• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Ri mercato - zima 2018. / 2019.  (Prikazano: 42231 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
Ri mercato - zima 2018. / 2019.
« u: Prosinac 02, 2018, 08:18:51 »
  • Mercato kuca na vrata. I to onaj pravi zimski kojega odradimo cudesno. Kuc, kuc. Ima vremena da se raspišemo, ali ja ću otvoriti temu da stoji, da bude manje stresa kad krenu glasine. Prodavati moramo, a ove zime i možda za igrača ili dva više nego inače.

Moja trenutna lista milijuna, TM za sirotinju, top 5, slobodno se uključite:

Čolak - 5m (sa tendencijom rasta, ali moramo ga otkupiti)
    Heber - 3m (sa tendencijom stagnacije ili laganog pada)
    Lončar - 2,5m (vrlo mlad igrač - nebo je granica)
    Pavičić - 2,5m (daleko je granica)
    Sluga - 2m (ako se upecaju Englezi prije Brexita ode za 0,75 Kramarića)

Escovala, Punčeca i Zuparica se da ugurati isto, ali necu u sirinu. Zuti istjece ugovor kao i Gorgonu (MOLIM TE GA PRODUZI) itd...

Neka novi "totalni raspad" Rijeke krene!

Par naslova zadnjih godina, keywords Rijeka + raspad:

Citat:
    RASPADA SE ŠAMPIONSKA MOMČAD RIJEKE "Svi su na prodaju, a sa Soudanijem bi napali Ligu prvaka"

Citat:
    Rasprodaja dolazi na naplatu, a novca nema: Rijeka se raspada i prijeti joj potpuni slom

Citat:
    RASPADA SE MOMČAD Rijeku napušta čak deset igrača

Citat:
    Mišković: Rijeka se raspada već tri godine, izdržat ćemo nekako
    « Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2018, 08:24:41 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    Odg: Ri mercato - zima 2018. / 2019.
    « Odgovori #1 u: Prosinac 02, 2018, 09:36:13 »

• Moja trenutna lista milijuna, TM za sirotinju, top 5, slobodno se uključite:

Escovala, Punčeca i Zuparica se da ugurati isto, ali necu u sirinu. Zuti istjece ugovor kao i Gorgonu (MOLIM TE GA PRODUZI) itd...

Colak: kao sto je sinoc Fornax spomenuo, nakon svih ovih golova u zadnje vrijeme koliko mu je cijena narasla? Ako je vrijedio nekih 800k i da mu cijena naraste za jos 500k mi smo vec izvan igre. A bez obzira na tu njegovu formu ne bih za njega nikad platio 800k a kamoli vise para.

Heber - nakon preporoda nase momcadi mozda bi mogli sad na zimu za njega dobiti oko 2.5m eura i ja bih ga prodao, jbg tako je to kad zivimo od jebene samoodrzivosti, nekoga treba zrtvovati a on je sklon cestim ozljedama.

Lončar - NEMA PRODAJE DO KRAJA IDUCE SEZONE odnosno jos 2 sezone ako produzi ugovor (ugovor mu traje do 2021 i treba ga produzit), tek su mu 22g. Moze i prije ako ce netko pounidt 6m  ;D. Ako uspijemo poslozit dobru momcad koja bi uspjela igrat EL (samo s kojim parama?) smatram da sve ispod 5-6m eura je malo. On je nasa zlatna koka.

Pavičić - ima vec 24g (za HNL okvire je u kontekstu uspjesne prodaje to vec dosta godina) a tek sa ovim preseljenjem sa desetke na osmicu pokazuje da moze biti kompletan igrac. Ali to je tek par kola tako. Ja bih ga zadrzao do kraja iduce sezone i onda bih ga prodao ali ne ocekujem vise od 3m eura.

Sluga - sto se mene tice moze odmah i za 1m. Jednostavno po meni nesto kao Vargic. Prskalu nije ni do koljena.

Punčec: da nam blagajna nije prazna poklonio bih ga a ovako valjda ima netko tko bi dao za tu rupu 400k  ;D

Zuparic: prodaja sad na zimu, puno smo ulozili u njega i strah me da nam ne propadnu tih 800k sto smo platili za njega. Bio bih zadovoljan sa 2m eura.

Za Gorgona nemam pojma. Na njemu zaradit ne mozemo jer ce uskoro napunit 31g. Para nemamo za neka pojacanja a sta ako opet fulamo prijelazni rok a njega pustimo? Problem je i sto je on sklon ozljedama.

« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2018, 09:38:53 od D10S »
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #2 u: Prosinac 02, 2018, 10:04:07 »

• Moja trenutna lista milijuna, TM za sirotinju, top 5, slobodno se uključite:

Colak: kao sto je sinoc Fornax spomenuo, nakon svih ovih golova u zadnje vrijeme koliko mu je cijena narasla? Ako je vrijedio nekih 800k i da mu cijena naraste za jos 500k mi smo vec izvan igre. A bez obzira na tu njegovu formu ne bih za njega nikad platio 800k a kamoli vise para.

Heber - nakon preporoda nase momcadi mozda bi mogli sad na zimu za njega dobiti oko 2.5m eura i ja bih ga prodao, jbg tako je to kad zivimo od jebene samoodrzivosti, nekoga treba zrtvovati a on je sklon cestim ozljedama.

Lončar - NEMA PRODAJE DO KRAJA IDUCE SEZONE odnosno jos 2 sezone ako produzi ugovor (ugovor mu traje do 2021 i treba ga produzit), tek su mu 22g. Moze i prije ako ce netko pounidt 6m  ;D. Ako uspijemo poslozit dobru momcad koja bi uspjela igrat EL (samo s kojim parama?) smatram da sve ispod 5-6m eura je malo. On je nasa zlatna koka.

Pavičić - ima vec 24g (za HNL okvire je u kontekstu uspjesne prodaje to vec dosta godina) a tek sa ovim preseljenjem sa desetke na osmicu pokazuje da moze biti kompletan igrac. Ali to je tek par kola tako. Ja bih ga zadrzao do kraja iduce sezone i onda bih ga prodao ali ne ocekujem vise od 3m eura.

Sluga - sto se mene tice moze odmah i za 1m. Jednostavno po meni nesto kao Vargic. Prskalu nije ni do koljena.

Punčec: da nam blagajna nije prazna poklonio bih ga a ovako valjda ima netko tko bi dao za tu rupu 400k  ;D

Zuparic: prodaja sad na zimu, puno smo ulozili u njega i strah me da nam ne propadnu tih 800k sto smo platili za njega. Bio bih zadovoljan sa 2m eura.

Za Gorgona nemam pojma. Na njemu zaradit ne mozemo jer ce uskoro napunit 31g. Para nemamo za neka pojacanja a sta ako opet fulamo prijelazni rok a njega pustimo? Problem je i sto je on sklon ozljedama.

ne samo ozljedama nego i nekim drugim problemima (hint - Maleš).

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline duke

• Senior
    « Odgovori #3 u: Prosinac 02, 2018, 10:22:24 »
  • Ne znam koje su uopće kombinacije moguće sa Čolakom kada nije naš igrač, a otkup je 1 mil.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #4 u: Prosinac 02, 2018, 10:31:36 »
  • Produženje posudbe nije moguće?

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #5 u: Prosinac 02, 2018, 10:43:39 »
  • Produženje posudbe nije moguće?

Sad sam pogledamo na TM. Ima ugovor sa Hoffenheimom do 06/2020. Produzenje posudbe njima nista ne znaci ... bolje im je raskinut ugovor s njim ako nema interesa za njega od strane drugih klubova. Ili posto ce mu ostat godina dana ugovora kad zavrsi sezona ponudit ga nama za recimo 400k  :)

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #6 u: Prosinac 02, 2018, 10:45:29 »
  • a zašto se ne bi otkupilo Čolaka?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #7 u: Prosinac 02, 2018, 11:08:50 »
  • Sa Čolakom će biti ista stvar kao sa Župarićem. Ljetos je za njega plaćena rekordna odšteta od čini mi se 800 tisuća eura (cifra dogovorena prilikom posudbe) jer je plan bio instant prodaja u Anderlecht. Radili su ljudi remont, potrošili skoro 30 milijuna eura na kamion novih imena (više od 15), ali odustali su od Župarića. Da nije bio ozlijeđen nakon toga vjerujem da bi na zimu bio prvi za prodaju jer je u top formi on kvaliteta za našu ligu. Sad se valjda napokon vraća u tu formu po svemu sudeći. Za Čolaka je dogovoren milijun eura na ime otkupa ako to želimo, što je po meni velik novac za njega, jednostavno mislim da on ne vrijedi toliko.
    Ali sad sam otišao pogledati njegovu statistiku i jebiga, realno gledajući to je odličan omjer golova i asistencija: u 33 službene utakmice zabio je čak 20 golova i ima 8 asistencija. Čovjek zabije gol svakih 107 minuta igre, a sudjeluje u postignutom golu svakih 77 minuta. Usporedbe radi, Kramariću je za njegovih 55 golova u 64 utakmice trebalo 90 minuta za gol odnosno 80 minuta za sudjelovanje. Naše posljednje dvije "devetke" (Bezjak 67u/30g/8a i #17 80u/40g/13a) nisu ni blizu: Roman bi zabio svake 172 minute (135 sa asistencijama), dok bi Govnaru trebalo 147 odnosno 111 minuta. Ja vjerujem da takvog igrača prodajemo, uspjeli bi dobiti barem 2 milijuna za njega, što bi otkup od 1 milijun činilo itekako unosnim poslom.

Heber igra toplo-hladno, ali je iskusni Brazilac koji je usto i netipični Brazilac, tako da za njega uvijek možemo dobiti barem 2 do 3 milijuna, uvjeren sam u to.
    Župarić će otići ili sada ili na ljeto za 1.5 milijun do 2.

Pavičić i Lončar moraju ostati do ljeta minimalno da se vidi da li je ovih 7 kola slučajnost ili su zaista tako kvalitetni veznjaci kao što pokazuju.
    Sluga i Acosty su neki autsajderi, računam da će se netko raspitivati za njih i nemam ništa protiv odlaska.

S druge strane, obzirom da sam upravo naveo između 5 i 7 prvotimaca koji bi nas mogli napustiti, a pritom su tu Žuta i Gorgon kojima ističu ugovori (što je još jedan odličan potez SD i SD juniora), plus Grahovac kojem ističe posudba, a zaista ne vidim nijednu metriku, subjektivnu ni objektivnu, po kojoj bi bilo logično otkupiti njegov ugovor i pritom platiti parsto tisuća) treba gledati i kontra smjer.

U HNL-u ono što po meni valja je nažalost nama jako teško ostvarivo:
    - Mierez, 21 godinu, posudba iz Tigresa, bili bi glupi pustiti ga nama za nekakvih pola milijuna kada u najgoru ruku te novce (a realno i barem duplo veće) mogu dobiti od Španjolaca u Istri
    - Iyayi iz Gorice, 22 godine, koji je već mrvicu realniji
    - Kastrati iz Lokomotive
    - Mudražija, kojeg Mađ...pardon, Osijek neće pustiti ispod milijun
    - Tudor iz Hajduka, kojem ističe ugovor zbog čega igra malo ovu polusezonu, desni bek

To su svi koji mi padaju na pamet. Dakle opet će se gledati naši nogometno-ekonomski emigranti, samo se nadam da će se bosti bolje nego dosad sa primjerice Pavelićem ili Punčecom.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #8 u: Prosinac 02, 2018, 11:19:58 »
  • Upravo tako, otkupi se Čolak i preproda. Ne vidim problem u tome osim što treba imati 1m na bankovnom računu. Ali i to se da pozajmiti ako treba. Inače, nastavi li tako postići će on i veću cijenu. Golove zabija, žrtvuje se za momčad, a po dolasku Bišćana se preporodio. Kod Keka nije bio ni u startnoj jedanaestorki, a sad zabija kao na traci. Ne znam čiji me preporod više čudi njegov ili Pavičićev.
    Uglavnom - ne bi me čudio neki masan transfer u zimu ako tako nastavi.

Šteta što smo prisiljeni prodavati... ali to je realnost.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #9 u: Prosinac 02, 2018, 11:30:12 »
  • Zasto spominjete cifru od 1m? I ja sam dok nisam vidio da mu ugovor traje do 06/2020.

ako je za vjerovat "novinarima" NIJE rijec je o posudbi uz obvezu otkupa (tj po unaprijed definiranoj cijeni) nego o posudbi uz mogucnost otkupa.Dakle moze kostati vise ili manje od trenutne trzisne cijene ali kad mu istekne posudba njemu sa svabama ostaje samo godinu dana ugovora a nakon 6mj on moze dogovorit gratis prelazak u bilo koji klub. Ako ne bude nekih njemu zanimljivih klubova mozemo ga dovest za upola manje od 1m.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #10 u: Prosinac 02, 2018, 11:49:48 »
  • Kod Keka nije bio ni u startnoj jedanaestorki, a sad zabija kao na traci.
    Mrzim one što likuju, al moram malo.  ;D

Kek prvo kenja kako mu je drago što je Čolak zabio Rudešu jer špici trebaju golovi za samopouzdanje, a onda ga opet šikanira. Jedino što će se izroditi iz svega ovoga je da će Gorgon obnoviti ozljedu pubične kosti ili neku drugu, a Čolak će se nadrkat jer sigurno nije došao u Rijeku grijat klupu, nit ju je zaslužio.

Međutim, iz istog tog posta:
    Misli li Kek ikad dat šansu Petru Mamiću?
    Upsić. Bit će bolje.  ;D

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #11 u: Prosinac 02, 2018, 12:32:41 »
  • A pazi, kod Keka je on i počeo na proljeće. Igrao je standardno čitavu polusezonu i to neloše. Na ljeto je Kek odlučio gurati Gorgona više, Čolak je izgubio mjesto u toj formaciji jednostavno.

Zasto spominjete cifru od 1m? I ja sam dok nisam vidio da mu ugovor traje do 06/2020.

ako je za vjerovat "novinarima" NIJE rijec je o posudbi uz obvezu otkupa (tj po unaprijed definiranoj cijeni) nego o posudbi uz mogucnost otkupa.Dakle moze kostati vise ili manje od trenutne trzisne cijene ali kad mu istekne posudba njemu sa svabama ostaje samo godinu dana ugovora a nakon 6mj on moze dogovorit gratis prelazak u bilo koji klub. Ako ne bude nekih njemu zanimljivih klubova mozemo ga dovest za upola manje od 1m.

Pa ističe mu ugovor 06/2020. Sljedeće ljeto je 06/2019. :D Dakle on je Hoffenheimov sada na zimu osim ako ga mi ne otkupimo. Dakle nama treba idealno dogovor da ga otkupimo sada za manje od milijun eura jer sada možda nema puno zainteresiranih, a preprodamo na ljeto za barem 2 milijuna. Time Hoffenheim dobiva svojih skoro milijun, rješava se njima nepotrebnog igrača, a Čolak u pola sezone zabija još desetak HNL golova prije transfera života.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #12 u: Prosinac 02, 2018, 12:59:37 »
  • vidis kako je Kek mudar  ;D. Vidio covjek da je Colak dobro krenuo proljetos pa ga odlucio u prvom dijelu ove sezone drzat na klupi da bi ga na zimu mogli dobiti za sto jeftinije  ;D

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #13 u: Prosinac 02, 2018, 13:06:10 »
  • Hahahahaha Fornax, fino sam se nasmijao. :)
    Sto reci? Po do sada vidjenom u pravu su bili oni koji su zazivalu odlazak Keka i dolazak Biscana. Kek se umorio, zasitila se momcad njega, a Biscan ocito ima neke kvalitete.
    Sigurno je prerano za davati neke konacne ocjene, ali trenutacno stanje je bas takvo.
    Jos da Biscan od Puljica stvori igraca i mogu i zabe pocet s neba padat!!!

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #14 u: Prosinac 02, 2018, 13:29:16 »
  • znaci moglo bi biti jebeno u Rijeci ako se to dogodi  ;D.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pqN-GGfaqPk[/youtube]