• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 25165 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Senad Brkić

• Veteran
Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #451 u: Svibanj 19, 2020, 20:04:53 »
  • Nataša Srdoč.  ::)

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #452 u: Svibanj 19, 2020, 22:30:06 »
  • Ej ljudi... pa malo je prošlo ispod radara da se nogomet vratio. Da nije bilo ove prijateljske, bila bi takva sezona kiselih krastavaca, da je to za popizdit (kiselo). Čast svakome ako je pronalazio inspiracije nešto pisati, ali da 'prostite, to su sve pizdarije, dok nas ne opere adrenalin za bodove. Evo... da se i ja uključim s jednom pizdarijom, a možda čak i uspijem pridobiti neku umjetničku dušu i raspoložim je (ga).

Elem… ove godine je neizvjestan MiK festival. Nije toliko upitan zbog "distance", nego su gradovi/gradići - domaćini malo pocrkavali u vrijeme ove besparice i navodno je jako teško naći domaćine za ovu godinu.

Direktor festivala A.Baša triput me u životu pitao "imam li koju stvar za MiK". Prvi put sam glumio zvijezdu, nakon par godina nisam imao petlju reći ne. Pogotovo kad mi je rekao "može i na talijanskom", pa sam brže bolje sklepao neke stihove na temu "San Vito", odmah sam sa sobom raščistio da pjesma mora biti o njemu.

Pa opet neko vrijeme (godine i godine) ništa, pa opet Baša "imaš li nešto". E, imam... zato i sve ovo pišem, inače vas ne volim masirat s mojim lovačkim umjetničkim pričama. Ali ovaj put imam nešto i žao mi je što će se ili odgoditi za godinu dana, ili će se održati u nekoj mizernoj varijanti, "senza sugo e sostanza". A ne bih ovdje ništa pisao da nisam opet izmuzao naslov pjesme koji mora biti takav i nikakav više. Baci oko dole, pišem ovdje riječi pjesme. Gotove, prošle natječaj, lekturu, službeno objavljena kao jedna od pjesama s ovogodišnjeg MiK-a. Ne mogu vam je otpjevati; u originalu je i neću pjevati, dat ću nekoj mladoj curi lijepoga glasa. Ali dajem vam je na čitanje:

KANTRIDA

Toga sam dana
    Sklopila ruke
    I rekla mu
    Tata... molim te, dođi
    Vodi me na ono mjesto
    Najljepšu plažu
    Djetinjstva mog

Svake bi noći
    Sklopila oči
    Sanjala moje
    Najljepše boje
    Valove, plave i bijele
    Jedino more
    U srcu mom

Kantrida
    Ti si kao majka
    Ti si cijeli život moj
    Ritam srca mog

Srce je moje
    Ušlo u stijene
    I svaki dan gleda
    Lučicu staru
    Volim je
    Baš kao more
    Najljepšu sliku
    Djetinjsva mog

Kantrida...
    29.08.2013., proud to be there

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #453 u: Svibanj 19, 2020, 22:38:35 »
  • OK... Wow. <3

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #454 u: Svibanj 19, 2020, 23:16:23 »
  • Kapa dole

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #455 u: Svibanj 20, 2020, 08:58:38 »
  • Opaaa ekskluziva  8)
    Dobar mi je tekst. Ja ga doživljavam dvojako. Pjesmu samoj Kantridi kao mjestu odrastanja (lučica, plaža,) i kao pjesmu o NK Rijeci (plavo bijeli valovi, srce u stijeni). I to mi je fora jer se može dvojako shvatiti onako kako svatko Kantridu ima u svom sjećanju ili koja mu je asocijacija prva/bliža. Eto meni na prvu je odmah pomiješalo te dvije veze prema Kantridi.

BTW Kada čujemo u cijelom paketu, znači glazba + izvedba "mlade cure lijepog glasa" onda mogu ići čestitke i pozdravi do tada palac gore na samom tekstu.  ;D
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #456 u: Svibanj 20, 2020, 09:49:08 »
  • Opaaa ekskluziva  8)
    Dobar mi je tekst. Ja ga doživljavam dvojako. Pjesmu samoj Kantridi kao mjestu odrastanja (lučica, plaža,) i kao pjesmu o NK Rijeci (plavo bijeli valovi, srce u stijeni). I to mi je fora jer se može dvojako shvatiti onako kako svatko Kantridu ima u svom sjećanju ili koja mu je asocijacija prva/bliža. Eto meni na prvu je odmah pomiješalo te dvije veze prema Kantridi.

BTW Kada čujemo u cijelom paketu, znači glazba + izvedba "mlade cure lijepog glasa" onda mogu ići čestitke i pozdravi do tada palac gore na samom tekstu.  ;D

To dvojako si shvatio identično kako je bilo i u mojoj glavi, ali... ruku na srce, u nekom više-manje zatvorenom krugu "forum-navijači...", recimo da to i nije neka prevelika mudrost :-) naravno... svaka čast i hvala na čitanju, ha ha...
    29.08.2013., proud to be there

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #457 u: Svibanj 20, 2020, 13:11:10 »
  • To dvojako si shvatio identično kako je bilo i u mojoj glavi, ali... ruku na srce, u nekom više-manje zatvorenom krugu "forum-navijači...", recimo da to i nije neka prevelika mudrost :-) naravno... svaka čast i hvala na čitanju, ha ha...

Dragi forumski kolega možemo se apsolutno složiti s navedenim. No, dozvolite mi daljnju analizu iznesenog.
    Samo okruženje u kojoj je osvanula ova iznenadna i za ovaj forum pomalo neuobičajena objava, uvelike upućuje, pače prisilno navodi na takav zaključak. Samim time, postavlja se očito pitanje koliko je sam autor (ne)namjerno podmetnuo navijačko kukavičje jaje u okruženje nevinog nenavijačkog festivala. To jest, je li navijačka asocijacija pjesme dovoljno jaka da se van navijačkog okruženja, pjesma ikada uopće poveže s nogometnim trenucima nekom ne navijačkom slušalačkom uhu. Je li mačka živa ili nije, je li drvo palo u šumi ili nije, je li ovo navijačka pjesma ili nije? Hoće li ovu pjesmu ikada skloniti s usana srce rođeno južnije od Karlobaga ili je pravo pitanje hoće li pjesmu ikada otpjevati srce koje tuče sjevernije od željezničkih tračnica između Zameta i Kantride? Ili uopće nema ili, je li ili samo i? Uho promatrača odgovor jest?
     ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #458 u: Svibanj 20, 2020, 14:07:48 »
  • https://torpedo.media/poznati-blog-donosi-pricu-o-rijeci-kao-europskoj-prijestolnici-korupcije/

Gdin. Vojko zahvaljuje sigurno nekom neboskom tijelu na COVIDu-19 jerbo da je krenula Rijeka 2020 punom parom, bila bi pod povečalom Indexovaca i sl. pa kad bi se tek zagrebalo ispod površine do kraja...
    Ovako se mirno može prepustiti nadi da ugleda europski parlament!

Offline Senad Brkić

• Veteran
    Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
    « Odgovori #459 u: Svibanj 20, 2020, 18:39:55 »
  • Ugledat ga može, uć u njega teško. Možda jedino s jabukom u ustima i rastranširan s catering ekipom....

« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2020, 18:41:37 od Senad Brkić »

Offline delgadillo

• Junior
    « Odgovori #461 u: Srpanj 13, 2020, 18:09:25 »
  • Nisan ubra trenutak kad je NL od sdp glasila posta hdz-ov bilten. Što se dogodilo?
    Hvala tatta.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #462 u: Srpanj 13, 2020, 18:18:05 »
  • U doba Karamarka je NL prodan jednoj Slovačkoj (ili Češkoj??) firmi iza koje stoji HDZovi ljudi i kapital. Najlakše je na taj način utišati određen izvor kritika.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #463 u: Srpanj 13, 2020, 18:39:43 »
  • JOJ Media House iz Bratislave. Od starog NL-a nije ostalo mnogo više od imena.

Offline Šejn

• Morčić
    • **
    « Odgovori #464 u: Srpanj 13, 2020, 18:40:03 »
  • U Rijeku je došao jer mu se činilo da je tako bliži središtima i da će lakše politički djelovati. U Rijeci postaje urednik lista Hrvatska sloga, kojega preimenuje u Novi list i kojemu će ponekad biti jedini urednik, novinar i suradnik. Te novine bile su najutjecajnije i najvažnije hrvatsko opozicijsko glasilo pred Prvi svjetski rat.

https://www.jergovic.com/ajfelov-most/supilo/

Nekad bilo sad se spominjalo rekao bi još jedan velikan A.G.M. u svojoj fantastičnoj pripovijetci.