• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL - sezona 2018/19  (Prikazano: 97427 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Trevor Reznik

• Morčić
  • **
Odg: HNL - sezona 2018/19
« Odgovori #90 u: Lipanj 30, 2018, 13:58:59 »
  • Guglam "Martin Taylor" i vidim da je u penziji...

Odvalih  ;D ;D
    Imaju oni više tih Taylora u ligi i svi su završili za "pocepače"  ;)

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #91 u: Srpanj 04, 2018, 13:51:48 »
  • Splićanin (albanskog prezimena?) Jasmin Huljaj koji je bio direktor JGL-a novi predsjednik Hajduka.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #92 u: Srpanj 04, 2018, 14:07:51 »
  • Riječanin (apsolutno nebitno je kakvo je prezime, tip je 20 godina očito bio u Rijeci) na čelu Hajduka! :D :D :D

Ali ono kada te vodi zadrta ulica da moraš naglasiti nečije mjesto rođenja da te ne razbiju:
    https://www.slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/clanak/id/554520/jasmin-huljaj-novi-je-predsjednik-hajduka

EDIT: ajde malo sam ga guglao, nategnuto bi bilo reći da je Riječanin, i srednju je završio u Splitu i trenirao u jajduku... Sad će možda i JGL odriješiti kesu za nas kao sponzor kada im na čelu nije više navijač jajduka.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2018, 14:14:16 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #93 u: Srpanj 04, 2018, 14:41:03 »
  • Miško, pali makinu i na Svilno! Nema više prepreka da JGL ne bude sponzor.  8) ;D
    « Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2018, 14:47:01 od D2 »
    "+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #94 u: Srpanj 04, 2018, 15:00:39 »
  • A u kurac menadžer Đasmin se rasplakao na presici!

On kaže da je to zbog emocija jer se sjetio djetinstva u Splitu i Hajduku, ali gotovo sigurno je to zato jer je dobio komad trgovačkog papira, sa flekama jogurta od vlasnika kluba na kojem je pisalo:

- broj bodova u europskim skupinama u 21. stoljeću = 3,
    - vječni HNL zaostatak za Dinamom = 250-300+ bodova,
    - broj pobjeda nad Rijekom u 6 godina ere raspada a.k.a. Naslov Prvaka Prvoga tjedna prosinca 2017. = 1

CILJEVI za sezonu 18/19: naslov prvaka Hrvatske, finale kupa*, i Superkup (al' UEFA).
    *zajebavamo se, treba osvojiti kup!
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #95 u: Srpanj 07, 2018, 00:07:34 »
  • Bacio sam oko na 2.HNL koja se ove godine trebala proširiti na 16 klubova. Na kraju su skupili jedva 14. Od toga 3 su druge momčadi prvoligaša, a i od ovih ostalih pitanje je tko ima ambicija za 1.HNL. Kojeg ima smisla prvenstvo u kojem znaš unaprijed da većina klubova ne može ili ne želi u viši rang, sve i da osvoje prvo mjesto?

Opatija nije dobila licencu. Koliko sam shvatio kod njih je situacija da žele dograditi svoj stadion, ali novi projekt ne zadovoljava ni kriterije 2.HNL. Znači dugoročno su se opredijelili za amaterski nogomet. Tako da Kantrida vjerojatno i nije bila toliko važna u cijeloj priči. Mislim da iz naše županije nitko nema ambicija za 2. ligu. Isto je i Grobničan odustao prije nekoliko godina. Je li 2. liga zbilja toliko financijski zahtjevnija od treće ne znam, ali sam prilično siguran da su prihodi u njoj jadni. Publike je malo, mediji nisu jako zainteresirani, a i pitanje je što se zbilja ima za vidjeti. Koliko ja vidim postoji sve veći jaz između "velike četvorke" i ostatka. Već su Slaven, Inter i ekipa svojevrsna 1.B liga, a u nižim ligama jedino malo veći gradovi poput Zadra, Šibenika, Sl. Broda, Varaždina itd. mogu pretendirati na 1. ligu, iako ni to ne mora značiti neku stabilnost (vidi Cibalia, Split, zamalo Istra). Tu je i Zagreb sa velikim brojem klubova. Sve ostalo je rekreacija.

Na kraju sve se svodi na lovu. Praktično bi se kriteriji za licence toliko morali sniziti da igranje u svim ligama bude podjednako jeftino (amaterski ugovori, loša infrastruktura, itd.), ali bi time top klubovi postali nezadovoljni jer bi kvaliteta lige pala, imali bi malo jakih ili barem polujakih utakmica i počele bi inicijative za istupanje i regionalnu ligu. U suprotnom ostaje nam ova realnost.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2018, 00:14:18 od river »

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #96 u: Srpanj 10, 2018, 08:28:40 »
  • Bez privatizacije naši klubovi putuju ka amaterizmu.

Imam neke poslovne veze sa Norveškom, odnosno njihovim rukometom. Znači svi znamo koliko je Norveška jaka u rukometu, posebno što se tiče žena. Reprezentacije su im u vrhu svjetskog rukometa.

Ali...njihova premijer liga je poluprofesionalna. Odskače jedino Elverum koji je profesionalan klub i možda još Arendal i Haslum. U ostalima se uglavnom igra iz gušta, ali se i radi sa strane. Njihov glavni uvjet za dobivanje licence je novac. Elverum igra Ligu Prvaka, ali je jesenas upao u financijske probleme i savez bi ih bez beda izbacio u drugu ligu da nisu skupili potrebnu lovu.  Ista stvar je bila i Sa Larvikom koji je pojam ženskog rukometa. Nestalo je love, ekipa se rasula, a klubu je prijetio bankrot.

Kako se izvlače? Stvaraju. Nalaze igrače u svojoj regiji i stvaraju Sagosene, ako vam to ime što znači. Sve što mogu ulažu u škole. Ako ove godine nemaju za euro natjecanja, tankiraju i ne ulaze u njih.

Sve naše balkanske lige polako putuju ka tome. Poluprofesionalnost. Ovi klubovi koji budu imali privatnog gazdu će nešto i bit, ovi manji će se polako gasit. To je neminovno.

Mene samo zanima što će Brand napravit sa ovim silnim parama koje ćemo dobit za Final 4 SP (23.5 mil $ za polufinale, 29.5 mil$ za finale)
    « Zadnja izmjena: Srpanj 10, 2018, 08:35:12 od black label »
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #97 u: Srpanj 10, 2018, 09:46:47 »
  • Brand? A otkad se to marionetu pita sta se smije a sta ne smije? Pitalo se Mamica a sad cemo vidjet koga ali njega sigurno ne.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #98 u: Srpanj 10, 2018, 10:33:29 »
  • Mene samo zanima što će Brand napravit sa ovim silnim parama koje ćemo dobit za Final 4 SP (23.5 mil $ za polufinale, 29.5 mil$ za finale)

Iznosi su:
    1. mjesto 38 mil $
    2. mjesto 28 mil $
    3. mjesto 24 mil $
    4. mjesto 22 mil $
    .. da smo ispali u grupi bi bilo 8 mil $
    + 1.5 mil $ "preparation fee" koje je dobila svaka repka.

S tim da se sve nagrade dijele na HNS i igrače/stožer u omjeru 60-40 (a igrači i stožer onda dijele svoj dio 80-20).

Ajmo reć da su na prihod iz grupne faze računali za "redovno poslovanje" (mislim da je bila priča da je HNS u minusu one godine kada nema velikih natjecanja, i onda to pokrije u godini kad je SP ili EP), ali u svakom slučaju će HNS-u nakon ovog SP-a ostati, ovisno o plasmanu, od 8.4 do 18 milijuna dolara viška. To nikako nije sitniš niti mislim da može samo tako "nestati" nekakvim neplanskim trošenjem ili krađom (iako naravno da će dio novca završiti gdje ne treba, makar se uzdam u Miška da će ipak i tu uvesti reda i transparentnost).

I što onda s tim novcem? Uređenja travnjaka, uvođenje VAR-a i slično su sitnice za ove iznose.. kamp mislim da je propala ideja, a nekakvo kvalitetno sustavno ulaganje u mlade, škole, trenere i akademije (što bi garantiralo dugoročne uspjehe hrvatskog nogometa) mislim da nažalost nije za očekivati u ovom trenu..
    ...tako da možda nije nemoguće da stvarno zaživi ideja nacionalnog stadiona? Lani je Šuker to najavio, i da će se troškovi pokriti od Lige Nacija (navodno će se od toga, i kvalifikacijskih ciklusa u sljedeće 4 godine dobiti 15-20 milijuna eura), a s ovim novim novcem od SP dolazimo već jako blizu realne cijene stadiona i to definitivno postaje financijski izvedivo.

Pitanje je ima li smisla graditi stadion na kojem će se godišnje igrati 3-4 tekme reprezentacije i 1 tekma finala kupa? Naravno da nema ni približno, čak ni ako se uračunaju nekakvi potencijalni festivali, koncerti i egzibicije.

Jedini logičan korak za povećanje korištenja tog stadiona je da ga Dinamo koristi za europske tekme, a budimo realni u nekom trenu onda i skroz preseli na njega. Nikako ne bi htio da Dinamo besplatno dobije stadion "našim" novcem (makar ako je HNS vlasnik stadiona i nepristrano posložen (ha!) , Dinamo bi trebao itekako plaćati korištenje stadiona, pa u tom slučaju ne bi imao nešto strašno protiv toga), ali skoro da mi je draža ideja da HNS ulupa novac u nešto neisplativo ali ipak opipljivo poput stadiona, nego da ti novci (opet) postepeno ispare bez ikakve koristi za ikoga.

Offline koma

• Forza Fiume
    « Odgovori #99 u: Srpanj 10, 2018, 14:47:23 »
  • S tim novcima kojim će se uprihodit se vrlo jednostavno postave ti travnjaci na tih 8 stadiona u državi, a i ostat će puno previše novaca pa bih malo sarkastično predložio našem Miškoviću da preraspodjeli u fond za članarine i opremu omladinskih pogona, a ne da predlaže povećanje turističke takse ili hrt pretplate. Naravno da mu to neće biti ni na kraj pameti. I naravno da će Mišković otići u Rusiju i pogledati koju utakmicu kao nekakav dio hns-a. Vjerojatno će i on biti dio "stručnog stožera", pa uprihoditi koju kunicu, lamborghini pije ko smuk. Malo sam zajedljiv, ali mi jako smeta ta demagogija "opatijske inicijative", spasimo hrvatski sport, ali naravno ne s našim parama.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #101 u: Srpanj 12, 2018, 10:57:02 »
  • nacionalni stadion u zg = dinamov stadion. Ugl, sve ce ostati na rijecima kao i uvijek.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #102 u: Srpanj 12, 2018, 11:06:28 »
  • nacionalni stadion u zg = dinamov stadion. Ugl, sve ce ostati na rijecima kao i uvijek.

a jbg koliko god mi se to ne sviđalo kao navijacu rijeke, logicno je da je nacionalni stadion u zagrebu (tko god ga izgradio i kako god se zvao), kao sto je i logicno da na njemu igra dinamo jer nema nikakvog smisla imat 2 vrhunska stadiona od 30ak tisuća ljudi.

obzirom na šukerovu priču od lani, plenkovicevu zelju za politickim poenima i hrpu para koje ce hns sada dobiti, ja mislim da je dosta moguce da i ne ostane sve na rijecima

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #103 u: Srpanj 12, 2018, 11:13:38 »
  • jedna spanjolska ili italija nemaju nacionalni stadion ... neka sebi dinamo sam izgradi stadion.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #104 u: Srpanj 12, 2018, 11:24:26 »
  • jedna spanjolska ili italija nemaju nacionalni stadion ... neka sebi dinamo sam izgradi stadion.

stadio olimpico je definitivno nacionalni stadion, na kojem igraju klubovi i to sigurno plaćaju (zato roma želi sagraditi svoj stadion, ne znam u kojoj je to fazi sada).

kao što sam rekao neki dan, ako bi hns sagradio stadion i dinamo ga uredno plaćao, ne bi imao problema s tim. a nije za očekivati da bi ikad imali nacionalni stadion van zagreba niti da imamo 2 velika stadiona u zagrebu.

i ponavljam, ne mislim da je nacionalni stadion super ideja ni investicija, ali poznavajući kako stvari idu u hrvatskoj, ipak mi je draže da se ovaj novac uloži u stadion nego da ispari.