• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 25447 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #270 u: Veljača 01, 2020, 15:53:10 »
  • tsk tsk... poput onih baba s Fulminenie si. Gdje ti je nestao pustolovni duh? ;)

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #271 u: Veljača 01, 2020, 16:01:17 »
  • Ne pratim fluminensiju, to je prćija od one psiho kuja Spadoni.

Offline Zgodnoje Jugosavljevic

• Inćun
    • *
    « Odgovori #272 u: Veljača 01, 2020, 16:24:19 »
  • Čituckam malo komentare vezane uz EPK, rubrika petokraka, Juga. Zapanjen sam količinom mržnje prema simbolu zbog kojeg je Rijeka uopće u granicama trenutne države, ne samo Rijeka već Istra, primorje, otoci, koje je nosač grudnjaka darovao svom Benitu. Rijeka je za vrijeme petokrake doživjela najveći rast u povijesti, ne samo Rijeka već i cijela Hrvatska, koja od 1948. do 1990. broji gotovo milijunski porast broja stanovnika (temeljeno popisima stanovništva). Zašto ljudi ne vole činjenice?

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #273 u: Veljača 01, 2020, 16:28:59 »
  • Ne volim ni ja činjenice. ČInjenicu da trenutno gledam najgoru Rijeku od onog (ne)ispadanja iz lige 2013. posebno ne volim.

Offline Zgodnoje Jugosavljevic

• Inćun
    • *
    « Odgovori #274 u: Veljača 01, 2020, 16:37:14 »
  • A ono, gromoglasno se navija, dižu desnice i nanose kazne klubu. Nije sve tako sivo.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #275 u: Veljača 01, 2020, 16:54:55 »
  • Zaboravio sam valjda kliknuti ban kad si se pojavio opet nedavno. Moje isprike.

Umjereno s tableticama! :)

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #276 u: Veljača 01, 2020, 17:11:36 »

• Šok i vjeverica.

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #277 u: Veljača 01, 2020, 19:12:09 »
  • A vidi sirotog Borasa kako se smijulji u pozadini. Vrli akademik! Producirao nebrojene znanstve clanke. Sve o/u korupciji. A oni njega tako u drugi plan... tsk tsk...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #278 u: Veljača 01, 2020, 19:53:17 »
  • Srećom na HRT2 je Opera industriale povodom otvorenja EPK.

Igra Rijeke više nije najgluplja stvar koju sam doživio danas :) :)

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #279 u: Veljača 01, 2020, 20:54:24 »
  • Kompa kako je ovo tebi nije bilo dobro i originalno onda mi te iskreno zao, ovo je danas bio prikaz jednoga krajai grada , naših  običaja , kulture i prošlosti ,vrhunsko otvorenje

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #280 u: Veljača 01, 2020, 21:00:52 »
  • Btw na TV je sve to bilo gotovo , niti traga Bagerima, fontana završena , okolo sve ljepo sređeno , na koju foru

Evo u kakvom stanju riječki HNK dočekuje EPK2020.

Dakle tamo se danas u 17:00 održava svečana ceremonija otvaranja. Oće međunarodnim uzvanicima bit rečeno da su bageri umjetnička instalacija?

No comment.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #281 u: Veljača 01, 2020, 21:05:19 »
  • Reklo bi se sto ljudi sto ćudi, ja maloprije baš komentiram da mi je žao onih kojima je ovo bilo odlično. Ja se u ovome večeras kao rođeni Riječanin nigdje nisam prepoznao.

Četiri godine planiranja i trošenja da bi konačni proizvod bio vatromet, zvončari, Bella Ciao, brusilice na kranu, i nekoliko heavy metal-alternativa prepjeva blage nemam čega u originalu. Rasvjeta i Prljino čitanje povijesnih događaja je jedino pozitivno i ajmo reći maštovito.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #282 u: Veljača 01, 2020, 21:18:29 »
  • Opera industriale je bila mrak.

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #283 u: Veljača 01, 2020, 21:32:13 »
  • A daj nam objasni kako bi t8 to izveo , kako bi ti predstavio nas kraj, grad i običaje

Evo ispod sam ti stavio članak i ako malo ideš citati Skroze  prema dna stranice prema vrhu imaš prilike citati šta je pRlja diktirao a to ti je povjes našega grada koju prate razni izviđači predstavljajući određena vremenska razdoblja našega grada , stvarno ako ti ta ceremonija koja predstavlja u sat i pol cijelu povijest grda nije spektakle koji je vrhunski odrađen onda jedva čekam da nam napišeš šta je to trebalo biti po tvome mišljenju, slobodno nam daj tvoj scenarij , bas bi ga volio čuti

http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/UZIVO-Moc-Opere-industriale-rijeckom-lukom-odjekuju-brusilice-bubnjevi-i-gitare.-Prlja-je-objavio-Rijeka-je-EPK

Reklo bi se sto ljudi sto ćudi, ja maloprije baš komentiram da mi je žao onih kojima je ovo bilo odlično. Ja se u ovome večeras kao rođeni Riječanin nigdje nisam prepoznao.

Četiri godine planiranja i trošenja da bi konačni proizvod bio vatromet, zvončari, Bella Ciao, brusilice na kranu, i nekoliko heavy metal-alternativa prepjeva blage nemam čega u originalu. Rasvjeta i Prljino čitanje povijesnih događaja je jedino pozitivno i ajmo reći maštovito.
    « Zadnja izmjena: Veljača 01, 2020, 21:49:52 od Evri »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #284 u: Veljača 01, 2020, 22:14:09 »
  • Pa rekao sam da je Prlja bio jedina svijetla točka u tih sat i pol, čitanje povijesnih crtica mi je bilo izvrsno.

Citat:
    NOVO 19:52 Na podestu ispod glavne pozornice nastupa finski zbor. 

Mieskuoro Huutajat (Zbor vikača), iz finskog grada Oulu jedna je od najneobičnijih i najtrajnijih ikona finske kulture. Njihovo pjevanje vrlo je slično tradicionalnim ratnim krikovima Māora. Zbor Mieskuoro Huutajat u Operi Industriale nastupa s 23 pjevača.

Ovi neobični Finci u nekoliko setova izvode specifične obrade himni država pod kojima je Rijeka živjela kroz burno dvadeseto stoljeće: mađarsku, austrijsku, talijansku, Države SHS-a, Kraljevine Jugoslavije, njemačku, SFRJ-a, te u konačnici hrvatsku himnu Lijepa naša i Odu radosti.

Ha? ???

Bogat program, ali meni osobno teški promašaj i nejasna buka prije svega, pogotovo prva polovica, ona vrišteća djeca ;D ;D Dakle sadržaj kao takav ok, vrišteća izvedba je meni bila debilizam. Ne znam kako bih ja to predstavio, drukčije od ovog sigurno. Umjesto vrišteće djece bi recimo svirao Šporki stari grad. Bože moj, smijemo imati različite ukuse šta ne? :)

Ne volim se pozivati na komentare po društvenim mrežama, ali ispod kojeg si ti linkao su zasad same kritike.