• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 29715 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Grozni

• Senior
  • FF
    • Gospoda
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)ta
« Odgovori #510 u: Svibanj 25, 2021, 10:53:36 »
  • Treba nama riječka verzija možemo.
    Svi ovi su loši i nečiji igrači, a gledaju naplatiti sebe i svoje frendove.
    Svi negdje nešto vodili, rezultate si prikazuju super, a čekaju mišljenje i šušku od EU,
    Koji k.... svi oni uzimaju lovu, gradonačelnici, župan, predsjednik, premijer, sabor...
    Autobusni kolodvor, j..... mi se nikad ga nisam koristio niti mislim, željeznički kolodvor još manje, koliko oni kasne do bilo čega bolje da ne kreću.
    Čudi me nitko ne obećava kantridu, makar kao Nacionalni stadion.
    Sigurno je samo da će njima biti jako dobro a nama isto i gore, kao i u svim drugim gradovima tko god vladao,
    "Rijeka je igrala lijepo, nadahnuto, pošteno i nadasve gospodski"

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
    « Odgovori #511 u: Svibanj 28, 2021, 20:57:34 »
  • Izbori prekosutra manje-više ovise skoro isključivo o samo jednoj stvari - izlaznosti. Zadnje ankete sa NovaTV daju 8% prednosti Filipoviću (50.5-42.5) uz cca isti postotak neodlučnih (7%). Portal ankete, primjerice NL, je 47-44 u korist Štimca.

Osobno mislim da će biti pitanje vrlo malog broja glasova i da će tu biti priča o par posto razlike.

Online Fornax

• Forza Fiume

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #513 u: Svibanj 31, 2021, 11:48:00 »
  • Novi ritam grada!

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #514 u: Svibanj 31, 2021, 12:17:07 »
  • Dosta dobar slogan, zapravo. Komunikolozi i PR stručnjaci su Davoru Štimcu propustili reći da ubacivanje igre riječi složene iz vlastitog prezimena u slogan stvara određene suptilne hinteve egomanije. Još da su mu PR-ovci nabavili modulator glasa, da ne zvuči kao da ga je pas ugrizao za jaja dok je gutao helij... Realno čovjek nije imao šanse, Rijeka ipak nije pripizdina, tu izazivaču treba nešto više od (vrlo) isprazne retorike, a ideološka neutralnost je još uvijek ravna ideološkoj nepodobnosti (očekujem da će se to jednog dana promijeniti).

Najmo se da će za četiri godine iznići nešto kvalitetniji kandidati. Ovo je bilo ispod svakog kriterija.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #515 u: Svibanj 31, 2021, 12:35:23 »
  • Čini se da puno ljudi ne razlikuje ekonomsku i ideološku desnicu i lijevicu.
    Štimac se posredno izrazio o svojim desnim ekonomskim stavovima, ali o ideološkim nije bilo riječi.
    SDP je ideološki lijevo, ali ekonomski se ponaša kao da je s desnice (malo manje u Rijeci, puno više na državnoj razini).

Ali, ono što raduje je da kao društvo ipak malim (ali malim) koracima idemo naprijed. Neki klauni nisu prošli, neki "pretplatnici" nisu prošli, i neke prazne fraze nisu prošle. To je dobro.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #516 u: Svibanj 31, 2021, 13:02:03 »
  • Štimac se posredno izrazio o svojim desnim ekonomskim stavovima, ali o ideološkim nije bilo riječi.
    Nisi u pravu.

https://www.jutarnji.hr/video/news/filipovic-stimac-ne-zna-bi-li-u-hod-za-slobodu-ili-u-hod-za-zivot-stimac-to-su-objede-15075500

Skrivao je ideološke stavove kao zmija noge.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #517 u: Svibanj 31, 2021, 13:09:32 »
  • Ali to sam i rekao, da je skrivao ideološke stavove:
    Štimac se posredno izrazio o svojim desnim ekonomskim stavovima, ali o ideološkim nije bilo riječi.
     ???

Ill communication rekli bi Beastie Boysi.  :)

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #518 u: Svibanj 31, 2021, 14:30:17 »
    SDP je ideološki lijevo, ali ekonomski se ponaša kao da je s desnice (malo manje u Rijeci, puno više na državnoj razini).

Ali, ono što raduje je da kao društvo ipak malim (ali malim) koracima idemo naprijed. Neki klauni nisu prošli, neki "pretplatnici" nisu prošli, i neke prazne fraze nisu prošle. To je dobro.

Cijeli problem naše države (OK, ovo je malo glupo reć pored sve korupcije i kriminala)  je što HDZ kao nominalno desna stranka nema uopće desne ekonomske politike, (jer nažalost oni su u svemu upravo suprotno onome što bi trebali bit) već kao nasljedik stare partije isto kao SDP zastupa lijeve ekonomske politike. Desne ekonomske politike u hrvatskoj zastupa tek poneka liberalna stranka, tipa Centra, Fokusa i dijelom, ali samo načelno DP, a značile bi tržišno gospodarstvo, manje regulacija, manje birokracije i potpuno smanjivanje utjecaja države u ekonomiji. Tako da je ovo što si napisao potpuno krivo.
    Što se ideologije tiče, mi smo, jasno, zaostali u vremenu i prostoru i ono što je normalno u zapadnim zemljama i što su prihvatile sve konzervativne stranke, a tiče se osobnih i sloboda manjina mi i dalje proglašavamo ideološkm pitanjima. Ne, to nisu ideološka pitanja, to su pitanja civilizacijske razine.
    Što se Štimca tiče, on se o nekim "vrijednosnim", svjetonazorskim pitanjima tipa abortusa odredio i sasvim je jasno da čovjek nije desničar. Čovjek jednostavno nema talenta za bit političar i vodio je po meni skroz krivu kampanju, za razliku od Filpovica cija je kampanja bila odlicno odrađena.
    Osobno bi volio da nam gradonačelnik (naravno i premijer) ima desna ekonomska uvjerenja, ali teško se riješit partijskog mentaliteta.

Ali kažem, opet nebitno, nama je trenutno puno bitnije da se Njemacka (Lurssen) odlučila ulagat baš u ovaj kraj, više će oni napravit za ovaj kraj nego što bi mogli Filipović i Štimac zajedno sa Butkovićem.

A možda Komadina iznenadi pa u zadnjem mandatu i on odluči koju našu županijsku kunu vratit u Rijeku? Nekako sumnjam, kad nije 30 godina, ali...

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #519 u: Svibanj 31, 2021, 14:32:21 »
  • Štimac se posredno izrazio o svojim desnim ekonomskim stavovima, ali o ideološkim nije bilo riječi.
    Kako nije bilo riječi? Filipović ga je u sučeljavanjima nekoliko puta pokušao upecat da se outa, sveki put se izmotao.

Citat:
    To što gospodin Štimac ima problem da se izrazi svjetonazorski jasno da li bi bio u hodu za slobodu ili hodu za život, to je njegov problem koji ga opterećuje cijelu kampanju. Ne može se odmaknuti od savjetnika Relkovića koji je idejni začetnik Hrasta i Mosta.
    Citat:
    Ponovno objede gospodina Filipovića. Tražili smo savjete raznih ljudi, jedan od njih je i Relković koji je pratio Most i stranku Centar.

EDIT: jedna stvar koja mi je skoro promakla:

Citat:
    Inicijativa HDZ-a i drugih stranaka za imenovanje trga po Franji Tuđmanu, da ili ne?

ŠTIMAC: Stavit ću na Gradsko vijeće pa neka ono odluči.

FILIPOVIĆ: Mislim da još nije vrijeme.

Autor one notorne "Riječani urazumite se" i "Ipak ima Boga" (nakon RI-OS 1999) nikada ne smije dobiti ulicu u Rijeci.

« Zadnja izmjena: Svibanj 31, 2021, 17:42:07 od Fornax »

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #520 u: Svibanj 31, 2021, 19:06:14 »

Cijeli problem naše države (OK, ovo je malo glupo reć pored sve korupcije i kriminala)  je što HDZ kao nominalno desna stranka nema uopće desne ekonomske politike, (jer nažalost oni su u svemu upravo suprotno onome što bi trebali bit) već kao nasljedik stare partije isto kao SDP zastupa lijeve ekonomske politike. Desne ekonomske politike u hrvatskoj zastupa tek poneka liberalna stranka, tipa Centra, Fokusa i dijelom, ali samo načelno DP, a značile bi tržišno gospodarstvo, manje regulacija, manje birokracije i potpuno smanjivanje utjecaja države u ekonomiji. Tako da je ovo što si napisao potpuno krivo.
    Što se ideologije tiče, mi smo, jasno, zaostali u vremenu i prostoru i ono što je normalno u zapadnim zemljama i što su prihvatile sve konzervativne stranke, a tiče se osobnih i sloboda manjina mi i dalje proglašavamo ideološkm pitanjima. Ne, to nisu ideološka pitanja, to su pitanja civilizacijske razine.
    Što se Štimca tiče, on se o nekim "vrijednosnim", svjetonazorskim pitanjima tipa abortusa odredio i sasvim je jasno da čovjek nije desničar. Čovjek jednostavno nema talenta za bit političar i vodio je po meni skroz krivu kampanju, za razliku od Filpovica cija je kampanja bila odlicno odrađena.
    Osobno bi volio da nam gradonačelnik (naravno i premijer) ima desna ekonomska uvjerenja, ali teško se riješit partijskog mentaliteta.

Ali kažem, opet nebitno, nama je trenutno puno bitnije da se Njemacka (Lurssen) odlučila ulagat baš u ovaj kraj, više će oni napravit za ovaj kraj nego što bi mogli Filipović i Štimac zajedno sa Butkovićem.

A možda Komadina iznenadi pa u zadnjem mandatu i on odluči koju našu županijsku kunu vratit u Rijeku? Nekako sumnjam, kad nije 30 godina, ali...

Sve si točno rekao, imam čak i slična ako ne i identična uvjerenja.
    Samo mogu reci da je Butković personalno najviše napravio za ovaj kraj od svih spomenutih.
    Na kraju krajeva, nas gradonačelnik se hvalio nekim projektima koji su isključivo projekti ministarstva , konkretno Porto Baros

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #521 u: Svibanj 31, 2021, 20:01:19 »
    Kako nije bilo riječi? Filipović ga je u sučeljavanjima nekoliko puta pokušao upecat da se outa, sveki put se izmotao.
    Ali upravo to i ja tvrdim. Da se nije ideološki izjašnjavao.

@Snješko:
    Kao što si lijepo rekao jedini koji otvroreno su se jasno deklarirali za liberalizaciju tržišta su Centar (odnosno Pametno), ostali to nikada nisu branili. Ali, ako pogledamo što su napravili sa zakonom o radu (poglavito SDP), privatizacijom (HDZ, ali i SDP), ušutkavanjem sindikata (HDZ, SDP, a i sami sindikati) onda itekako možemo reći da su to stranke koje su nastojale prodati "obiteljsko srebro", umanjiti utjecaj radništva i bile blagonaklone gotovo bilo kakvom ulasku kapitala. Još kad se sjetimo Tuđmanove teze o 200 obitelji teško da se može reći da se tu radi o nekakvim lijevim gospodarskim politikama. Tako da ne bih rekao da je ono što sam napisao "potpuno krivo".

Da se razumijemo nemam ništa protiv Lurssena ili krupnog kapitala i mislim da je dobro što dolazi takav priliv kapitala u naš kraj, ali isto tako smatram da tako što treba kontrolirati i da, primjerice, koncesija na Rivu (sve do Bunkera) je u potpunosti pogrešna (nemam ništa protiv Porto Baroša dok ne diraju Mrtvi Kanal i ŠRD Luben) i da tako što ne bi trebalo biti dio koncesije nego bi taj mali pojas obale trebao, uz Molo Longo, ostati građanima na korištenje.

Online Grozni

• Senior
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #522 u: Svibanj 31, 2021, 21:16:13 »
  • Neka prodaju cijelu državu, malo je još ostalo.
    Jebali ih turisti i brojanje, i sreća kad je na Lučkom kolona od 10/20 km, a mi sretni dolaze turisti.
    Dolaze investitori da uzmu još ono malo što je naše, uzet će i obalu, i plaže, ali neće biti žice, ograde,
    Još ćemo im se morati micati, jer smo mi tu 12 mj a oni samo par tjedana.
    Kakav Alan Ford, ova država je Alan Ford.

Online Grozni

• Senior
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #523 u: Svibanj 31, 2021, 21:52:41 »
  • Izaberemo političare koji kažu da su nesposobni upravljati pa to prodaju jer netko drugi zna!!!!!!!!

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #524 u: Svibanj 31, 2021, 22:05:32 »
  • Ljudi, procitajte danas ima u Novom listu upravo o Porto Barosu, pa i o sadasnjoj putnickoj obali na koju ce se prosirit marina. Dakle, nema govora o zatvaranju, dapace, prostor buduce marine gdje se danas nitko ni ne sece postat ce jos jedan atraktivan dio grada sa mnogim sadrzajima. Ne kuzim taj strah od privatnog kapitala, jasno treba definirat sto se moze, sto se ne moze i sto mora ostat otvoreno i slobodno za građane. Kao sto je recimo kod Hiltona setnica se jos i prosirila u odnosu na ono prije. Uglavnom, ako se obistine ove najave i na Kantridi se sagradi stadion i hotel, ako se Preluk ocisti i tamo napravi turisticki kompleks sa kongresnom dvoranom, onda onaj dio gdje je sad bolnica koji je mozda i najvrjedniji u cijeloj prici aktivira... I kad se cijela prica poveze tako da se napravi prava setnica sa svim sadrzajima od 3.Maja pa do Voloskog, poneka gradska plaza, izletiste, pa ta zapadna obala Rijeke ako se pametno izvede je destinacija za 5 zvjezdica od koje koristi moze i mora imati i privatni kapital, a i svi mi koji ovdje zivimo.