• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 25419 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #330 u: Veljača 14, 2020, 10:31:04 »
  • Na takvu investiciju 2 milijuna kuna je kikiriki. S kašnjenjem smo računali (osobno ne vjerujem da će to biti završeno prije jeseni). Ljudi za puno veća sranja ne dobivaju otkaze, pa neće ni za ovo.

Trakavica oko ceste za Marišćinu je nešto o čemu bi Juričan mogao snimiti hit dokumentarac, a ne znam da je ikome pala dlaka s glave.

Ekipi odgovornoj za čudom izbjegnutu tragediju u Adamićevoj se sudi, ali ne očekujte da će itko od njih provesti dana u zatvoru. Ljudi nisu ni svjesni šta bi se dogodilo da se onom autobusu nije baš u tom trenutku upalio crveni semafor. To su okolnosti u kakvima zakleti ateisti pronalaze Isusa, alkoholičari se ostavljaju pića, a kurve idu u samostan.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #331 u: Veljača 14, 2020, 13:30:47 »
  • Sori, očito mi je to u Adamićevoj promaklo, šta i kad je to bilo?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #332 u: Veljača 14, 2020, 13:36:46 »

Rušenje zida stare pošte, sada Zare na cestu

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #333 u: Veljača 14, 2020, 14:15:36 »

Betonirali su okno od lifta. Pod težinom betona je kolabirao vanjski zid, nekoliko kubika cigle palo na cestu zajedno sa skelom. Semafor je srećom baš u tom trenutku bio crven, pa nitko nije stradao. Ako to nije jackpot na kozmičkoj lutriji, ne znam šta jest.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #334 u: Veljača 14, 2020, 14:30:10 »
  • Aha, kod pošte ono.. da, da

Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #335 u: Veljača 14, 2020, 17:28:19 »
  • Trakavica oko ceste za Marišćinu je nešto o čemu bi Juričan mogao snimiti hit dokumentarac, a ne znam da je ikome pala dlaka s glave.
    Pošto sam čekao tu cestu ko ozeblo sunce moram se malčice usprotiviti tvojoj konstantaciji. Ovaj slučaj je isključivo primjer koliko loše su napisani naši zakoni o javnoj nabavi, ni ostali baš ne kaskaju. Posao je dobila Hidroelektra za pare koje su ama baš svi znali da se ta cesta ne može izgraditi - i nitko ništa nije mgao napraviti. Grad Rijeka je otkupio zemljište misleći da je to područje Grada, ali eto u katastru su malo zabrijali.
    Najzanimljivije u svemu mi je informacija, da je ukupni trošak te ceste, nakon 7 godina trakavice, ispao tek malo viši nego što je orginalno procijenjeno. Ukupno je potrošeno 120 milijuna kuna, orginalna procjena prije natječaja je bila 110-120, a Hidroelektra je dobila projekt za 94(!)

Ali da dan danas rade oko te ceste - rade.
    Da je križanje kod Viševca lutrija - je. U prosjeku naletim na jednu saobračajku tjedno.

Ali nakon 7 godina se putovanje do grada smanjio mi se na pola, a do Ruje stignem dok si rekao keks.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #336 u: Veljača 14, 2020, 18:48:11 »
  • Kojem dijelu moje konstatacije si se točno usprotivio ovdje?

Btw, tamo je između ostalog i nekome promaklo da se stup dalekovoda nalazio nasred planirane trase ceste. Meni to i dalje zvuči kao nešto o čemu bi Juričan snimio odličan dokumentarac.

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #337 u: Veljača 14, 2020, 20:47:17 »
  • Trakavica oko ceste za Marišćinu je nešto o čemu bi Juričan mogao snimiti hit dokumentarac, a ne znam da je ikome pala dlaka s glave.
    Pošto sam čekao tu cestu ko ozeblo sunce moram se malčice usprotiviti tvojoj konstantaciji. Ovaj slučaj je isključivo primjer koliko loše su napisani naši zakoni o javnoj nabavi, ni ostali baš ne kaskaju. Posao je dobila Hidroelektra za pare koje su ama baš svi znali da se ta cesta ne može izgraditi - i nitko ništa nije mgao napraviti. Grad Rijeka je otkupio zemljište misleći da je to područje Grada, ali eto u katastru su malo zabrijali.
    Najzanimljivije u svemu mi je informacija, da je ukupni trošak te ceste, nakon 7 godina trakavice, ispao tek malo viši nego što je orginalno procijenjeno. Ukupno je potrošeno 120 milijuna kuna, orginalna procjena prije natječaja je bila 110-120, a Hidroelektra je dobila projekt za 94(!)

Ali da dan danas rade oko te ceste - rade.
    Da je križanje kod Viševca lutrija - je. U prosjeku naletim na jednu saobračajku tjedno.

Ali nakon 7 godina se putovanje do grada smanjio mi se na pola, a do Ruje stignem dok si rekao keks.

Seronja sam, čangrizavac, cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati - nije "čekam k'o ozeblo sunce" (puno puta tako čujem i čitam) nego "čekam k'o ozeb'o sunce". Jer čovjek kad ozebe, čeka sunce da ga ugrije. Ne čeka nekakvo sunce koje je ozeblo.
    29.08.2013., proud to be there

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #338 u: Veljača 15, 2020, 10:12:08 »
  • Seronja sam, čangrizavac, cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisat....
    Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati....
    Ovako se quota/citira.
     8) ;D ;D ;D ;D
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #339 u: Veljača 15, 2020, 10:13:35 »
  • BTW Sandro, smijem li zadnju rečenicu staviti u potpis? Naravno uz navođenje autora, odlična mi je.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #340 u: Veljača 15, 2020, 10:15:07 »
  • Seronja sam, čangrizavac, cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisat....
    Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati....
    Ovako se quota/citira.
     8) ;D ;D ;D ;D

Prihvaćam, ali bolje da je viška, nego da prifali… koneksta radi; nek' se vidi raskoš

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #341 u: Veljača 15, 2020, 10:15:49 »
  • BTW Sandro, smijem li zadnju rečenicu staviti u potpis? Naravno uz navođenje autora, odlična mi je.

Koju?

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #342 u: Veljača 15, 2020, 10:20:03 »
  • Prihvaćam, ali bolje da je viška, nego da prifali…...
    Naravno, bolje da umre selo nego običaji. ;)

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #343 u: Veljača 15, 2020, 10:20:54 »

Koju?

Kako koju? Jednu i jedinstvenu.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...."

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #344 u: Veljača 15, 2020, 10:22:50 »

Koju?

Kalo koju? Jednu i jedinstvenu.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...."

A, OK... nisam je izbrojao kao zadnju :-) … naravno da možeš i ne moraš navoditi autora… možda i bolje ne, ha ha ha...