• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 33357 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grozni

• Veteran
  • Veteran
  • FF
    • Gospoda
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #525 u: Svibanj 31, 2021, 22:26:16 »
  • Sve se prodaje, daje u koncesiju, i šta mi dobijemo od toga, ništa, privatnik stranac diže lovu koja završi u njegovoj državi, nama mrvice i loša radna mjesta.
    A mi nismo bili sposobni izgraditi hotel, otvoriti nešto uspješno i zaraditi.
    Najbolje je sve prodati, dati u koncesiju, i čuditi se kako je stranac sposoban ili smo mi nesposobni.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #526 u: Svibanj 31, 2021, 22:36:09 »
  • Ljudi, procitajte danas ima u Novom listu upravo o Porto Barosu, pa i o sadasnjoj putnickoj obali na koju ce se prosirit marina. Dakle, nema govora o zatvaranju, dapace, prostor buduce marine gdje se danas nitko ni ne sece postat ce jos jedan atraktivan dio grada sa mnogim sadrzajima. Ne kuzim taj strah od privatnog kapitala, jasno treba definirat sto se moze, sto se ne moze i sto mora ostat otvoreno i slobodno za građane. Kao sto je recimo kod Hiltona setnica se jos i prosirila u odnosu na ono prije. Uglavnom, ako se obistine ove najave i na Kantridi se sagradi stadion i hotel, ako se Preluk ocisti i tamo napravi turisticki kompleks sa kongresnom dvoranom, onda onaj dio gdje je sad bolnica koji je mozda i najvrjedniji u cijeloj prici aktivira... I kad se cijela prica poveze tako da se napravi prava setnica sa svim sadrzajima od 3.Maja pa do Voloskog, poneka gradska plaza, izletiste,pa ta zapadna obala Rijeke ako se pametno izvede je destinacija za 5 zvjezdica od koje koristi moze i mora imati i privatni kapital, a i svi mi koji ovdje zivimo.
    Sve stoji, ali ono čega se svi bojimo je prevelika urbanizacija (hotel do hotela, kompleks, do kompleksa) bez manjih sportsko rekreativnih oaza, lučica, divljih plaža i plažica kakvih sada ima. Ne vole svi baš izbetoniranu obalu i umjetno nasipani šljunak, a mi idemo ka tome da obalu kakva nam se sviđa pretvorimo u nešto drugo. Trenutno je Kantrida krcata i živa, bojim se u što će se to pretvoriti kad se sagradi pored stadiona još jedan trgovački centar i što će napraviti recimo s lučicom. Ono što je zanimljivo, u niti jednoj priči koje kolaju nema ni jednom riječi spomena o kakvoj običnoj lučici za građane, za manje barke, samo marine.
    Svaki gradski izbori je tema autobusni kolodvor, koji 95% građana nikada ne koristi niti će koristiti, ali se nikada nije postavilo pitanje recimo što Riječani žive na moru i ne mogu imati barku jer vezova nema. Vjerujem kako bi više Riječana imalo potrebu za vezovima nego za tim sada već legendarnim kolodvorom.
    Zato me baš zanima kako misle riješiti ovaj zadnji dio ove tvoje rečenice koji sam boldao.

"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #527 u: Svibanj 31, 2021, 22:51:41 »
  • Sve za investitora i turiste, nama ništa, možda mrvice. Šta smo mi dobili osim plaže ploče.
    Sve nam uzimaju pomalo. Živiš na moru a moraš se voziti s autom do plaže skoro jedan sat, ovo bliže je sjebano, gužva, zemljačenje.....
    Sad se tuševi naplaćuju!!!!!! parkiralište do 70, 80 kuna.
    Sve više se naplaćuje a ništa se ne dobiva.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #528 u: Svibanj 31, 2021, 23:08:48 »
  • Na plažu Ploče sam išao gotovo redovito dok nije data u koncesiju. Skoro sam povratio kad sam vidio trampoline na odbojkaškom igralištu.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #529 u: Svibanj 31, 2021, 23:28:42 »
  • Stari porat, Johnson, Preluk, Lido, Medveja i Mošćenička su bili događaji, Brseč.....
    Kupat se pa gleda trke na preluku pa opet kupanje.
    A sve naše i sve besplatno osim cuge.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #530 u: Svibanj 31, 2021, 23:38:35 »
  • Definirati uvjete koncesije i pustiti u najam. Kad nema nikog od naših da zarađuje milijune na tome, neka nam Nijemci zgrću novac pred nosom. Bitno da mi 30 godina gradimo kolodvor, sportske dvorane, atletske staze sa 20m prekratkom pistom, i ostalo. Ključ je samo jasno definirati što ide u najam i po kojim pravilima. Odnosno što više toga tražiti da se dostavi uređeno i otvoreno za javnost. Hilton je dobar primjer toga. Jedino što su si uzeli je onaj dio plaže ispred hotela, sve ostalo je sad uređeno. I jasno nasuli su još jedno 50 metara zemlje u more, ali eto.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #531 u: Lipanj 01, 2021, 08:03:15 »
  • Koliko smo mi sposobni vidi se u zadnjih 30tak, godina.
    Prešišali nas poljac i, Česi, Slovaci, Mađari,
    Rumunji, ai bugari će uskoro, Litve, ukrajina, blitve.....
    Mi postajemo Afrika sa strujom., za to je netko kriv!
    Svekolika hrvatska sposobnost.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #532 u: Lipanj 01, 2021, 08:10:27 »
  • Što se Hiltona tiče, mislim da bi bio red da su asfaltirali i cestu od rotora do Preluka, a ne samo od Riječkog zavoja do rotora. Glavna prometnica koja spaja Rijeku i Opatiju je doslovno jama na jami.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #533 u: Lipanj 01, 2021, 15:06:20 »
  • Nisi asfaltirati, da ne dođe korona s te bande.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #534 u: Lipanj 02, 2021, 16:35:59 »
  • Sad treba vidjeti status te ceste na Preluku.
    Vjerovatno je županijska , možda čak i DC. Tu i privatni investitor ima dosta problema, nije ni Cehu vjerovatno svejedno sto u takav luksuz se dolazi po valovitoj prometnici( kako bi Kerum rekao: “a šta misliš kako je meni u Ferarriu se voziti po tim rupama 8) )

Ima recimo ona cesta JP Kamova na Pećinama.
    Ona ima status DC.
    Tamo su auti parkirani sa obje strane.
    Tu su dve škole, jedan vrtic i dva samoubilačka pješačka radi gore spomenutih parkiranih vozila i jebeni pravac.
    I zbog tog naziva DC nije moguće staviti nekakav ležeći policajac ili nemam pojma zašto nema kamere.

A u praksi ta je cesta sve samo ne državna nakon izgradnje obilaznice sve do mosta i ulaza/izlaza kroz tunel Brajdica iz grada.

A pro po Porto Baroš, 97% Riječana nikad nije ni zašlo u taj dio niti koristilo.
    Problem vezova, barki i sl. je veliki problem i vjerovatno teško rješiv. I uz postojeće lučice kapaciteti su nedovoljni u odnosu na potraživanja , a i eventualni slobodni vezovi se djele preko veza i poznanstava i po cijenama koja nisu u mogućnostima malog čovjeka...Tako da smo mi možda već danas u poziciji “jahtaša”

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #535 u: Lipanj 02, 2021, 17:14:25 »
  • ....
    A pro po Porto Baroš, 97% Riječana nikad nije ni zašlo u taj dio niti koristilo.
    Problem vezova, barki i sl. je veliki problem i vjerovatno teško rješiv. I uz postojeće lučice kapaciteti su nedovoljni u odnosu na potraživanja , a i eventualni slobodni vezovi se djele preko veza i poznanstava i po cijenama koja nisu u mogućnostima malog čovjeka...Tako da smo mi možda već danas u poziciji “jahtaša”
    Možda se (dio) problem mogao riješiti tako da Porto Baroš nije dan jahtašima ;) Da se krenulo u onaj projekt parka na Delti i zelene oaze prema kanjonu Rječine.
    I sigurno je da se problem neće i ne može riješiti kad o tome ni jedan političar ne priča već 30 godina od kako imamo demokratske izbore.

"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #536 u: Lipanj 02, 2021, 21:06:53 »
  • Stvar je u tome da ne damo, da ostane naše, riječko (kao grobnička pista zahvaljujući liniću).
    Jebeš investitore, itako dolaze samo muljatori i lopine.
    Sve smo sjebali, samo prodaj, koncesija, pokloni...... gaće dole.
    4 miliona krkana.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #537 u: Lipanj 08, 2021, 19:01:44 »
  • Inače.
    Dobio sam info da se stvara malonogometni klub Rijeka.
    Za sve ljubitelje spanera i futsala lijepa vijest.
    Najprije će krenuti u drugu ligu, ali osigurana su lijepa sredstva i možda kroz neko vrijeme bude puna dvorana Mladosti, lijepa atmosfera.
    Nekada smo imali Stari Grad koja je bila top ekipa u ondašnjoj Jugi.
    Navodno je i Misko pripomogao, a za trenera će doći Korab Morina

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #538 u: Lipanj 09, 2021, 23:20:37 »
  • Čitam komentare ispod objave kluba da su Labrović i Anpem potpisali. Količina rasizma je (za naše ovdašnje pojmove) nevjerojatna. Valjda se i kod nas kroz godine svakakvoga šljama spustilo s brda, samo su takvi donedavno navijali za Hajduk.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #539 u: Lipanj 09, 2021, 23:49:19 »
  • Mislim da se mi možemo pokriti ušima pred "fetivim spličanima".

Oni su puno "građanskiji" i "kultiviraniji" od naše kulturne i fine riječke ekipe. DA ne kažem da ne praštaju neuspjeh i NEobećanje.

Mi volimo, kako bi Palikuća rekao: "komfo zon".

Samo im je preveliki uteg to zaleđe koje je seljačko za razliku od našeg koje je više urbanizirano.

Kod njih jedan Puljak koji je recimo predstavnik centra dobije podršku 30.000 birača, a mi imamo gradonačelnika sa 17.000 glasova i uvijek istu priču.

Pa šaraj malo, kako bi rekao naš precednik!
    « Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2021, 23:52:58 od ispod stijena »