• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL - sezona 2018/19  (Prikazano: 74932 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline d

• Forza Fiume
    • http://samorijeka.com
Odg: HNL - sezona 2018/19
« Odgovori #810 u: Srpanj 09, 2019, 11:01:50 »
  • Slažem se. A za redovnije igranje eurokupova će doprinijet i Europa Liga 2. To neće biti atraktivno natjecanje kao današnja EL, ali neće biti ni puno slabije, i ako uspijemo tu biti dosta redovni, to će bit nevjerojatno važno za nas.

Druga stvar koja nam posredno, ali možda i značajnije, olakšava ulazak u eurokupove je renking Hrvatske. Kad bi teoretski sva 4 kluba ove godine ušla u grupe, to bi nam za sljedećih par godina izuzetno olakšalo put do grupa, i zato lijepo molim, #zajednosmohrvatska!   :P

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #811 u: Srpanj 09, 2019, 11:43:40 »
  • i u cijeloj toj prici izostavili ste koliko je bitno imati jake sponzore :). Na kraju price njihova lova ti omogucuje da kupis bolje igrace i shodno tome veca mogucnost da se plasiras e Europu.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #812 u: Srpanj 09, 2019, 12:14:00 »
  • i u cijeloj toj prici izostavili ste koliko je bitno imati jake sponzore :). Na kraju price njihova lova ti omogucuje da kupis bolje igrace i shodno tome veca mogucnost da se plasiras e Europu.

Ma sponzori u klasičnom smislu mislim da su u Hrvatskoj (i sličnim zemljama) relativno nevažni. Da, dobrodošao su izvor prihoda sa strane i važni za imidž kluba, ali da će nam baš omogućiti da kupujemo bolje igrače i redovnije igramo Europu, ne baš.

Ulaganja tipa Volpi su druga stvar, kao i ruska ulaganja u Zvezdu, mađarska u Osijek ili eventualna kineska u nas, ali to nisu sponzorstva.

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #813 u: Srpanj 09, 2019, 12:20:12 »

Ma sponzori u klasičnom smislu mislim da su u Hrvatskoj (i sličnim zemljama) relativno nevažni. Da, dobrodošao su izvor prihoda sa strane i važni za imidž kluba, ali da će nam baš omogućiti da kupujemo bolje igrače i redovnije igramo Europu, ne baš.

Ulaganja tipa Volpi su druga stvar, kao i ruska ulaganja u Zvezdu, mađarska u Osijek ili eventualna kineska u nas, ali to nisu sponzorstva.

Jaki sponzori ili bogati vlasnik ista pasta, zna se sta sam htio reci. Bez para sa strane ne mozemo u isti kos sa Dinamom.

Citao sam prije tocno godinu dana da je Dinamo od Grada Zagreba dobio preko 300m kuna u zadnjih 11g .... kud ces boljeg sponzora  ;D. I sada bi se mi mjerili sa njima i cudimo se sto ne mozemo redovito sa njima u borbu za naslov. Da je nama svake godine 4-5m eura viska vjerujem da bi puno cesce osvajali prvenstva a EL bi igrali redovito.

Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #814 u: Srpanj 09, 2019, 12:50:29 »
  • Eto u 13 sezona docekali smo jednom da ne osvoje naslov  :). Strasno prosipanje bodova a i u pravilu kad oni prosipaju mi ili ostali prosipamo jos vise.
    Pa na nama je da ne prosipamo. Jbte, u 2017/18 su osvojili naslov sa samo 73 boda. Muka mi dođe kad se sjetim toga.

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #815 u: Srpanj 09, 2019, 16:40:47 »
  • ima nesto u tome ali nsmo bas vidjeli neki strahoviti pomak nakon 3 EL grupnog igranja, i dalje nas tovari po meni sibaju sa transferima ( mozda se varam) , po meni je puno veci problem da sve sto valja ide gore jos sa jedva navrsenih 14 godina i koliko god da transfera napravili veci je postotak da ce se pojedini igraci dokazati. mi smo tu debelo iza jer osim Krame za kojeg  vjerovatno medu menaderima opet Dinamo kupi kredit niti jedan igrac u Europskim klubovima se nije dokazao pa je samim time i interes za povratak kupca ili povecanje usluga manji . Imamo Moisesa I Hebera ali kao da ih nemamo ... oni imaju u rukavu imena Mando, Modric, Lovren, Broza u top klubovima a gdje su ostali .... tesko je to stici , previse su cijeli sustav okrenuli prema sebi, godinama su stvarali , vrtili, prtili, teska centralizacija koja je ostavila trag na ostatak klubova i HNL

Sve to stoji i jako je zabrinjavajuće , mene interesira kako se to može smanjiti , na koji način , stvarno čovjek nije  pametan jer cifre koji oni dobivaju za igrače ili koje se nude igračima ostalih klubova su dan i noć
    Ne vidim kako to promjeniti ili smanjiti

Pa zapravo je jako jednostavno  ;) samo treba konstantno igrati europske grupe i imati u izlogu igrače od 18 do 22 godine.

Razni Bradarići, Andrijaševići, Heberi, Župarići i Čolaki nam omogućuju lijepo punjenje budžeta i održavanje na ovoj razini, ali ne i skok na višu. Za to nam trebaju Lepinjice (da ne kažem Palaverse i Vlašići), svake godine bar 1 do 2. Dakle igrači od 18-20 godina koji će eksplodirati (po mogućnosti na europskoj pozornici) i prodati se za recimo 7-10 milijuna.. i onda će među svima njima tu i tamo uletiti i neki Pjaca ili Olmo od 20+ milijuna i recimo isplatiti nam kamp preko noći.

A imati istovremeno mlade igrači u momčadi (izlogu) i rezultat su najčešće dva nekompatibilna cilja. Mi smo svih ovih godina bili primjer izrazitog fokusa na rezultat, i da se forsiralo mlade sigurno ne bi osvojili prvenstvo, 3 kupa i igralo 3 europske lige. S druge strane je Hajduk koji dosta uspješno forsira i prodaje mlade, ali zato nisu ostvarili nikakav rezultat već godinama. Dinamo je jedini koji uspijeva i u jednom i drugom, i zbog objektivno superiorne škole / skautinga / budžeta, ali i zbog nepoštene pozicije koju mu omogućuje Lokomotiva i povlašten tretman u savezu/repki.

Što se nas tiče, kad je Miško došao jasno je najavio da ćemo unutar 5 godina osvojiti naslov. Sve se uložilo i žrtvovalo za to, uspjelo se, i neka je, to nam je itekako bilo potrebno. Sada je jasno najavljen zaokret prema mladima, tek sada pomalo dolaze "na naplatu" ulaganja u kamp i "bebe", i počeli smo imati potentne mlade u momčadi. Ako kroz 2-3 godine dođemo do toga da redovno punimo godišnji budžet s 10+ milijuna eura od "beba", a ostanemo na ovoj razini povremenih trofeja i europskih grupa, to će opet biti uspjeh ravan osvajanju naslova.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #816 u: Srpanj 12, 2019, 08:11:12 »
  • Mislim da se varaš za Hajduk, jer oni kad prodaju svoga igrača ne vide ni pola love, npr. Vlašić gdje su dobili na kraju kao i mi za Mitrovića, a možda i manje. Oni to prezentiraju kroz medije uračunaju i plaće i bonuse i postotak koji ide igraču i sve... Ono gdje nas gaze sigurno su ovi postotci za razvoj, tko bi rekao da je tu tako dobra lova prije par godina, ali zasluženo, tu još godinama nećemo ni primirisati, ali neka krenu Smolčići, Lepi i ostali u bijeli svijet pomalo pa će biti i od njih. Od Dangubića bojim se ništa za razvoj :)

Dinamo druga galaksija. Moramo biti pametniji i skupljati što njima promakne u HR ili u vlastitoj kući, a promakne (Tibor, Pavke, Krama, Tomečak, Matko Babić :D ...)

"Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V