• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL - sezona 2018/19  (Prikazano: 97447 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
Odg: HNL - sezona 2018/19
« Odgovori #105 u: Srpanj 12, 2018, 11:32:31 »
  • Ali ga nema spanjolska  :). Ugl. u Italiji se tekme repke ne igraju iskljucivo na stadio olimpico a pare neka radje uloze u nogometni kamp
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #106 u: Srpanj 12, 2018, 11:35:26 »
  • http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Andrej-Plenkovic-obecao-novi-nacionalni-stadion-Kad-cemo-ga-graditi-ako-ne-sad-Zdravko-ce-naci-novac
    Ulazak u finale nije samo donio ovu direktnu zaradu, nego je i podigao vrijednost brenda hrvatske reprezentacije na osnovu čega bi se vjerojatno mogao naći sponzor koji će na ruševinama maksimirskog rugla izgraditi neku "Sberbank Arenu" il nešto.

jedna spanjolska ili italija nemaju nacionalni stadion ... neka sebi dinamo sam izgradi stadion.
    S jedne strane se slažem, ali slažem se i s ovim što je d rekao, a iskreno, od same pomisli kako će se Maksimir (najogavnija građevina u RH, bez konkurencije) srušiti i kako od njega neće ostati ni traga, nego će se tamo izgraditi moderan, vjerojatno pomalo bezličan stadion čiji izgled neće evocirati sjećanja na Canjugu, Croatiju, Mamića, Vlatka Markovića i sve to redom, bude mi toplo oko srca.

Štoviše, mogao bih skočiti do ZG-a gledati rušenje rugla uživo.
      Tvoj je kamen, maslina i drača.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #107 u: Srpanj 12, 2018, 11:55:09 »
  • S jedne strane se slažem, ali slažem se i s ovim što je d rekao, a iskreno, od same pomisli kako će se Maksimir (najogavnija građevina u RH, bez konkurencije) srušiti i kako od njega neće ostati ni traga, nego će se tamo izgraditi moderan, vjerojatno pomalo bezličan stadion čiji izgled neće evocirati sjećanja na Canjugu, Croatiju, Mamića, Vlatka Markovića i sve to redom, bude mi toplo oko srca.

Štoviše, mogao bih skočiti do ZG-a gledati rušenje rugla uživo.

Sigurno se neće graditi na toj lokaciji nego van grada, vjerojatno u Velikoj Gorici

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #108 u: Srpanj 12, 2018, 12:07:11 »
  • Dinamo bi se selio iz Maksimira u Veliku Goricu? Sumnjam.

Doduše, nacionalni stadion koji nije ujedno i Dinamov stadion je također nešto s čim bih mogao živjeti.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #109 u: Srpanj 12, 2018, 12:18:05 »
  • Dinamo bi se selio iz Maksimira u Veliku Goricu? Sumnjam.

Doduše, nacionalni stadion koji nije ujedno i Dinamov stadion je također nešto s čim bih mogao živjeti.

Pa nije ni ideja da to bude Dinamov stadion. Ali je to neka naša pretpostavka da bi Dinamo vjerojatno najprije igrao npr europske utakmice na tom stadionu, a onda možda u nekom trenu i skroz preselio. Ali možda i ne, tko zna.. zapravo Dinamu i ne treba tako veliki stadion, možda si oni naprave svoj novi od npr 15-20 tisuća mjesta na Maksimiru ili nekoj Kajzerici, a na ovom nacionalnom onda igraju samo europske (i plaćaju stadion, kao što Medvešćak i ostali plaćaju Arenu). To bi bilo vrlo racionalno, čak i korektno za svih.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #110 u: Srpanj 12, 2018, 12:52:53 »
  • Stvarno ne znam, ali da li je taj "nacionalni stadion" jedan mit?
    Koliko država/reprezentacija ima nacionalni stadion?
    Da li smo usporedivi s njima, zašto ga imaju?
    Zašto bi morao biti u Zagrebu? Koji su razlozi baš ZG?
    Evo što bi falilo da to bude Kantrida? Imamo čak i gotov projekt, planove i sve potrebne dozvole, mogli bi igrači čak i spavati u hotelu koji je na samom stadionu.  ;) Sve spremno čeka potencijalnog investitora, a i lijepa smo priča.

Prometno smo mi i ZG isti qu*, jedino što mi imamo more, rakove i školjkice, a oni nemaju. Znači kod nas se može doći i jahtom i vezati je uz sam stadion. Mislim da Sava više nije plovna do Zagreba. ;)

Sada ozbiljno: zašto to a priori mora biti Zagreb? Zašto smo i mi u Rijeci već toliko podložni tome da o lokaciji nema potrebe za raspravom?
    "+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #111 u: Srpanj 12, 2018, 15:37:37 »
  • iako je naravno najgore da te pare na kraju pokradu malo pomalo podobni, nadam se da se neće ipak ovo zarađeno trošiti na stadion, kakav god bio.. nama ne treba nacionalni stadion, klubovi i grad neka sami ulazu u svoje stadione ovisno o potrebama a lovu bi svakako usmjerio na nekakve akademije, terene, travnjake, uglavnom bolje uvjete za razvoj mladih igrača i to na nekih cca 4-5 regija  u hrvatskoj..

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #112 u: Srpanj 12, 2018, 15:50:15 »
  • Problem maksimirske grdosije se kad-tad mora riješit, to je nacionalna sramota. Bolja prilika od ove neće naić tako skoro.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #113 u: Srpanj 12, 2018, 15:57:31 »
  • Opet ja ispadam negativac  :).boli me k za nacionalnu sramotu. Kad je hr dobila sp u rukometu gradile su se dvorane svugdje samo ne kod nas.tad nisam zivio u hr pa mozda sam nesto propustio.al nek svatko sebi sam gradi stadione,dvorane itd.nogometni kamp DA a nacionalni stadion u zg NE.

Offline PIVA

• Pionir
    « Odgovori #114 u: Srpanj 12, 2018, 17:41:28 »
  • Opet ja ispadam negativac  :).boli me k za nacionalnu sramotu. Kad je hr dobila sp u rukometu gradile su se dvorane svugdje samo ne kod nas.tad nisam zivio u hr pa mozda sam nesto propustio.al nek svatko sebi sam gradi stadione,dvorane itd.nogometni kamp DA a nacionalni stadion u zg NE.
    Propustio si to da je Obersnel rekao da nece novu dvoranu jer se dvoranu mladosti moglo usminkat za puno manje love I da ce nakon prvenstva bit problema sa odrzavanjem tih novih objekata I tu je bio u pravu.
     Vezano za zadnju recenicu tu se slazem u potpunosti, samo imam osjecaj da bi kamp pojeo jos vise love nego taj stadion, koliko smo vec kamena temeljaca postavili za nogometni kamp jos malo pa ce nam ponestat lokacija, a svaki put je lova predvidjena za izgradnju nestala

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #115 u: Srpanj 12, 2018, 17:50:11 »
  • Propustio si to da je Obersnel rekao da nece novu dvoranu jer se dvoranu mladosti moglo usminkat za puno manje love I da ce nakon prvenstva bit problema sa odrzavanjem tih novih objekata I tu je bio u pravu.
    Bio je potpuno u pravu. Dodaj tu i činjenicu da je kroz te projekte izvučena hrpa para i da su uglavnom izvedeni fuš (pogotovo dvorana Gradski vrt u Osijeku).

S druge strane, Obersnel je u totalu spizdio 370 milijuna naših kuna na zametsku dvoranicu koja ne prima ni čitavih 2000 ljudi, a Dvorana mladosti je derutna i zrela za rušenje... Ali da ne mlatimo praznu slamu...

Offline delgadillo

• Veteran
    « Odgovori #116 u: Srpanj 12, 2018, 18:21:23 »
  • Čujen da će Miško progurat kantridu ka nacionalni stadion. 8)
    « Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2018, 18:23:16 od delgadillo »
    albini izvirila guza

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #117 u: Srpanj 12, 2018, 18:27:19 »
  • I Dalić je nastavio Plenkovićevu priču:

Citat:
    Englezi su pitali kako to da Hrvatska nema stadion za utakmicu s Engleskom u Ligi nacija.

"Za momčad kao što su Engleska i Španjolska, treba nam stadion od 40-50 tisuća ljudi da se može uživati u nogometu. Mi to nemamo i to je naš veliki problem. To sam istaknuo da znate što mi imamo, a što smo napravili. Ako nećemo sad graditi stadion, kad ćemo? Imamo talent koji nam je Bog dao, imamo karakter, ponos, ali u svemu drugom smo u debelom minusu. Ističem to da se nešto napravi jer je nogomet donio toliku radost našem narodu i mora se više pažnje posvetiti tome".

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #118 u: Srpanj 12, 2018, 18:36:28 »
  • Ma joa daj. Hrvatska je premala zemlja za nacionalni stadion.nek dinamo izgradi sam svoj stadion, neka osijek izgradi kako je najavio svoj stadion,neka hajduk normalizira svoje odnose sa hns-om svoje odnose,neka rijeka danas sutra ako se kvaliteta hnl-a poboljsa prosiri kapacitet ruje na 15k i to je to.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #119 u: Srpanj 12, 2018, 19:34:26 »
  • neka hajduk normalizira svoje odnose sa hns-om svoje odnose,
    Hajduk prvo mora normalizirat odnos sam sa sobom. Pričamo o klubu koji smjenjuje upravu u trenucima kad konkurira za naslov prvi put nakon deset godina.