Odgovori #61 u: Veljača 25, 2015, 20:06:45 »
  • iako sam vjerovatno na ignore listi gosp. D2 (u svezi glede neslaganja u svezi glede Močotovih kvaliteta)
    osvrnuti ću se na jedan dio njegovog posta
    Više se ne čuju prigovori da nemamo igru?
    Istina, zašto? pa zato što imamo igru, naručito od jeseni kad smo bili ravnopravniji sa protivnicima u EL (a možda i bolji) nego prošle sezone u EL.
    U HNL-u imamo uglavnom veči posjed, veliki broj udaraca, a i smislenu ideju kako i što .Istina postoje i žute minute (Dinamo u ZG, Slaven u KC) ali ne može se baš svaku utakmicu odigrati izvrsno, a ova dva remija sa Istrom i Splitom su došla kao splet razno-raznih okolnosti, a ne kao rezultat loše igre.
    « Zadnja izmjena: Veljača 25, 2015, 20:08:18 od brziri »

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #62 u: Veljača 26, 2015, 10:31:34 »
  • iako sam vjerovatno na ignore listi gosp. D2 (u svezi glede neslaganja u svezi glede Močotovih kvaliteta)
    osvrnuti ću se na jedan dio njegovog posta
    Više se ne čuju prigovori da nemamo igru?
    Istina, zašto? pa zato što imamo igru, naručito od jeseni kad smo bili ravnopravniji sa protivnicima u EL (a možda i bolji) nego prošle sezone u EL.
    U HNL-u imamo uglavnom veči posjed, veliki broj udaraca, a i smislenu ideju kako i što .Istina postoje i žute minute (Dinamo u ZG, Slaven u KC) ali ne može se baš svaku utakmicu odigrati izvrsno, a ova dva remija sa Istrom i Splitom su došla kao splet razno-raznih okolnosti, a ne kao rezultat loše igre.

A zbog tapatalka te ponovno više čitam nego ne.
    Da na ignoru si prvenstveno zbog stalnog spominjanja Močinića ali ne zato jer se ne moramo slagati oko njegove kvalitet i prikazane igre već jednostavno zbog načina na koji tvoji postovi izgledaju (moj osobni stav i moj osobni ignore). Ako te uopće zanima zašto. Može se svakome uputiti kritika ali spominjati ga i kad je kriv i nije (nit luk jeo nit mirisao )... što time želiš postići? Iako je forum meni osobno nebitan i stvarno virtualan, nažalost u današnje vrijeme društvenih mreža izrečeno na nekom "nebitnom" internet mjestu vremenom dobije na težini i odražava se u stvarnosti. Ne znam koliko si toga svjestan ali skriven anonimno iza ekrana stvaraš (ja bi rekao huškaš) negativnu atmosferu prvenstveno oko jednog mulca koji po meni nije ničim to zaslužio. Možda bi suprotno izazvalo pozitivan efekt? Ja iz nekih osobnih iskustava znam da treba pokuditi ali i da češće i i bolji efekt postiže opravdana pohvala (a za nju se može naći mjesta).  Hoćeš li biti sretan da ode iz Rijeke na ružan način, što time osobno dobivaš, koju zadovoljštinu? Meni to nije jasno čemu i koji su tu gušti. Nije odnos Močinić - Brziri jedini, tu je samo ako uzmemo noviji primjer i Krstanović bio u igri, a polako se scenariji ponavljalju i s Bekimom (tu sam malo prorok ali negativnost koja se širi oko tog momka ako ubrzo ne prestane, neće biti dobro - spašava ga malo što nije naš i ne govori hrvatski pa ... još ima nade u happy end). Zar zaista mislite da se naši postovi ne čitaju i jednim djelom ne utječu na javno mišljenje? Ne kažem da i sam možda u kojem postu nisam prešao granicu dobrog ukusa (ne ponosim se baš time) ali stalno i konstanto, biti neobjektivan i nekoga maltretirati (u rangu školskog bulliyinga)?!? Dobar dio postova sam znao napisatu u afektu nakon određenih naših igara i igara pojedinaca (sada na svu sreću povoda ima sve manje  ;) )  ali sam nakon pročitanog ili ublažio stav ili obrisao pripremljeni post. Zamislite sa da li bi te to što ste skriveni iza tipkovnice rekli u lice toj istoj osobi ili da li bi te to što ste napisali slobodno rekli pred recimo ocem ili majkom,.... Znam da sada extra moraliziram i dižem ponekom tlakom svojim "politički korektnim" pisanjem ali čemu.... čemu konstantna neobjektivnost i negativnost i kada ima i kada nema povoda.
    Da se vratim direktno na tebe Brzi i moj ignore meni zaista ne smeta ako ti objektivno opereš po Močiniću kad igra i kada nešto napravi po tvom mišljenju loše ali naslađivati se primjerice ocjenjivanjem igrača i kada nije na klupi... Stvaraš famu kao da dečko bez pomoći štaka ne može koraka napravit. Meni je jednostavno forum ugodniji za čitanje kad mi ignorom omogućava preskočiti nečiji post jer je velika vjerojatnost da će mi "dignuti tlak". Ne znam te osobno, možda je sve to (nadam se tome) samo neka posebna zezancija i vic ali eto meni i za moj ukus (a o ukusima se ne raspravlja) je previše. Neću više jer sam polako počeo u širinu i još malo pa ću početi i laprdati ...

Opaska: Ovo je zapravo bitan dio posta oko igre
    Započeo sam predugim uvodom, a zapravo sam htio reći da se ovaj put u potpunosti slažemo oko imanja igre (zato sam ono i napisao) i tome kako nisu svi porazi zapravo i porazi. Kad si 2x bolji od protivnika koji ni nakon utakmice ne može, a ne priznati kako su imali jako puno sreće i izvukli bod, kako ne biti zadovoljan? Dečki su se trudili (ocjene pojedinaca 5-6, za onakvu igru po onakvom terenu ?!?), imali prilike, pa što trebamo više? Ne jednom sam napisao da sam se nakon pobjeda na Kantridi znao vraćati kao pokisao ali da je bilo i trenutaka kad smo popušili i odlazio sam nekako spokojan (ne i sretan ;) ).

PS
    Brzi  - Žao mi je što poneki tvoj dobar post tu i tamo propustim kad sam za compom.
    BTW nemoj moj ignore uzimati previše za ozbiljno, vjerujem da bi možda kod 4 pive ja koju opleo po Močiniću, a i nekom drugom, a ti tvog voljenog "Moču koji mora igrati" crtao u svakoj taktičkoj formaciji u prvoj postavi.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #63 u: Veljača 26, 2015, 13:54:39 »
  • ...

Napisao sam mu par puta post, ali ga svaki put izbrisao. Sizifov posao. Ignore je najbolja opcija.

Scarface

• Gost
    « Odgovori #64 u: Veljača 27, 2015, 01:56:41 »
  • Bravo D2, otprilike si sažeo i moja razmišljanja...Nego, ne kužim to za Močota: ja u pravilu više kredita dajem "našim" dečkima nego onima "sa strane"...meni je Močo ili Knez ipak MOJ DOMAĆI i, je*iga, više ga volim nego tamo nekog drugog... očito neki manje cijene svoje, a više "tuđe"...   

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #65 u: Veljača 27, 2015, 08:34:46 »
  • TUĐE NEĆEMO, SVOJE NE DAMO!

Živio Athletic Bilbao! :D

Projekt

• Gost
    « Odgovori #66 u: Veljača 27, 2015, 09:00:20 »
  • Meni je premutna nogometna granica domaće - tuđe da bi se zamarao s time. Za nekoga je sve južno ili sjeverno (ovisno sa koje je strane :))od linije Rešetari - Marinići - Svilno - Škrljevo "tuđe".

Za mene je svaki igrač u HNK Rijeci koji je ostao duže od 2-3 godine cca "naš" bez obzira odakle je. Percepcija Jugovića je da je skoro pa "naš", Kramu i Vugu ne baš bez obzira na vječno divljenje i status legende kluba. Meni je i Štrok "naš" bez razmišljanja.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #67 u: Veljača 27, 2015, 11:02:19 »
  • Iako su mi domaći malo draži, jer mi daju možda neki prividni osjećaj pripadnosti i razloga zašto navijam za klub (da ne krenemo sada u postanak nogometnih natjecanja).
    Moram reći da moj post nije imao nikakve veze s odnosom i kritikom na bazi podjele prema domaćima i "drugima" i da tu treba imati različita mjerila i naočale. Igrač Rijeke je igrač Rijeke  i dok god daje svoj maksimum za naš klub ja mu mogu samo dati podršku. Bitan dio je "dok god daje svoj maksimum". To je što se tiče podrške.

Kritika se s druge strane može dati uvijek ali ima kritike i kritike, kao i načina na koji se daje. Meni smeta kad se kritizira neobjektivno i svaki put isto bez obzira na odgledano. Pa koja je to kritika kad se uvijek "pljuje" po nekome i gleda kroz prizmu igre od "pred sto let".

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #68 u: Veljača 27, 2015, 11:38:26 »
  • Vuga nikad nije bio "naš". Bio je već zaboravljen kad ga je Rijeka vratila u život, a utekao je prvom prilikom koja mu se pružila. Svaka mu čast, al nabijem ga nakurac.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #69 u: Veljača 27, 2015, 12:55:02 »
  • Tkalčević je naš, a Milinović nije, npr.  A Močo mi je li - la, ono slinjenje za Interom me previše žulja. Nikad nećemo saznati u kojoj bi grupi Močo završio da je igrao u vrijeme Mijatovića, Smoje... i da je došao poziv iz megaturbogigametropole. I neka nikad ne saznamo.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #70 u: Veljača 27, 2015, 13:39:51 »
  • Vuga nikad nije bio "naš". Bio je već zaboravljen kad ga je Rijeka vratila u život, a utekao je prvom prilikom koja mu se pružila. Svaka mu čast, al nabijem ga nakurac.

u globalu od rijeci do rijeci za ovu izjavu

a sto se tice drugih nas/tudji mislim da mi je presudniji dio kako se ko odnosi prema klubu,neki nasi su bili zadnje kuje prema klubu a neki tudji  su bili kao da su grobnicko/starogradsko/zametski hibridi.glavno da postujes klub za koji igras i nemas brige,jos ako igras fantasticno,brate nas si.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #71 u: Veljača 27, 2015, 13:52:07 »

Čovjek je odradio pošteno fantastičnu sezonu kod nas. I kasnije otišao za većom lovom (jbg, očito mu je Maminho ponudio bolje slike za kolekciju od Ježića).
    Kao što Fornax kaže, nije "naš". Neću ga nabijati nakurac zato jer je otišao kad je otišao, pošteno je odradio svoj posao, ali sigurno neću tražiti da umirove njegov dres pod krovom nove Kantride.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #72 u: Veljača 27, 2015, 14:17:00 »

Čovjek je odradio pošteno fantastičnu sezonu kod nas. I kasnije otišao za većom lovom (jbg, očito mu je Maminho ponudio bolje slike za kolekciju od Ježića).
    Ovo je netočno, jasno se sjećam članka u Sportskima ("Davor Vugrinec: Privukao me europski Dinamo") u kojem je pisalo da mu je Ježić nudio više. Na kraju je veći dio te euro-sezone gledao na televiziji.

Nabijem ga nakurac.
    « Zadnja izmjena: Veljača 27, 2015, 14:19:14 od Fornax »

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #73 u: Veljača 27, 2015, 15:26:03 »
  • Pridružujem se, evo mu jedne slike za kolekciju:

Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #74 u: Veljača 27, 2015, 15:33:03 »
  • Ne da branim Vugu, ali koliko se sjećam važnu ulogu je odigrala i gđa Vugrinec.

Ovdje bi bio Bog, a tamo su ga vrlo brzo škartirali iako nije loše igrao.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."