• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Simon Rožman  (Prikazano: 34068 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Snjesko

• Veteran
Odg: Simon Rožman
« Odgovori #60 u: Listopad 11, 2019, 13:30:35 »
  • Ajmo ne bit kao neki i ajmo ne pljuvat kad nema realne osnove ni razloga. Rožman je tek došao, 2 utakmice su odigrali. Da, slažem se, zamjene su totalno nespretno izvedene, ali čovjek je tek 2 tjedna tu i treba malo vremena da skuži tko šta može. Niti je utakmica u Varaždinu bila bolja prema svemu dotad viđenom ove sezone kako je sugerirao određeni portal, niti je utakmica sa Lokomotivom bila lošija. Za sve treba vremena. Ja jedva čekam vidjeti tu novu napadačku Rijeku koju nismo imali prilike vidjeti... pa nikad. Netko je spomenuo od Dalića s tim da kod Dalića nismo imali struktuiranu igru, već se tu radilo o tome da je Dalić morao ubacit "svoje igrače" i one na kojima može zaradit na prodaji, pa je ispala igra sa 5 napadača. I to je bio horuk nogomet. Očekujem od Rožmana, a ima takvu reputaciju, da radi na igri, na kontinuiranom napadu i nadam se da će postat najbolji Slovenac na klupi Rijeke.
    Druga stvar - ne kužim tu logiku ako si bio za Keka onda si automatski protiv Bišćana, ako si bio za Bišćana onda si automatski protiv Rožmana i tako u krug ovisno iz kojeg kuta gledaš. Mislim da je Kek bio pravi čovjek u pravo vrijeme na pravom mjestu. On je jedan sistematičan, reaktivan trener koji apslutno sve polaže na automatizme i visoki presing. I zapravo ako je neki trener idealan za fazu u kojoj je tad bila Rijeka, onda je to on. Kako je rastao klub na svim poljima, baš jedan takav karakter je trebao da sve dovede na višu razinu. Dovodili su se sve bolji igrači, igrači koji su se uklapali u sustav, a taj sustav ih je činio boljima i prodavao, a vrhunac je bila 2017 godina. Čovjek je postao najbolji trener u povijesti Rijeke. Nažalost, ali nakon 5 uspješnih godina, na terenu nije napravio dobar posao, izgubio je malo konce, a mislim da je uz malo više samokritike i neke promjene mogao vratit stvari na pravi put. Nažalost nije, onaj karakter s početka je radio protiv njega, posljedično - izgubio je podršku i u svlačionici, i u kancelarijama i morao je otići. Nije trebalo tako biti i na taj način, ali sam si je kriv, život ide dalje. Rijeka je u tim trenucima bila spremna za daljnji ponor, ali izvučen je as iz šešira. Jedan taktički savršen trener, opet reaktivan trener koji zna tatktički ubiti protivnika i igrati na rezultat stabilizirao je ekipu, stavio igrače na prava mjesta, oslobodio ih krutih šablona i začudo doveo je do 2 mjesta i osvajanja kupa. Koliko god možda nogomet nije bio ugodan za oko, činjenica je da je Bišćan vratio momčad na pravi put, mnogi su postali reprezentativci, a protivnik nam je kroz cijeli njegov mandat stvarao najmanje prilika po utakmici ikad. Bišćan je po dolasku nanizao 10 pobjeda - srećom, jer teško je i pomisliti šta bi bilo da je recimo u prvoj domaćoj utakmici kiksao. Osobno mislim da je šteta što je potrošen jedan jako perspektivan trener zbog gluposti zvane bojkot. Pljuvanjem po Bišćanu neće Rožman bit bolji trener i obrnuto, a isto vrijedi i za Keka. Rozman je dosao u puno boljem trenutku nego BIšćan i ima sve preduvjete da i on postane trofejni trener Rijeke. Dakle, ako smo dosad imali na klupi Kloppa (Kek) i Simeonea (Bišćan), sad je red na Guardiolu, a ako je nešto nogomet za publiku onda je to to. Sretno Simone!

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #61 u: Listopad 11, 2019, 13:43:42 »
  • Nadam se da nije red na Guardiolu jer nisam fan njegove tika take  :).

Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #62 u: Listopad 11, 2019, 13:44:53 »
  • Nisam primjetio nekakvog konkretnog pljuvanja niti kao što kažeš ima razloga za to tjedan i pol nakon dolaska, ali neću reći da me na prvu ne brine što pri 1:1 kući u utakmici u koju ulazimo i idemo na pobjedu radi izmjene u 87. i 90. minuti. :)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #63 u: Listopad 11, 2019, 14:02:04 »
  • Nisam pljuvao po čovjeku, samo sam iskreno rekao kako prvi dojam nije bio dobar.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #64 u: Listopad 11, 2019, 15:01:49 »
  • Vidim da se svi osjećaju prozvanim  ;D
    Nisam ni ja pljuvao jer nisam niti jednu utakmicu Rijeke otkad je Simon trener pogledao, uživo.
    Najviše se slažem sa onim . Ako je Kek dobar ne znači da je Simon loš ni Igor, ni sve moguće kombinacije međusobno.

Moj osobni problem je što više volim da bude 1:0 nego 5:4, o Guardioli neću jer nije ni zaslužio biti na ovom forumu spomenut kao ni UEFAlona. (nisam navijač Reala, da se ne krene netko kačiti ;) )
    Ali da se vratim na prethodnu rečenicu, to je moj problem.

Simona sam zagovarao još dok je Bišćan dolazio. Ili njega ili Gorana Tomića. Trebam malo potražiti u laptopu da sam sebe potvrdim :)

Glavno da je netko od plajade mlađih , nadam se samo da nije previše ovisan o InStatu  8) i da ima štofa da u trenutku nađe pravo rješenje. Bila to 13-ta, 77-ma ili 93-ća minuta.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #65 u: Listopad 11, 2019, 15:14:48 »
  • 'Ajde, 'ajde, što se sada odjednom svi nešto pravdate (ne poznajem Snješka privatno ali čisto sumnjam da vas misli sačekati na ulici i preodgojiti ;) ) zato i služi forum da se napiše što se misli. Nekome je Simon legao na prvu, nekome će na drugu, nekome na treću, a nekome neće pa makar osvojio duplu krunu, grupnu fazu LP i došao do finala LP. Ne znači ako netko napiše nešto što mu se ne dopada da samim time vrijeđa nekoga kao trenera ili osobu. Ja mogu imati o nekome super/extra mišljenje što ne znači da neću nakon neke lošije utakmice reći što mislim ili nakon neke dobre pak pohvaliti nekoga o kome možda i nemam tako dobro.

I Kek, i Bišćan i svi treneri prije njih su znali imati faze kada su izgledali kao budući Sir Alex Fergusoni naše Rijeke pa su neki prije, a neki kasnije, otišli jer eto desilo se. Ne znači time da su odlaskom iz Rijeke iznenada izgubili znanje i sposobnost, a nadam se da isto tako ne znači da su nakon odlaska iz Rijeke postali manje kvalitetni kao osobe i da smo mi kao navijači postali manje zahvalni svakome na dobrome što je učinio za klub.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #66 u: Listopad 11, 2019, 15:53:21 »
  • Dadicevci, volpijevci, pusaci slovenskog kurca, biscanovci itd itd. Kretenizam. Neprijatelji su oni sa juga, neki ih zovu juzna braca. Sve su samo ne nasa braca.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #67 u: Listopad 11, 2019, 18:20:10 »
  • Dadicevci, volpijevci, pusaci slovenskog kurca, biscanovci itd itd. Kretenizam. Neprijatelji su oni sa juga, neki ih zovu juzna braca. Sve su samo ne nasa braca.
    Sarkazam
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #68 u: Listopad 21, 2019, 10:04:59 »
  • Znači sad nakon dvotjedne pauze, vidjeli smo protiv Belupa da je Rozman malo promijenio sustav i sad to više izgleda na 4-3-3, odnosno kad se veznjaci dignu (ne kao prvo poluvrijeme) 4-1-4-1. Očito je da će to biti neki sustav koji ćemo gledati naredni period. To je recimo sustav kojeg igra i Dinamo sa Bjelicom. Tu se odmah nameću 2 stvari. Prvo - cinjenica da će Frankove vrline (ubacivanje iz drugog plana i odlično postavljanje i presing koji radi visoko i oduzima mnogo lopti na prtivničkoj polovici) malo manje doći do izražaja. Drugo, a to je najveće pitanje takvog sustava je tko će igrati korektora vezne linije. Gledajući roster imamo nekoliko imena kojima je to primarna ili sekundarna pozicija. Jedan od njih je svakako i Capan koji je dobio priliku u Koprivnici i nije ju iskoristio. Nadam se da to neće bit ni prva ni druga opcija. Drugi je naravno Lepinjica i to je logičniji izbor. Treći je Velkovski. No, on je ozlijeđen, a već duže vrijeme ili ne igra ili igra stopera, pa i ta opcija ostaje kao neka treća ili četvrta. Ako pogledamo roster dalje, od veznjaka imamo Pavičića i Halilovića kojima upravo ovaj 4-3-3 najbolje paše ali na poziciji ova 2 ofenzicnija veznjaka, njih stavit na korektora nije opcija. No, zato je opcija Lončar. To je igrač koji još nije definiran, igrao je razne pozicije i uloge i mislim da bi to mogao i nekako sam dojma da Rozman ide u tom smjeru. Pogotovo sto sad imamo solidnu kvalitetu u veznoj liniji u vidu Loncara, Pavicica, Halilovica i Andrijasevica i steta je od nabrojanih izbacit 2. Naravno, druga opcija je ona koju je koristio Biscan - da Loncar ide na krilo kao dodatni veznjak, pa na korektora Lepinjica. To je recimo opcija za Dinamo.
    Nadam se povratku Kvržića i Čolaka u prvih 11. Teoretski da imamo sve igrače na raspolaganju Rozman ima slatke brige, pogotovo na mjestu stopera gdje imamo 5 igrača i može se složit bolja kombinacija od one koju sad imamo. Problem ostaje lijeva strana. Ni Tomečak ni Mamić ni Smolčić nisu rješenje za beka na razini na kojoj imamo neke druge pozicije, iako mislim da je Tomečak najbliže onome što treba. A ispred imamo Gorgona koji nije u nekoj formi već dugo. A i ne može bit kao ide iz ozljede u ozljedu. To se može riješit prebacivanjem Acostija.
    Ali ono što se nadam je da će se Rozman drzat svoje filozofije, a ne pokušavat nešto drugo što je krenuo protiv Slavena.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #69 u: Listopad 21, 2019, 10:22:04 »
  • Dobra analiza. Ja sam za početak za osnove:

1. Puljić ne može igrati prvu i jedinu špicu.
    2. Andrijašević mora imati totalnu i apsolutnu slobodu da radi što hoće, di hoće i kako hoće te on, Župarić i Halilović imaju vječno mjesto u prvoj postavi dok god su u Rijeci.
    3. Lijevi bek na lijevog beka.

Pavičić, Andrijašević, Lončar i Halilović. Ako posloži i ako mu je želja da ova 4 igrača zaigraju u sredini u rombu ili bilo čemu, mi smo prvaci (uz dozvolu sudačke organizacije naravno).
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #70 u: Listopad 21, 2019, 20:28:44 »
  • 4-3-3 me zanima samo ako je trener Zdenek Zeman. :) Šalu na stranu, svakako bi Franko trebao igrati nešto slično što je igrao i kod Keka i kod Bišćana, znači "licence to kill". Ne znam kako će to izgledati ako ga se ukalupi u veznu trojku. Možda nas iznenadi.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #71 u: Listopad 28, 2019, 18:11:08 »
  • Mi ako dobijemo sljedeće dvije, sve je divno i krasno i Rijeka šampion. Ali veća je vjerojatnost da će svjetlost dana ugledati VHS Kolinde kako pjeva Po šumama i gorama na koncertu Prljavaca prošli mjesec nego da mulac od 36 godina uspije dobiti Osijek u gostima i Dinamo doma.

"Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Šejn

• Morčić
    • **
    « Odgovori #72 u: Studeni 05, 2019, 18:50:48 »
  • Kako bi volio da me opovrgne, ali meni Rožman djeluje kao mići mali s tek položenim vozačkim preko veze, kojem je stari ispred kuće dovezao ganc novi auto, natankao pun rezervar, a ovaj bi trebao na polovnjaku se učit vozit još koju godinu.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #73 u: Studeni 05, 2019, 23:02:43 »
  • Čini se da je Simon učio od Antonia.
    Čak je i Conte prvu izmjenu napravio u 68-oj  8)

Nakon sto se Scoria učio od Prandellia , sada imamo sljedbenika Contea...

#mirisenatitulu

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #74 u: Studeni 06, 2019, 07:54:07 »
  • Osjećam veliku nadu radi igre iz 1. poluvremena u Osijeka. Zbilja spektakl pa i početak 2. kada je njihov početni pritisak stao. Ali Dinamo 3x, Poljud u gostima sa 99% novim trenerom i friškim fritulama. Mislim da nećemo nikad saznati kakav bi mogao biti. Morati će platiti 6. mjesto HNL-a otkazom. To je usprkos problemima i opravdanjima sramota, da tako vrijedna ekipa će nakon nedjelje biti 5. - 6. Za povratiti od muke.

Uostalom, Miško je sve manje u medijima, gotovo ga i nema i sve manje staje javno iza svojih ljudi te je rezultat ostala jedina brana od seljana sa vilama (prvenstveno mislim na lokalne medije, a onda i navijače, ovisno o boji muda, nekad pljuvači sa B / zapada / istoka, a nekad "najvjerniji"). A rezultata nema.

Jedino pozitivno od svega je da ćemo nakon 7 godina prestati uzimati zdravo za gotovo 2. mjesta pa možda krene opet sa #zajednosmorijeka nakon par mjeseci.
    « Zadnja izmjena: Studeni 06, 2019, 07:56:47 od Projekt Teanna »