• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 9. kolo HNL-a, Rijeka - Slaven Belupo, nedjelja 30.09. 19:00  (Prikazano: 63640 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duke

• Senior
Odg: 9. kolo HNL-a, Rijeka - Slaven Belupo, nedjelja 30.09. 19:00
« Odgovori #45 u: Listopad 01, 2018, 18:59:46 »
  • Apropo penala na Pavičiću, sa tribine mi nije izgledalo tako ali ovo je čisti penal. Jedva čekam takvu situaciju za neke druge klubove.
    Uza sve loše što nas pere, i jebene sudije od krvi i mesa nas deru za bitne situacije.
    Ne sjećam se kad je bila neka obrnuta situacija.

Da je Dinamo igrao to je 100% penal.
    Za sve ostale po potrebi, izvukli su na jednom drugom forumu situaciju iz neke naše utakmice sa Hajdukom kada je Moco imao sličan start i nije suđeno.
    Na 0:58 je situacija
    https://youtu.be/QyWSiXUXG5Q
    « Zadnja izmjena: Listopad 01, 2018, 19:05:29 od duke »

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #46 u: Listopad 01, 2018, 19:08:17 »
  • Za blacka, da sad ne citiram cijeli roman.
    4-2-3-1 je formacija koja se udomaćila...

Najprije je sve bilo Alex(Fernandez)-Benko-Cesarec osovina.
    Otraga iskusni stoperi koji napucavaju loptu naprijed.

Onda je krenuo preporod uz dva visoko postavljena beka. U drugom djelu sezone
    se Tomecaku pridružio Leovac.

Pa smo imali afirmaciju Kramarica i krilnih igrača + bekovi.

E onda je sa Tomasovom i bezjakom kao i Balajem potpomognuti trokutom radosevic-mocinic- Maleš kako po potrebi do igre brzog reposjeda. Ta vezna linija je tehnički gora i od ove današnje, ali zbog takve mogućnosti fizike + vanserijski za naše uvjete potkovani stoperi Mitrovic- leskovic i donekle miral koji je i nešto značio na terenu ta njihova tehnička ne kvaliteta nije patila.

Onda, nemam pojma da li slučajno ili planski dolazi do egzodusa i tada totalni zaokret i ekipa počinje igrati sitni vez. Dolazi Elez, stoper u plišanim kopačkama, Vesovic od jockera s klupe postaje lav u kavezu, a neki tamo mišić koji je do jučer bio na posudbi postaje najbolji box to box veznjak.
    Kada je Kek shvatio da misic i Bradaric mogu udarat kvalitetno i protivničke igrače i loptu shvatio je da
    mu u medjuprostoru fali moises pa je došao Franko i ostalo je povijest.
    Znaci najprije je bilo 4-4-2
    Pa visoko postavljeni bekovi
    Pa terijeri u sredini
    Pa šampionska sezona sa reposjedom i desnom stranom
    Prošla sezona me sjetila na onu kad su Balaj , Tomasov & co. u proljece lakoćom trpali svakom 3 komada na Kantridi.
    I sada imamo vjerovatno igrom najgoru Rijeku, imamo terijere, ali nemamo krila i špicu koji mogu visoko stajati i pritiskati.

Sjetite se samo dvije stvari:
    1. Sezona prije naslova. Rijeka Dinamo. Rujevica. 60- neka minuta.
    Izlazi Matei , ulazi Vesovic. Svi Keku jebu mater sto stavlja beka.

2. Polusezona. Ona kada se borimo za naslov. Ustaljena ekipa. Imaš no17 koji je fox in the box i posto poto tražimo rjesenje u napadu. Kek želi nekog lava puštenog iz kaveza . Jelavica propada i vraća se Bezjak. Koji je po meni osobno odigrao neke katastrofalne utwkmice. A Kek nakon dvostruke krune ni 5 ni 6 nego da mu je još bar tri Bezjaka sa onim žarom u ocima on bi bio bliže ligi prvaka!

Inače, da se mene pitalo smijenio bi Keka još u onoj sezoni kad se breza opraštao na Kantridi.
    Srećom me se nije pitalo.

Mislim da mu treba dati još malo kredita, najzrelije utakmice Rijeka je odigrala u Norveškoj, na Maksimiru i kontra lokosice, porazu unatoč. Možda je i njima lakše igrati bez pritiska u gostima

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #47 u: Listopad 01, 2018, 20:05:01 »
  • Čitam sve današnje postove i mislim si kako je dobar ovaj forum  :). Ozbiljno. Ne znam što bih mogao dodati, igrali smo sasvim solidno, stvorili 3 čiste šanse, opet reagirali amaterski u nekim situacijama - sve je to ovosezonska Rijeka.

Kek pokušava nešto promijeniti, vadi Grahovca, stavlja Lončara na krilo, Escoval se ustalio, Čolaku daje šansu od početka. Ne ide, a kako to "neidenje" čini više od polovice ove sezone čini mi se da je to standard ove ekipe, a ne loša iznimka.

Penal? S tribine mi se učinilo da se Pavičić bacio, al' je njihov očito išao na igrača, ne na loptu. Da, slično je Močinić napravio na Poljudu, ali zamislimo te situacije na sredini terena? Vjerojatno bi bio faul.

Pobijedili smo u samo 3 utakmice ove sezone, tada još neprilagođenu Goricu i slabe Intera i Rudeša. Puno utakmica doma, a samo 14 bodova. Borba za Europu će biti teška i nemilosrdna, a tu nova Rijeka nije doma.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #48 u: Listopad 01, 2018, 20:12:17 »
  • Jbt ozbiljni klubovi,kad im igrac dobije crveni a kriv je, zale se u nadi da ce igracu kazna biti smanjena a nama je to izgleda ispod casti.

Ako referiraš na posljedni crveni onda ne vidim zašto su se trebali žaliti.
    Punčec je crveni dobio 22.09, a kup utakmicu smo igrali 26.09 gdje je odradio 1. utakmicu suspenzije.
    Žaliti se na 1 utakmicu suspenzije zbog crvenog kartona koji je dosuđen, po mom uvjerenju i ne ulazeći u pravilnike, je jednako žalbi da je utakmica neregularna.
    Da je sada dobio 3 utakmice zbog prigovora sucu... to je drugi par rukava.

Ajmo ne raditi od muhe slona.

Mislim, ako netkom smeta ovakvo ponašanje naše uprave koja ne kmeći oko svake pizdarije (a da ih ima, ima ih) moguće da je bolje da promijeni klub za koji navija. Evo, slučajno znam za jedan klub malo južnije koji upravo prakticira takav pristup.

Odavno tvrdim da svatko ko prisustvuje meču Hrvatske Nogometne Lige tim činom lizi daje kredibilitet. I točka. Nema nikakve rasprave iza toga. Svi su krivi za ovu žabokrečinu - neki možda malo više, drugi malo manje, uključujući nas ovdje koji o njoj raspravljamo. Pa cijelo jeb*** društvo nam je u totalnoj banani i nitko ne poduzima niti najmanju sitnicu da to promjeni. Samo je glavno prebacivati odgovornost na 'one gore'.

ti si tipican primjer primorskog mentaliteta. nema veze sto je bila 1 utakmica suspenzije i sto ju je odradio u Kupu. Stvar je principa, dobio je crveni koji to nije i trebali smo se zalit.

Za tebe svi oni koji smatraju da nesto ne stima i da smo u krizi su bahati i trebali bi navijat za neki drugi klub ...strasno  ;D. Najbolje da svi stavimo te ruzicaste cvike koje ti koristis i da tupimo kako nema nikakvih problema. Osvojili smo duplu krunu pa sad mozemo u borbu i za ostanak  ;).
    « Zadnja izmjena: Listopad 01, 2018, 20:15:08 od D10S »
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #49 u: Listopad 01, 2018, 20:42:11 »
  • Sad potvrdili i na Stafionu, čist penal na Pavičiću.. sjetimo se kako je dinamo dobio penal protiv intera, identičan prekršaj..

I dok se jednima sude čuda i pizdarije u kupu, mi danas tonemo u krizu a moglo je biti bitno drugačije uz samo malo poštenije suđenje.. jebo hnl ovakav
    « Zadnja izmjena: Listopad 01, 2018, 20:54:15 od goginho »

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #50 u: Listopad 01, 2018, 20:54:56 »
  • Nemojte ljudi grijesit dusu mogo bi vas Joca otpustit jer komentirate simpaticni penal
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #51 u: Listopad 01, 2018, 22:07:30 »
  • ti si tipican primjer primorskog mentaliteta
    Teže. Prije Dalmatinac nego Primorac.

since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #52 u: Listopad 02, 2018, 08:42:40 »

• Onda je krenuo preporod...

Nije krenuo preporod u igri. Krenuo je preporod jer su došli bolji igrači, igrači potencijala koji su se mogli izbrusiti. Sve ostalo je isto još od Fernandeza, Cesarca, Brezovca...Identično. Jedino što imaš igrače drugog profila (čitaj lošije) pa umjesto Ristovskog koji je trčao gore dolje kao sumanut imaš Raspopovića koji to može tri puta po utakmici. Imaš Acostya umjesto Vešota koji nema nikakvu nogometnu inteligenciju ni beka koji će mu bit kum.

Radošević, Močinić, Maleš nije ništa drugo formacijski i igrački različit od Čanađija, Lončar, Pavičić. Ili Bradarić MIšić Franko. Sve je to ista stvar samo su igrači bili drugačiji. Franko je za razliku od Pavičića uvijek ulazio u 16 ili na 11. Ovaj ostane na 20 metara. Mišić je znao dodati loptu naprijed, Čanađija prvo pogleda natrag.

Mislim da si razumio što želim reć. Taktika ista, težnja igri ista, različit profil igrača, različita kvaliteta igrača. Ali u svakom slučaju pročitana knjiga. Samo se dupliraju bokovi i Rijeka je u problemu. To je ono što se vidi na terenu iz sezone u sezonu. Zato kažem...Ovi igrači koji su tu jednostavno (još) nemaju kvalitetu za igru na koju smo mi navikli i koju bi Kek htio.

Najjače od svega mi je kad Gorgonu pukne film pa s krila ode glumit desetku. I njemu je jasno da nema igrača s mozgom u ekipi.

Btw Alex bi htio ostati u Rijeci. To je provjerena info. Ako do toga ne dođe znajte da nije ostao radi kluba, odnosno da nemamo za dat mu i ne toliko velike pare s obzirom na kvalitetu igrača. Neki su imali i veću plaću.
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #53 u: Listopad 02, 2018, 08:52:46 »
  • By Vranić statistički, ne subjektivno:

Što se tiče kreacije, Čanađijin učinak do odmora bio je sljedeći:

Od ukupno 27 dodavanja, 14 dodavanja spadaju u tzv. pomoćna dodavanja.

To su pretežito kratka dodavanja u širinu kojima je svrha održavati posjed lopte bez inicijative.

Čanađija je 8 puta pogrešno dodao loptu, svaki put u pokušajima konstrukcije igre.

Dvaput je loptu pogrešno dodao pod pritiskom u duelima, šest puta u otvorenoj poziciji.

Središnji vezni igrač Rijeke 6 puta je prvom dijelu konstruktivno dodao loptu, što u praksi znači da je dodavanjem mogao ostvariti prednost suigračima.

Jednom je odigrao glavom zahvaljujući perifernom vidu, četiri dodavanja su bila klasiča proigravanja u međuprostoru, jednom se pojavio u završnici na lijevom boku i prizemno ubacio.

Pretrpio je jedan prekršaj, jednom se na lijevom boku pojavio  kao višak u završnici.

Ni jednom nije dodao loptu kojom bi poremetio raspored protivničke obrane u međuprostoru, ni jednom nije stvorio višak u igri "jedan na jedan".

Budući da je Čanađija u igri na postavljenu obranu Slavena Belupa bio puno kreativniji od Luke Capana, nije teško zaključiti zašto je igra Rijeke lako predvidljiva.

Kad na to dodaš Lončara na krilu (?!) i Pavičića koji igra neke svoje utakmice, jasno je u čemu je problem.
    « Zadnja izmjena: Listopad 02, 2018, 08:54:36 od black label »
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #54 u: Listopad 02, 2018, 09:03:40 »
  • Od Vranićevog stila pisanja (kao da šalje SMS za SMS-om) mi se svaki put digne želudac. Šta je taj lik po struci uopće? Novinar sigurno nije.

Ali skidam mu kapu na ovome, očito je gledao snimku utakmice s bilježnicom u ruci. Ovo su statistike koje bi klub trebao sam voditi, a stvarno mi se ne čini da to rade. Mislim, da rade, onda vjerojatno ne bi imali jedan udarac na gol na svakih 13 izvedenih kornera i sl.
    « Zadnja izmjena: Listopad 02, 2018, 09:06:09 od Fornax »

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #55 u: Listopad 02, 2018, 09:24:55 »
  • Ako se ne varam, mi i Dinamo imamo nekakvu suradnju sa inStatom pa vjerujem da vode računa o ovome. Ozbiljan klub danas mora imati čitav odjel fokusiran isključivo na analitiku nogometne igre. Ja se nadam da mi imamo barem jednu osobu sposobnu Keku isprintati i staviti na stol barem ove stvari.

Offline koma

• Forza Fiume
    « Odgovori #56 u: Listopad 02, 2018, 09:31:54 »
  • Iako je Vranić sve samo ne objektivan, ponekad ubode poantu. Ali usprkos tome što to vidi i "vrančić na grani", naš Kekić će slijedeću utakmicu počet s Čanađijom + Grahovac ili Capan. Eventualno Lončar. Što prije shvati da ova prva trojica ne smiju igrati zajedno (osim ajde protiv Dinama, možda Hajduka u Splitu), prije ćemo počet igrat i dobijat utakmice. Znam da se slovenac ježi od rezultata 3:2 ili 5:3, ali bolje poraz i 2 pobjede - nego 3 remija.

Ali ajde, neka ovo bude prijelazna sezona, kad se sjetim koliko sam istih odgledao - ovo i nije tako loše.  ;)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #57 u: Listopad 02, 2018, 10:01:03 »
  • Ako se ne varam, mi i Dinamo imamo nekakvu suradnju sa inStatom pa vjerujem da vode računa o ovome. Ozbiljan klub danas mora imati čitav odjel fokusiran isključivo na analitiku nogometne igre. Ja se nadam da mi imamo barem jednu osobu sposobnu Keku isprintati i staviti na stol barem ove stvari.
    S obzirom na ukupan broj kornera koje je Mišić izveo tijekom svog staža u Rijeci, nekako ne vjerujem da je Kek išta od toga ikad pročitao.

EDIT: Vranićeva matematika ne štima, 14 pomoćnih dodavanja + 8 krivih dodavanja + 6 konstruktivnih dodavanja = 28, ne 27.  ;D

Još kad ovdje dodamo Capanova kriva dodavanja, pravo je čudo da nismo primili gol, čak i od slabog Slavena. Možda i bolje da ove godine ne igramo EL, bilo bi vjerojatno mučno za gledanje.
    « Zadnja izmjena: Listopad 02, 2018, 10:23:31 od Fornax »

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #58 u: Listopad 02, 2018, 10:21:56 »
    S obzirom na ukupan broj kornera koje je Mišić izveo tijekom svog staža u Rijeci, nekako ne vjerujem da je Kek išta od toga ikad pročitao.

;D :D joj mišića sam volio ko igrača ali imao je grozne kornere, srećom sve drugo je bilo odlično.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #59 u: Listopad 02, 2018, 10:27:09 »
  • Znači u sezoni u kojoj smo suvereno osvojili titulu zabivši 71 gol nama je 90% kornera izvodio čovjek koji je redovito gađao suprotnu korner zastavicu... Nevjerojatno.