• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 35. kolo HNL-a, Rijeka - Lokomotiva, subota 18.05. 19:00  (Prikazano: 2484 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Odg: 35. kolo HNL-a, Rijeka - Lokomotiva, subota 18.05. 19:00
« Odgovori #15 u: Svibanj 18, 2019, 22:54:14 »
  • Rekao bih odličan plasman obzirom na igrački kadar koji je negdje u rangu onog iz prve ili druge sezone realno. I s obzirom na stanje na tablici kada je Bišćan preuzeo klupu, ako uzmu Kup nekim čudom, to će ipak biti vrhunski uspjeh.

Ali, sve je to u sjeni činjenice da je igra već neko vrijeme bez nekog plana, te da će nas ovakve rastaviti ozbiljni europski nogomet kakav nas čeka u trećem pretkolu EL. Odnosno da bez ozbiljnih pojačanja ili bolje rečeno restrukturiranja posojećeg kadra, badave sva druga mjesta jer grupne faze vidjeti nećemo, a Dinamo dok je Bjelica tu neće imati ozbiljnu konkurenciju u prvenstvu.

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #16 u: Svibanj 18, 2019, 23:12:25 »
  • Kraj domaće sezone. Drugi, lijepo. Ne može mjesto iznad. Unatoč svim nedaćama kojih nije falilo, lijepa se berba napravila, iako se slažem s TIR-ovim gornjim upisom. Uglavnom rezultati bolji od igre. S Bišćanom sam zadovoljan. Vjerujem da svaki dan nešto novo nauči i da će biti još bolji. Volio bih da ostane i sljedeće sezone. Ako mu Miško omogući kvalitetniji kadar...

Danas loše, štednja energije. Tibor se trudio, Kvrga najbolji, Tomečak izgubio dvije brzine od kada sam ga zadnji puta vidio. Acosty tragikomičan. Njega se čeka, ali čovjek nema ideje šta napraviti. Puljić se trudio, ali duele gubio. Capan neloš, Stjepan loš.

U srijedu se nadam da ćemo svi pokazati muda. Zajedno smo Rijeka.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #17 u: Svibanj 18, 2019, 23:21:02 »
  • badave sva druga mjesta jer grupne faze vidjeti nećemo, a Dinamo dok je Bjelica tu neće imati ozbiljnu konkurenciju u prvenstvu.
    Nije badave sve dokle god nam Tovari gledaju u leđa.

Ali slažem se s tobom. Ova Rijeka, ovakva kakva je sada, nema šta tražiti u Europi. A igranje u Europi je neophodno za samoodrživost kluba.

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #18 u: Svibanj 18, 2019, 23:21:23 »
  • nakon utakmice, nazalost silom prilika 1. nista a 2. pol odgledano uz prijenosno racunalo, smo se zazeljeli pogledat an. sharbinijeve "vanjske" pa smo otvorili ri haj 4:0 i 2:1
    .... nilad se vise nece rodit takav, pogotovo ne s tom kosom...

i sjeti se kolega
    daj stuttgard kad je cito novine ko tele...
    i upalili 12minuta Severovog izvjestaja...

ma gdje je sve to nestalo i kako i zasto?!?!?

tih godina bit 2. i finale kupa bi biljezili kao TOP sezone jbt, a ova sezona ne ono ktstrfa i to.

inace, hvala NLu. divni ste

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #19 u: Svibanj 19, 2019, 08:36:07 »
  • Vi koji ste gledali kako je Busnja odigrao kad je ušao?
    Ušao je u trenutku kad smo krenuli nizbrdo s igrom. No u to malo vremena imao je dvije ekstra kvalitetne lopte, kad je našao (onog klauna) Acostya dijagonalama od preko 50m u trepavicu. Ovaj je samo trebao sjuriti se do gola i poentirati ili na vrijeme odigrati, ali to je druga priča.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #20 u: Svibanj 19, 2019, 09:56:05 »
  • Glavni cilj je ostvaren, a to je pobjeda i osvojeno drugo mjesto usprkos svemu. O igri je već sve rečeno, može i mora bolje. Pozitivno je da je Tomečak izdržao 90 min, i ovakav jedva oporavljen mi se čini kao trenutno najbolje rješenje za lijevi bok. Bušnja je opet išao na mlazni pogon kad je ušao, te dao dvije odlične lopte Acostyu. Puljića nije išlo. Murić dok je mogao, podijelio par odličnih lopti što iz igre, što iz prekida. I sad finale kupa, koga poslati? Moj trenutni lineup bio bi:

Sluga - Kvržić, Župarić, Punčec, Tomečak - Lončar, Lepinjica - Murić, Pavičić, Bušnja - Čolak.

Murića bih kad ostane bez snage zamijenio Gorgonom za kojeg se nadam da je spreman za 20-30 min. Bušnja prvu postavu nažalost sigurno neće vidjeti iako mislim da bi jako doprinio svojom žustrinom, što je uostalom pokazao i u Maksimiru. Na zadnje vezne stavljam Lepinjicu i Lončara jer su obojica motorični i mogu se pofajtat ali i dati dobru loptu naprijed. Čolaku prednost pred Puljićem zbog duel igre koje će biti jako puno.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2019, 09:57:36 od m »

Offline duke

• Senior
    « Odgovori #21 u: Svibanj 19, 2019, 11:14:51 »
  • Pošto očito nitko ne vjeruje u europske mogućnosti ove ekipe možda nas i iznenade, pošto su neke prije neugodno iznenadile protiv prolaznih suparnika red je da jednom bude i suprotno.
    Ali pitanje je kako će naša ekipa izgledati do tada, recimo Župarić je dosta solidno odigrao sezonu i ako se sada ne proda neće nikada, a ostatak igrača na tim pozicijama je strava i užas.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #22 u: Svibanj 19, 2019, 12:10:01 »
  • Ali, sve je to u sjeni činjenice da je igra već neko vrijeme bez nekog plana, te da će nas ovakve rastaviti ozbiljni europski nogomet kakav nas čeka u trećem pretkolu EL.

Istina, ali mislim da je jako jako teško imati neki plan s toliko promjena u ekipi. Zbog silnih ozljeda se stalno mijenjalo postave, krpalo pozicije i radilo svakakve rotacije nakon čega mislim da nismo nikad 2 utakmice zaredom startali s istom postavom. Vjerojatno nisu ni par treninga zaredom imali svi zajedno. Za imati neku prepoznatljivost sustava i igre trebaju postojati automatizmi koji se mogu stvoriti samo s puno treninga i utakmica u kojima se to brusi, a ova ekipa definitivno nije imala taj luksuz ovog proljeća.

I zato se nadam da će tijekom ljetnih priprema, pripremnih utakmica i prvih kola HNL-a Bišćan to imati, i tek onda ćemo moći objektivno reći ako je uspio izgraditi neki plan igre. Možda bi neki drugi trener uspio i u ovakvim okolnostima napraviti nešto više po tom pitanju, ali mi se čini da je to gotovo nemoguće.

Što se tiče jučerašnje utakmice, krenuli jako pospano ali onda se podigli i do kraja poluvremena imali puno šansi i opasnih situacija, i rekao bih uz jako agresivnu igru i pravi pristup. Lokomotiva nije baš ništa napravila, i ne znam kako ono Uzunijevo simuliranje nije za žuti karton (na snimci se jasno vidi da je Kvržić povukao nogu a ovaj se bacio kao pokošen, čisto iznuđivanje penala bez ikakvog kontakta). Drugo poluvrijeme Lokomotiva bila bolja i realno zaslužila gol al ko ih jebe, izdržali smo, a da smo imali na lijevom krilu nekog malo prisebnijeg od Acostya, mogli smo i zabiti još koji gol iz kontre jer smo imali par dobrih situacija.

Sve u svemu, rekao bih da je ovo bio prikladan kraj i ogledalo cijele sezone. Dosta stresa i muke, bez neke velike ljepote, ali na kraju uz pozitivan rezultat. Sedmi put smo viceprvaci (prije Miškove ere smo bili samo 2 puta), i 6. godinu zaredom smo jedini uz Dinamo u vrhu (Hajduk je zadnjii put bio 2. pred 7 godina, a Osijek recimo nikad). Obzirom na sve, ovo je ipak velik uspjeh. A za par dana imamo šansu i podići 9. trofej u povijesti kluba i zato - svi u Pulu!  8)