• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Simon Rožman  (Prikazano: 38257 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delgadillo

• Forza Fiume
Odg: Simon Rožman
« Odgovori #285 u: Svibanj 06, 2021, 16:18:20 »
Inače, očekivao bi više poštovanja za dvojicu heroja koji su ove sezone financijski spasili klub.
Sajmona koji donio oko 5 miliona eura i Tattu koji dodao iznos u okvirima od 3 do 6 miliona eura, zavisno od izvora.
Ne želim ni vidit ni čut lošu riječ za njih dvojicu. 8)
albini izvirila guza

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #286 u: Svibanj 06, 2021, 16:31:07 »
Nema ljubavi do mržnje s Z tribine.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
« Odgovori #287 u: Svibanj 06, 2021, 22:19:35 »
Kad već brojimo brojke... :)

I zato samo brojke nisu uvijek najbolji pokazatelj. Pa istom logikom, Bišćan sa rekordnih 2.07 bodova i samo 7 poraza, nije bio dobar izbor za trenera Rijeke iz drugih razloga. Tomić trenutno ima 1.92 bodova u 12 utakmica, Rožman 1.7. Suludo uspoređivati kao što sam rekao samo po tome kvalitetu trenera, ali kad već delgadillo tu baca usporedbe, onda napiši sve brojeve, džabe ti uspjeh u EL ako ćeš fasovati prvenstvo i ne izboriti Europu dogodine pa ostati i bez novaca i koeficijenta.

Ono... svi treneri u Rijeci su izborili Europu, toplo se nadam da će i Tomić, ali samo su Slovenci igrali Europa ligu.
Uz to, nakon onog drugog nastupa u EL sigurno je Simonova Rijeka ostavila najbolji dojam, a složit će ae svi da imao najgoru ekipu u zadnjih 8 sezona.
Ako po ničemu onda po spominjanju uže i šire rodbine...

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #288 u: Svibanj 07, 2021, 09:27:39 »
Svaka čast i veliko hvala Rožmanu na osvojenom kupu i na europskim nastupima. Rezultati za pamćenje, a i igra iz EL je za pamćenje.
No, ako se odmaknemo malo od rezultata, kao i sagledavanja ukupnog Rožmanovog opusa vjerujem da ćemo se svi složiti da su i igra i rezultati u proljetnom dijelu sezone bili katastrofalni. K tome činilo se da je komunikacija s igračima narušena što je dovelo do jedinog logičnog mogućeg rješenja - otkaza.
Dakle, Rožman je imao rezultate, ali zbog proljeća je morao ići. I to je ok.

Nekakva usporedba Tomića i Rožmana na klupi Rijeke za sada je nezahvalna što zbog vremenskog perioda koji im je dan: Tomić je tek par mjeseci na klupi, što zbog situacije u kojoj su se našli kad su došli u klub: Rožman je imao funkcionalnu momčad s rezultatima kada je došao, a Tomić je došao kao netko koji mora kestenje vaditi iz vatre s disfunkcionalnom momčadi.

Dakle, za usporedbu nam treba vremena. Tomić za sada dobro gura (osim Istre u kupu). Dajmo mu vremena (a uprava nek mu da kvalitetnu i motiviranu momčad).

Offline Evri

• Senior
« Odgovori #289 u: Svibanj 07, 2021, 13:10:38 »
Ako ćemo biti ozbiljan klub onda nam treneri ne bi smijeli odlaziti nakon kriza rezultata koje ne odstupaju previše od ciljeva , niti Kek , niti Biscan, pa i niti Rozman po meni ako nisu osobno htjeli otići iz raznoraznih razloga  nisu imali toliko negativne rezultate  za odlazak , meni se jako sviđa taj otočki model gdje se pozicija  trenera/ managera   u ekipama koje nemaju vlasnike razmažene bogataše koji samo žele trofeje odmah tretira kao svaki drugi  posao i uz neke normalne ciljeve dosta klubova ima konstantu na klupi , mislim da smo mi klub koji ne može uvijek biti prvi , budget nam je sve manji , ono šta Misko ponavlja je po meni realnost , isti kuki je završiti 2 ili 4 pa onda ne vidim zašto bi se treneri mjenja,i svake sezone , pusti ljude neka rade, stvaraju , polako dovode igrače koje žele , za tako nešto ti treba najmanje 3 sezone , ista stvar sa Tomicem, koliko mi igrača imamo za stil koji on njeguje ,e sada ako se to želi promjeniti onda treba i podrška i strpljenje biti prtisutno dugoročno a ne nakon druge krize ajmo next Please , malo trošimo te stručnjake općenitoj HNl prebrzo

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
« Odgovori #290 u: Svibanj 07, 2021, 13:53:44 »
Pa sa Rozmanom ne bi zavrsili 4. nego 6. i da, imao je takav niz negativnih rezultata da je morao otici. Da je prije otisao sada bi mozda imali pokoji bod vise i osiguranu 4.poziciju.
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #291 u: Svibanj 07, 2021, 14:02:16 »
Rožman je na kraju sam priznao da ne vjeruje da on više može podići momčad. Jednostavno, izgubio je svlačionu, kraj priče. S njime na klupi bi svaka šansa za Europu odavno bila izgubljena.

Ne samo da je izgubio svlačionu, određeni igrači su ga navodno mrzili (Murić, Kulenović), a s time je imao problema praktički od dolaska (Kvržić, P. Mamić). Dakle ekstremno nezdrava atmosfera u ekipi koja se kad tad morala presjeći. A ako trener svakih par mjeseci ima pobunu i mora tjerati ljude, postavlja se pitanje u kome je problem.

Btw, s ovim odmakom sam 100% uvjeren i da je ušao u konflikt s Gorgonom. Gorgona pratim, čovjek se ponaša kao da nikad nije ni bio ovdje. Vrlo čudno za nekoga tko je nedugo prije odlaska produžio ugovor i kupio tu kuću.

Probat ću saznat dal je prodao kuću.

« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2021, 14:06:52 od Fornax »

Offline Evri

• Senior
« Odgovori #292 u: Svibanj 07, 2021, 14:06:14 »
To su sve nasa nagađanja , i rezultat i svlačionica , zato je forum ovdje da naša mašta može raditi svašta i da mi sve znamo i kuzimo, upravo ta kultura mijenjanja trenera kao najlakše riješene sto se kod nas njeguje  je dovela do te fraze izgubio je svlačionicu , najlakši i najbrži način za izgubiti posao je da izgubiš svlačionicu

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #293 u: Svibanj 07, 2021, 14:08:14 »
Kakva jebena kultura mijenjanja trenera? O čemu ti pričaš?

Otkad je Mišković ovdje Tomić je tek peti trener. Koliko su ih ostali klubovi promjenili u tom periodu?
« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2021, 14:13:04 od Fornax »

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
« Odgovori #294 u: Svibanj 07, 2021, 14:30:23 »
Cinjenice: u proljetnom dijelu prvenstva u 11 utakmica, dakle 33 bodova u igri, osvojio ih je samo 12. Ako to nije dovoljno dobar razlog da ode onda ok.
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Online moreplovac

• Forza Fiume
« Odgovori #295 u: Svibanj 07, 2021, 15:06:04 »
 najveći treneri su imali klubova gdje im jednostavno nije išlo. Rožman je imao pozitivnih strana ali negativne prevladale.
Isto kao što sportski kluba moze falit pri dovođenju igrača može i pri dovođenju trenera.
Rožman je imao tehničko taktičke dobre strane međutim trener momčadi mora biti i psiholog i autoritet, samo nogomet odavno nije jedina vrlina koju mora imati trener. Možda ga je zatekla nepravedna situacija međutim sam se uhvatio s tim.
Svih njih drži rezultat, a on ga je opako počeo gubit.
Šablone se ne treba držat, svaka situacija je zasebna i s njom se mora nosit individualno.
I Kek je imao dugi niz rezultata bez pobjede, bila je kriza, pa nije smijenjen.
Bišćan je otišao ne radi rezultata nego je sam odlučio radi pritiska navijača.
Rožman je sam dao ostavku jer je vidio da nema više kontrolu. Hvala mu jer je bio pošten, jer kako mi se čini Misko bi čekao još dugo da mu uruči otkaz.
A kako je krenulo nebi vidjeli Evrope slijedeće godine.
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Evri

• Senior
« Odgovori #296 u: Svibanj 07, 2021, 15:06:37 »
Pa čitaj malo sa razumijevanjem , napisao sam općenito HNL ne samo Rijeka , jedini koji je ostavio trag je Kek , ovo mjenjanje trenera nakon sezone i pol je ništa nego ono o čemu pišem, nakon Keka ovo nam je ako govorimo o Rijeci treći trener , ostali me ne interesiraju , bas iz toga razloga sam napisao moje viđenje u postu iznad kada već pišemo o trenerima općenito , netko želi rezu od mus netko konstantu , nismo svi isti

Kakva jebena kultura mijenjanja trenera? O čemu ti pričaš?

Otkad je Mišković ovdje Tomić je tek peti trener. Koliko su ih ostali klubovi promjenili u tom periodu?

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #297 u: Svibanj 07, 2021, 17:36:30 »
S kavim razumijevanjem bi uopće trebao čitati izjave tipa "kultura mijenjanja trenera kao najlakše riješene sto se kod nas njeguje  je dovela do te fraze izgubio je svlačionicu"? Nije tu HNL nikakva posebna krajnost, jedan Bayern je u zadnjih deset sezona promijenio osam trenera, Barcelona sedam.

Moreplovac je sve rekao sa "trener momčadi mora biti i psiholog i autoritet". Neće svaki baš biti psiholog, ali autoritet mora biti neupitan. Da ga se sluša bez pogovora, da bude dirigent, a momčad orkestar. Imati svlačionicu znači upravo to.

Keka nisu voljeli, ali je bio general. Bišćan možda nije bio general, ali su ga voljeli. Ovaj očito nije bio general, a bogami ga očito nisu ni voljeli.

Offline Evri

• Senior
« Odgovori #298 u: Svibanj 07, 2021, 17:56:43 »
A koji ga to igrači nisu slušali ?, imaš info iz prve ruke ? Nisam nigdje pročitao od igrača da su nikakvu provokaciju izjavili između redova nakon njegovog odlaska .  Kužim ja da ti ne možeš smisliti Rozmana iako si mu ga podojio javno  ;), moj post nije bio umjeren prema Rozmanu, niti replika tebi  , imam općenito svoje mišljenje o tome koje sam podijelio , Barca da stavi tebe ili mene  za trenera će uzeti prvenstvo ili biti barem druga, Bayernov isto tako, šta misliš zašto je zadnji njihov trener dobio pedalu ? Bez dugoročnoga plana nema niti dugoročnog rezultata, mi smo sa Kekom došli do najvećih uspjeha nakon njegovih par godina na klupi , ja se nadam da Tomić ostane isto toliko i ako ćemo biti svake godine između 2-4 mj ja sretan jer nismo u stanju stvoriti bolju ekipu a kamoli napasti prvo mjesto , uostalom to je moje mišljenje , ne mora se slagati sa tvojim pa budi ljubazan i prihvati postove koji se ne podudaraju sa tvojim mentalnim sklopom

S kavim razumijevanjem bi uopće trebao čitati izjave tipa "kultura mijenjanja trenera kao najlakše riješene sto se kod nas njeguje  je dovela do te fraze izgubio je svlačionicu"? Nije tu HNL nikakva posebna krajnost, jedan Bayern je u zadnjih deset sezona promijenio osam trenera, Barcelona sedam.

Moreplovac je sve rekao sa "trener momčadi mora biti i psiholog i autoritet". Neće svaki baš biti psiholog, ali autoritet mora biti neupitan. Da ga se sluša bez pogovora, da bude dirigent, a momčad orkestar. Imati svlačionicu znači upravo to.

Keka nisu voljeli, ali je bio general. Bišćan možda nije bio general, ali su ga voljeli. Ovaj očito nije bio general, a bogami ga očito nisu ni voljeli.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
« Odgovori #299 u: Svibanj 07, 2021, 18:32:34 »
https://www.sportcom.hr/regionalni-sport/rijeka/tomic-ocito-mora-poceti-razmisljati-kao-rozman

Mislim da sam vjerovatno tu najveći "rožmanovac" na forumu ,a bio sam bifkanovac i još dok je Simon bio na klupi sam zaželio ako ode da Tomić bude novi trener.

Ono što još nisam vidio kod Tomića, a vidio sam kod Simona je to da mu ,po meni, momčad nije odigrala niti jednu utakmicu na maksimumu.
Možda epizoda prvo poluvrijeme u Gorici, ali šta reći na drugo.

A Simon je prio korone imao niz pobjeda Belupo, Gorica( izmišljena ruka Čolaka), Osijek, Inter i diplomski kontra Hajduka, da nije bilo korone bili bi drugi jer smo bili u daleko najboljoj formi.

Također, ove sezone se Rijeka ispuhala dok je u tri tjedna imala valjda 7 utakmica dok su radi korone recimo Osijek i Gorica imali valjda najpravilniji raspored odnosno igrači su im oboljevali na način da im se najbolje poklopilo.

Po meni ove zadnje dvije sezone su stvarno specifične iz tog razloga, mogu čak reći i na rubu regularnosti...

Sve u svemu opravdano je dobio otkaz, ali da je neznalica i tolika truba koliko se ističe...NIJE.