• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 25172 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #285 u: Veljača 01, 2020, 22:53:56 »
  • Btw na TV je sve to bilo gotovo , niti traga Bagerima, fontana završena , okolo sve ljepo sređeno , na koju foru
    OK, u trenutku kad sam čitao ovaj post na mobu bio sam doslovno 50m od HNK, i gledam, i jbte stvarno su završili.  ;D

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #286 u: Veljača 01, 2020, 23:28:13 »
  • Milanović epski poentirao večeras:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Milanovic-U-vrijeme-kad-su-Parafi-imali-prvi-koncert-Sid-Vicious-jos-nije-pjevao-u-Sex-Pistolsima?meta_refresh=true

Citat:
    "Ovdje je rečeno da je prvi koncert Parafa bio 1977. godine, a koliko ja znam, bio je 31. prosinca 1976. godine na Belvederu i gore je i spomenik Kocijančiću. U to vrijeme još ni Sid Vicious nije pjevao u Sex Pistolsima, to su velike stvari na kulturnoj karti Europe",

Citat:
    - Bilo je super, onako kako sam i očekivao. No, htio bih još jednom pogledati sve na televiziji kako sve izgleda jer je snimano s puno kamera, skoro 30, pa je spektakl možda i veći nego uživo, rekao je Milanović.

Inače, moram reć, nisam imao neka naročita očekivanja od ovog večeras, ali bilo je odlično.
    « Zadnja izmjena: Veljača 01, 2020, 23:32:23 od Fornax »

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #287 u: Veljača 02, 2020, 08:56:51 »
  • Pričam s čovjekom s HRT-a i kaže da je ovo najveći prijenos kojeg su ikad radili. Da je Sljeme pič... dim prema ovome.
    Bilo je dosta tehničkih problema ne radi kiše nego juga.

O samom programu mogu reći - kontraverzno.
    Ali činjenica da se i ovdje donekle raspravlja o tome je dokaz da je uspješan.
    A oni koji su gledali preko TV-a su propustili, po meni, najpozitivniju atmosferu u gradu od skoro pa ikad. Jedino š čime mogu usporediti je proslava naslova.
    One Fince bi zvao na tekmu da navijaju :)

A i da je bilo najgore na svijetu samo jedan van protokolarni detalj zaslužuje posebnu pažnju (bar ovdje): Mosa bavlju!
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #288 u: Veljača 02, 2020, 11:17:43 »
  • Čim sam došao doma sam išao gledat snimku na HRTi, i općenito moram priznat da je to za HRT-ova mjerila bilo impresivno, međutim ono gdje su stvarno opako podbacili je prijenos atmosfere. Znači fokus je bio na programu, a publika, koja je stvorila brutalnu struju jučer, nula bodova.

Ja sam bio na Molo Longu, reakcija rulje kad je Prlja spomenuo Real 1984. i titulu 2017. je bila za naježit se. Pa onda oni zvončići... Strava. A HRT-ova kamera koja je bila tamo na postolju se prema rulji nije okrenula valjda ni jednom, snimala je samo more.

Nije to stvar tehnike, nego redatelja koji očito nema osjećaja za ovu vrstu manifestacije. Ovakvom događaju, kakav je u Hrvatskoj apsolutno nezapamćen, bez presedana, se ne može pristupiti kao Splitskom festivalu ili koncertu klape Intrade u Lisinskom.

Rijeka je jučer, vjerojatno jače nego ikad prije, demonstrirala da je enklava suvremene Europe usred primitivnog, ograničenog balkana* koji kasni za njom barem 20 godina. Očekivati od jednog HTV-a, inertnog stroja sačinjenog od neambicioznih uhljeba zaostalog u vremenu, da ovo adekvatno isprati, nije realno. Tako da, ovo je za njihov pojam bilo i više nego ok.

*izljevi ljubavi po društvenim mrežama i portalima poput Večernjeg lista u kojima se otvoreno žali što se sinoć nije našao netko da baci bombu na anti-hrvatsku gamad i sl. govore apsolutno sve.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #289 u: Veljača 02, 2020, 12:19:19 »

•  
    « Zadnja izmjena: Veljača 02, 2020, 12:21:17 od Fornax »

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #290 u: Veljača 02, 2020, 12:35:27 »
  • Ja sam bio na Molo Longu, reakcija rulje kad je Prlja spomenuo Real 1984. i titulu 2017. je bila za naježit se. Pa onda oni zvončići... Strava. A HRT-ova kamera koja je bila tamo na postolju se prema rulji nije okrenula valjda ni jednom, snimala je samo more.

Nije to stvar tehnike, nego redatelja koji očito nema osjećaja za ovu vrstu manifestacije. Ovakvom događaju, kakav je u Hrvatskoj apsolutno nezapamćen, bez presedana, se ne može pristupiti kao Splitskom festivalu ili koncertu klape Intrade u Lisinskom.
    Dosta se snimalo po Molo Longu ali uglavnom krupni kadrovi osoba i djece. Problem na Molo Longu je bio što je puko razglas, taman kod otvaranja Kantride (!). Vratio se nakon par minuta i jedva da smo uspijeli čuti par urlika one bivše himne. Ali s atmosfera među ruljom je bila super. Samo pozitiva i zdrava sprdačina.

Iskreno jedinu zamjerku na samo produkciju imam je da su vatromet trebali započeti kada je O bella ciao bila na vrhuncu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #291 u: Veljača 02, 2020, 12:58:22 »
  • Iskreno jedinu zamjerku na samo produkciju imam je da su vatromet trebali započeti kada je O bella ciao bila na vrhuncu.
    Ok, da se ispravim. Nakon što sam pogledao snimku nemam više ovu zamjerku.

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #292 u: Veljača 02, 2020, 13:11:21 »
  • Istina, atmosfera na Molo longu je bila vrhunska. Opcenito je jucer u gradu stvarno bila dobra vibra od ujutro , a ova opera je  imala dobru pricu i bas je pogođena po mom sudu. A to sto bi neki radije da su umjesto radnih odijela zene obukle narodnu nosnju i u kolo, a da je umjesto Finaca za deracinu bio zaduzen Thupson, takve ne treba ni komentirat. Moze se nekome nesto svidjet ili ne svidjet, ali nije mi bas jasno da se dio hejtera otvoreno hvali kako nista nije razumio, obicno se time nitko ne hvali, ali dobro, svakom svoje veselje. Sve u svemu lijep dan za nas grad.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #293 u: Veljača 02, 2020, 13:45:36 »
  • Oko Molo longa je često letio dron, pa sam se nadao snimkama publike iz zraka, a kad umjesto toga - krupni planovi kakvi se obično rade kad se želi prikriti slaba posjećenost. Dakle apsolutno kontra, umjesto da se vidjelo koliko nas ima, ljudi koji su to gledali kod kuće uopće nisu dobili potpunu sliku o tome koliko je to bio masovan event i u kojoj mjeri su građani Rijeke bii uključeni u cijelu priču.

A ovi komentari po netu... Nisu to samo bogihrvati koji se povampire na petokraku... Jednostavno, ljudi koji nisu iz Rijeke ovo ne doživljavaju. Hrvatska za njih nije avangarda. Za njih je ideja hrvatske kulture narodna nošnja, tradicija, igranje na sigurno. Pa je tako i ono "za mir, za mir" umjesto "u boj,u boj" doživljeno kao izrugivanje hrvatskom kulturnom nasljeđu.

U nepreglednoj gomili degutantnih uvreda, pa čak i prijetnji (ne znam jeste li vidjeli, ali splitska HVIDRA nas je upozorila da ne testiramo njihovo strpljenje), nađe se i pokoji odmjereni, lucidni komentar, ali gotovo ni jedan afirmativan.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #294 u: Veljača 02, 2020, 14:07:59 »
  • Samo jedan mali detalj. Možda glupa primjedba, ali ipak.
    Mislim da nema smisla ako se subjektivan doživljaj otvaranja polarizira na način da si ili krzubi tompsonac ili si progresivni aktivista. To naprosto nema smisla, a po brojim upisima na raznim portalima to tako ispada. Nekome se nije morala svidjeti sama svečanost otvaranja, kao recimo TIRu, ali to ne znači da je krezubi tompsonac i obrnuto.
    Naprosto netko može cijeniti ovo što se događalo, ali mu se ne mora i svidjeti sama izvedba. A nekako mi se čini da je previše ljudi sklono reći ili si 100% za ili si 100% protiv. Nijanse su brojne i odlično je što ih ima.

Što se mene tiče, ja ponosan kao i 2017. nakon Cibalije. Doduše bez naknadne glavobolje, nogobolje (rasturio gležanj prilikom upada na travnjak).
    Srce k'o kuća. A Bella ciao (moj old time favourite) mi je ipak bio poseban moment.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #295 u: Veljača 02, 2020, 14:46:47 »
  • Potpis. Vjerujem da ima i masa kulturnjaka kojima ovo jučer nije sjelo iz XYZ razloga i svako ima apsolutno pravo na kritiku. Al opet, čak se i TIR u jednom trenutku zaletio i izjavio kako mu je "žao onih kojima je ovo bilo odlično" (subjektivan doživljaj praćen osudom onih koji ga ne dijele). Meh, nema veze. Najvažnija stvar u cijeloj ovoj priči je da je ono jučer ostavilo dojam i da je otvorenje EPK2020 danas u Rijeci tema dana.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #296 u: Veljača 02, 2020, 15:59:04 »
  • Srećom na HRT2 je Opera industriale povodom otvorenja EPK.

Igra Rijeke više nije najgluplja stvar koju sam doživio danas :) :)

gledam na hrt3 ... dijelim tvoje misljenje.
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #297 u: Veljača 02, 2020, 16:20:04 »
  • https://www.rijekadanas.com/muskarac-preminuo-od-posljedica-sinocnje-tucnjave-u-adamicevoj-ulici/

Hvala jakim snagama reda što se usred najvećeg javnog okupljanja u ovom gradu unatrag nekoliko desetljeća pod njihovim budnim okom dogodilo ubojstvo.

I još smo sinoć komentirali kako se mjere sigurnosti čine blaže nego za staru godinu. Ne znam šta bih rekao. Horor.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #298 u: Veljača 02, 2020, 16:28:11 »
  • Ova posljednja vijest je nešto strašno, baš horor. Sramota grada i MUPa.

Al opet, čak se i TIR u jednom trenutku zaletio i izjavio kako mu je "žao onih kojima je ovo bilo odlično" (subjektivan doživljaj praćen osudom onih koji ga ne dijele).

Molim da se čita s razumijevanjem i ne vadi iz konteksta. Ako poštovanom članu Evri može biti žao mene:

Kompa kako je ovo tebi nije bilo dobro i originalno onda mi te iskreno zao

Onda tako može i meni biti žao njega, tebe ili vas. To je također subjektivan doživljaj praćen osudom onih koji ga ne dijele, zar ne? Ili ima samo jedna (točna) strana medalje? :)

Plus mangaru za njegov post, jako mi je drago da se nešto popularno događa u ovom gradu i da sutra na poslu neću pričati o kolonama u Krešimirovoj, odronu stijena na Kačjaku ili nečem sličnom nego otvorenju EPK. Svidjela se meni izvedba ili ne, to je bila definicija eventa.

A što o EPK misli splitska HVIDRA ili generalno ekipa koja s ovim gradom nema veze, ali osjeća potrebnu izjasniti svoja mišljenja, ne vidim kao nešto čime bi se trebali zamarati i koristiti za potrebe generaliziranja.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #299 u: Veljača 02, 2020, 16:41:42 »
  • A što o EPK misli splitska HVIDRA ili generalno ekipa koja s ovim gradom nema veze, ali osjeća potrebnu izjasniti svoja mišljenja, ne vidim kao nešto čime bi se trebali zamarati i koristiti za potrebe generaliziranja.
    Samo što ovo nije izražavanje mišljenja, nego nešto mnogo gore i opasnije.

Or else?

Glavašević je kralj.  ;D

(moram se ispravit, dron je snimio nekoliko jebenih kadrova, samo ne Molo longa iz nekog razloga)
    « Zadnja izmjena: Veljača 02, 2020, 17:00:09 od Fornax »