• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Europska sezona 2018/19  (Prikazano: 58101 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Trevor Reznik

• Morčić
  • **
Odg: Europska sezona 2018/19
« Odgovori #150 u: Srpanj 23, 2018, 14:54:08 »
  • https://www.transfermarkt.com/stjepan-kukuruzovic/profil/spieler/68655

Zašto mi je ovaj Kukuruzović poznat? Je bio u kakvoj vezi s nama ili možda oko reprezentacije?

Nesuđeni.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #151 u: Srpanj 23, 2018, 14:55:54 »
  • Što više čitam i gledam, odličan ždrijeb :)
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #152 u: Srpanj 23, 2018, 15:00:10 »
  • Što više čitam i gledam, odličan ždrijeb :)

Plitak potok. Moje su misli u play-offu.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #153 u: Srpanj 23, 2018, 15:48:59 »
  • taman ekipe za potuci se u ovoj fazi kvala.

ako ih podcjenimo,moglo bi bitisranja, a ako bude pravi pristup vjerujem da prolazimao vjerojatne pobjednike njihovog dvoboja, st. gallen..

naravno, ključno je ko ostaje od igrača do kraja kvala..   ???

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #154 u: Srpanj 23, 2018, 15:55:38 »
  • St. Gallen lani izborio Europu kao 5. u ligi, ali bio samo 10 bodova ispred zadnjeg (oni isto imaju ligu 10), a čak 40 bodova iza prvaka. Tako da je to realno sredina, skoro i donji dom švicarske lige (ali se šlepaju na Baselove uspjehe od pred par godina pa pola lige ide u Europu). Nešto kvalitetniji Slaven Belupo dakle.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #156 u: Srpanj 23, 2018, 19:24:12 »
  • Pošto je dvoglavi orao grb grada Rijeke, jel onda legalno da igrači Rijeke slave kao i Shaqiri
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka

Offline Orpat

• Junior
    « Odgovori #158 u: Srpanj 23, 2018, 22:08:40 »

• Prvo da vidimo tko će biti suparnik. pa ćemo tek onda analizirati pobjednika. Vidim svi već proglašavaju St.Gallen kao pobjednika, ali prvo pričekajmo ne znači ako su favoriti da će i proć.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #159 u: Srpanj 23, 2018, 23:06:34 »
  • Shvaćam poštivanje protivnika i tako to... ali, ljudi, uozbiljite se. Razbit ćemo ih gore i doma.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #160 u: Srpanj 23, 2018, 23:16:24 »
  • Je, to smo mislili i za Emrea koji je bio prestar i drustvo. Na kraju su se oni borili za naslov. Mozda je Gallen ove godine poslozen za naslov.

Nije svicarska liga bas govno. Treba to ozbiljno shvatit. Nije da bas imamo sad nesto ekstra ekipu. Barem se jos nije pretjerano dokazala. Ove pripremne i nemogu bas biti neko mjerilo. Ok, igra je na mjestu, neki igraci su se ocito digli, ali ako npr ode Zuparic preko noci mi smo u problemu.

Slazem se, treba pricekati rasplet, dobro ih skautirat, zagrijat se u prvenstvu i odradit to na ozbiljnom nivou.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #161 u: Srpanj 24, 2018, 08:27:53 »
  • Sta ste se toliko raspisali o svicarcima. Mene ne bi cudilo da na kraju prodje skandinavski ATM. Ne bi bilo 1.puta da favorit ispadne.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #162 u: Srpanj 24, 2018, 19:53:52 »
  • http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/SVI-BI-U-RIJEKU-Celnici-St.-Gallena-najavili-su-invaziju-svojih-navijaca-na-Rujevicu

Ovo otpisivanje Norvežana mi je prejebeno. Treći u Norveškom prvenstvu (trenutno peti u tekućoj sezoni koja je već na pola), na proljeće su tukli Rosenborg. Ne znam na čemu Švicarci temelje to uvjerenje da su već prošli.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #163 u: Srpanj 25, 2018, 07:55:10 »
  • Šta znači vatreni Švicarski navijač? Jede čokoladu s chilijem i glasno jodla? Ok, rasističke šale na stranu, zadnji put su igrali 2013-2014 u Europi, a prije toga 2007. Nije baš nešto za pohvaliti. Normalno da se plaše Armade, pa ljudi iz naše države misle da mi nemamo plaža, da umiremo od zagađenja po cesti, da plešemo kolo dok čekamo 6ticu za do grada i sl. Znaju Norvežani itekako za Rijeku, pogotovo za grad, ali i klub. Vremena se mijenjaju, ajduk postaje opskurni klub koji je u 21. stoljeću osvojio 3 boda sveukupno u grupama bilo kojim.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #164 u: Srpanj 25, 2018, 09:12:23 »
  • Ovo otpisivanje Norvežana mi je prejebeno. Treći u Norveškom prvenstvu (trenutno peti u tekućoj sezoni koja je već na pola), na proljeće su tukli Rosenborg. Ne znam na čemu Švicarci temelje to uvjerenje da su već prošli.

Sankt Gallen ne igra tako često u Europi, stoga veliko zanimanje navijača i ne iznenađuje. Navijači su im uistinu vatreni, sad da li su baš najvatreniji kao što piše u članku NL-a, ne znam, zasigurno su jedni od najvatrenijih u svojoj zemlji, to da. Pravi su ultrasi. Vole transparente, koreografije, pirotehniku. Što se tiče navijanja samog, ono je bučno i u fazama dobre igre njihovih pulena zna biti čak i ekstatično, nerijetko i uvredljivo prema protivničkoj ekipi. Za grad veličine kao što je St. Gallen imaju prilično brojnu navijačku bazu, dakle iz samog grada i predgrađa a veći dio navijača čine oni izvan grada diljem kantona i susjednih kantona. Glavni rivali u domaćoj ligi su im prije svega navijači Luzerna, Basela i FC Züricha. S onima iz Luzerna su uistinu na ratnoj nozi. S njima imaju "povijest" ozbiljnijih šora kako doma tako i na gostovanjima.

No i za njih vrijedi ona "prvo reci hop, pa onda skoči". Gostovanje u Norveškoj im sigurno nije primamljivo kao ono moguće u Rijeci, no da li će oni Rijeku vidjeti u sklopu neke utakmice svoga tima ovisi najprije o rezultatu njihove ekipe. Što se tiče očekivanja vidim jedino da se plaše Armade, jer kao ne putujte individualno, nije dobra ideja itd. Čovjek bi pomislio da je HR prašuma gdje žive sami ljudožderi kad sve to čitaš. Čitam ovdje kako St. Gallen nije ništa napravio u Europi. Izbacivali su oni i Galatasaray (u jakoj eri Turaka) i Chelsea. Pala je i Steaua. Pao je jedan Spartak iz Moskve. Sankt Gallen je više "domaća ekipa", manje im leže gostovanja, no nije ni to neko pravilo ali kad prolistaš malo statistike dođeš upravo do te spoznaje.

Meni osobno više smetaju ove izjave tipa "Sarpsborg je norveški Atletico Madrid". To je presmiješno. Kakvu to tradiciju ima Sarpsborg? Klub osnovan prije 10 godina! Ne mogu okupiti ni 10K navijača na tekmi. Stadion prima manje od 6 tisuća ljudi. Klupski uspjesi nepostojeći. Jedva itko zna za to ime u Europi. Dolaze iz zemlje koja je poznata po nafti, fjordovima, prirodnim ljepotama, uređenosti zemlje i društva, po tome što je bogata, visokim životnim standardom, mirnim ljudima s odličnim smislom za humor itd. Jasno, ne treba nikoga podcjenjivati ali ne ide ništa preko noći, pa tako ni Sarpsborg neće do zvijezda tako brzo, tako jednostavno. Treba snimiti i jedne i druge dobro, jer su po meni obje ekipe jače od primjera radi jednog Osijeka ili Hajduka. To svakako.

Što se tiče samog članka NL-a, Sankt Gallen definitivno je najstariji još postojeći "čisto" nogometni klub u kontinentalnoj Europi, dakle ne samo najstariji u Švicarskoj. Nikad na vrhu je pogrešno, dvaput su bili prvaci, jednom pobjednici Kupa. Uvijek blizu je isto tako pogrešno, obično su uvijek negdje u sredini ili u donjem domu ljestvice a ni ispadanje iz prve lige im nije strano, bilo je i toga i to ne tako davno. To da obično nemaju kontinuiteta ima nešto, to svakako, to samo najbolji imaju. Činjenica da su dobili Basel i to u gostima potvrđuje da su u dobroj natjecateljskoj formi. Ne bih se složio s cijenjenim, meni osobno dragim Ćirom da nisu atraktivni, mislim da su prilično atraktivni, jer se radi o klubu gdje grad i ljudi zajedno dišu za taj isti klub i njegov uspjeh. To je nogometna sredina bogata tradicijom, s nevjerojatnom podrškom i ljubavi prema klubu, neatraktivni su jedino u smislu što nisu veliko ime u europskim natjecanjima i okvirima. Bit će jako bitno izboriti dobar rezultat u prvoj utakmici, no i dobar rezultat tamo nije poziv za opuštanje u uzvratu. Dapače. Nijedna od tih ekipa se neće predati do zadnjeg sučevog zvižduka.

Sarpsborg je mladi klub s velikim ambicijama. Sankt Gallen je klub pun tradicije i velike povijesti isto tako s velikim ambicijama. A Rijeka je njima tamo neki klub u Hrvatskoj, nije ni Hajduk ni Dinamo, nepoznati i time valjda "lakši" kojeg možda neće skroz podcijeniti ali kojem zasigurno neće priznati snagu koju zaista posjeduje. A to je dobro za Rijeku iz više razloga. Upoznaj me na terenu i pamti me nakon toga. To mora biti deviza Riječana.

O cemu ti pricas? Kakve veze ima tradicija?

Prosle sezone je svedski klub Ostersunds igrao skupinu EL, prosao tu skupinu te igrao vs Arsenala u 1/16 finala. Cak je i dobio tog Arsenala ali mu nije bilo dovoljno da prodje u iduci krug. Zamisli klub bez tradicije iz prvog pokusaja napravio veci euro rezultat od Rijeke. Kao sto nitko nije cuo za Sarspsborg tako nije do tada nitko cuo za Ostersunds. Kladim se da nisu svi u Europi culi ni za nasu Rijeku. Taj svedski klub je osnovan prije 21g znaci isto tako klub bez tradicije. Usao je prvi puta u 1.ligu tek 2015. Po tvojoj logici taj se "klubic" ne bi nikad plasirao u skupine EL a kamoli igrao 1/16 finale sa jednim Arsenalom.

Taj Sarpsborg dolazi iz zemlje ciji najpoznatiji predstavnik Rosenborg ima europske rezultate koje nasa Rijeka moze samo sanjat.
    I kakve veze ima sto stadion Sarpsborga prima manje od 6k? Netko bi pomislio da si navijac Barcelone a ne Rijeke koja ima stadion od samo 8.5k a grad nam je gotovo 3 puta veci od grada iz kojeg dolazi Sarpsborg i ne mozemo ni napunit Ruju a liga nam je takva da se gotovo ni na jednom stadionu ne moze skupiti vise od 2k ljudi.

Pises o St Gallenu kao da je u najmanju ruku Real Madrid.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 25, 2018, 09:22:19 od D10S »