• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Nogomet općenito  (Prikazano: 33726 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Nogomet općenito
« Odgovori #240 u: Travanj 19, 2021, 09:13:38 »
  • Neville je kritizirao Arsenal pitajući se što klub koji je u rasulu (in shambles) ima tamo tražiti. Liew se pita što pak Tottenham ima tamo tražiti kada mu je najbolja nada za osvajanje ičega u ovim standardnim natjecanjima.
    Anyway, jasno je sve to skupa.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #241 u: Travanj 19, 2021, 09:15:08 »
  • Tottenham bi htio biti elita europske elite, a u utješnom eurokupu puši od Dinama iz Zagreba. Show.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #242 u: Travanj 19, 2021, 10:46:29 »
  • Problem i je to što "danas svi igraju nogomet" pa se velikima tresu gaće, a tresle bi se i puno više i izgubili bi dominaciju (naravno čitaj pare) da već godinama ne postoji ova protekcija koju ima Liga prvaka i Euro liga. No to ovim najvećim ribama iz te bare nije dovoljno i sada su se osilili. Tajming je idealan navijača nema u blizini, sav bruto/neto ide preko prijenosa, .... lovely jubbly. UEFA i FIFA plešu već dugo u kolu s njima i ovo im se moralo prije ili kasnije obiti o glavu. Roditeljksi popuštaju najzločestijem djetetu, jer znaju da ono dobro ne radi probleme.
    Blatter je došao na vrh FIFA i bio na vrhu sipajući mrvice malim savezima, koji kad se stave na hrpu predstavljaju moć i osiguravaju svojim glasovima pozicije, ali su ipak dovoljno razjedinjeni da ne predstavljaju realnu prijetnju. Primijenivši nešto slično, kada bi se, a neće, mali klubovi preko malih saveza ujedinili čak bi i ovakav format Lige prvaka i Euro lige lako pao.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #243 u: Travanj 19, 2021, 11:45:39 »
  • Problem i je to što "danas svi igraju nogomet" pa se velikima tresu gaće, a tresle bi se i puno više i izgubili bi dominaciju (naravno čitaj pare)

Ne baš (u smislu onog prvog dijela ("danas svi igraju nogomet"). Glavna motivacija su naravno - pare. Dovoljno je baciti oko na dugovanja koja imaju ovi klubovi:

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #244 u: Travanj 19, 2021, 11:57:35 »
  • https://twitter.com/SwissRamble/status/1384043501432709122

Ostatak brojki je tu iznad. Veseli tu i tamo vidjeti da se obična svojta povremeno ujedini na globalnoj razini, nevezano nužno uz nogomet kao sada.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #245 u: Travanj 19, 2021, 12:09:57 »
  • Njemci su otkantali superligu. A čini se da je i engleska vlada je protiv iste.
    Na prvu loptu mi se učinilo da nema šasni da ih se spriječi, sada se stvari ipak čine nešto drugačijima!

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #246 u: Travanj 19, 2021, 12:46:55 »
  • Mislim da nisu očekivali ovakve reakcije vlastitih navijača i javnosti.
    Vrlo brzo će se svi oni pokriti ušima i uz glupave isprike o krivom razumijevanju moliti za oprost.

Jbte, UEFA ih čuva, mazi i pazi, mijenja pravila svake godine da ih zaštiti i udovolji im, a oni ovako ugrizu ruku hranilicu.
    « Zadnja izmjena: Travanj 19, 2021, 12:48:28 od lavic »

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #247 u: Travanj 19, 2021, 13:14:49 »
  • Ideja zatvorene lige i zasticenih klubova je idiotska. Jer to nije sport. Bit sporta je da se natjeces i da na terenu se pokaze tko je bolji i prema tome igra određeni rang natjecanja. Mogucnost prelaska u visi rang je uvjet svih uvjeta za mene, ove zatvorene lige ne mislim pratit i vikat defence...

Vjerujem i nemam problema sa tim, dapace to podrzavam, da se u skoro vrijeme napravi europska liga sa recimo 3 razreda pa da se dalje to grana na regionalne lige i nacionalne lige na dnu lanca. Dapace, da se mene pita krenuo bi vec jucer u to i bio u boljoj poziciji sutra. Ali na nacin da zadnja 3 u prvoj ligi padaju u 2, a prva 3 iz druge ulaze u prvu. Tako dalje u 2, 3 i regonalnu ligu.

Iako, mozda bi nekima bilo glupo kad bi igrali sa Spartom i LASKom a ne sa Osijekom i Hajdukom, ali imali bi i oni priliku da napreduju i dođu u ligu s nama ;)

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #248 u: Travanj 19, 2021, 13:29:09 »
  • Nacionalne lige su u korijenu nogometa kakvog znamo danas. Uostalom države danas nerijetko vode bitku sa pojedinim regijama koje bi htjele veću autonomnost, žele ih u tome spriječiti (uglavnom opravdano, ali da ne ulazim u detalje i politiku) tako da je je i koncept regionalne lige meni jednostavno kriv. Rijeku želim gledati 30 kola protiv Dinama, Hajduka, Osijeka, Varteksa, Šibenika, Zadra, Istre, Karlovca, Cibalije. Jedno pet utakmica ili ako smo sretni kad uđemo u neko europsko natjecanje da odmjerimo snage sa Slovacima, Fincima, Rusima, Austrijancima, Belgijcima, ili ako uđemo u grupe još toliko protiv Talijana, Nijemaca, Engleza, tu i tamo ćemo ugostiti neko povijesno veliko ime poput Milana, razbit ih na domaćem terenu. I tako iz sezone u sezonu.

Europski nogomet zapravo i ne pratim. Kao ni reprezentacije. Nogomet mi predstavlja HNK Rijeka i tako će uvijek biti, nebitno da li ispadamo od Nedelišća, dal nas tamburaju Gorice, Hajduci, ili mi pobijedimo Zadar 7-0 pred 2 tisuće ljudi boreći se za ostanak u HNL-u. A 20km dalje, u Žuknici, Ivica Karabogdan zabije hat-trick Osijeku u pobjedi Pomorca 5-0. I to je sve liga za ostanak, mislim 2002.g. I tako će uvijek biti moj pogled na nogomet, fokusiran isključivo na Rijeku, domaće prvenstvo, i naše sudjelovanje u europskim natjecanjima tradicionalnog formata.

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #249 u: Travanj 19, 2021, 15:08:44 »
  • Nacionalne lige su u korijenu nogometa kakvog znamo danas. Uostalom države danas nerijetko vode bitku sa pojedinim regijama koje bi htjele veću autonomnost, žele ih u tome spriječiti (uglavnom opravdano, ali da ne ulazim u detalje i politiku) tako da je je i koncept regionalne lige meni jednostavno kriv. Rijeku želim gledati 30 kola protiv Dinama, Hajduka, Osijeka, Varteksa, Šibenika, Zadra, Istre, Karlovca, Cibalije. Jedno pet utakmica ili ako smo sretni kad uđemo u neko europsko natjecanje da odmjerimo snage sa Slovacima, Fincima, Rusima, Austrijancima, Belgijcima, ili ako uđemo u grupe još toliko protiv Talijana, Nijemaca, Engleza, tu i tamo ćemo ugostiti neko povijesno veliko ime poput Milana, razbit ih na domaćem terenu. I tako iz sezone u sezonu.

Europski nogomet zapravo i ne pratim. Kao ni reprezentacije. Nogomet mi predstavlja HNK Rijeka i tako će uvijek biti, nebitno da li ispadamo od Nedelišća, dal nas tamburaju Gorice, Hajduci, ili mi pobijedimo Zadar 7-0 pred 2 tisuće ljudi boreći se za ostanak u HNL-u. A 20km dalje, u Žuknici, Ivica Karabogdan zabije hat-trick Osijeku u pobjedi Pomorca 5-0. I to je sve liga za ostanak, mislim 2002.g. I tako će uvijek biti moj pogled na nogomet, fokusiran isključivo na Rijeku, domaće prvenstvo, i naše sudjelovanje u europskim natjecanjima tradicionalnog formata.

Nije poanta šta želiš ti ili ja. Poanta je da će europske lige bit stvarnost za koju godinu. Samo je poanata da ne budu zatvorene sa povlaštenim klubovima. Europska liga 1, 2, 3 pa onda 5 regionalnih liga, pa onda nacionalna liga. Meni je taj koncept jasan. Uostalom, malo pametniji ljudi od nas - Nizozemci, Belgijanci pa i skandinavci kreću tim putem i to je super. On je dobar i poželjan, ali ako i samo ako ostane otvoren. NIkakvi povlašteni klubovi i zatvorene lige.
    Uostalom, koliko je država prošla Rijeka kroz zadnjih 150 godina? Prije 35 godina smo igrali sa Vardarom, Željezničarem i Olimpijom, to je bila naša nacionalna liga, jel ti to fali danas? Za 35 godina će bit tko zna šta, lijepo bi bilo da Europa bude jedna država, ali otom potom.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #250 u: Travanj 19, 2021, 15:14:28 »
  • Složit ćemo se da se ne slažemo po pitanju regionalnih liga. Po meni skroz ok. :)

Citat:
    UEFA’s Alexander Ceferin confirms: “The players that will play in the Super League will be banned from playing in the World Cup and Euros. Ceferin. They will not be allowed play for their national teams”.

Nema EUROa za dosta imena.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #251 u: Travanj 19, 2021, 15:31:20 »

• Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #252 u: Travanj 19, 2021, 19:27:17 »
  • Dakle UEFA svakih nekoliko godina reformira te kupove kako bi ova prebogata gamad kojoj nikad nije dosta para imala garantirano mjesto za stolom gdje se banči, a ostalima ostaju sve manje mrvice. Čak su im osigurali i ovo od 2024.:

Citat:
    The final two places will go to the clubs with the highest club coefficient over the last five years that have not qualified for the Champions League group stage but have qualified either for the Champions League qualification phase, the Europa League or the Europa Conference League.

Pojednostavljeno rečeno, ako se Realu zalomi sezona u kojoj završi 6. u Primeri, svejedno bi dobio mjesto u LP. Čisto da vidite kako izgleda ta tablica "zasluga":

https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2021.html

I onda ta ekipa kaže "ne, ni to nam nije dosta". F*** you all! Ionako još pratim nogomet po inerciji jer sam se toliko inficirao njime kao klinac da ga se vjerojatno nikad neću riješiti, ali uistinu u njemu nalazim sve manje toga što je vrijedno mojih emocija.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #253 u: Travanj 19, 2021, 20:44:39 »
  • Problem i je to što "danas svi igraju nogomet" pa se velikima tresu gaće, a tresle bi se i puno više i izgubili bi dominaciju (naravno čitaj pare)

Ne baš (u smislu onog prvog dijela ("danas svi igraju nogomet"). Glavna motivacija su naravno - pare.
    Ne kužim pa to sam i napisao.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #254 u: Travanj 19, 2021, 20:56:25 »
  • Dno dna, ali mislim da ta ideja nece ozivjeti, nisu racunali na negativne reakcije Borisa Johnsona ili Macrona.

Slazem se apsolutno sa mjerama koje je spominjao Neville, samo ja bih bio jos radikalniji, sve te klubove bi izbacio u 2.ligu. Ne znam jesu li mi gori ovi sto forsiraju Superligu ili ovi sto nemaju kvalitetu za igrat LP a igrali bi SL  ::)

Fale mi ona vremena kad smo imali kup prvaka, kup kupova i kup uefu. To je bilo jedino posteno. Sve ovo kasnije zajedno sa Bosmanovim pravilom unistilo je nogomet u istocnoj europi.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.