• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)  (Prikazano: 25176 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: Volim grad koji teče (generalna tema o Rijeci i Riječanima)
« Odgovori #345 u: Veljača 15, 2020, 11:17:59 »
  • U Sandrovu obranu, i mene triggera kad se izreke i poštapalice izdeformiraju. Pogotovo me triggera kad se falinzi usvoje i postanu konvencija, tipa riječ "milja" za milijun.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #346 u: Veljača 15, 2020, 11:48:46 »
  • Za moje opravdanje patim od laganog oblika disleksije. Bilo tko čita moje postove će primjetiti greške tipa ije i ije, č i  ć. Jednostavno - ne vidim. Isto i sa poštapalicama - tipa, pol života sam kositio izraz 'Medveđa usluga' u potpuno obrnutom kontekstu.

Ako treba donesem potvrdu od lječnika.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #347 u: Veljača 15, 2020, 12:40:39 »
  • U Sandrovu obranu, i mene triggera kad se izreke i poštapalice izdeformiraju. Pogotovo me triggera kad se falinzi usvoje i postanu konvencija, tipa riječ "milja" za milijun.

Mene ubija "jel" umjesto "jer". Prastara fora, prvi put sam je čuo od Bože Sušeca još ranih osamdesetih. Mislio sam ostat će njemu na sramotu, a još malo pa će u pravopisu istisnuti ispravnu formu. Svi govore. Neki dan slušam neki radio i-view s nagrađivanom književnicom Silvijom Šesto i ona pili li ga, pili "mi ne možemo jeL nemamo uvjeta", "nije velika produkcija jeL smo malo tržište"... neki dan sam popušio od frendova u viber grupi, kad je kompić napisao jel umjesto jer. Ja reagirao, a drugi član grupe uleti i ušutkava me "isti kurac jel ili jer, šta sada ja serem, ajmo  se držat teme…". O jebo te...
    29.08.2013., proud to be there

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #348 u: Veljača 15, 2020, 12:42:50 »
  • Za moje opravdanje patim od laganog oblika disleksije. Bilo tko čita moje postove će primjetiti greške tipa ije i ije, č i  ć. Jednostavno - ne vidim. Isto i sa poštapalicama - tipa, pol života sam kositio izraz 'Medveđa usluga' u potpuno obrnutom kontekstu.

Ako treba donesem potvrdu od lječnika.

U kontekstu da je medo ipak napravio uslugu?
    29.08.2013., proud to be there

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #349 u: Veljača 15, 2020, 12:47:18 »
    Mene jebe "ije" i "je", uopće ne čujem razliku, pa sam jednostavno naučio napamet.

Inače, svima koji se pomalo muče s tim stvarima preporučam korištenje provjere pravopisa u internetskom pregledniku, svejedno dal Chrome, Firefox il nešto treće (kikseve ti samo podcrta valovitom crvenom crtom). Na mobu koristim Swiftkey, tipkovnicu s odličnim prediktivnim tipkanjem koja često zna šta želim reći i prije nego ja to znam.  ;D

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #350 u: Veljača 15, 2020, 13:20:52 »
  • Na mobu koristim Swiftkey, tipkovnicu s odličnim prediktivnim tipkanjem koja često zna šta želim reći i prije nego ja to znam.  ;D
    Ok. Sada napokon imamo logično objašnjenje za neke od tvojih postova  :P ;D ;)
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #351 u: Veljača 19, 2020, 23:29:36 »

• Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #352 u: Veljača 20, 2020, 10:27:09 »
  • Himna je himna, a ono jučer je bilo sramotno izrugivanje istoj. Himne imaju jednu verziju i barem iz poštovanja prema 150-200 godina starom simbolu ne trebaju se provlačiti kroz tuđa viđenja, stilove i prepjeve.

Ne znam šta bi bila normalna reakcija na to jer sam mišljenja da treba osuditi, ali ovaj lik je slučaj za ne laje pas radi sela nego radi sebe.

Ali klasika naše realnosti, danas će se još malo pričati o himni dok je polovica najutjecajnijih ljudi u državi član masonskog društva.
    « Zadnja izmjena: Veljača 20, 2020, 10:30:25 od TIR »

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #353 u: Veljača 20, 2020, 11:15:54 »
  • Meni je Josipa bila živi smijeh i krindž, ali me načelno zaboli za tu temu. Interpretacija intonacije himne je trend koji su počeli Amerikanci, a čak i konzervativni Japanci to rade, kao što rekoh, zaboli me. Poanta je ovom tatičaru (s navodno 33 kaznene i prekršajne prijave) iz Jurdana. Kakve mi živeži imamo sve pod nosom a da ni ne znamo. I čime se ljudi ovdje bave. Kaznena prijava jer nekome nije leglo kako je otpjevana himna.

Zanimljivo, oni Finci su ju na otvorenju EPK neartikuliramo urlali, pa se nitko nije pobunio.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #354 u: Veljača 20, 2020, 13:05:28 »
  • Meni je tretiranje himne kao neke nedodirljive svetinje jednostavno nerazumljivo. Da ju se ne može propitivati, krizirati, ili na drugačiji način izvoditi.
    S druge strane razumljivo mi je da od toga ne treba raditi sprdnju u nekom službenom protokolu jer se ipak radi o - službenom protokolu. No, njena izvedba je daleko od bilo kakve sprdnje ili omalovažavanja, ili u krajnjoj liniji nekog serijoznog iskakanja iz uzusa protokola. Tako da je bespredmetno o tome i raspravljati. Ostaje se na razni osobnih preferencija: sviđa mi se ili ne. Meni osobno ne. Ali moje mišljenje je u krajnjoj liniji nebitno.

A što se tiče same tužbe i tog redikula - eto, pobrao je pažnju koju je htio i sada vjerojatno onanira na svoj račun.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #355 u: Veljača 20, 2020, 13:34:14 »
  • Himna je himna, a ono jučer je bilo sramotno izrugivanje istoj. Himne imaju jednu verziju i barem iz poštovanja prema 150-200 godina starom simbolu ne trebaju se provlačiti kroz tuđa viđenja, stilove i prepjeve.
    ....

Ne bih se složio s tobom, Josipa Lisac sigurno nije došla izrugivati se himni. Jednostavno ženu je malo ponijelo i u interpretaciji je otišla u jednu totalnu krajnost svojeg izričaja. Ni meni se nije dopala ta izvedba, ali ne zato jer mislim da se izrugivala, već zato što mi jednostavno nije leglo jučer njeno pjevanje. Nekome se to jako sviđa i ako voli takvu glazbu i takav način pjevanja to mu je bilo super. Previše je tu bilo prenaglašenosti i onda to može nekome zvučati kao namjerno izrugivanje. Radi se prije o osobnom doživljaju, pričati o izrugivanju, a izrugivanje može biti samo s namjerom je po meni kriva konstatacija.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #356 u: Veljača 24, 2020, 22:17:25 »
  • Nije zajebancija.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #357 u: Veljača 24, 2020, 22:28:14 »
  • Hahahahaha

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #358 u: Veljača 24, 2020, 23:48:58 »
  • Šta se smijete, imaju pravo ljudi! Još kad kamate nabiju i nule se krenu množit zavrtit ce
    mu se u glavi od nula....

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #359 u: Veljača 25, 2020, 08:29:53 »
  • Nije zajebancija.

Lako bi se to moglo zakomplicirati, gospodinu želim puno strpljenja.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.