• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 8. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, subota 22.09. 19:00  (Prikazano: 44232 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black label

• Forza Fiume
Odg: 8. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, subota 22.09. 19:00
« Odgovori #45 u: Rujan 25, 2018, 08:23:34 »
  • ..plastican stadion tipa Rujevice I plasticnu upravu drzi samo rezultati...

Jer je na Kantridi kao bilo drugačije?

Ja ne kužim taj mentalni sklop. I meni fali Kantrida, ali na Rujevici mi je bolje. Zadnji put kad sam išao na Kantridu skoro dva put sam se rasuo po putu, izlazio sam pola sata samo iz stadiona, još 15 min mi je trebalo do auta, o pišanju da ne pričam. Pa koja pm? Kako mi može bit bolje na Kantridi? Ne želim da se vratimo na ovakvu Kantridu i kraj. A kad se ona izgradi, to više neće bit ta Kantrida. Jer emocjie su vezane za ruzinavu ogradu, za one jadne stolice polutrule, za pokidan beton, za oldskul zvučnike, za stijene i smrad od pišaline iz njih i gro drugih stvari koje nova Kantrida neće imati.

Klub nam trenutno igra na Rujevici i treba ga podržat na tribini, a doma, na ulici i forumu pljuvat koliko se hoće
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Online moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #46 u: Rujan 25, 2018, 09:19:35 »
  • Tako je. Volim Kantridu, ali mislim da će nova Kantrida biti ala Rujevica. A što ćemo onda.
    Navijam za Rijeku, ne za Kantridu.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #47 u: Rujan 25, 2018, 09:35:12 »
  • Izjave Mancea i Božića su korektne, ali su trebale biti i malo preciznije.
    "+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Upsops

• Pionir
    « Odgovori #48 u: Rujan 25, 2018, 09:47:59 »
  • ..plastican stadion tipa Rujevice I plasticnu upravu drzi samo rezultati...

Jer je na Kantridi kao bilo drugačije?

Ja ne kužim taj mentalni sklop.

Ne kužiš jer ne poznaješ pojmove iz sociologije, počeci istraživanja sežu daleko do čak 1955., do Alberta Cohena. On je delinkventnom subkulturom nazvao „kulturu škvadre”. On je tvrdio da su mladi iz radničkih i siromašnijih obitelji stvarali subkulture kao odgovor društvu (gdje nisu mogli uspjeti kako su željeli) te kao način i mjesto vlastite promocije.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #49 u: Rujan 25, 2018, 09:50:02 »
  • Mance kaže koliko smije, on nema dovoljnu autonomiju da kaže sve što mu je na pameti.

Božić sve govori dobro, ali nije problem u stvarima koje govori, već u stvarima koje NE govori. Postoji jedan vrlo vidljiv raskorak između njegove retorike, i onoga što se događa na tribini.

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #50 u: Rujan 25, 2018, 10:37:02 »
  • Mance kaže koliko smije, on nema dovoljnu autonomiju da kaže sve što mu je na pameti.

Božić sve govori dobro, ali nije problem u stvarima koje govori, već u stvarima koje NE govori. Postoji jedan vrlo vidljiv raskorak između njegove retorike, i onoga što se događa na tribini.

Na to sam, za obojicu, mislio pod preciznije.

Ovo za Mancea, to pouzdano znaš ili eto tako zaključuješ?

"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #51 u: Rujan 25, 2018, 11:58:24 »
  • Ovo za Mancea, to pouzdano znaš ili eto tako zaključuješ?
    Mislim da je to prilično siguran zaključak, on je ipak samo zamjenik sportskog direktora.

Online D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #52 u: Rujan 25, 2018, 12:22:06 »
  • Ovo za Mancea, to pouzdano znaš ili eto tako zaključuješ?
    Mislim da je to prilično siguran zaključak, on je ipak samo zamjenik sportskog direktora.

Analogijom bi onda mogli i ovako zaključivati.
    Ako mu je HNK Rijeka zabranila da o tome progovori, onda HNK Rijeka podržava poruke o vrbama i ustašama?
    Ja baš nisam siguran u takav scenarij.

Mislim da se tu prije radi o neprepoznavanju situacije i minoriziranju nekih pojava, nego o neimanju stava odnosno podržavanju.

Danas se općenito neke stvari koje se dešavaju (ne samo kod nas) olako shvaćaju, umjesto da im se stane na kraju u samom začetku. Nije da se iz povijesti nije moglo naučiti.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #53 u: Rujan 25, 2018, 12:41:02 »
  • Mislim da je vrbe i Ustaše pokrio sa "isto tako ne bih htio da sliče na neke na koje moji Riječani nisu nikada sličili", ali da, ne bi škodilo da se klub malo decidiranije ogradi od tih stvari. Makar nekako mislim da se to, barem kad je Rijeka u pitanju, podrazumijeva.

Ali ako klub sve ove godine nije bio u stanju dignut cirkus oko "šugava Rijeko, puna si Srba", onda je možda malo naivno očekivat da će konkretnije reagirat na šačicu Armade koja je zabrijala. Što se mene tiče, ja bih na svaki spomen "šugave Rijeke pune Srba" od suca tražio prekid utakmice, a ako ne da, kolektivno napustio travnjak, pa pod cijenu 0-3 za zelenim stolom. Kao što je Samuel Eto'o nekad znao na rasističke uvrede odgovoriti demonstrativnim napuštanjem terena.

Kod nas se, kako si rekao, neke stvari uistinu preolako shvaćaju. Da nije bilo slučaja Šimunić, na našim stadionima bi dan danas zvonilo ZDS i nitko ne bi trepnuo, a ja stvarno ne vidim po čemu je "šugava Rijeko..." išta prihvatljiviji izljev mržnje od ZDS.
    « Zadnja izmjena: Rujan 25, 2018, 12:42:50 od Fornax »

Online moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #54 u: Rujan 25, 2018, 12:51:51 »
  • Slažem se, taj slogan je izgleda prihvatljiv svima a kad se viče "HNS.........sjebali" onda Ivan Zvonimir Čičak piše memorandume.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #55 u: Rujan 25, 2018, 13:03:15 »
  • Slažem se, taj slogan je izgleda prihvatljiv svima a kad se viče "HNS.........sjebali" onda Ivan Zvonimir Čičak piše memorandume.
    IZČ je godinama bio samo bijedni vojnik u Mamićevoj PR mašineriji. Njemu (i ostalim članovima HOO-a) je čak i zabranjen ulazak na Poljud, ako se ne varam.

Online moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #56 u: Rujan 25, 2018, 14:26:57 »
  • Vrhunac licemjera, bilježi navijačima svaku izjavu "govora mržnje" a na Maksimiru trči u zagrljaj Mamicu(doslovno, kamera zabilježila)  kad ovaj izađe iz istražnog zatvora zbog prijetnji ubojstvom.