• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Ri mercato - zima 2018. / 2019.  (Prikazano: 51708 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline d

• Forza Fiume
    • http://samorijeka.com
Odg: Ri mercato - zima 2018. / 2019.
« Odgovori #30 u: Prosinac 10, 2018, 19:17:36 »
  • Moja stalna mantra, što manje dirati ekipu to smo jači. Uigranost u našoj ligi vrijedi više od pokojeg jakog imena.

Teoretski to je tako. Ali praksi je to tako da smo ovo ljeto izgubili samo 1 igrača, i imali kompletnu ekipu 1. dana priprema, pa nije ispalo najbolje. Prošlo ljeto smo također izgubili samo 2 igrača pa je isto pad bio velik. U ljetu kad se desio Aberdeen također nije bilo prometno.

Suprotno tome, prošle zime je bilo dosta prometno pa je napredak bio velik. I u ljetu pred šampionsku sezonu je promet bio možda najveći ikad, a rezultati najbolji ikad.

Tako da bar dosad praksa nije potvrđivala tu mantru koja zvuči jako logična. Možda je to bila specifičnost Kekovog funkcioniranja, a kod Bišćana će biti drugačije, možda je to do riječkog modela pa nikome ne odgovara ostajati previše, a možda i čista slučajnost jer uzorak nije velik.. ali posljednjih godina ostanak ekipe definitivno nije bio preduvjet uspjeha.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #31 u: Prosinac 10, 2018, 20:06:20 »
  • Istina. Naučili smo u eri Miško, da je najbolje prodati ili pustiti BILO KOGA tko želi otići ća. Iznimka jedina je bio Mitrović kojega smo natjerali, ali iznimka potvrđuje pravilo.

Ali sa svježim trenerom kojega su igrači prihvatili fenomenalno, nebi bilo loše da zadržimo kostur, a to bi trebalo biti izvjesno.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #32 u: Prosinac 10, 2018, 21:25:56 »
  • Istina. Naučili smo u eri Miško, da je najbolje prodati ili pustiti BILO KOGA tko želi otići ća. Iznimka jedina je bio Mitrović kojega smo natjerali, ali iznimka potvrđuje pravilo.

Ali sa svježim trenerom kojega su igrači prihvatili fenomenalno, nebi bilo loše da zadržimo kostur, a to bi trebalo biti izvjesno.

Zasto mislis da je izvjesno? Ja iskreno ne mislim nista nego cekam da vidim da li ce sve te glasine postati stvarnost: prodaje Hebera i Zuparica a nije siguran ni ostanak Pavketa. A tu je i sve veca vjerojatnost da se Gorgonu nece produzit ugovor. Ako ostanemo bez tih igraca nista od zadrzavanja kostura.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #33 u: Prosinac 10, 2018, 22:31:28 »
  • Zasto mislis da je izvjesno? Ja iskreno ne mislim nista nego cekam da vidim da li ce sve te glasine postati stvarnost: prodaje Hebera i Zuparica a nije siguran ni ostanak Pavketa. A tu je i sve veca vjerojatnost da se Gorgonu nece produzit ugovor. Ako ostanemo bez tih igraca nista od zadrzavanja kostura.

Ma zasad ni nema nikakvih glasina, to su samo neka očekivanja tko je teoretski najzanimljiviji na tržištu, ali nije da postoji neka priča da bi netko konkretno mogao ići, čak ni skroz neslužbeno / nepouzdano. A to znači da je sve kao i uvijek, svi su na prodaju i sve ovisi o ponudama, možda ode 7 igrača, možda 1, možda nijedan. Trenutno smo na 0.  ;)

Što se tiče Gorgona, mislim da nema nikakve šanse da ode na zimu. Nitko neće plaćati odštetu sada niti ćemo ga mi udaljavati iz ekipe ako ne produži ugovor, tako da je on bar do ljeta sigurno tu.

A ova ostala spomenuta trojica su (uz možda Slugu) najeksponiraniji pojedinci, ali mislim da se Pavičića neće još prodavati ako ne dođe neka super ponuda, Hebera ćemo teško zadržati ako bude ok ponuda i njemu dobar ugovor (iako sumnjam da će baš pljuštati ponude), a Župarić mislim da odlazi čim dođe ponuda od preko 1M €. Sve u svemu, mislim da neće otići više od 2 stožerna igrača, a ne bi se čudio i da svi ostanu.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #34 u: Prosinac 11, 2018, 08:20:38 »
  • Najlakše sve bukvalno shvatiti pa ispasti jako pametan ;) pa nisam napisao da treba jednom dovesti 16 balvana, držati ih što duže na okupu i očekivati za 3 godine pokal LP. 
    Mantra o čim manje diranja u ekipu je u biti ono što se zadnje vrijeme u Rijeci pokušava i napraviti, to što nekoga moraš prodati jer moraš (iz ovog ili onog razloga) nije nešto neuobičajeno i ne spada automatski u ne rasturanje ekipe. Bitno je ne razbijati kostur (ako ga imaš) ekipe do neprepoznatljivosti.
    Pričajmo mi koliko god hoćemo o "dobroj" praksi kolodvora no realno kad se stvarala bolja igra i ekipe nismo imali te tzv "kolodvore". Pogledajte malo imena i što su značila za ekipu kada su odlazila ili pak razloge zašto su odlazili.
    Velike brojke prometa većinom su činile pogrešne prosudbe koje i nisu bili nositelji i posudbe.
    Ako baš moramo te neke sezone spominjati, a možemo možda samo šampionski izdvojiti jer su sve ostale bile rezultatski skoro iste (EL jedina razlika). Kod šampionske Rijeke za sezonu dovedeni su Franko i Gorgon. #17 došao je  zimu prije, Bezjaka se na polusezoni vratilo u staro jato. Tko bitan već nije bio u kadru?
    Ova ekipa sada, hmmm podbačaj na početku o čemu pričamo o potrebi promjene 6 igrača ili preslagivanju kockica?
    No, ionako zaista nebitno, jer mi to nije poanta. Rijeka je pod Kekom uvijek zadržavala osnovnu fizionomiju igre i dovodila ciljane zamjene, a to je u biti ono o čemu pričam/mantra ;), promjena par igrača nije automatski rad od početka i kolodvor koliko god se to tako prikazivalo.
    Uostalom Herr Otto je uvijek govorio da mu fale 2 igrača.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #35 u: Prosinac 11, 2018, 09:04:53 »
  • Neću ulazit u to tko ide. Ja isto mislim da će otić 2 igrača iz udarne. Nekako mislim da će Pavičić ostat barem do ljeta. Ako je pametan i ako nastavi s ovom igrom. Isto tako mislim da je sramota da se kapetanu ne produži ugovor. Već sam to pisao. Čovjek ima želju ostati, treba mu to omogućiti.

Nego...bacio sam oko na hrvatske igrače kojima ističu ugovori na ljeto 2019

Od nekih zvučnijih:
    Jonjić - Osaka, nemamo te pare za plaću, a i nije neki ekstra igrač
    Fran Tudor - sve jasno
    Filip Ozobić - i nama je znao zapaprit u dresu Slavena, spominjao se i u vezi s reprezentacijom, dobar igrač
    Eduardo da Silva -  ;D ;D
    Gabrijel Boban - odu li Heber ili Gorgon, ovo je odlična zakrpa
    Čanađija -  ???
    Dario Melnjak - igra odlično na ljevom beku u Olimpiji
    Igor Bubnjić - nakon otkaza Udinesea otišao u Hibernians, propada mu karijera a trebao je bit reprezentativni stoper, problemi s ozljedama
    Marko Šimić - SF ali eto, da ga se spomene

Ovisno o prodajama, ja bi svakako kod nas volio vidjet Ozobića, Bobana i Melnjaka. Mislim da su to realna ulaganja, ali se ne uklapaju u našu politiku kupi jeftino prodaj skupo, a osim toga, to su igrači koji su igrali za veću plaću nego što kod nas mogu dobiti.

''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #36 u: Prosinac 11, 2018, 09:23:28 »

• Nego...bacio sam oko na hrvatske igrače kojima ističu ugovori na ljeto 2019

Od nekih zvučnijih:
    Jonjić - Osaka, nemamo te pare za plaću, a i nije neki ekstra igrač
    Fran Tudor - sve jasno
    Filip Ozobić - i nama je znao zapaprit u dresu Slavena, spominjao se i u vezi s reprezentacijom, dobar igrač
    Eduardo da Silva -  ;D ;D
    Gabrijel Boban - odu li Heber ili Gorgon, ovo je odlična zakrpa
    Čanađija -  ???
    Dario Melnjak - igra odlično na ljevom beku u Olimpiji
    Igor Bubnjić - nakon otkaza Udinesea otišao u Hibernians, propada mu karijera a trebao je bit reprezentativni stoper, problemi s ozljedama
    Marko Šimić - SF ali eto, da ga se spomene

Ovisno o prodajama, ja bi svakako kod nas volio vidjet Ozobića, Bobana i Melnjaka. Mislim da su to realna ulaganja, ali se ne uklapaju u našu politiku kupi jeftino prodaj skupo, a osim toga, to su igrači koji su igrali za veću plaću nego što kod nas mogu dobiti.

Jonjica znam iskljucivo iz FM 2017, imao sam ga u Rijeci i bas je bio dobar  :). Ali ima sad 27g.
    Tudor: sta mislis pod sve je jasno?  Nisam ga bas gledao a tovari ga osporavaju iako njhovo misljenje je nebitno
    Boban: zar nas nije vec jednom odbio? Ima 29g i zato ga ne bih htio u momcadi kao ni onu dvojicu koje si spomenuo.

Te starije igrace mozemo uzimati ako jednog dana ne budemo klub koji zivi samo od prodaje. Uzeo bih jedino Eduarda ako bi igrao za placu koju je imao Bozinov i dat mu ugovor na 6mj + 6mj :).

Gledao sam Bosance, eto mozemo vratit Zeca koji je bez ugovora od 08.mj ali i taj vec ima 30g  :D

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #37 u: Prosinac 11, 2018, 09:46:02 »

• Dobrog starijeg igrača bi trebalo dovesti jedino ako ti se baš pruži vanredna prilika, nešto kao što smo uboli s Vugrinecom.

Nego budimo malo ozbiljni, ništa se Niko Kranjčar ne spominje više kod dolazaka, jedno vrijeme je bio stalno u medisjkim kombinacijama.
    Možda mu pružiti šansu za veliki povratak i onaj Lakhal kad će više doći na tu probu?
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #38 u: Prosinac 11, 2018, 09:48:33 »

• Jonjica znam iskljucivo iz FM 2017, imao sam ga u Rijeci i bas je bio dobar  :). Ali ima sad 27g.
    Tudor: sta mislis pod sve je jasno?  Nisam ga bas gledao a tovari ga osporavaju iako njhovo misljenje je nebitno
    Boban: zar nas nije vec jednom odbio? Ima 29g i zato ga ne bih htio u momcadi kao ni onu dvojicu koje si spomenuo.

Te starije igrace mozemo uzimati ako jednog dana ne budemo klub koji zivi samo od prodaje. Uzeo bih jedino Eduarda ako bi igrao za placu koju je imao Bozinov i dat mu ugovor na 6mj + 6mj :).

Gledao sam Bosance, eto mozemo vratit Zeca koji je bez ugovora od 08.mj ali i taj vec ima 30g  :D

Slažem se s tobom da, ne uklapaju se u našu politiku.

Za Tudora smo već dosta pisali i generalno se složili da bi kod nas bio dobar. Ima 23 godine, mjesta za napredak u ekipi gdje očekivanja od jednog igrača nisu tolika, a i po meni je on sasvim solidan bek. Osim toga, može igrati i krilo, asistirati i zabiti, što je dokazao protiv Meksika. Raspopović i Pavelić nisu ništa bolji od njega, eventualno u fazi obrane, ali prema naprijed nisu sigurno.
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #39 u: Prosinac 11, 2018, 10:02:06 »

• Jonjica znam iskljucivo iz FM 2017, imao sam ga u Rijeci i bas je bio dobar  :). Ali ima sad 27g.

Slažem se s tobom da, ne uklapaju se u našu politiku.

Za Tudora smo već dosta pisali i generalno se složili da bi kod nas bio dobar. Ima 23 godine, mjesta za napredak u ekipi gdje očekivanja od jednog igrača nisu tolika, a i po meni je on sasvim solidan bek. Osim toga, može igrati i krilo, asistirati i zabiti, što je dokazao protiv Meksika. Raspopović i Pavelić nisu ništa bolji od njega, eventualno u fazi obrane, ali prema naprijed nisu sigurno.

Bio bi to odlican osjecaj da kokos (tako ga tovari zovu  ;D) u nasem klubu pocne igrat na jednom visem nivou nego u ajduka i onda ga fino prodamo za 2m eura  ;D

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #40 u: Prosinac 11, 2018, 10:39:44 »

• Za Tudora smo već dosta pisali i generalno se složili da bi kod nas bio dobar. Ima 23 godine, mjesta za napredak u ekipi gdje očekivanja od jednog igrača nisu tolika, a i po meni je on sasvim solidan bek. Osim toga, može igrati i krilo, asistirati i zabiti, što je dokazao protiv Meksika. Raspopović i Pavelić nisu ništa bolji od njega, eventualno u fazi obrane, ali prema naprijed nisu sigurno.

Trenutno imamo taj par bekova Raspopović-Pavelić. Pavelić je prema dosadašnjoj ulozi u ekipi u tom slučaju višak.
    No i sam si rekao, nisu oni ništa bolji od Tudora, ja bi tu nadodao i ništa puno gori od njega. Znači on ne bi činio extra razliku. Čemu onda taj transfer? Imamo li ponudu za Pavelića na kojoj možemo zaraditi (barem vratiti uloženo), ako da onda OK, uzimaj. No nekako čisto sumnjam.

Desnog beka trebamo riješiti za slijedeći period nekim mlađim igračem od Tudora. Kako tu stojimo s našim juniorima i posudbama.
    Onaj Bamidele što je u Varaždinu je stalan, ima kakvih informacija od Varaždinaca? Nismo se baš usrećili s ovima iz Abuje.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #41 u: Prosinac 11, 2018, 11:50:50 »
  • Moj je dojam da iz Osijeka i Hajduka nećemo biše dovoditi igrače iz jednostavnog razloga što nam ih oni neće htjeti prodati osim ako nisu potpuni škart.
    Također, čini mi se da neće biti jednostavno dovlačiti igrače iz Istre i Gorice jer se oni pripremaju za strano tržište, a k tome Istra ima moćnog sponzora u Alavesu. No, po tom pitanju se tek treba vidjeti kako dišu ta dva kluba.
    Stoga vjerujem da ćemo unutar HNL tražiti pojačanja u Interu, Belupu i dinamovim klubovima. Ostale destinacije su zaključane ili poput Rudeša - već opelješene.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #42 u: Prosinac 11, 2018, 13:10:58 »
  • mi dovodimo dijasporu  :). evo jedan koji je na posudbi u Berlinu (do 6/2019) iz Hoffenheima (u kojem ima ugovor do 6/2020) i ima malo minutazu. Nije mi po gustu radi godina, napunit ce 27 za 2mj.

https://www.transfermarkt.com/robert-zulj/profil/spieler/122676

Jbt, gledam te kao nase mlade talente ... osim Vuka i Busnji ugovor istjece na ljeto. Liber mi se svidio na pripremamaa ima tek 17g. Mitrovic, sta je s njim? On je imao neku ozljedu ?

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #43 u: Prosinac 11, 2018, 13:21:32 »
  • Mitrovic, sta je s njim? On je imao neku ozljedu ?

Nije. Eno neki dan zabio hat trick Belupu

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #44 u: Prosinac 11, 2018, 14:02:21 »
  • Mislim da je imao neki zastoj u vidu ozlijede na početku sezone. I Kek je o tome nešto govorio. Ispravite me ako griješim.