• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 27576 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #495 u: Svibanj 07, 2021, 19:13:06 »
  • Tko god dođe, sve paradigme će ostati iste.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #496 u: Svibanj 07, 2021, 22:48:04 »
  • Fornax... nemoj se zajebavat. Ti ćeš prvi rigat vatru kad ti uđe u drugi krug i postane ozbiljan kandidat za gradonačelnika. Rocky (Ispod stijena)... ovo "prodrma" ne kužim. Neki dan sam galamio na jednog koji mi sin može biti... priznajem, malo sam se zaigrao i kurčio mojim velikim godinama... isto je rekao za Miletića i obrazložio svoj izbor baš tim riječima "da malo prodrma". Kad sam ga pitao šta to znači, on gleda, striže ušima i trepće. A ma baš štani... glavno da je u điru neki plan drmanja. Mislim... netko čiji je profil debelo, debelo ispod kapaciteta vođenja grada, trebao bi drmati... koga, kako? I zašto drmati? Po meni treba puno toga dovesti u red, hladne glave proučiti brojke, okružiti se ćukama, a ne Drmićima...

Ma slušaj Sandrić, nije meni ni na kraj pameti nametati opcije. ALi tu priznajem pred svima. TKo god bude sa Filipovićem u drugom krugu ja ću zaokružiti ovog drugog.

A ovo "prodrma".
    To znači da je sada na vrhu piramide OBi, ispod njega je neki X i Y , pa ispod njih  A B C, pa ispod D E F G. itd.
    I ti ljudi su na tim pozicijama već godinama, da ih tresneš po ramenu prašina bi te ugušila. Pa onaj mrtvi Bandić bi promijenio osobu C npr. i došla bi opet neka osoba LJ iz Ljubuškog, ali bi imala bar malo drukčiju vijugu u glavi, možda bi i pala koja ideja.
    Ova tu garnitura je toliko učmala. Zato govorim prodrmati...

A naravno da je logika tko god dođe novi da će staviti svoje ljude. Pa neće kihati u prašini...

Već sam počeo pizdit - koji k "Sandrić", ali ono s prašinom ti je dobra fora  :) .
    29.08.2013., proud to be there

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #497 u: Svibanj 21, 2021, 16:40:24 »
  • Cupać jako ne želi Štimca.

https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/stimcev-donator-tvrtka-conex-poslovala-s-kbc-om-rijeka-dok-ga-je-vodio-stimac/ (najsvježije, današnje)
    https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/davor-stimac-optuzio-novi-list-za-medijsku-blokadu-a-konkurente-za-prljavu-kampanju/
    https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/filipovic-vodi-10/
    https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/damir-cupac-desnica-zaobilazno-jurisa-na-rijeku/
    https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/damir-cupac-doktor-stimac-jekyll-and-mister-stanic-hyde/
    https://www.novilist.hr/uncategorized/pise-damir-cupac-strah-od-cekaonice/

Nakon 30 godina drmanja jedne stranke odnosno dvije osobe po gradu od 120-150 tisuća ljudi, glasao bi i za Katarinu Peović i za Miletića prije nego za zamjenika postojeće garniture odnosno nastavak iste priče.

Zaslužio je netko drugi uhljebiti svoje ljude u gradsku upravu, tkogod to bio. A onda tko zna, možda nešto dobrog donese. Jer u četiri godine tj jednog mandata stvarno neće uspjeti razjebati puno toga.

Generalno ništa to ne mora značiti jer su to sve nova imena i mogu ispasti luđaci sve redom, ali činjenice da će Zagreb ići osobi koja u politici nije postojala do pred par godina, u Splitu najviše dobio nezavisni Puljak, u Rijeci ipak najkonkretnija oporba SDPu unazad 20 godina nezavisni Štimac...

Odnosno da će tri najveća grada napokon izaći iz ralja HDZSDP-a, a to može imati jebački utjecaj u politici narednih godina. Promjena u Rijeci koja nije HDZSDP, Miletić, Peović? Daleko je Štimac od idealnog, ali malo provjetravanja će jako dobro doći.

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #498 u: Svibanj 21, 2021, 18:18:25 »
  • U 1.krugu nisam glasao niti za jednog koji je po anketama prelazio 5% a u 2.krugu cu definitivno za Stimca. Pun mi kurac SDP-a a istog sam misljenja kao i TIR da u jednom mandatu Stimac ne moze razjebati puno toga. Ako postane gradonacelnik, nakog jednog mandata noga u guzicu bude li se pokazao losim izborom. Sigurno u tom slucaju nece trajati kao debelo prase.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #499 u: Svibanj 21, 2021, 19:34:54 »
  • Štimca ne zanima Rijeka, ako on dođe, klijentelizam ide na jednu sasvim novu razinu. Znam da je Filipović baby Obersnel, ali nisam ja kriv što ovi izbori nisu izbacili ni jednog dobrog kandidata.

Štogod, gradonačelnički izbori su trenutno manje bitni. U gradskoj skupštini je puno veća drama.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #500 u: Svibanj 21, 2021, 23:28:35 »
  • A nes’ ti problema, doktor Ivanis je već otkrio sto se odavno znalo, da je u utrku ubačen kao zec.
    Sa njime ima SDP 13 ljudi+ 2 iz Možemo je 15.
    I da se HDZ, Štimac i vjeroučitelj dogovore je 14.
    A i ovi mladi koji to nisu će se prikloniti SDPu i to je laganica za vladajuće .

Dobit će i gradonačelnika nakon drugog kruga i to je to.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #501 u: Svibanj 22, 2021, 07:37:00 »
  • Ne bih se kladio da će Možemo podržat SDP.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #502 u: Svibanj 22, 2021, 11:35:44 »
  • Ne bih se kladio da će Možemo podržat SDP.
    Ni Možemo ni AM neće podržati većinu, barem ne pod svaku cijenu.
    AM je izgradio 'reputaciju' buntovnika, a Možemo raste na krilima stvari koje se događaju u drugim krajevima. Neka u Zg naprave nekakvu 'čistku' i uvedu redi i za 4 godine Možemo će i u Rijeci igrati značajnu ulogu. U Zg je u prošlom sazivu sjedio samo jedan vječnik iz Možemo - a gle sada... Slizanje s SDP-om im donosi minimalnu kratkoročnu korist i dugoročne probleme.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #503 u: Svibanj 22, 2021, 13:10:13 »
  • AM ima jednog kandidata, drugi je iz Unije...
    Možemo je dobro odradilo ZG prvenstveno jer se SDP malo preračunao.
    Sada je na Možemo u ZG potez kojim će ili izbrisati ove dvije velike stranke sa liste veikih ili vise niti jedna takva organizacija neće napraviti ništa...

Za riječku politiku sam gotovo siguran, pa rekao bih i sigurniji da će Možemo ili AM podržati Filipovica nego sto će vjeroučitelj u pakt sa Stimcem ili HDZom koji imaju jednak broj zastupnika

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #504 u: Svibanj 22, 2021, 13:14:12 »
  • AM je blaga komedija od stranke koju vodi neozbiljni ljudi (dojam iz prve ruke), pa mi je fascinantno da su uopće više živi, a Možemo gradi imidž ozbiljne treće opcije i zbog toga ne žele da ih ljudi dožive kao novi Most (koji se dvaput prodao HDZ-u). U Zagrebu su odbili predizbornu suradnju s SDP-om i trijumfirali, a njihove ambicije su puno šire od Zagreba.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #505 u: Svibanj 22, 2021, 16:59:23 »

• AM ima jednog kandidata, drugi je iz Unije...
    Možemo je dobro odradilo ZG prvenstveno jer se SDP malo preračunao.
    Sada je na Možemo u ZG potez kojim će ili izbrisati ove dvije velike stranke sa liste veikih ili vise niti jedna takva organizacija neće napraviti ništa...

Možemo je dobro odradilo Zagreb ne zbog SDPa već zbog toga što se ta oporba gradi godinama kroz aktivizam, nisu sjedili skrštenih ruku i sjetili se da bi se mogli baviti politikom pred izbore. Možemo u Zagrebu je trenutno sve ono što su "glavne" stranke izgubile u svojim godinama postojanja.
    E sada prebacimo malo zagrebački Možemo na riječke prilike. U Rijeci pod ove koji se sjete baviti politikom ne mislim samo na sve ove nove koji se svako toliko pojave u Rijeci, već i na stalnu riječku "oporbu" koja realno q* ne radi za svoga mandata, a onda se sjete pred izbore "igrati" politike. Di ste i što radite između izbora?

E sada, koliko "štete" može učiniti sama pozicija gradonačelnika bez vladnja i skupštinom grada? Moram priznati da nisam baš u tom filmu pa upućeniji recite je li on mali bog u ovom gradu ili ipak je skupština ta koja drma i može činiti bitne promjene?

BTW Nažalost Štimac moj glas dobiti neće kad sam čuo pozadinu te priče, a da bih promjene volio, volio bih i to svake 4 godine jer bi jedino tako mogli naprvo.

Kako god bude bilo neka samo bude bolje.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #506 u: Svibanj 23, 2021, 02:02:14 »
  • Da SDP ima kvalitetnijeg kadra ne bi Možemo toliko iskočilo u ZG.
    Do zadnjeg trenutka su oni vagali ići sami ili ne.
    Kasnije se radi katostrofalnog stanja u SDPu razmatralo dani oni podrže Tomaševića za grandonacelnika.
    I na kraju. Da je živ, Milan bi pokupio još koji postotak, a da je prije umro, HDZ bi stavio jačeg kandidata.

Pa bas zato će biti zanimljivo vidjeti Mozemo.
    Oni su narasli na aktivizmu i kao žestoka oporba Bandicu.
    Sada će dobiti volan u ruke pa će se vidjeti kakvi su vozači.
    Vladati se ne može na temelju pukog aktivizma

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #507 u: Svibanj 23, 2021, 02:07:08 »
  • Samo da ne misliš kako si samo ti budan u 2 ;)
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #508 u: Svibanj 25, 2021, 10:25:06 »
  • Obzirom da Cupać i NL ponovo jašu ujutro sa naslovnim člankom ALOO OVAJ ŠTIMAC PLAGIRA - a riječ je o jednom odlomku rada starog devet godina, u kojem je sudjelovalo više autora, koji je ostao necitiran. Kojeg je on sam prvog iznio medijima uostalom.

Pa da malo izbalansiramo - https://www.facebook.com/dastimagrad/posts/405738357521732

Isto Cupaćev članak o Obijevom 270 stranica dugačkom oproštajnom pismu u naslovu ne vrišti o 100 milijuna eura kreditnih zaduženja. :)

https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/obersnel-podnio-izvjesce-ostavljam-vam-deficit-od-100-milijuna-kuna-i-projekte-vrijedne-200-milijuna-eura/

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #509 u: Svibanj 25, 2021, 10:32:48 »
  • Vrlo jednostavno, ako izlaznost bude niska kao u 1. krugu, a bit ce,  ovaj bezlicni Obijev pijun dobiva izbore.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.