• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 32294 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #585 u: Lipanj 28, 2021, 22:34:20 »
  • Navijač Rijeke koji se boji javno deklarirati kao navijač Rijeke jer se udao u Tovarland. Nema tog Tovara koji bi napravio isto da su uloge obrnute. Kužim tvoju frustraciju.

"Ove noći, prije nego što pijetao zakukuriče, odreći ćete me se tri puta."

Offline Mjoksiglandi

• Morčić
    • **
    « Odgovori #586 u: Lipanj 28, 2021, 22:40:10 »
  • Da da, da je obrnuto trgale bi se maje pokazivale tetovaze i kunulo u ljubav vjecnu, a kod nas pizda

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #587 u: Lipanj 28, 2021, 22:53:57 »
  • Skočio sam na treći gol Švicaraca, a onda shvatio da ga je uvalio Gavranović.
    29.08.2013., proud to be there

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #588 u: Lipanj 29, 2021, 00:20:27 »
  • Kasno je pa sam morao i razmišljati tko je IDM. 8)
    Čudno.
    Decko je od glave do pete zakleti navijac Rijeke. Bar ono sto ja znam.
    Valjda je svima jasno da novinski tekst ne može zorno predočiti govor tijela i zorno prenijeti neku izjavu.

Pa evo malo intime. Meni je mama isto rodjena dalmatinka, stari na pola.

I mama se u tijekom života skroz “prekrstila” ,nema šanse da ona navija za Hajduk kontra Rijeke.
    Čak je i u sukobu sa ostatkom familije i zamjeraju joj kako je to moguce.
    Kod mene je pak to rezultiralo blagom mržnjom prema Hajduku.
    Ali kad sam dole, odem ja bez problema pogledat Hajduka u nekoj euro utakmici( naravno u srpnju;)).
    Nemam ništa protiv toga. Jednostavno previše volim nogomet.
    Tako vjerujem i dotični IDM je zauzeo malo neutralan stav, ali da... jednostavno, kod njih je to religija u uskoj vezi sa mitologijom.
    I to je tako , nema tog primjera bas u cijeloj Europi.
    Zato sam i napisao negdje da jedino oni mogu dovesti igrača na emociju ne nužno na financije

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #589 u: Lipanj 29, 2021, 00:45:25 »
  • Kasno je pa sam morao i razmišljati tko je IDM. 8)
    Čudno.
    Decko je od glave do pete zakleti navijac Rijeke. Bar ono sto ja znam.
    Valjda je svima jasno da novinski tekst ne može zorno predočiti govor tijela i zorno prenijeti neku izjavu.

Pa evo malo intime. Meni je mama isto rodjena dalmatinka, stari na pola.

I mama se u tijekom života skroz “prekrstila” ,nema šanse da ona navija za Hajduk kontra Rijeke.
    Čak je i u sukobu sa ostatkom familije i zamjeraju joj kako je to moguce.
    Kod mene je pak to rezultiralo blagom mržnjom prema Hajduku.
    Ali kad sam dole, odem ja bez problema pogledat Hajduka u nekoj euro utakmici( naravno u srpnju;)).
    Nemam ništa protiv toga. Jednostavno previše volim nogomet.
    Tako vjerujem i dotični IDM je zauzeo malo neutralan stav, ali da... jednostavno, kod njih je to religija u uskoj vezi sa mitologijom.
    I to je tako , nema tog primjera bas u cijeloj Europi.
    Zato sam i napisao negdje da jedino oni mogu dovesti igrača na emociju ne nužno na financije

Ma sve 5; ali ovo mene (OK, previše razbijam glavu oko mnogih stvari, pa tako i ove) jebe po nekoliko osnova; a jedna je i ta što smo mi možda malo fulali veliku priliku postati "nazionale". Ta velika prilika bila je u vrijeme kad su na nekim dalekim terenima naše lige dolazili naši navijači iz Koprivnice, odnekud iz Slavonije ili iz p.m., molili za fotkanje s omiljenim Kramarićem itd. U tom ambijentu je vjerojatno bilo lakše i na HTV-u reći "navijam za Rijeku".

Dobro... da ne zamrsim priču; najviše me jebe ta naša zakopčanost. Ovi dole stvarno ne jebu... prije par godina pozove me riječki Splićo na feštu, rodija se sin. Za stolom fina ekipa, a njegov kum doš'o iz Splita i "u pet minuta" preuzima glavnu riječ. Prvi put vidim čovjeka u životu, odmjeravam mu riječi; prvih pet minuta nisam imao razloga reagirati, dok nije tražio "Hajdučko" (pivo). Oni kažu "hajdućko". I čudi se da ga u "Ex-u" nemaju. I počeo beštimat. Tu sam prvi put reagirao, ali laganini... više sam pratio i očekivao hoće li ga netko od njegovih kompića lagano ušutkati. I malo po malo... nije prošlo 15 minuta, počeo galamit kako će nas "izbombat za deset dana na Poljudu".

A jebemmu... nije fer izvlačiti pojedine primjere, ali dolaze kao prilično oštra ilustracija, jebi ga... takvo je stanje u nas i u njih...
    29.08.2013., proud to be there

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #590 u: Lipanj 29, 2021, 00:57:54 »
  • Pa evo ti da lakše zaspis...

Ovaj produženi vikend ja za Rab.
    I trajekt, ostalo još 5 do 6 mjesta za auto, brzo na onu kućicu kupit karte i do mene lik, decko cca 30 godina i kaže on meni: “kompa nije ti pametno bas sa tom zastavicom od Rijeke ići na Rab, pobrkao si malo stvari”
    Gledam ja njega, popizdio sam u trenutku, samo sam mu rekao ja to ne skidam tko želi neka pokusa.

Tako da ono... uzme to njima maha  8)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #591 u: Lipanj 29, 2021, 08:45:59 »
  • Za stolom fina ekipa, a njegov kum doš'o iz Splita i "u pet minuta" preuzima glavnu riječ.
    Yep, ovo je vjerojatno glavni razlog zašto većina ljudi iz ovog kraja ne voli južnjake, a ne samo navijači Rijeke. Taj njihov ogavni bahati seljakluk. Čast iznimkama, ali ne znam nekoga tko je imao češće posla s njima, a da nije doživio točno ovo o čemu govoriš.

Ali mi je ipak najjače kad u sportovima koji nemaju veze s nogometom na zagrijavanje dođu u opremi s Hajdukovim obilježjima. Znam jednoga koji je u ZG-u pobrao i par šamara zbog toga (makar je to dijelom bilo i zbog njegovog ogavnog bahatog seljakluka).

Što se nas tiče, mi se zadnjih godina možda malo previše kurčimo spikama o riječkoj toleranciji, multikulturalnosti, inkluzivnosti... Da, to su kvalitete kojima se s razlogom ponosimo, ali neki od nas su počeli malo pretjerivati s tim držanjem kao da smo bolji od svih ostalih. A možda bi bilo i vrijeme da se odjebe s onim "Šta da?", jer je već postalo ozbiljno ofucano. Šta je slijedeće, oće Purgeri brandirat "kaj fakat"?

Bottom line, IDM-ovo oklijevanje da se javno deklarira kao navijač Rijeke je jadno (izlike su mu za kurac, ni jedan predsjednik svih Hrvata se ne libi izjasniti kao Dinamovac), ali Tovari nam ne bi trebali biti neki uzor. 

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #592 u: Lipanj 29, 2021, 09:56:16 »
  • Tovari su uvik jednostavno tovari, krkani. Do 2012 sam s nekima komentirao utakmice dok smo mi još bili u... nigdje.
    Već nakon 1-2 naše pobjede, kreće priča.... ma ja ti ne pratin nogomet, tko je igra, kako je završilo, nisam ni navijač....
    Najgori ljudi i navijači a kako stare samo postaju gori i gori.
    Toliko ih je u RI cijeli život i ok smo si, ali kako stare, još ako imaju nešto šuške-šok i vjeverica.
    HDZ, sve dalmatinskoj, kamen, stina, maslina, galeb,........ pa odi onda u jebenu rodnu grudu i jebi si sve što se za kvaku hvata tamo dolika.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #593 u: Lipanj 29, 2021, 09:58:24 »
  • Meni cijela dalmacija daje na Rebića, krkan na krkana.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #594 u: Lipanj 29, 2021, 11:40:50 »
  • Molim malo tolerancije, ipak je ovo Riječki forum.  8)
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #595 u: Lipanj 29, 2021, 11:52:51 »
  • Molim malo tolerancije, ipak je ovo Riječki forum.  8)

Šta da  ;D?
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #596 u: Lipanj 29, 2021, 12:19:13 »
  • Ok, tolerantnije: meni središnje priobalje i zaobalje istoga daje na vinjane donje, krkan na krkana u bilom, ae.
    Hvala lijepo

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #597 u: Lipanj 29, 2021, 12:20:15 »
  • Meni cijela dalmacija daje na Rebića, krkan na krkana.
    Da pogodim, upoznao si maksimalno 6-10 Dalmatinaca u svom životu i s ni jednim od njih nisi progovorio više od 5 rečenica?

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #598 u: Lipanj 29, 2021, 12:23:15 »
  • Loše gađaš, jako loše,  ;D

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #599 u: Lipanj 29, 2021, 12:24:06 »
  • Loše gađaš, jako loše,  ;D
    That's what she said.