• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Europska sezona 2018/19  (Prikazano: 48128 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Odg: Europska sezona 2018/19
« Odgovori #540 u: Svibanj 08, 2019, 23:07:01 »
  • Ono kada prestaneš gledati nakon prvog poluvremena jer ne vidiš smisla i ne može opet dva dana za redom....
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #541 u: Svibanj 09, 2019, 21:18:00 »
  • Nisam baš pratio događanja van terena, ali me zanima koja je pozadina ovog Arsenalovog kraha u finišu sezone. Malo je reći da su očajni. Po ovome što gledam, biti će pravo čudo ako ih Valencia ne pregazi... I baš kad sam htio kliknut na pošalji, Aubameyang zabije neki gol skoro pa iz ničega...

Zanimljivo će bit.

EDIT: Laca riješio, prebacujem na Eintracht.  ;D
    « Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2019, 22:11:38 od Fornax »

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #542 u: Svibanj 10, 2019, 20:01:29 »
  • Nove info o "reformi" Lige Prvaka i ostalih UEFA natjecanja od 2024, sponsored by europsko udruženje klubova (ECA) - kojeg je i Rijeka član  ;D

https://apnews.com/541b87ec4de94b8aa8cad950cb054845
    https://twitter.com/RobHarris/status/1126597303333269504

Ukratko, mijenja se to da u LP 24 od 32 ekipe igraju neovisno o rezultatu u domaćem prvenstvu (ali ovisno o rezultatu u LP), a samim time se smanjuje broj mjesta za ostale prvake (samo 4). Navodno bi ostalo ograničenje od maksimalno 5 klubova iz svake zemlje (iako je to sad moguće samo u rijetkim slučajevima, a pravilo je 4). Bile bi 4 grupe po 8, što znači minimalno 14 utakmica za svakog sudionika LP (u odnosu na sadašnjih 6) i zato bi LP počinjala već u kolovozu (vjerojatno ne bi uopće bilo kvalifikacija). Nakon grupne faze, zadnja 2 iz svake grupe ispadaju, a prva 4 igraju top 16 knockout kao i dosad.

EL ostaje manje-više ista, s tim da polufinalisti ulaze u LP sljedeće godine. A EL2 se širi s 32 mjesta (koliko će biti od 2021.) na 64 i igrala bi se u 4 "divizije" po 16 ekipa (4 grupe po 4), a pobjednici tih divizija bi ušli sljedeće godine u EL (i igrali završnicu EL2). U ovom proširenju EL2 mislim da je ključ podrške manjih klubova, jer bi to vjerojatno garantiralo i klubovima kao što je Rijeka da igraju europski nogomet svake godine.

Sve u svemu koliko god ovo na neki način bila smrt nogometa kakvog poznajemo, toliko plan ima dovoljno "smisla" i ponešto za svakog da mi se čini neizbježno da će proći.

Pozitivno je što se ipak i dalje sve temelji na rezultatima a ne na pozivnicama, samo što se za kvalifikaciju više ne gledaju isključivo rezultati domaćih prvenstava nego i samih europskih natjecanja. To samo po sebi može imati i pozitivne strane jer npr neki jači klubovi iz srednjih zemalja (tipa Ajax) više neće morati svake godine prolaziti pakao kvalifikacija, a isto tako i neke jače zemlje neće više imati garantirana mjesta (teoretski mogu npr svi francuzi osim PSG-a ispast iz LP). Naravno, s druge strane ovo sve može jako negativno utjecati na neka domaća prvenstva (bar u jačim zemljama, za nas i nama slične je svejedno). A i veliko je pitanje kako bi se odlučivalo tko ulazi a tko ne (ako ostaje limit od 5 ekipa po zemlji), jer bi po kvaliteti vjerojatno i 10 engleskih klubova moglo igrati LP.

Iskreno, ne čini mi se tooliko loše koliko sam očekivao niti mislim da će preko noći uništiti europski nogomet. Neki aspekti mi se čak i sviđaju, drugi ne, ali smjer se čini jasan, započeo je još pred 25 godina i ovo je samo sljedeći korak u tome. Ubilo se dosta romantike, donijelo se dosta jebenog nogometa, tako da jbg, idemo dalje pa kud puklo puklo ;D

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #543 u: Svibanj 10, 2019, 22:24:26 »
  • Jbm šta su napravili od nogometa..
    Vratit kup prvaka, kup kupova i kup uefa. Može i intertoto za boraniju.
    robert "naš ademi" ferlin

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #544 u: Svibanj 11, 2019, 00:01:07 »
  • I balkanski kup! To imamo u vitrinama. ;)

Iskreno ne znam više što misliti o tome i kako to pratiti. Čini mi se da EL2, u koju objektivno bi mogli ući, neće ni blizu biti atkraktivna kao današnja EL. A i nije mi jasno kako ćemo taktove CL čuti ako se tako teško upada u LP. Čak i da opet budemo prvaci bojim se da je glazba kad je gostovao Olympiacos tada odzvanjala i nikad više.

Ali s druge strane bilo bi fora igrati nešto po kontinentu i na jesen/proljeće.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #545 u: Svibanj 11, 2019, 00:13:06 »
  • Ali s druge strane bilo bi fora igrati nešto po kontinentu i na jesen/proljeće.

Ma igrati nesto po Europi je za nas prevažno, i zbog gušta i zbog financija i zbog ugleda i zbog igrača i zbog jos 100 razloga. Objektivno gotovo sigurno vaznije cak i od trofeja (subjektivno kako kome naravno).

Treba jos vidjeti kako ce sve izgledati ali da, vjerojatno ni kao prvaci ne bi mogli nikako ući u LP. Doduse, i sada su sanse za to nevjerojatno male, ali bar postoje (a to je vazno).

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #546 u: Svibanj 11, 2019, 09:06:22 »
  • Ah sad....
    Ako jesu li bitniji trofeji ili Europa? Teško je reći. Europa je ključna za prodaju igrača. Dovoljno je sjetiti se Hajduka i Evertona, Osijeka i Rangersa kao primjere dirketne prodaje nakon okršaja u pretkolima. S financijske strane rekao bih da je bitnije od trofeja.
    No, sa sportske je to ipak drugačije. Igra se za trofeje. Oni se pamte. Naravno, netko može preferirati europska natjecanja nad domaćima pa je i taj sportski dio na strani Europe.

U kontekstu ove sezone, primjerice, meni će ona biti itekako uspješna ako osvojimo kup. Trofej + uspješan prezalak iz kekovskog razdoblja.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #547 u: Svibanj 11, 2019, 09:41:54 »
  • jebes takav nogomet. ja bi to vratio na 3 stranca a kod nas pravilo da igraci ne mogu van prije 27.g pa bi pjesma bila drugacija  ;D
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #548 u: Svibanj 11, 2019, 09:52:09 »
  • Neće ići. U direktnom sukobu sa Bosmanovim pravilom, odnosno slobodnim kretanjem ljudi unutar EU.
    Da se tako nešto uvede onda nema ni rada u Irskoj, Njemačkoj, Italiji itd.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #549 u: Svibanj 11, 2019, 10:07:28 »
  • Neće ići. U direktnom sukobu sa Bosmanovim pravilom, odnosno slobodnim kretanjem ljudi unutar EU.
    Da se tako nešto uvede onda nema ni rada u Irskoj, Njemačkoj, Italiji itd.
    Ma znam al zelim rec da je to jedini posteni nogomet al bez zabrane do 27.  ;)
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #550 u: Svibanj 11, 2019, 10:24:07 »
  • Zadnja brana "dezavuiranju" (kako bi Ćiro rekao) nacionalnih liga je igranje vikendom. Zasad je potvrđeno da će se do 2027. europski kupovi igrati samo u tjednu. Ali vjerojatno je pitanje vremena. Nekad je domaća liga bila glavni fokus, a europska srijeda zanimljiv "bonus". Za nekoliko godina će biti obrnuto...

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #551 u: Svibanj 11, 2019, 16:25:28 »
  • jebes takav nogomet. ja bi to vratio na 3 stranca a kod nas pravilo da igraci ne mogu van prije 27.g pa bi pjesma bila drugacija  ;D
    Nek im bude do 26 ;)
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #552 u: Svibanj 17, 2019, 14:36:33 »
  • https://www.bbc.com/sport/football/48302526

Citat:
    "The leagues believe it is imperative for Uefa to start building the changes in the Uefa club competitions project from scratch."